Ibiza

Ibiza

Ostrov nekonečnej zábavy

Stiahnuť PDF

Keď sa povie „Santa Claus“, každého napadne Severný pól, keď sa povie „pizza“, každý si predstaví Taliansko, no keď sa povie slovo „párty“ neexistuje hádam nikto, komu by toto slovo neevokovalo Ibizu. Tretí najväčší Baleársky ostrov je známy po celom svete, je synonymom pre zábavu a leto. No priznajte sa, nikdy ste netúžili pretancovať celú noc pri mori s drinkom v ruke za hudby najznámejších DJ-ov sveta? Toto je však len jedna tvár ostrova, objavíte s nami ostatné?

Zobraziť viac

Keď sa povie „Santa Claus“, každého napadne Severný pól, keď sa povie „pizza“, každý si predstaví Taliansko, no keď sa povie slovo „párty“ neexistuje hádam nikto, komu by toto slovo neevokovalo Ibizu. Tretí najväčší Baleársky ostrov je známy po celom svete, je synonymom pre zábavu a leto. No priznajte sa, nikdy ste netúžili pretancovať celú noc pri mori s drinkom v ruke za hudby najznámejších DJ-ov sveta? Toto je však len jedna tvár ostrova, objavíte s nami ostatné?

Dovolenky na Ibize

Top lokality

Hlavné mesto

Ibiza

Ak budete hľadať hlavné mesto ostrova na mape, nájdete ho pod rovnakým názvom – Ibiza. Ibiza je zároveň aj najväčším mestom, v jeho blízkosti sa nachádza jediné letisko a je zároveň centrom života a zábavy. Práve tu nájdete najznámejšie kluby, hlavne kvôli ktorým je ostrov vyhľadávaný. Mesto Ibiza by sme mohli prezývať aj „mesto kontrastov“. Jej historická časť oddelená hradbami je krásnym protikladom k zvyšku mesta s jeho modernými podnikmi a hotelmi.

Hlavné mesto ostrova, Foto: depositphotos.com

Stiahnuť PDF

Treba zažiť

História

Dalt Vila

Najvyššia a najstaršia časť mesta Ibiza patrí pod ochranu renesančného opevnenia, ktoré bolo postavené Karolom V. už v 16.tom storočí. Táto časť mesta vrátane pevnosti nesú názov Dalt Vila. Steny pevnosti boli postavené tak, aby odolali útokom berberských pirátov, či iným, ktorí mali o ostrov záujem. Súčasťou opevnenia je aj 7 bášt, z ktorých má každá iný zaujímavý príbeh, v bašte Svätej Lucie sa napríklad nachádza bývalý muničný sklad a práve odtiaľto sa  návštevníkom ponúka najkrajší výhľad na mesto.

História

Katedrála v Ibize

Akonáhle prejdete popod brány opevnenia Dalt Vila a dostanete sa do historického centra mesta, budete mať pocit, akoby ste sa teleportovali do iného sveta. Toto mesto v meste pozostáva zo spleti historických uličiek otvárajúcich sa do námestí Plaza de Sa Carrosa a Plaza de la Vila, ďalej z pekární, galérií či butikov. Najvýraznejšou pamiatkou okrem samotného opevnenia je ale ibizská katedrála. Výstavba katedrály sa začala v 14. storočí, je postavená v jednoduchom gotickom štýle, interiér v sebe kombinuje prvky katalánskej gotiky no neskôr tu bol použitý štýl donesený umelcami z Valencie. Nájdete tu aj množstvo fresiek, medzi najznámejšie patria fresky od umelca Francesca Cornesa pochádzajúce zo 14. storočia. Stavba bola dokončená až v 16. Storočí no za katedrálu bola vysvätená až o dve storočia neskôr. Do dnešného dňa sa tu pravidelne konajú Bohoslužby.

Príroda

Punta d’es Moscarter

Na relatívne takom malom ostrove ako je Ibiza je až pozoruhodné ako sa sever ostrova odlišuje od zvyšku. Sever ostrova je posiaty borovicovými lesmi, má úrodnú pôdu, takže darí sa tu aj poľnohospodárstvu a pobrežiu zase kraľujú malé prevažne kľudné rezorty vyhľadávané najmä rodinami. Ak hľadáte trochu odlišnejší zážitok, ako ponúka zvyšok ostrova, obujte si pevnejšie topánky a vyberte sa na útes Punta d’es Moscarter v Portinatxe. Útes je známy najmä svojim majákom, ktorý bol postavený v 70-tych rokoch minulého storočia a so svojou výškou 52 metrov je najvyššou stavbou ostrova. Cesta pomedzi borovicový les a borievky môže byť výzvou, no nenechajte sa odradiť. Ak ste odvážni a nebojíte sa, vyberte sa sem pozorovať hviezdy, nezabudnite si však vziať baterku na svietenie, inak sa tento romantický večer môže ľahko premeniť na pár hodín strachu.

Príroda

Ostrov Es Vedrà

Tento neobývaný ostrov pri juhozápadnom pobreží ostrova Ibiza je označený ako chránený  prírodný park. Ľahko sa sem dostanete loďou zo San Antonia alebo z mesta Ibiza, ale rovnako strediská vodných športov, kde si viete prenajať napríklad vodné skútre, sem organizujú výlety na lodi spojené so šnorchlovaním. Loď tiež môžete vymeniť na vodný skúter, ktorý dá tomuto výletu osobitý ráz. Sami budete prekvapení, ako diametrálne rozdielny môže byť ostrov vzdialený len pár kilometrov od párty raja menom Ibiza.

Iné atrakcie

Kúpele na Ibize

Možno by ste nepovedali, no Ibiza je rovnako tak ako zábavou známa ja pre svoje kúpele. Na ostrove sa nachádza až 15 Spa&Wellness centier, veľa z nich síce patrí hotelom, no väčšina z nich je otvorená rovnako tak aj pre verejnosť. Napríklad nádherné Atzaró Spa patrí pokojnému agroturistickému komplexu, obklopenému citrusovníkmi a olivovníkmi, jednoducho povedané Atzaró Spa dáva slovu „relax“ hmotnú podobu. Nájdete tu obrovskú škálu tvárových či telových procedúr, masáží, môžete si tu dať spraviť pedikúru či zaplávať si v 43-metrovom plaveckom bazéne a v prípade, že by ste už relaxovania mali dosť, v rámci komplexu máte možnosť navštíviť aj fitnes centrum či ísť na hodinu yógy.

Kultúra

Hï Ibiza

Klub Hï Ibiza otvoril svoje brány prvý krát v roku 2017, no hneď sa zaradil medzi najviac navštevované kluby. Nový, moderný a žiarivý Hï ponúka najmä elektronickú hudbu, ktorú tu hrávajú najzvučnejšie mená tejto hudobnej scény ako Don Diablo, Timmy Trumpet či jeden z najmladších DJ sveta Martin Garrix.  Najmodernejšie vybavenie klubu sľubuje perfektné ozvučenie, ktoré v spolupráci so svetelnými efektmi a ostatnou produkciou vytvára najšialenejšie, čo doteraz v kluboch bolo možné zažiť. Hï znamená „ahoj“ pre novú éru Ibizy.

Kultúra

Ushuaïa Ibiza Beach Club

Jeden z TOP klubov nie len na Ibize ale aj vo svete. Ushuaïa je mnohými vyhlasovaný ako číslo 1 v rebríčku najlepších open-air klubov na svete. Bol otvorený v roku 2012 a počas sezóny sa tu konajú parties každý deň od 17:00 až do obeda nasledujúceho dňa. Možno to bude znieť ako klišé, no Ushuaïa je viac ako obyčajný klub, vojdete sem a nájdete tu bazény, ležadlá, obrovské LED obrazovky a ešte omnoho viac ako len ľudí zabávajúcich sa v bikinách. Medzi rezidentov tohto klubu patria Dimitri Vegas & Like Mike’s a za druhý domov tento klub považuje napríklad aj David Guetta. Ushuaïa sa označuje za najhodnotnejší drahokam kráľovského „party life-u“ s menom Ibiza.

Kultúra

Amnesia Ibiza

Klub patriaci do skupiny „par excellence“ tohto ostrova. V roku 2007 vyhral prestížne ocenenie za najlepší klub sveta od International Dance Music Awards, odvtedy však nezaspal na vavrínoch a stále patrí medzi najvyhľadávanejšie kluby ostrova. Amnesia si vás získa najmä ak hľadáte typickú tropickú zábavu vrátane penových parties, dobrej hudby a famóznych svetelných efektov. Klub otvára brány stovkám baviacich sa ľudí navštevujúcich Ibizu a pýši sa aj tým, že je obľúbený ja medzi celebritami. Amnesiu obľubujú napríklad Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Mick Jagger či Shakira no nie je nič neobvyklé tu vidieť hrať za pultom Paris Hilton. Pridáte sa?

Stiahnuť PDF

Pláže

Cala de Sant Vicent

Cala de Sant Vicent je pláž pre tých, ktorí sa neradi nudia. Táto dlhá zakrivená pláž sa nachádza približne 20 minút od Portinatx, obľúbeného letoviska Ibizy. Nájdete tu promenádu, lemovanú palmami, samozrejme nechýbajú podniky, bary a reštaurácie s dobrým jedlom. Ako sme už spomenuli, Cala de Sant Vicent nie je pre tých, čo radi celý deň strávia ležaním - nájdete tu veľa požičovní ponúkajúcich vybavenie pre rôzne vodné športy. Ak chcete teda vyskúšať paddleboarding, windsurfing, vodné lyže či vodné skútre, máte možnosť. Na pláži tiež nájdete ihriská, kde si zahráte napríklad aj volejbal. Vyšťavení po celom dni? Nebojte sa, nájdete tu aj ležadlá, kde môžete stráviť zvyšok dňa.

Las Salinas

Ak hľadáte odľahlejšiu, členitú pláž, no nechcete sa vzdať barov, kaviarní a hudby ste na správnej adrese. Oblasť Ses Salines dostala tento názov aj vďaka tomu, že sa tu nachádzajú močiare, netradične napustené slanou vodou, a rovnako tak aj more v tejto časti má vyšší obsah soli, takže ak sa vám nechce plávať, môžete len tak nechať vznášať vo vode. Pláž je široká, piesok je krásne jemný a biely, voda číra, čo sem láka davy turistov. Ak sem zavítate, viete si tu pohodlne prenajať ležadlá a k správnej dovolenkovej atmosfére vám už bude chýbať len osviežujúci drink či ľadová káva, ktoré si bez problémov objednáte v okolitých podnikoch.

Pláže v Portinatx

Tak ako sme už spomínali, Portinatx je najsevernejšie letovisko ostrova, vzdialené približne 40 minút jazdy autom od letiska. Keďže ide o odľahlejšie mesto, je vyhľadávané najmä rodinami s deťmi. Oblasť Portinatx zahŕňa tri hlavné pláže, z ktorých každá jedna je rovnako krásna. Keďže sú menej vyhľadávané ako pláže v meste Ibiza, sú aj počas hlavnej sezóny menej preľudnené. Najväčšia z nich nesie názov S'Arenal Gros a za skalným útesom sa nachádza jej mladšia sestra - S'Arenal Petit. Obe sú veľmi podobné, zasadené v krásnom prostredí a charakteristické bielym jemným pieskom. Treťou plážou v Portinatx je Playa Porto, ktorú môžeme označiť aj za malú rybársku dedinku. Nájdete ju v zátoke obkolesenej útesmi, no buďte bez obáv, ľahko sa sem dostanete autom (v blízkosti pláže sa nachádza aj parkovisko). Ak budete mať chuť po celom dni ležania na pláži si trochu pretiahnuť nohy, vyberte sa pozrieť jeden z najviac fotografovaných majákov ostrova na útese Punta d’es Moscarter. Maják uvidíte aj z pláže, takže naozaj sa nenachádza ďaleko, no nepodceňujte to a šľapky radšej vymeňte za pevnejšiu obuv.

Figueretas

Figueretas, tiež prezývané francúzske Nice na španielskej Ibize. Ide o najbližšiu pláž, na ktorú sa peši z mesta Ibiza dostanete za 10 minút. Široká, niekoľko kilometrov dlhá pláž s bielym pieskom aj so svojou promenádou je tiež obľúbená aj medzi domácimi. Nájdete tu veľa luxusných hotelov, kvalitných reštaurácii ale aj obchodov. More tu je plytké, teplé a výhľady na šíre more famózne. Figueretas je jednoducho s Ibizou späté, nenavštíviť ju je akoby ste v Paríži nevideli Eiffelovku.

Playa d'en Bossa

Najdlhšia pláž na Ibize, ktorú jednoznačne nesmiete vynechať. Nevyhľadávajú ľudia, ktorí hľadajú relax a ticho, naopak ľudí, ktorí na ostrov prišli sa zabávať. Na Playa d'en Bossa hrá nepretržite hudba, pláž je plná zabávajúcich sa ľudí nájdete tu množstvo podnikov a barov. Jednoducho na tomto mieste nehrozí žiadna nuda.

Sol d’en Serra

Ak by sme tejto pláži mali dať nejaký prívlastok, bol by to Havaj na Ibize. Dlhá, zakrivená pláž s čistým pieskom vyzerá ako by ste ju vystrihli z časopisu. Nájdete tu len zopár kaviarničiek a reštaurácii, viete si tu pohodlne prenajať ležadlá so slnečníkmi a dokonca sa ani nenachádza ďaleko od Ibizy – cesta autom sem trvá asi 20 minút. Pri návšteve sa vás umocňuje viac pocit, že sa nachádzate viac na súkromnej, než na verejnej pláži. Sol D'en Serra jednoznačne patrí na popredné miesta v rebríčku najkrajších pláží na Ibize.

Cala Tarida

Jedna z najkrajších pláži je aj Cala Tarida. Nájdete ju na západe ostrova neďaleko od San Jose. Pláž je dlhá, široká a má krásny jemný biely piesok. Rozpoznáte ju aj na základe toho, že z jej tyrkysových vôd vytŕča zopár veľkých balvanov, ktoré ľudia radi využívajú ako miesta odkiaľ skáču do vody, prípadne sa na nich opaľujú. Čo je však isté je, že ani na Cala Tarida sa nudiť nebudete. Nájdete tu veľa požičovní, ktoré ponúkajú široký výber vodných športov či volejbalové ihriská.

Cala Jondal

Širokú pláž obklopenú útesmi a borovicami nájdete neďaleko od San José, približne 15 minút cesty autom od hlavného mesta ostrova – Ibizy. Na cestu sem si zoberte pevnejšie topánky, pretože sa nevyhnete väčším skalám. Nebojte sa, veľké skaly nepokrývajú celú pláž, južná časť je tvorená krásnym zlatým pieskom. Ak vás však cesta sem vyčerpá, energiu môžete nabrať v jednej z fancy reštaurácii a osviežiť sa napríklad ľadovou kávou v niektorej z kaviarní.

Pou des Lleo

Na zozname top 10 pláží Ibizy nesmie chýbať ani táto kráska. Pou des Lleo nájdete v zátoke severovýchodne od Santa Eulalie. Zátoka v tvare podkovy obklopená menšími červenými útesmi sa teší obľube turistami, ktorí radi vyhľadávajú malé a odľahlé pláže. Na jednej strane zátoky tu však nájdete aj miestnych rybárov, tí zátoku majú tiež v obľube. Keďže voda tu je kryštálovo čistá, dá sa tu krásne potápať alebo šnorchlovať. Ak sa sem vyberiete na výlet nezabudnite si pribaliť vodu a jedlo - nájdete tu len jednu reštauráciu. Ak však ste milovníkom rýb tak neváhajte a zájdite sem na obed, lepšie ryby a paellu široko-ďaleko nenájdete.

Benirrás

Pláž Benirras sa nachádza na severozápade ostrova neďaleko od druhého najväčšieho mesta San Miguel. Turisti vyhľadávajú túto pláž najmä pre jej krásne západy slnka a malebné scenérie. Jednu stranu pláže tvorí časť určená pre turistov a na druhej nájdete rybárske domčeky kde si miestni rybári pripravujú siete a neskôr čistia úlovky po love. Pláž Benirrás je príznačná kryštálovo čistou vodou a je vyhľadávaným miestom odkiaľ môžete pozorovať krásne západy slnka. Ak chcete zažiť neopakovateľný zážitok, príďte sem v nedeľu večer, kedy tu k západu slnka hrajú hudobníci na bubnoch, čo celý zážitok ešte umocňuje.

Stiahnuť PDF

Pre deti

Aquarium Cap Blanc

Zobrať deti na ostrov, ktorý je notoricky známy neutíchajúcou zábavou a diskotékami? Nenechajte sa odradiť, Ibiza je čoraz viac populárna destinácia aj pre rodinné dovolenky. Isté je, že na Ibize núdzu o zážitky mať nebudete, či už sa sem vyberiete s deťmi alebo bez. Malých pokračovateľov vášho rodu poteší určite napríklad návšteva Aquarium Cap Blanc, nájdete ho len pár minút cesty od San Antonio. Je vysoko pravdepodobné, že takéto akvárium ste ešte nenavštívili, pretože sa nachádza v jaskyni, kde si miestni rybári zvykli nastavovať siete na homárov a chystať sa na lov. Dnes sem deti spolu s väčšími deťmi – dospelými, chodia obdivovať najrôznejšie druhy podmorských živočíchov, veľkým lákadlom je „zotavovacie“ centrum pre morské korytnačky.

Motokáry & Lanový park Acrobosc Adventure Park

Zacnelo sa vám po adrenalíne? Na Ibize máte niekoľko možností ako do adrenalínových aktivít zahrnúť aj deti. Prvá možnosť poteší najmä chlapcov: neďaleko od San Antonia sa nachádza motokárová dráha „Ibiza Karting“ kde sa celá rodina môžete pretekať na motokárach pod otvoreným nebom. Ak sa nebojíte výšok je tu dalšia možnosť: Acrobosc Adventure Park prakticky na opačnej strane ostrova, v blízkosti Es Canar. Lanový park je vhodný pre všetky vekové skupiny, nemusíte sa sem báť zobrať ani menšie deti, nájdete tu viacero dráh rozličných obtiažností. Základom však ostáva – strach z výšok tu nemá čo hľadať.

Jazda na koňoch

Okrem návštevy veľkých aquaparkov, zábavných parkov či iných zábavných centier viete čas s deťmi stráviť aj viac v spojení s prírodou a zároveň aj menej nákladne. Navštívte údolie koní presnejšie „Horse Valley“ nachádzajúce sa asi 10 minút od Portinatxu a pripojte sa do objavovania okolitého regiónu z chrbta koňa, roztomilé poníky odnesú na chrbte zas menšie ratolesti. Na tento výlet si ale vyhraďte celý deň a hlavne nezabudnite si zobrať fotoaparát.

Stiahnuť PDF

Gastronómia

Okrem tradičných špecialít, akými sú paella, gaspacho či jarmón, ktoré sú obľúbené po celom Španielsku Baleárske ostrovy sú svojou kuchyňou tiež špecifické. Známe najmä klobásky sobrasada, podobné tiež španielskej pochúťke chorizo. Vyrábané sú z bravčového mäsa a dochucované najmä paprikou. Aj na pohľad sú klobásam podobné, rozdiel však je, že sobrasada sa dá ľahko rozotierať, preto sa najlepšie servíruje ako pomazánka na pečivo. Sobrasada je tak isto obľúbená po celom Španielsku no pochádza práve z Baleárov – konkrétne z Ibizy a Malorky.

sobrasada

Ďalšou špecialitou charakteristickou pre tieto španielske ostrovy je „bullit de peix“ guľáš z rybieho mäsa, ktorý nájdete vo veľa hlavne tradičných reštauráciách. Hlavnými prísadami sú ryby, zemiaky a často sa do neho pridáva aj homár alebo krevety. Táto špecialita býva servírovaná s deepom a pečivom, ochutnáte?

Stiahnuť PDF

Zábava

Zábava je neodmysliteľnou súčasťou Ibizy. Ak však  ste sa klubov nasýtili, nemajte strach, od nudy neumriete. Ostrov ponúka množstvo iných možností ako si spríjemniť vašu dovolenku.

Vodné športy

Ako sa hovorí Ibiza je detské ihrisko pre dospelých a nie je tomu inak ani na mori. V rámci celého ostrova takmer na každej väčšej pláži nájdete centrum vodných športov,  kde si môžete požičať vodné skútre, parasailing, vodné lyže a mnoho ďalšieho.  Ak máte rešpekt pred touto „motorovou“ zábavou stále môžete vyskúšať paddleboarding alebo kajakovanie.

Hľadáte niečo exkluzívnejšie? V prístave v meste Ibiza si prenajmite jachtu, ak nemáte kapitánsky preukaz, nemusíte sa báť, mysleli na všetko – loď sa dá prenajať aj s kapitánom, ktorý vás zoberie kamkoľvek v okolí ostrova, kam si zažiadate.

 Nezabudnuteľné zážitky na jachte

Ak vám ani jeden z návrhov nevonia, máme pre vás ešte jeden nápad z množstva ďalších možností. Na ostrove sa nachádza až 17 potápačských centier tak čo tak objaviť Ibizu pod hladinou mora? Voda je tu krásne čistá, nájdete tu množstvo zaujímavých jaskýň a podmorských útesov. Aj preto potápanie patrí medzi najvyhľadávanejšie zážitky ostrova.

Cyklistika

Cyklistika je netradičnejší spôsob poznávania Ibizy. Je ekologický a tým pádom stále čím viac populárny. Vymeňte aspoň na jeden deň auto za bicykel, nadýchate sa čerstvého vzduchu, trochu športovej aktivity pomôže telu, vyventilujete si myseľ a spoznáte ostrov úplne z inej perspektívy.

Kultúra

Isť na Ibizu a nenavštíviť žiadny klub by bol doslova hriech. Ostrov je doslova druhým domovom najznámejších DJ sveta, je to záruka kvality a najlepšej zábavy. Jednoducho povedané party v týchto kluboch prekoná už len máloktorá. Nemusíte sa báť, že by ste sa do žiadneho klubu nedostali, na ostrove ich nájdete až-až. V sekcii "treba zažiť" si pozrite naše tipy, ktoré kluby netreba pri návšteve Ibizy vynechať.

Stiahnuť PDF

Užitočné informácie

Štátne zriadenie: Ibiza je súčasťou Španielka. Španielsko sa skladá zo 17 autonómnych spoločenstiev, medzi ktoré patrí aj Ibiza.

Rozloha a populácia: Rozprestiera sa na 571km² a má približne 106 000 obyvateľov.

Jazyky: Španielčina a ostatné regionálne jazyky ako katalánčina, baskičtina, galícijčina, arančina a ďalšie.

Náboženstvo: Kresťanstvo.

Vakcinácia: Nie je potrebná.

Elektrický prúd: Elektrické napätie je podľa európskej normy 220 V.

Mena: euro

Časový posun: 0h

Klimatický diagram

Zobraziť viac

Kedy vycestovať

Ibiza rovnako ako aj zvyšok Španielska sú vyhľadávané turistami hlavne počas top sezóny - leta. Ak sa chcete vyhnúť masám ľudí, vyberte si pre poznávanie krajiny mesiace od apríla do júna alebo september a október, kedy sa priemerné teploty pohybujú okolo príjemných 20ºC.

Letisko a dĺžka letu

Let z Bratislavy a rovnako tak z Viedne trvá 2 hodiny 10 minút.

Zastupiteľský úrad

Embajada de la República Eslovaca, c./ del Pinar, 20, 28006 Madrid 6, Espaňa

Tel: 0034/ 91/5903 861
Mobil: 0034/609 002 803 (mimo pracovnej doby, počas štátnych sviatkov a v urgentných prípadoch)
Fax: 0034/ 91/5903 868
Email: emb.madrid@mzv.sk, www.mzv.sk/madrid

Víza a doklady

Občania Slovenskej republiky, vrátane detí môžu na územie Španielska vstupovať ako turisti na platný cestovný pas SR alebo na občiansky preukaz.

Colné predpisy

Cestujúci z EÚ môže doviesť do Španielska pre vlastnú potrebu 800 ks cigariet, 400 ks malých cigár, 200 ks cigár, 1 kg tabaku, 10 l alkoholu, 20 l alkoholických nápojov so stredným obsahom alkoholu, 90 l vína a 110 l piva. Drogy sú v Španielsku zakázané, mať drogu aj v malom množstve je trestné. Na prevoz zbrane sa vyžaduje európsky zbrojný pas. Dovoz a vývoz hotovosti je obmedzený čiastkou 10 000,-EUR.

Doprava

Ibiza má veľmi dobré autobusové spojenia vrámci celého ostrova.

Ceny

Ceny niektorých potravín:

 • Chlieb = 0,95 €
 • Voda (1,5l) = 0,55 €
 • 1l mlieka = 0,80 €
 • 1kg syra = 9,30 €
 • Porcia jedla v rýchlom občerstvení = 7 €
 • Porcia jedla v lacnej reštaurácii =  10 €
 • Porcia jedla v reštaurácii strednej triedy = 20 €
 • Kapučíno = 1,60 €
 • Fľaša vína = 4,50 €

Sviatky

1. január - Nový rok  
6. január - Traja králi  
Zelený štvrtok a Veľký piatok - pohyblivý dátum podľa Veľkej noci  
1. máj - Sviatok práce  
15. august - Sviatok nanebovzatia Panny Márie  
12. október - Štátny sviatok Španielska  
1. november - Sviatok všetkých svätých  
6. december - Deň španielskej ústavy  
8. december - Sviatok nepoškvrneného počatia Panny Márie  
25. december – Vianoce

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2023 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

 • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
 • International Air Transport Association
 • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
 • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR