Kam na najkrajšie vianočné trhy

CK SATUR - 04.11.2021

Vzduchom sa nesúca vôňa vareného vínka, medovníkov, domácich špecialít, zvuk zvončekov a príjemnej hudby jednoznačne patria k predvianočnému obdobiu, o ktorom už príroda pomaly ale iste dáva vedieť.

Ak hľadáte miesto, kam sa za adventom do sveta vybrať, máme pre vás 4 skvelé tipy na najkrajšie vianočné trhy, pričom okrem čarovnej atmosféry si užijete aj spoznávanie tých najatraktívnejších miest s našim top sprievodcom, ktorý vám okrem adventnej nálady vyčaruje aj záujem o objavovanie celkom novým spôsobom. Jemné padajúce vločky, farebné svetlá, či typická decembrová nálada i ruch, sú už predzvesťou jedného z najkrajšieho obdobia v roku, ktoré môžte zažiť aj počas poznávacích zájazdov za vianočnými trhmi. 

1. Salzburg a čerti

Nenechajte si ujsť celkom netradičné dobrodružstvo pri návšteve alpskej predvianočnej tradície Krampuslauf, kde sa koná najväčší sprievod čertovských družín a zároveň budete spoznávať nádherný advent na jazere Wolfgangsee, kde sa v jeho okolí konajú čarovné vianočné trhy. Tu spoznáte St. Wolfgang so slávnym kostolom, či mozartovský St. Gilgen, alebo Strobl s výstavou betlehemov a živými jasličkami. Zimnú barokovú rozprávku zažijete v okúzľujúcom Salzburgu, ktoré sa práve v tomto období mení na jedno z najkrajších vianočných miest. Nad mestom sa hrdo vypína pevnosť Hohensalzburg, ktorá dotvára úchvatnú zimnú kulisu. Vianočné trhy si tu užijete s perfektnou atmosférou, vianočným pečivom, vareným vínom či punčom, ako aj chutnými domácimi rakúskymi špecialitami. 

Salzburg a čerti - námestie
Vianočné trhy v Rakúsku. Foto: CK SATUR

2. Advent v Záhrebe

Zaujímavý a celkom netradičný advent môžete zažiť v chorvátskom Záhrebe, ktoré už niekoľko rokov po sebe bolo vyhlásené za mesto s najkrajšími vianočnými trhmi. A popri adventnej atmosfére vás čaká aj zámok Trakoščan, ktorý pochádza z 13. storočia a patrí medzi najkrajšie v Európe. Zámok stojí obklopený historickými budovami, lesom a parkom s jazierkom. Čaká vás aj pôvabné mesto Samobor a pešia prehliadka, kde uvidíte historické budovy a ochutnáte „samoborské kremšnite“, krémeše, ktoré patria medzi tie najlepšie. V Záhrebe si prejdete Dolné mesto Gradec s veľkým trhom Dolac, ako aj Horné mesto Kaptol s Markovým námestím. Adventný Záhreb je ideálnym miestom na vianočné nákupy. Nachádzajú sa tu obchody so značkovým oblečením i obchody s kvalitným tovarom od chorvátskych dizajnérov za rozumné ceny.

Advent v Záhrebe - velký adventný veniec
Adventný Záhreb. Foto: CK SATUR

3. Advent vo Verone

Talianska Verona je skutočnou krásavicou. Je romantická, historická, plná pohody ako aj pravej talianskej atmosféry. Je to nepochybne mesto Rómea a Júlie a vy sa zastavíte pri najznámejšom dome Casa di Giulietta so slávnym balkónom. V zimnom období sa však krásne mení na vianočnú rozprávku, do ktorej môžete nahliadnuť i vy a pritom si užiť aj čo to z histórie. Amfiteáter Arena di Verona, ktorý patrí medzi tri najväčšie na svete. Kedysi sem prichádzalo až 30000 návštevníkov a pri krvilačných zápasoch gladiátorov bol vždy vypredaný do posledného miesta. Očaria vás i námestia Piazza dei Signori a Piazza dell Erbe s vežou Torre dei Lamberti a sochou Verony, patrónky mesta, a pritom sa tu môžete nechať unášať atmosférou vianočných trhov. Za vianočnými trhmi sa vyberiete aj k najjužnejšiemu cípu, najväčšieho a najčistejšieho jazera Lago di Garda, do mestečka Sirmione.

Advent vo Verone
Talianska Verona a advent. Foto: CK SATUR

4. Advent v Petrohrade

Krásne zasnežené a vysvietené cárske paláce a parky, katedrály, múzeá, zamrznutá Neva a rozprávkovo vyzdobené vianočné trhy. To je skvostný Petrohrad, kde vás čaká aj prehliadka hlavných historických a umeleckých skvostov, a to Zimného paláca s galériou Ermitáž, Nevského prospektu s chrámami a palácmi, malebné mestečko Puškin pôvodne Carskoje Selo, Petrodvorec ako letná rezidencia Petra Veľkého nad Fínskym zálivom, Petropavlovská pevnosť a katedrála s hrobkami cárskej rodiny Romanovcov, krížnik Aurora, symbol boľševického prevratu v Rusku. Petrohrad je druhým najväčším mestom v Rusku a rozprestiera sa na 40 ostrovoch spojených 300 mostami. Je to mesto umenia, okázalej nádhery, zaujímavej histórie a práve december ho prežiari ešte viac a vnáša mu celkom podmanivú vianočnú atmosféru.

Advent v Petrohrade -  vianočný stromček
Petrohrad. Foto: CK SATUR

Ak túžite nazrieť do vianočného sveta v iných krajinách, máme pre vás zaujímavé poznávacie zájazdy, kde sú výhodou aj malé skupiny. V prípade nepriaznivej covid situácie, si bezplatne môžete zmeniť destináciu, alebo vám CK  SATUR vráti peniaze. 

Aktuálne informácie o vstupe do jednotlivých krajín a návratu na Slovensko nájdete v covid mape

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR