Už žiadne šibi ryby a vedro ľadovej vody. Máme pre vás 7 tipov ako si Veľkú noc naozaj užiť

CK SATUR - 24.02.2021

Chcete tento rok prežiť Veľkonočné sviatky inak? Deti majú školské prázdniny, v práci vám stačí len pár dní dovolenky navyše a môžete relaxovať v exotike alebo spoznávať nové miesta. Pripravili sme tipy pre romantikov, rodiny s deťmi i športovcov, kde si môžu tieto tradičné sviatky užiť netradične.

Pre milovníkov Karibiku: Dominikánska republika

Čo si predstavíte, keď sa povie Karibik? Biele piesočnaté pláže lemované palmami, 50 odtieňov modrej farby mora a “mañana” ako odpoveď na všetky povinnosti. Dominikánska republika patrí k obľúbeným exotickým destináciám Karibského mora. Vyhľadávaná je práve pre nádherné piesočné pláže lemované palmami, ktoré sa tiahnu pozdĺž 300 km z celkového pobrežia krajiny. Azda najvyhľadávanejšou destináciou na dovolenku v Dominikánskej republike je letovisko Punta Cana, ktoré ponúka zmes športových aktivít, relaxu na pláži a je označovaná ako najlepšia golfová oblasť sveta. 

Záber na areál lopesan Pláže Dominikánskej republiky sú ten pravý Karibik. Foto: CK SATUR

Veľkú noc v termíne 31.03. - 09.04. si môžete užiť v novootvorenom 5* luxusnom rezorte Lopesan Costa Bávaro Resort, Spa & Casino. Nachádza sa priamo na krásnej 3 km dlhej pláži Playa Bávaro s bielym pieskom a tyrkysovou vodou, Obklopený je sviežou zeleňou a ponúka all inclusive koncept "Endless Luxury" so všetkým, čo k dokonalej dovolenke v Dominikánskej republike potrebujete.


Podmienky pre vstup nájdete v našej covid mape.


TOP 5 pre Veľkú noc v Punta Cana:

 • Kvalitný 5* hotel s all inclusive
 • 10 detí do 12 rokov za akciovú cenu 1 199 EUR
 • Až 2 deti do 12 rokov cestujú za cenu letenky
 • Delegát CK SATUR
 • Satur Covid Garancia 

Viac o Veľkej noci v Dominikánskej republike

Pre tých, čo radi poznávajú nové miesta: Madeira

Tradície k Veľkej noci patria, ale ako oslavujú sviatky inde, napríklad, na juhozápade Európy? Súostrovie Madeira, ktoré často prezývajú Hawaii Európy, vám určite odhalí aj svoje veľkonočné tradície, no ešte viac návštevníkov zaujme vynikajúcim vínom, "vyšívanými" palácmi, záhradami s unikátnymi druhmi rastlín, ideálnym podnebím, úchvatnou prírodou, pôsobivými scenériami a výhľadmi. 

Výhľad na madeireNezabudnuteľné výhľady ponúka ostrov patriaci k Portugalsku. Foto: visitmadeira.com

Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť Madeiru cez Veľkú noc v termíne 31.03. - 06.04., môžete sa tešiť na hlavné mesto, pozriete si sochu Sissi, park Municipal či ochutnáte víno Madeira v najstarších vínnych pivniciach ostrova či jedno z typických madeiranských jedál Espetadu. Výhľady si doprajete v mestečku Camara de Lobos, na útese Cabo Girao, na vyhliadke Pico dos Barcelos a na Eira de Serrado, čo je jedno z najkrajších miest s úchvatným výhľadom. Skrátka nabitý program, navyše s kvalitným výkladom od našich TOP sprievodcov.

Mohlo by sa zdať, že program je tak nabitý, že by bol pre deti náročnejší, no opak je pravdou. Určite aj vašim deťom už chýba objavovanie nových miest, a práve Madeira ich určite zaujme a naučia sa veľa nového hravým spôsobom. Zároveň sa na jednotlivé miesta a body programu vyráža každý deň z toho istého hotela, takže žiadne presuny medzi ubytovniami. Pri naplnení počtu detí bude vyhradený na poznávanie s deťmi aj zvlášť sprievodca. 


Podmienky pre vstup nájdete v našej covid mape.


TOP 5 Veľkej noci na Madeire:

 • Špeciálny let z Bratislavy s len otestovanými cestujúcimi na palube lietadla
 • Možnosť výberu ubytovania v 4* alebo 5* hoteloch s polpenziou alebo all inclusive
 • Kompletný program so všetkými vstupmi v cene, sprevádzajú až 6 sprievodcovia CK SATUR (Mariana Hozlárová, Alena Znachorová, Ivana Tulpová, Marcel Šmátrala, Chris Chilová, Lucia Kulfasová) -  na sprievodcu tak pripadá skupina max. 25 osôb
 • Až 2 deti do 12 rokov za detský paušál
 • SATUR Covid Garancia

Viac o Veľkej noci na Madeire

Pre hľadačov nezvyčajných destinácii: Aruba

Najmenší a najživší ostrov, láka svojich návštevníkov dlhými, snehobielymi plážami a morom vo všetkých farbách modrej a tyrkysovej. Aruba je autonómnou súčasťou Holandska, preto nie sú pre Slovákov potrebné ani víza, len platný cestovný pas. Z celého Karibiku nad Arubou vládne najstálejšie počasie, pretože sa geograficky nachádza mimo pásma tropických búrok a tak je aj návšteva ostrova vhodná prakticky kedykoľvek. Pieskové pláže farby ako biela múka, farba mora presne taká o akej snívate, slaný morský vánok, hrejúce slnečné lúče a najmä typická karibská pohoda, ktorú môžete zažiť na 15 nádherných plážach. Azda najznámejšou je unikátna pláž Flamingo resp. Plameniakov. 

Plameniaky na plážiBez fotografie s plameniakom z Aruby ani neodchádzajte. Foto: CK SATUR

Aruba je autentickým rajom. Jej súčasťou je hotel RIU Palace Aruba 5* priamo na piesočnatej pláži Palm beach. Je zárukou luxusnej a ničím nerušenej dovolenky. Uspokojí potreby i tých najnáročnejších klientov.


Podmienky pre vstup nájdete v našej covid mape.


TOP 5 pre Veľkú noc na Arube

 • komfortný let z Viedne s prestupom
 • 2 deti do 12 rokov zdarma
 • ubytovnie v 5* hoteli s all inclsuive
 • 15 dokonalých pláži a pláž plameniakov
 • SATUR Covid Garancia

Prečítajte si aj:

TOP 10 dôvodov, prečo práve teraz navštíviť Arubu


 

Pre romantické duše: Maldivy

Už žiadne “šibi ryby”, ľadová sprcha, upratovanie a výváranie - iba relax na hojdačke s drinkom v ruke a príjemné osvieženie v teplučkom oceáne, to je snom mnohých žien - vyhnúť sa počas sviatkov práve týmto “tradíciám”. Doprajte si preto dokonalý oddych počas Veľkej noci na Maldivách v termíne 31. 03. - 08. 04. Ostrovy ktoré boli pôvodne vytvorené pre zamilované páry, v súčasnosti ponúkajú rezorty pre všetky vekové kategórie, pre náročnejších klientov, i pre rodiny s deťmi.

Dvojica na plážiPáry, ale aj rodičia si môžu dopriať povinnosťami zabudnutú romantiku. Foto: CK SATUR

Práve pre rodiny s deťmi budú v 5* rezorte Sun Siyam Olhuveli, 2 animátori rodinného klubu Planet Fun. Zábava pre celé rodiny v rezorte, ktorý pre deti vytvoril ich vlastný dovolenkový svet nadchne deti i rodičov. Aby deti na tradície úplne nezabudli, počas tvorivých dielničiek sa učite o nich niečo priučia.

Deti v hoteli olhuveliO deti sa v ich vlastnom zmenšenom svete postarajú animátori. Foto: CK SATUR


Prečítajte si aj:

TOP 10 vecí, čo treba vedieť o Maldivách predtým, ako sa tam vyberiete

TOP 7 romantických zážitkov na Maldivách, ktoré si môžete vychutnať vo dvojici


TOP 5 pre Veľkú noc na Maldivách 

 • Špeciálny priamy let z Bratislavy a Košíc s len otestovanými cestujúcimi na palube lietadla
 • Kvalitné 5* hotely - Sun Siyam Olhuveli a Sun Siyam Iru Veli s premium / all inclusive
 • Až 2 deti do 12/15 rokov cestujú za cenu letenky
 • 2 animátori rodinného klubu Planet Fun (Sun Siyam Olhuveli) a delegát CK SATUR
 • Satur Covid Garancia 

Podmienky pre vstup nájdete v našej covid mape.


Viac o Veľkej noci na Maldivách

Pre vyznávačov zábavy a shoppoholičky: Emiráty

Už po prílete na letisko, či už do Dubaja alebo Ras Al Khaimah, si všimnete, že život v Emirátoch sa prakticky nezastavil. Otvorené sú obchody, zábavné parky, ale i atrakcie, ktorých je najmä v Dubaji neúrekom. Pandémiu tu pripomínajú len povinné rúška v interiéroch a prísľub Emirátov mať do konca marca zaočkovaných 60 % obyvateľstva.

Ak chcete byť na dosah zábave v tematických parkoch, výletom za vyhliadkami, či za nákupmi odporúčame vybrať si hotel RIU Dubai 4*+, otvorený na konci roku 2020. Rodiny s deťmi, ktoré hľadajú pokojnešie prostredie ocenia hotel Hilton Resort and Spa Ras Al Khaimah 5*, kde sa počas Veľkej noci, o program detí i dospelých postarajú aj 2 animátori rodinného klubu Planet Fun.


Podmienky pre vstup nájdete v našej covid mape.


TOP 5 pre Veľkú noc v Emirátoch:

 • Priamy let z Bratislavy a Košíc v termínoch: 01.04. - 08.04. s len otestovanými cestujúcimi na palube lietadla
 • Kvalitné 5* hotely s polpenziou, all inclusive alebo ultra all inclusive
 • Až 2 deti do 14 rokov za detský paušál
 • 2 animátori rodinného klubu Planet Fun (Hilton Resort & Spa Ras Al Khaimah 5*) a delegát CK SATUR
 • SATUR Covid Garancia

Viac o Veľkej noci v Emirátoch

Pre golfistov a tých, čo chcú spoznať krajinu aj inak: Turecko

Turecko patrí medzi slovenskými dovolenkármi ki najobľúbenejším letným destináciam. Skvelý pomer ceny a špičkových služieb (ultra) all inclusive a príjemné teploty si môžete dopriať už aj počas Veľkej noci, v termíne 31. 03. - 07. 04. Tradičné aquaparky a bazény môžete, v závislosti od počasia, vymeniť za wellness alebo golfové ihrisko. Pre všetkých milovníkov golfu máme práve v Turecku pripravené profesionálne golfové balíčky, pre začiatočníkov aj úvodnú hodinu s inštruktorom a do batožiny si môžete pribaliť v cene 13 kg golfový bag.

Golfové ihrisko v tureckuTurecké golfové ihriská ocenia profíci a nadchnú aj začiatočníkov. Foto: CK SATUR

Na svoje si prídu aj rodiny s deťmi, na ktoré sa už teraz tešia 2 animátori rodinného klubu Planet Fun, a to v 5-hviezdičkových hoteloch Adalya Elite Lara a Sueno Deluxe Belek. Oddych od detského kriku sľubuje hotel len pre dospelých Commodore Elite Suite & Spa.


Podmienky pre vstup nájdete v našej covid mape.


TOP 5 Veľkej noci v Turecku:

 • Priamy let z Bratislavy s len otestovaní cestujúci na palube lietadla
 • Kvalitné 5* hotely s ultra all incllusive
 • Až 2 deti do 12 rokov zdarma
 • Profesionálne golfové balíčky v ponuke
 • Satur Covid Garancia

Viac o Veľkej noci v Turecku

A ak vás golf až tak neláka, môžete sa do Turecka vybrať aj za netradičným poznávaním. Atraktívnym a nabitým programom poznávacieho zájazdu, vás bude sprevádzať náš skúsený sprievodca a navštívite aj jednu z TOP atrakcií v Turecku - Pamukkale, v preklade „Bavlnený hrad“, čo vychádza z jeho krásnych travertínových terás, horúcich prameňov a nápadnej bielo sfarbenej krajiny. Ako odmena na záver, po aktívnom poznávaní vás čaká pobyt pri mori v 5* hoteli Adalya Elite Lara.

Pamukkale v tureckuUnikátna a azda najznámejšia atrakcia v Turecku na vás čká počas poznávacieho zájazdu. Foto: depositphotos.com

Pre milovníkov šnorchlovania a potápania: Egypt 

Pobrežie Červeného mora je celosvetovo známe pre svoj bohatý podmorský život a viaceré jedinečné koralové útesy lákajú aj profesionálnych potápačov. Keď k tomu pridáme kvalitné hotelové rezorty v Hurghade, možnosť navštíviť napríklad pyramídy bez húfov turistov a priamy let z Bratislavy, je Egypt jednou z TOP destinácií pre vaše dokonalé veľkonočné sviatky.

Šnorchlovanie v egypteBohatý podmorský život je veľkým lákadlom do Egypta. Foto: depositphotos.com

TOP 5 pre Veľkú noc v Egypte:

 • Priamy let z Bratislavy
 • Kvalitné 5* hotely s all inclsuive službami
 • Deti za zvýhodnené detské paušály
 • Delegát CK SATUR
 • SATUR Covid Garancia

Veľká noc v Egypte

Všetky uvedené krajiny majú hranice otvorené a dostupné aj pre Slovákov, a to po splnení podmienok, ktoré nájdete prehľadne zhrnuté v našej covid mape.

Vitamín D, spoznanie nových miest a najmä dokonalý oddych máte počas našich veľkonočných pobytov v exotike zaručený. Už viete na ktorý sa vyberiete?

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

 • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
 • International Air Transport Association
 • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
 • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR