20 najlepších chorvátskych pláží

CK SATUR - 21.06.2022

Chorvátsko je na dovolenku ako stvorené a to i pre nekonečné množstvo krásnych pláží. Mnohé z nich sú dokonale skryté medzi zeleňou a morom. Je tiež plná slnečného pobrežia, romantických zátok a malebných prístavov s veselými rybárskymi loďkami. Je to zem, ktorá láka aby ste vstúpili do jej priezračných a modrých vôd a zažili ukryté záhrady plné prírodných krás.

Poďte sa s nami na expedíciu tými najkrajšími plážami, ktoré otvárajú dvere do slnečného a teplého Jadranu. Otvorte ich bez váhania a vaša vysnívaná dovolenka v Chorvátsku sa stane skutočnosťou.

1. Trogir, Dalmácia

Trogir je obľúbené letovisko, ktoré založili Gréci pred viac ako 2000 rokmi. Okrem historického centra zapísaného aj do zoznamu UNESCO, krásnej promenády s reštauráciami a kaviarňami, sa oplatí preskúmať krásne zátoky v okolí Trogiru, ktoré sú ideálnym miestom i na šnorchlovanie. Nájdete tu miesta, kde sa ocitnete celkom sami.

aerial photography of white boat near body of water between green mountain during daytime
Priezračné more v Trogire. Foto: unsplash.com

2. Murvica, ostrov Brač, stredná Dalmácia

Pokojné, kamienkové pláže ponúka aj ostrov Brač, ktorý sa pýši najmä slávnou plážou Zlatý roh. Mimo rušného Zlatého rohu sú krásne pláže ako Murvica, odkiaľ sa vám naskytnú krásne výhľady aj na susedný ostrov Hvar a okolité vinice. Prepychová vôňa borovíc vás bude všade sprevádzať. Na pláž zostúpite po strmšom kopci. A ak vyjdete ešte vyššie nad pláž, otvorí sa pred vami celkom iná perspektíva panenskej prírody. 

Tyrkysové vody ostrova Brač. Foto: unsplash.com

3. Vela plaža, Baška, Krk, Kvarnerský záliv

Spiace mestečko Baška ponorené v zálive ostrova Krk sa pýši peknou plážou Vela, ktorá patrí medzi tie najdlhšie na Jadrane a turisticky vyhľadávaná je už od roku 1908. Jej dĺžka je 1,8 km a miestami je piesková alebo kamienková. Scenériu dovolenkového letoviska tvorí i pekná promenáda, kde nájdete kaviarne, reštaurácie a hotely. Ak by sa vám zdala rušná, za pokojnejšou plážou zájdite do dediny Stara Baška, kde je kamienková pláž Oprna, ku ktorej sa dostanete posledný úsek len peši.

raft and speedboat on sea near rock mountainTyrkysová voda ostrova Krk. Foto: unsplash.com

4. Bačvice, Split, stredná Dalmácia

Bačvice je najznámejšia splitská mestská pláž a jedna z mála, ktorá je v Chorvátsku piesková. Preto je nebudete mať možno len pre seba, ale je ideálna pre deti. Radi ju navštevujú aj miestni obyvatelia, ktorí tu často hrávajú obľúbenú vodnú loptovú hru „picigin“.

aerial view of city buildings near body of water during daytimePohľad na mesto Split. Foto: unsplash.com


Inšpirácia: Turistický sprievodca Chorvátskom


5. Pokrivenik, ostrov Hvar, stredná Dalmácia

Ostrov Hvar je jedným z najzvodnejších chorvátskych ostrovov. Pokojná kamienková pláž v zátoke Pokrivenik s pár barmi a reštauráciami a malým prístavom je skvelým útočiskom pre relax a užívanie si jadranského vzduchu naplneného morom a omamnou vôňou sviežej zelene. Kúsok od pláže môžete objaviť tajomnú jaskyňu, v ktorej sú dúhové morské špongie.

white and blue boat on sea during daytimeMorský blankyt ostrova Hvar. Foto: unsplash.com

6. Zlatý roh, ostrov Brač, stredná Dalmácia

Najznámejšia kamienková pláž Jadranu Zlatý roh na ostrove Brač patrí medzi najkrajšie pláže sveta. Jej vzhľad závisí od smeru vetra a vĺn, preto je jej výbežok raz vľavo a inokedy vpravo. Nájdete tu aj výborné možnosti pre windsurfing, surfing a tiež potápanie. Z pláže vedie príjemná pobrežná promenáda, ktorú lemujú voňavé pínie až ku mestečku Bol. Príjemnú dovolenku na ostrove Brač si môžete užiť v kvalitných hoteloch a to aj v blízkosti pláže Zlatý roh. 

aerial view of beach during daytimePláž Zlatý roh na ostrove Brač. Foto: unsplash.com


Inšpirácia: Najfotografovanejšia pláž, luxusný hotel a 7 divov


7. Punta Rata, Brela, Makarská riviéra

V tieni pohoria Biokovo leží slnečná Makrarská riviéra s množstvom kamienkových pláží a tyrkysového mora. Tie najkrajšie, ako napríklad Punta Rata v dedinke Brela sú obklopené voňavým borovicovým lesom. Ak sa vydáte po pobrežnej promenáde a kamenistom chodníku ku mestu Makarská, narazíte na neodolateľné malé jaskyne a zvodné zátoky lákajúce ku kúpaniu.

blue oceanMakarská riviéra a jej krásne pláže. Foto: unsplash.com

8. Pasjača, Konavle, južná Dalmácia

Pláž Pasjača sa nachádza v Konavloch pod útesmi pri dedine Popovići, 30 km južne od mesta Dubrovník a 12 km od mesta Cavtat. V roku 2019 bola vyhlásená za najlepšiu európsku pláž. Sprístupnená je po strmej ceste, schodoch a vyhĺbených tuneloch. Ak túžite po tichu šíreho mora a pôvaboch jadranskej prírody, vydajte sa práve sem. Za poznávanie určite stojí krása okolia mesta Cavtat.

boats on body of water surrounded by trees and houses near mountain under blue and white sky at daytimePobrežie v okolí Cavtatu. Foto: unsplash.com

9. Sahara, ostrov Rab, Kvarner

Pôvabný ostrov Rab lemovaný mytologickými Apsirtskými ostrovmi z legiend o Argonautoch ponúka bohaté epické scenérie krásnych pláží, zátok, kaňonov, ktoré sa ponárajú do Jadranského mora. Nudistická pláž Sahara v blízkosti mesta Lopar patrí medzi jedinečné pieskové pláže. Ale nechodia sem len nudisti, nájdete tu turistov aj v plavkách. V jej blízkosti sa nachádza aj pláž Paradise s dĺžkou viac ako jeden kilometer, kde si môžete užiť aj vodné športy.

green and white mountain beside blue sea during daytimeOstrov Rab. Foto: unsplash.com

10. Sveti Ivan, ostrov Cres, Kvarner

Jedinečnú prírodnú scenériu ostrova Cres dotvárajú pasúce sa ovce, stredoveké kamenné domy a kostolíky. Mestečko Lubenice je tým pravým malebným útočiskom, odkiaľ sa po chodníku dostanete asi po 40 minútach peši (nezabudnite na dobrú obuv) na bielu kamienkovú pláž sv. Ivan žiariacu na Jadrane. Ak sa na takú cestu peši necítite, dostanete sa sem aj loďou.

Ostrov Cres. Foto: unsplash.com


Inšpirácia: 6 tipov na skvelú dovolenku v Chorvátsku


11. Val Maro, Rabac, Istria

Na východnom pobreží Istrie oproti ostrovu Cres sa nachádza perfektná pláž pre rodiny s deťmi Val Maro Family, ktorá patrí medzi najčistejšie a je i ocenená Modrou vlajkou. Jedná sa o kamienkovú pláž, na ktorej nájdete aj slnečníky, lehátka a tiež detský nafukovací vodný park. Vedľa je pláž Sundance Sandy Family, kde si zas môžete užiť vodné športy, vodné lyžovanie alebo parasailing.  

Rabac. Foto: CK SATUR

12. Banje, Dubrovník, južná Dalmácia

Za hradbami mesta Dubrovník sa nachádza obľúbená kamienková pláž so slnečníkmi a lehátkami a s čarovným výhľadom na zelený ostrov Lokrum. Oddychovať môžete v miestom plážovom klube s kokteilom v ruke, či si dopriať masáž alebo vyskúšať vodné lyže a kajaky. Nádherný je odtiaľto aj pohľad pri západe slnka. Keď sa celkom zotmie, pláž osvetľujú blikajúce sviečky a pochodne pri reštaurácii, ktorá ponúka na terase stredomorské špeciality.

people near seashore during daytimeDubrovnícka pláž Banje. Foto: unsplash.com

13. Mulini, Rovinj, Istria

Kamienková pláž Mulini s betónovými platňami sa nachádza pri krásnom meste Rovinj a je príjemným spestrením počas horúceho dňa, kam si za pár minút môžete odskočiť od historického centra mesta. Nájdete tu slnečníky, lehátka a bar, kde vám pripravia lahodný šalát alebo výborný kokteil. Príjemné prostredie tvoria voňavé pínie, cédre a krásny výhľad na ostrov sv. Kataríny. 


Pobrežie mesta Rovinj. Foto: CK SATUR

14. Mala Kolombarica, Kamenjak, Istria

Južné časti polostrova Istria, jadranské vody dramaticky obmývajú členité pobrežie. Pláž Mala Kolombarica sa nachádza na južnom cípe mysu Kamenjak. Pláž obklopujú vysoké útesy a v jej blízkosti sa nachádza jaskyňa Mala Kolombarica, ktorú sa oplatí preskúmať. Nad plážou je legendárny Safari bar a čakajú tu na vás i krásne výhľady.

Južná časť Istrie. Foto: unsplash.com

15. Sipar, Mošćenička Draga, Kvarner

Dlhá kamienková pláž Sipar je najkrajšia pláž Kvarneru. Nachádza sa v mestečku Mošćenička Draga a nájdete tu slnečníky, lehátka a krásne výhľady na Kvarnerský záliv. Mestečko sa pýši peknými kamennými domami, kaviarňami, kde si môžete dopriať jadranskú zmrzlinu. Na pláži nájdete aj vodné športy, zaujímavé je tu i potápanie alebo môžete vyraziť po 7 km dlhej krásnej pobrežnej promenáde od dedinky Lovran až ku mestu Volosko. 

white and brown houses near green mountain under blue sky during daytimeLovran a krásne jadranské pobrežie. Foto: unsplash.com

16. Sakarun, Dugi otok, severná Dalmácia

Jasavá biela kamienková pláž Sakarun s voňavými píniami sa nachádza v severnej časti ostrova Dugi otok. Plytká pláž je vhodná pre rodiny s deťmi. Najbližšia dedinka Božava s prístavom je vzdialená 5 km. Ak ste v Zadare, loďou sa môžete sem dopraviť a preskúmať nádherné zátoky ostrova Dugi otok. 

white boat on body of water during daytimeMalebné pláže ostrova Dugi otok. Foto: unsplash.com

17. Moro, ostrov Vela Stupa, južná Dalmácia

Medzi ostrovom Koručla a Pelješacom sa nachádza malý neobývaný úzky ostrov Vela Stupa, ktorý je dostupný loďou z mesta Korčula. Je to nádherné miesto pre vaše dokonalé "insta fotky". Pláž Moro je kamienková s lehátkami, barom a reštauráciou, kde vám naservírujú čerstvé morské úlovky. Dokonca tu je i zeleninová záhradka, pečie sa tu čerstvý chlieb a vyrába domáca zmrzlina. Okolité ostrovčeky pôsobia exoticky a ponúkajú tú najkrajšiu tyrkysovú farbu Jadranského mora. 

aerial view of green island in the middle of blue seaOkolie ostrova Korčula. Foto: unsplash.com

18. Hvar Beach Club, ostrov Hvar, stredná Dalmácia

Plážový klub Hvar je trendy, moderný a zároveň veľmi obľúbeným miestom pre tých, ktorí chcú byť videní a vidieť. Dopriať si tu môžete aj luxus v Sensori O spa, kde sa nechajte rozmaznávať pri príjemnej olejovej masáži. V reštaurácii ochutnajte smoothies „malinové nebo“ a užite si nádherné výhľady na more. Nezabudnite spoznávať aj nádherné okolie a rozmanitú prírodu s nádhernými scenériami, ktoré ponúka ostrov Hvar. 

BeachClubHvar9Beach Club Hvar. Foto: beachhvar.com

19. Šunj, ostrov Lopud, južná Dalmácia

Kilometer dlhá piesková pláž Šunj leží na ostrove Lopud. More je tu plytké, čo je vhodné pre rodiny s deťmi. Na pláži sú dve reštaurácie, kde môžete ochutnať miestne špeciality. Ostrov je pomerne kľudný, žije tu len 220 obyvateľov. Nájdete tu malý prístav, pekné kamenné domčeky, palmy a príjemnú stredomorskú vegetáciu. Na ostrov sa dá dopraviť loďou spoločnosti Jadrolinija z dubrovníckeho prístavu Gruž. Za návštevu stoja i susedné ostrovy Sipan a Koločep.

red starfishPoklady ostrova Kaločep. Foto: unsplash.com

20. Borak, ostrov Brač, stredná Dalmácia

Kamienková pláž Borak na ostrove Brač sa nachádza pri promenáde, ktorá vedie ku známej pláži Zlatni rat, kde si môžete dopriať relax alebo aj vodné športy. Požičať si môžete lehátka a slnečníky. Nájdete tu i reštauráciu. Pláž je vhodná aj pre deti.

Kamienkové pláže ostrova Brač. Foto: unsplash.com

Aj keď rozmanité Chorvátsko ponúka stovky ďalších nádherných pláží, veríme, že sme vás týmto výberom inšpirovali. 

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2022 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR