Barcelona

Barcelona

Mesto plné temperamentu

Stiahnuť PDF

Kozmopolitné mesto Barcelona patrí medzi najpopulárnejšie turistické destinácie. Nachádza sa na severovýchodnom pobreží Španielska a je druhým najväčším mestom v krajine. K jej veľkej premene dochádza v 90 rokoch minulého storočia, kedy vznikli rozsiahle ulice lemované stromami, upravené pláže a rozvinul sa aj prístav. Ak vás zaujíma umenie, kultúra, jedlo, hudba, nákupy, šport alebo akákoľvek iná zábava, španielska Barcelona je na to ako stvorená. Na umenie narazíte v meste na každom kroku.

Zobraziť viac

Kozmopolitné mesto Barcelona patrí medzi najpopulárnejšie turistické destinácie. Nachádza sa na severovýchodnom pobreží Španielska a je druhým najväčším mestom v krajine. K jej veľkej premene dochádza v 90 rokoch minulého storočia, kedy vznikli rozsiahle ulice lemované stromami, upravené pláže a rozvinul sa aj prístav. Ak vás zaujíma umenie, kultúra, jedlo, hudba, nákupy, šport alebo akákoľvek iná zábava, španielska Barcelona je na to ako stvorená. Na umenie narazíte v meste na každom kroku.

bird's eyeview photo of high rise buildingsBarcelona. Foto: unsplash.com

Dovolenka v Barcelone


V najstaršej časti mesta Ciutat Vella sú takmer všetky historické pamiatky od námestia Plaça Sant Jaume cez ulicu La Rambla až ku akváriu pri pobreží a rôzne múzeá, ako napríklad: Múzeum mesta Barcelona, Múzeum erotiky, Picassovo Múzeum, Múzeum moderného umenia. Veľkolepo pôsobí aj námestie Plaça de España a Plaça de Catalunya s peknými budovami a nákupnými možnosťami všade navôkol.

people walking on park during daytimePlaça de España. Foto: unsplash.com

Rušná La Rambla spája Gotickú štvrť, v ktorej život pulzuje tak ako kedysi. Barcelona je neodmysliteľne spojená s úžasnou stavbou kostola Segrada Família, ktorý je symbolom mesta.

brown concrete building during daytimeSegrada Família. Foto: unsplsh.com

Montjuic je rozľahlý kopec týčiaci sa hneď nad barcelonským prístavom. Na 213 m vysoký kopec Montjuic jednoducho vystúpiť musíte. Odmenou vám bude prekrásny výhľad na celé mesto. Toto miesto je vyhlásené krásnymi parkami a tiež ponúka kultúrne a športové vyžitie. Pre tých, ktorí nechcú ísť po svojich, je pripravená nezabudnuteľná jazda lanovkou. Montjuic sa rozprestiera na južnej strane mesta a patrí ku kľúčovým bodom Barcelony. Často je považovaný za horu dvoch tvárí - na jednej strane pripomína temnú stránku histórie v čase španielskych vojen či Frankovej diktatúry, na strane druhej je dnes jednou z najvyhľadávanejších rekreačných oblastí mesta.

aerial photography of city skyline during daytimePohľad na Barcelonu z Montjuic. Foto: unsplash.com

Fantastická je aj fontána Fuentes mágicas de Montjuic, ktorú si večer nenechajte ujsť a užite si celkom čarovnú atmosféru naplnenú žiarivými svetlami. 

people standing near fountain during night timeFarebná fontána. Foto: unsplash.com

Top lokality

Monserrat

Monserrat je benediktínske opátstvo nachádzajúce sa na hore Montserrat v Španielsku. Kláštor bol založený v 10. storočí a dodnes funguje s viac ako 70 mníchmi. Monserrat, ktorého meno znamená zúbkovaná hora, má ideálnu polohu aby zohrával dôležitú úlohu v kultúrnom a duchovnom živote Katalánska.

aerial view of green trees and mountains during daytimeMonserrat. Foto: unsplash.com

V kláštore sa udiali viaceré zázraky a socha Panny Márie láka pútnikov z celého sveta. Niektoré legendy hovoria, že sa tu ukrýva svätý grál. Mystickú atmosféru umocňuje krásny výhľad do doliny. V múzeu, ktorý je súčasťou kláštora, sú maľby od Picassa, El Greca a Caravaggia. 

cable car over green mountains during daytimeKrásne výhľady po celom okolí. Foto: unsplash.com

Girona

Girona, ktorá sa nachádza 100 kilometrov od Barcelony v severovýchodnom Katalánsku, patrí medzi miesta s najbohatšou históriou v Španielsku. Cez mesto preteká rieka Onyar, ktorá je súčasťou starého mesta. Charakter mesta dotvára aj druhá rieka Ter, ktorá obmýva park  de la Devesa. Mesto založili Rimania, neskôr padlo do rúk Maurov a potom Frankov, aby nakoniec zakotvilo pod správou Barcelony. Návštevníkov láka svojou nádhernou architektúrou, na ktorej badať vplyvy rôznych kultúr a náboženstiev. V mestských častiach Staré a Nové mesto nájdete mnoho príležitostí na príjemné splynutie s davom a pozorovanie miestneho života a kultúry.

Girona. Foto: unsplash.com

Jazero Banyoles

Najväčšie katalánske prírodné jazero Banyoles ponúka krásne romantické scenérie, ktoré si tu môžete užiť v obklopení španielskej prírody a vychutnať si pokoj a pohodu, ktoré tu tunajšia atmosféra ponúka. 

body of water near green mountain under blue sky during daytimeJazero Banyoles. Foto: unsplash.com

Besalú

Nádherné stredoveké mesto sa pýši románskymi kostolmi Sant Vincent a Sant Pere, ktorý je pozostatkom benediktínskeho kláštora a opevneným mostom cez rieku Fluviá. Ponoriť sa tu môžete do stredovekého tajomna, ktoré aj dnes má romantického ducha a je opradený zaujímavými legendami. 

brown concrete building near river during daytimeStredoveké Besalú. Foto: unsplash.com

Tossa de Mar 

Mesto Tossa de Mar sa nachádza v Katalánsku na pobreží Costa Brava. Od Barcelony je vzdialené 100 km. Dominantou mesta je zrúcanina gotického hradu, ktorá je súčasťou hradbami obklopeného a dobre zachovalého starého mesta.

Mesto Tossa de Mar. Foto: unsplash.com

Tossa de Mar má tri hlavné pláže. Pláž Tossa (Platja Gran) pred centrom mesta. Táto pláž je uzavretá na západe stredovekým hradom. Má dĺžku 380 m a šírku 60 m. La Mar Menuda na druhej strane zálivu. Má všetky obvyklé služby a vybavenie ako napríklad prenájom športových potrieb. Pláž je dlhá 180 m a široká 20 m. Poslednou plážou je El Codolar.

aerial photo of cliff during daytimePobrežie Tossa de Mar. Foto: unsplash.com

Cadaqués

Malebné prístavné mesto je obklopené fascinujúcimi scenériami prírodnej rezervácie Cap de Creus. Toto miesto si obľúbilo mnoho umelcov, medzi ktorými bol Picasso, Joan Miró, Walt Disney, či Salvador Dalí, ktorého dom sa nachádza v zátoke Portligat. 

boats on the harborCadaqués. Foto: unsplash.com

Veľmi obľúbenou zastávkou je prírodná rezervácia Cap de Creus, ktorú dotvára čarovné španielske pobrežie a všadeprítomná vôňa Stredomoria. 

gray and brown rock formation on sea at daytimeCap de Creus. Foto: unspalsh.com

Figueres

Figueres, okresné mesto regiónu Alt Empordà, sa rozprestiera vo vnútrozemí v provincii Girona. Toto mesto s hlbokými katalánskymi koreňmi známe ako domov Salvadora Dalího, ponúka návštevníkom možnosť navštíviť Dalího divadelné múzeum, venované géniovým surrealistickým maľbám. Ide o kultúrnu paletu doplnenú rôznymi múzeami a kalendárom plným festivalov a podujatí po celý rok. Figueres je dôležité aj pre dedičstvo monumentov, medzi ktorými vynikajú staré stredoveké hradby a hrad Sant Ferran, ako aj pre príklady modernej a neoklasickej architektúry, ktoré sú rozmiestnené po celom centre mesta.

Dalího divadelné múzeum vo Figureres. Foto: unsplash.com

Stiahnuť PDF

Treba zažiť

Parc Guëll, Španielsko

KultúraPríroda

Parc Guëll

Netradičný park v meste Barcelona, ktorý je zaradený do svetového dedičstva UNESCO. Nájdete tu rôzne záhradné prvky i jedinečnú architektúru, ktorú inde na svete neuvidíte. Park je plný zaujímavých kvetín a sôch. Zámerom stavby tohto parku bolo oddelenie čerstvého vzduchu od ,,špinavého'' mestského a tak vytvoriť luxusnú časť mesta, vedľa ktorej by neboli ani žiadne domy a vďaka tomu sa vytvorilo úplne čisté prostredie, bez žiadnych znečisťujúcich prvkov.

Camp Nou, Španielsko

Iné atrakcieKultúra

Camp Nou

Camp Nou je domáci štadión klubu FC Barcelona. Bol dokončený v roku 1957 a jeho terajšia kapacita 99 354 divákov ho činí najväčším futbalovým štadiónom Európy a jedenástym najväčším na svete podľa kapacity. Až do roku 2000 bol jeho názov Estadi del FC Barcelona (v preklade Štadión FC Barcelona), ale hlasovaním členov oficiálneho klubu fanúšikov bol však premenovaný na často používaný názov Camp Nou. Zaujímavosťou je, že na celosezónne vstupenky sa nečakajú žiadne fronty, jediný spôsob ako ich získať je zdediť, či kúpiť od iného majiteľa - sú totiž vždy vypredané.

Casa Milá, Španielsko

HistóriaKultúra

Casa Milá

Veľmi netradičný obytný dom, ktorý pripomína vlniace sa more, stojí uprostred Barcelony a je posledným Gaudího projektom pred bazilikou Sagrada Familia. Táto nekonvenčná stavba nemá ani jednu rovnú plochu alebo hranu, všetky jej línie sú oblé. V dome neboli použité žiadne pevné steny a celá stavba stojí len na stĺpoch a oblúkoch. Poschodia nemajú jednotný tvar ani výšku. Izby sú umiestnené okolo dvoch vnútorných nádvorí, aby do nich prenikalo čo najviac svetla. V roku 1984 bola Casa Milá zapísaná do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

La Rambla, Španielsko

Kultúra

La Rambla

La Rambla je 1.2 kilometrov dlhá životne dôležitá tepna v centre mesta. Predstavte si pešiu zónu, vynásobte jej ruch desiatimi, pridajte južanský temperament a možno sa priblížite k atmosfére Rambly. Rambla prechádza od monumentu Colom, ktorý je venovený Krištofovi Kolumbovi až k Placa de Catalunya, centrálne námestie mesta. Rambla je v každé ročné obdobia a v každú hodinu plná života – nájdete tu pouličných artistov, reštaurácie, a najmä množstvo turistov. Nechajte sa aj vy zlákať do tejto príjemne turistickej pasce.

Casa Battló, Španielsko

HistóriaKultúra

Casa Battló

Casa Batlló, jeden z domov v priamom centre mesta, je plný farieb, pôsobí veľmi hravo a je magnetom pre oči. V tomto prípade sa to zaujímavejšie deje v exteriéri. Stavba je akoby zostavená z časti kostry zvierat a jej strecha má pripomínať dračí chrbát. Je vytvorená z mnohých malých farebných sklíčok a dáva Barcelone nezameniteľnú tvár. Casa Batlló bola postavená v roku 1877 a bola domovom rodiny Batlló. Odvtedy však musela prejsť niekoľkými renováciami, jednu z nich robil o pár rokov neskôr i samotný Gaudí.

Sagrada Família, Španielsko

HistóriaKultúra

Sagrada Família

Jedna z najúžasnejších stavieb Španielska, nachádzajúca sa v Barcelone, je chrámová stavba Sagrada Família – bazilika Svätej rodiny. Tento unikátny novogotický chrám nie je veľmi starý, základný kameň bol položený až v roku 1882. Architektom chrámu Sagrada Família s 18 vežami bol pôvodne Francisco de Villar, jeho úlohu však o rok prevzal vtedy 31 ročný Antonio Gaudí. Táto bazilika, v roku 2010 vysvätená pápežom Benediktom XVI., predstavuje najnavštevovanejšiu pamiatku v Barcelone. Je dominantou a hlavným symbolom Barcelony, čomu sa nebudete vôbec čudovať, ak tento architektonický skvost navštívite.

Stiahnuť PDF

Pláže

Pláž Bogatell

Názov Bogatell pochádza zo starého názvu vodného prúdu, ktorý prechádzal z hornej časti Vilapicina až ku moru. Centrum Bogatellu bolo kedysi domovom rybárov. Ku zmene prišlo v 80 rokoch minulého storočia, kedy sa barcelonské pláže začali postupne upravovať a dnes patrí medzi najobľúbenejšie. Jej dĺžka je vyše 700 m a užiť si tu môžete aj plážové loptové hry. 
 
person standing near shoreline
Pláž Bogatell v Barcelone. Foto: unsplash.com
 

Barceloneta

Najznámejšia tradičná barcelonská piesková pláž Barceloneta získala svoj názov v 18. storočí, pričom za historickým pozadím stojí španielske námorníctvo. Vznikom pobrežnej promenády na konci minulého storočia sa podarilo spojiť Barcelonetu s prístavom Olímpic. Nájdete tu veľa barov, kde radi trávia čas aj miestni obyvatelia. Výborne tu chutí aj španielska paella. 
 
people walking on park during daytime
Pláž a promenáda Barceloneta. Foto: unsplash.com


Pláž Sant Sebastià

Pláž Sant Sebastià v barcelonskej štvrti Ciutat Vella, ponúka viac ako kilometer pieskovej pláže. Sem sa jednoducho dostanete z centra mesta. Obľúbená je medzi turistami ako aj domácimi. Kedysi sa jej hovorilo pláž Sant Miquel. V jej blízkosti sa nachádza aj hotel W v tvare plachetnice. 

ocean waves crashing on shore during daytimeBarcelonská pláž. Foto: unsplash.com  

 

Stiahnuť PDF

Pre deti

L'Aquarium

Aj keď Barcelona leží na pobreží, na to, aby ste videli krásy podmorského sveta nemusíte si ani len prst namočiť do mora. Stačí sa ísť prejsť po veľkom akváriu L'Aquarium, kde uvidíte všelijaké morské príšerky. Najväčším lákadlom týchto akvárií sú samozrejme vždy žraloci, ktoré ani v tomto akváriu neboli vynechané a v pokoji si ich môžete prezrieť v celej ich kráse. Máte radšej rôzne druhy rýb? Tu ich uvidíte hneď niekoľko od typického ,,Nema'' až po pirane.

grey shark in fish tankAkvárium v Barcelone. Foto: unsplash.com

ZOO Barcelona

Ďalšia krásna zoologická záhrada, v ktorej môžete vidieť veľa rôznych druhov zvierat a vtákov ako napríklad žirafy, levy, gazely, medvede, pávov atď. Pre lepší zážitok z prechádzky po ZOO si môžete do vášho smartfónu stiahnuť aplikáciu, ktorá vám bude napomáhať pri odhaľovaní tajomstiev rôznych zvieratiek. V aplikácii nájdete mapku, ktorá vás bude priamo navigovať ku zvieratám a vďaka nej uvidíte všetko, čo ste chceli vidieť a takisto sa nestratíte.

white-faced macaque selective focal photoZOO v Barcelone. Foto: unsplash.com

Museu Maritim

Toto miesto v Barcelone by ste nemali prehliadnuť. Múzeum zamerané na tému námorníctva a lodí je lákadlom pre všetkých. Na jednom mieste uvidíte rôzne druhy lodí, ktoré sa kedysi premávali po moriach. Niektoré pripomínajú dokonca pirátske koráby a ak zapojíte i kreatívnu fantáziu, môžete si napríklad predstaviť aj vylodenie pirátov, ktorí sa vás chystajú obkľúčiť. V múzeu takisto nájdete i lode bývalých Kráľovských lodeníc.

Image
Múzeum námorníctva. Foto: unsplash.com

 

Stiahnuť PDF

Gastronómia

Základom každého dňa sú poriadne raňajky. Španieli sa pravdepodobne držia hesla sladké raňajky – sladký život pretože si radi ku rannej káve pochutnajú na churros. Ide o pochúťku pripravovanú z odpaľovaného cesta, podobnému ako sa používa pri príprave venčekov alebo veterníkov. Ak však nemáte chuť začínať s niečím sladkým, siahnite po entra de tomate a teda zapečenej bagete potrebou rozmixovanými paradajkami dochutenými len soľou a korením.

vegetable-toppes bread slicesZapečená bageta s paradajkami. Foto: unsplash.com

Španielsku kuchyňu si však zamilujete aj ak máte radi ryby či rôzne plody mora, veľa zeleniny a ovocia. Vo všeobecnosti však môžeme povedať, že táto kuchyňa patrí medzi najobľúbenejšie kuchyne sveta.

assorted pastries on white steel rackRôzne tapas. Foto: unsplash.com

Španielsky obed sa podáva obyčajne okolo 14 tej hodiny a pozostáva podobne ako u nás z troch chodov. Začína sa šalátom alebo polievkou. Známa je hlavne studená paradajkovo zeleninová polievka gazpacho, ktorá predstavuje super osvieženie počas horúcich letných dní. Veľmi obľúbená je práve paella. 

oyster dishPaella. Foto: unsplash.com

Španielskou lahôdkou je aj jarmón - sušená šunka, podobná talianskemu prosciuttu, je vyrábaná z bravčového mäsa, ochutená len morskou soľou a následne sa zavesí na niekoľko mesiacov až rokov aby dozrela. Kúpite je bežne v supermarkete, v špecializovaných predajniach alebo na trhoch. Odporúčame naservírujte si ju s jedným zo španielskych syrov a olivami.

photo of displayed raw meats mounted in gray metal rodMiestny trh v Barcelone. Foto: unsplash.com

Stiahnuť PDF

Zábava

Cosmo Caixa

Vedecké múzeum v Barcelone. Múzeum má veľké množstvo zbierok exponátov, ktoré sú natrvalo v múzeu, ale takisto sa sem presúvajú i iné zaujímavé zbierky z ostatných múzeí. Zbierky sú zamerané na vedu, prírodu a vesmír. Ak ste nadšencom vesmíru, toto múzeum určite nevynechajte, pretože okrem múzejnej časti má aj planetárium. Pre detičky je pripravená interaktívna časť múzea. 

brown and black spiral staircaseCosmo Caixa pre malých i veľkých. Foto: unsplash.com

Lunapark Tibidado

Opäť niečo pre tých akčných. V tomto lunaparku si užije celá rodina. Park vznikol už v roku 1907 a nájdete tu viac ako 25 atrakcií. Okrem obrovských kolotočov tu je ešte jedna zaujímavá vec. Alebo skôr výhľad. Keďže niektoré kolotoče dosahujú až monštróznu výšku, zvrchu môžete dovidieť až do okolia niekoľkých desiatok kilometrov. Samozrejme nájdeme tu i atrakcie pre našich najmenších, ktorý sa napríklad môžu previezť vo vláčiku alebo na typickom kolotoči.

green trees and houses during daytimeZábavný park Tibidado v Barcelone. Foto: unsplash.com

Stiahnuť PDF

Tajné tipy

Večerná Barcelona

Barcelona je počas letných nocí vďaka silným svetlám svetlejšia ako cez deň. Nálada je uvoľnená a všetci sa skvele zabávajú. Vo viacerých častiach mesta môžete vidieť bezplatné kiná pod holým nebom.

person riding trike near brown building during nighttimeV uliciach Barcelony. Foto: unsplash.com

Všade počuť rytmickú hudbu. Nočné kluby, reštaurácie a bary sú preplnené. Toto je typická večerná Barcelona. Veľa zábavy a šťastných ľudí. Akonáhle sa slnko dostane za mesto, Parku Güell láka návštevníkov na svoje strechy vďaka živým jazzovým koncertom a večernými kultúrnymi aktivitami.

aerial photo of lighted city buildingsBarcelona večer. Foto: unsplash.com

Zájdite si aj do prístavu Olímpic, kde sú rôzne bary a reštaurácie a tiež kasíno a pláž.

cars parked on parking lot near high rise buildings during daytimePrístav Olímpic. Foto: unsplash.com

La Boqueria

V centre Barcelony si nenechajte ujsť nákupy na trhu Mercado de La Boqueria, kde môžete nakúpiť super čerstvé ovocie, ovocné šťavy, syry a miestne výrobky, alebo si sem zájdite na obed, či tapas, kde sú gurmánske reštaurácie, ktoré ponúkajú čerstvé potraviny. 

assorted fruits at the marketBarcelonský trh. Foto: unsplash.com

Kostol Najsvätejšieho srdca Ježišovho

Na hore Tibidado nad Barcelonou sa týči rímskokatolícky kostol, ktorý navrhol španielsky architekt na začiatku 20. storočia. Kostol je sprístupnený od roku 1962. Exteriér kostola pôsobí veľmi impozantne. Na jeho vrchole sa nachádza socha Krista. Vnútri je krásne zdobená krypta, steny a klenby zdobí alabaster a mozaiky. Nenechajte si tu ujsť nádherné výhľady. 

photography of human statue during daytimeKostol na hore Tibidado. Foto: unsplash.com

 

Stiahnuť PDF

Užitočné informácie

Štátne zriadenie: konštitučná monarchia

Rozloha a populácia: 101.4 km2
1 620 343

Jazyky: Najpoužívanejším jazykom je španielčina no ostatnými úradnými jazykmi sú aj ďalšie regionálne jazyky ako katalánčina, baskičtina, galícijčina, arančina a ďalšie.

Náboženstvo: kresťanstvo

Mena: euro

Časový posun: 0h

Klimatický diagram

Zobraziť viac

Kedy vycestovať

Barcelona má stredomorskú klímu. Teplota vzduchu v júli a auguste je cca 26-30ºC. Teplota vody 24ºC. Ideálny čas na poznávanie je na jar alebo na jeseň. 

Zastupiteľský úrad

Embajada de la República Eslovaca,, c./ del Pinar, 20, 28006 Madrid 6, Espaňa

Tel.: 0034/ 91/5903 861
Mobil: 0034/609 002 803 (mimo pracovnej doby, počas štátnych sviatkov a v urgentných prípadoch)
Fax: 0034/ 91/5903 868
Email: emb.madrid@mzv.sk, www.mzv.sk/madrid

Víza a doklady

Občania Slovenskej republiky, vrátane detí môžu na územie Španielska vstupovať ako turisti na platný cestovný pas SR alebo na občiansky preukaz

Colné predpisy

Cestujúci z EÚ môže doviesť do Španielska pre vlastnú potrebu 800 ks cigariet, 400 ks malých cigár, 200 ks cigár, 1 kg tabaku, 10 l alkoholu, 20 l alkoholických nápojov so stredným obsahom alkoholu, 90 l vína a 110 l piva. Drogy sú v Španielsku zakázané, mať drogu aj v malom množstve je trestné. Na prevoz zbrane sa vyžaduje európsky zbrojný pas. Dovoz a vývoz hotovosti je obmedzený čiastkou 10 000,-EUR.

Doprava

Verejná doprava v Španielsku patrí medzi jednu z najlepších v Európe. Železničný systém je super moderný a rýchly, rovnako letecká doprava je rozsiahla a má dobré spojenia nielen s ostatnými krajinami ale dobre fungujú aj vnútroštátne spojenia. Cestná sieť je dobre udržiavaná a prostredníctvom autobusovej dopravy sa dostanete do dediniek v hociktorom kúte krajiny.

Shopping a suveníry

Ak by ste sa rozhodli si po návrate z dovolenky spraviť španielsky večer a na misku s hispánskymi motívmi si naservírovať nejaké špeciality typické pre túto krajinu, siahnite po domácich syroch alebo tradičnej šunke jamón, ktorá prežije aj niekoľkohodinový let. Ak však chcete potešiť nielen seba ale aj známych, navštívte miestne trhy a prineste im koreniny, olivy alebo víno.

Sviatky

1. január - Nový rok  
6. január - Traja králi  
Zelený štvrtok a Veľký piatok - pohyblivý dátum podľa Veľkej noci  
1. máj - Sviatok práce  
15. august - Sviatok nanebovzatia Panny Márie  
12. október - Štátny sviatok Španielska  
1. november - Sviatok všetkých svätých  
6. december - Deň španielskej ústavy  

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2023 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR