8 dôvodov prečo sa stať animátorom v CK SATUR

CK SATUR - 09.01.2018

Ak  túžiš cestovať, spoznávať nových ľudí, máš pozitívny vzťah k deťom a športu, tak práve pre teba sme pripravili 8 dôvodov prečo vycestovať s nami ako animátor rodinného klubu Planet Fun!

animatori na mole hotela kaya artemisZaži leto na ktoré nezabudneš! FOTO: archív CK SATUR

1. Leto plné zážitkov a zábavy

Prázdninová práca snov, aj tak by sa dala nazvať práca animátora v jednej z 10-tich letných destinácii v roku 2018. Nekonečné množstvo zážitkov a skúseností, noví priatelia a zábava počas celého dňa, to je v skratke to, čo bude tvojou úlohou. „Každý deň je niečím iný a výnimočný. Zaujímavý program počas dňa, večerné diskotéky, ako aj možnosť spoznávať krajinu v ktorej sa nachádzaš“ takto zhrnula výhody animátorka Ivetka, ktorá učila plávať deti na Severnom Cypre. A naozaj, len pri cestovaní prežiješ, to čo ti nik nezoberie. Ak aj tvojim snom je spoznávať iné krajiny a ich kultúru, no ešte nemáš dosť prostriedkov, tak toto je spôsob ako začať.

VIDEO: Zaži leto plné zábavy

 

2. Forma a opálenie, ktoré vydrží

Vitamín D, pobyt na slnku každý deň, čerstvý morský vzduch, ako aj pravidelný pohyb počas aquagymu či športovej akadémii zaručia, že po návrate budeš vo forme ako nikdy pred tým. Nemusíš sa báť, opálenie po dvoch (v niektorých prípadoch aj štyroch) mesiacoch tak skoro nevybledne.

3. Noví ľudia = nové kontakty

Staneš sa súčasťou medzinárodného tímu animátorov a spoznáš mladých ľudí z viacerých krajín. Aj šéf-animátor Rišo, si cení kontakty, vďaka ktorým už navštívil viaceré miesta vo svete. „Prednedávnom sme sa vrátili z výletu na Ukrajinu a o pár dní nás zavolali do Izraela. Všade sa stretávame s rodinami, alebo kolegami, ktorých sme spoznali práve počas leta na Severnom Cypre.“

Spoznávať nové miesta a ľudí počas môžeš už počas letných prázdnin. FOTO: archív CK SATUR

4. Priestor pre sebarealizáciu – budúci herci, učitelia, aktívni športovci

Závodne plávaš, tancuješ, hráš futbal, alebo sa venuješ divadlu? Medzi animátormi sa nájdu študenti vysokých i stredných škôl s pedagogickým, umeleckým i športovým zameraním, ale aj študenti cestovného ruchu, ktorí si chcú teoretické poznatky vyskúšať v praxi. Práca animátora sa tak môže stať odrazovým mostíkom pre tvoju ďalšiu kariéru. Počas školenia, ako aj v samotnej destinácií, sa naučíš pracovať v tíme a budeš schopný aktívne komunikovať a nadväzovať kontakt s ľuďmi. Preberieš zodpovednosť sám za seba i za ostatných, vyriešiš prípadné konflikty, ale hlavne zistíš, ako im predchádzať. Budeš mať priestor pre rozvoj svojej kreativity, a to všetko navyše v cudzom jazyku.

5. Koľko lásky dáš, toľko sa ti vráti späť... a možno aj viac!

Deti sú nekonečným zdrojom energie, ale aj úprimných emócií. Počas práce animátora spoznáš množstvo detí a rodičov. Každodenné aktivity a spoločné strávené chvíle sú zárukou, že pri rozlúčke neostane jedno oko suché. Práca animátora sa často letom nekončí. „Po návrate z destinácie nás rodičia často pozývajú aj na narodeninové oslavy detí, alebo rôzne výlety. Vzťah, ktorý si s nimi vytvoríme počas dovolenky, tak pokračuje aj doma,“ hovorí, medzi deťmi obľúbená animátorka Romi. „Spoločne chodíme napríklad na Vianočné trhy a dokonca sa mi stalo, že ma rodinka kontaktovala, kde budem tráviť leto budúci rok, aby si podľa toho vybrali dovolenku“, dodáva s úsmevom.

animatorka romi s detmi na secernom cypre
Medzi deťmi veľmi obľúbená animátorka Romi. FOTO: archív CK SATUR

6. Koľko jazykov ovládaš...

...toľko krát si človekom. Známe príslovie naberá pri práci animátora ešte viac na význame. Zdokonaliť si jazykové znalosti ide najlepšie práve každodennou praxou. Ak ťa jazyky bavia a angličtinu máš už zmáknutú, môžeš pridať do svojho portfólia aj jazyky domácich, ako napríklad turečtina, taliančina alebo gréčtina. Samozrejme, základnou podmienkou pre vycestovanie je práve znalosť angličtiny na komunikatívnej úrovni. Pýtaš sa prečo, keď je tvojou úlohou zabávať najmä slovenských dovolenkárov? Vo väčšine hotelov sa nachádzajú hostia z rôznych kútov Európy, rovnako aj hotelový personál a medzinárodné tímy animátorov s ktorými budeš potrebovať spolupracovať.

Na leto ťa vybavíme, ty si len pribaľ dobrú náladu. FOTO: archív CK SATUR

7. Žiadne vstupné náklady, len odmena, čo poteší

Možno si už v minulosti zvažoval prácu animátora, ale po zistení, že si treba uhradiť letenku, alebo víza tvoje nadšenie vyprchalo. V našej cestovnej kancelárii nepotrebuješ, okrem zbaleného kufra a dobrej nálady, nič navyše. Vybavíme za teba víza (ak sú potrebné), uhradíme cestu do aj z destinácie, zabezpečíme stravu a poistenie počas pobytu a navyše ťa vybavíme všetkým, čo budeš k práci potrebovať (tričká, šortky, športové pomôcky a pod.) a samozrejme si aj slušne zarobíš.

8. Ak vycetovať do zahraničia, tak so skúsenou cestovkou

V minulom roku sme sezónu uzavreli úspešne spoločne s 28 animátormi v destináciách ako Grécko, Turecko, Cyprus, Taliansko alebo SAE. V tomto roku sme sa preto rozhodli počet animátorov rodinného klubu Planet Fun takmer zdvojnásobiť a nachádzať sa budú až v 22 hoteloch. Animátori rodinného klubu Planet Fun sú v CK SATUR spokojní, viacerí z nich sa tento rok vyberú už na svoju 3. letnú sezónu.

Tí, ktorí z akýchkoľvek dôvodov nebudú môcť vycestovať na celú sezónu, sa môžu zúčastniť až 20 poznávacích zájazdov ako Animátor na palube. Budeš tak môcť spoznať viaceré miesta v Európe a zabaviť deti i dospelých počas kratších výletov po okolitých krajinách.


Viac o živote animátora sa dozvieš aj v rozhovore s Ivetkou:

Ivetka: Učiť plávať deti počas letnej dovolenky? Výborný nápad


Aký je ďalší postup?

Ak ťa ponuka zaujala, pošli svoj životopis a motivačný list spolu so súhlasom na spracovanie osobných údajov do 31. januára 2018 na adresu: planetfun@ba.satur.sk. Ak nás tvoj životopis osloví, budeš pozvaný na pohovor, kde sa o tebe dozvieme viac. Po jeho úspešnom absolvovaní sa zúčastníš školenia, kde sa s tebou o svoje skúsenosti, rady a tipy podelia už skúsení animátori. Psychologička ti poradí ako zvládať rôzne situácie a komunikáciu s klientami. Rozdelenie do destinácií sa uskutoční práve na základe školenia a osobnostných predpokladov jednotlivých uchádzačov. Tvojou jedinou úlohou tak bude, zbaliť si kufor a vydať sa na dobrodružstvo

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness