Tour de Dubaj s Norikou Fedorovou

CK SATUR - 25.02.2021

Po úspešnom štarte projektu Tour de Maldivy, pokračujeme ďalšou krajinou. Tentokrát pre vás navštívime domov všetkého naj na svete, Dubaj. A nielen to! Spolu s našou šéfkou Norikou Fedorovou sa vyberieme aj do menej známych emirátov Ajman a Ras al Khaimah.

Od pondelka 1.marca tak môžete počas týždňa sledovať ako prebieha priamy let z Viedne, aké opatrenia ho sprevádzajú, no najmä, aká je atmosféra v krajine, ktorá patrí medzi jedny z mála, ktoré sú pre turistov otvorené. V Dubaji sa život nezastavil - otvorené sú reštaurácie, kaviarne, nákupné centrá i všetky svetoznáme atrakcie a vyhliadky. Dovolenka v Dubaji sa tak od tej spred pandémie líši len povinnosťou nosiť rúško v interiéri, opatreniami pri vstupe do krajiny a záväzkom preočkovať 60% obyvateľov do konca marca.

Ktoré hotely pre vás navštívime?

Spojené arabské emiráty sú nielen domovom TOP atrakcií, ale aj medzinárodných hotelových sietí, ktoré postupne vybudovali a stále budujú exkluzívne a architektonicky jedinečné hotelové komplexy. Nájdete tu najväčší hotel na svete, hotel v tvare lode, či pripomínajúci egyptské pyramídy, ale aj hotel, ktorý ponúka ubytovanie vo vilkách ako na Maldivách.

Výhľad hotela v dubaji

My pre vás navštívime hotely vhodné pre všetky vekové i príjmové kategórie. Hotely pre mladých, rodiny s deťmi i prémiové hotely pre náročných a pozrieme sa do hotela, ktorý je najlepšou adresou pre dokonalý vyhľad na najvyššiu budovu sveta a fotky z neho plnia Instagram.

Kedy?

Kde?

28.02.

Hilton Resort & Spa Ras Al Khaimah 5*

01.03.

Ritz Carlton Al Hamra 5*

02.03.

Oberoi al Zorah Ajman 5*

03.03.

Ajman Saray Luxury Collection 5*

04.03.

Dukes the Palm 5*

04.03.

FIVE Palm Jumeirah Dubai 5*

05.03.

Ritz Carlton Jumeirah Beach 5*

05.03.

Ritz Carlton Ras Al Khaimah, Al Wadi desert 5*

06.03.

Caesar's Palace 5*

07.03.

BVLGARI Resort & Residences Dubai 5*

08.03.

Mandarin Oriental 5*

09.03.

Anantara The Palm Dubai Resort 5*

09.03.

Jumeirah Al Naseem, Madinat Jumeirah 5*

 

Aké by to boli Emiráty bez zážitkov?

Počas týždňa v Emirátoch strávime 2 noci v púšti - vychutnáte si spolu s nami západ slnka nad pieskovými dunami a prenocovanie pod holým nebom, ale aj falcon show, jazdu na ťaviach a na koňoch. Okrem toho sa spoločne vyberieme do viacerých TOP atrakcií v Dubaji, na ktorých návštevu je ideálny čas - navštíviť ich teraz môžete bez čakania v radoch a bez davov turistov.

Cestu Noriky po jednotlivých Emirátoch a všetky zážitky môžete sledovať online, a to v našich stories na Instagram-e satur_travel a Facebook-u.

TOP 5 zážitkov ako aj recenzie z hotelov vám zhrnieme aj na Facebook-u a aby toho nebolo málo, pripravíme pre vás aj špeciálny cestovateľský denník z Tour de Dubaj, blog v ktorom budeme deň po dni mapovať túto cestu plnú zážitkov. Naživo všetky zážitky z cestovania po Emirátoch porozpráva Norika v markízackom Teleráne a na TA3 v relácii Za hranicami.

Cestovateľský denník z Tour de Dubaj

Ako funguje lietanie z Viedne?

Ak plánujete dovolenku v Dubaji s odletom z Viedne, máme pre vás dobré správy. Pri letoch z Viedne máte na výber až z 5 dní: štvrtok, piatok, sobota, nedeľa a pondelok. Transfer na letisko môžete absolvovať samostatne vlastným autom (ten kto vás vezie musí vyplniť formulár s dôvodom cesty a na hraniciach skontrolujú vašu letenku) a zaparkujete na zadných častiach letiska (parkovacie karty vám sprostredkujeme za zvýhodnené ceny) alebo vám môžeme zabezpečiť transfer našimi overenými šoférmi, ktorí vás na letisko zavezú osobnými autami.

Letisko vo Viedni bolo poloprázdne, funguje len pár obchodov a reštaurácií. Pri check-ine sa musíte preukázať negatívnym PCR testom starým maximálne 72 hodín. Výhodou je, že lety z Viedne sú o 15 tej hodine s príletom o polnoci miestneho času a transfer do hotela je veľmi rýchly. Po prílete v Dubaji prebieha náhodne testovanie na letisku (nás obišlo) a za hodinu a 10 minút sme boli v hoteli Hilton Resort and Spa v Ras al Khaiman. Ak idete do hotela Rixos Bal al Bahr alebo Doubletree by Hilton Resort, transfer vám potrvá len cca hodinu.

O Emiráte Ras Al Khaimah

Emirát Ras Al Khaimah je unikátný tým, že tu nájdeme pohorie s najvyššou horou Emirátov s názvom Jebel Jais, púšť, mangrovníky, ale aj nádherné 64 km dlhé pobrežie, ktoré láka milovníkov pláží a vodných športov. Nadšenci adrenalínových športov nemôžu vynechať najdlhšiu zipline dráhu, ktorá je zapísaná v Guinessovej knihe rekordov a nachádza sa na hore Jebel Jais. Ak naberiete odvahu a vyskúšate ju, čaká vás neskutočný zážitok v rýchlosti až 150 km za hodinu.

Významnou atrakciou je tiež perlová farma Suwadi, v ktorej vás zasvätia do sveta perál a ich histórie. Pri jej návšteve nemôže, samozrejme, chýbať aj názorná ukážka lovu perlorodiek starým spôsobom bez použitia moderných prístrojov. K Emirátom neodmysliteľne patrí púšť, preto sa teda určite vydajte aj na púštne dobrodružstvá, ktoré vás nesklamú. Čakajú vás nekonečné duny, západ slnka, prechádzka na ťavách, tradičné tetovanie hennou, večera v púšti a oveľa viac.

1. deň - Hilton Resort and Spa Ras Al Khaimah 5*

Je vzdialený 90 km od letiska v Dubaji a 30 minút od letiska v Ras al Khaiman. Jeho najväčšou výhodou je 1,5 km dlhá privátna piesočnatá pláž z časti v uzavretej zátoke a z časti s otvoreným morom s vlnami. Panorámu hotela dotvára výhľad na pohorie. Ubytovanie pozostáva z hotelových izieb v hlavnej budove a viliek okolo bazéna a pri mori. Vilky pri mori sú novo-zrekonštruované, zariadené v modernom štýle a poskytujú dostatok súkromia s veľmi príjemným bonusom, pretože sú len pár krokov od pláže. Môžete si vybrať z viliek na prízemí s priamym vstupom na pláž alebo na prvom poschodí s výhľadom na more či bazén. Pre rodiny s deťmi majú izby vo vilkách 2 veľké manželské postele.

Norika v hoteli hilton ras al khaimah

Rezort je ideálny pre rodiny s deťmi, má viacero bazénov, jeden aj s toboganom, detské ihrisko a veľký mini a teenage klub. Teenegari si zábavu môžu užiť aj v miestnosti s Playstation. Pre deti do 3 rokov sú k dispozícii detské postieľky. Pre väčšie deti a dospelých sú k dispozícii aj športové aktivity ako: futbal, plážový volejbal či vodné športy v podobe jetski alebo parasailingu.

Hotel má 6 vyhrievaných bazénov, z toho jeden s morskou vodou. Pre dospelých, ktorí si chcú užiť pokoj bez detí, je k dispozícii samostatný bazén s morskou vodou a barom. Rezort ponúka polpenziu a all inclusive . Vrámci all inclusive balíka sú v cene zahrnuté viaceré à la carte reštaurácie a bary. Pre klientov ubytovaných v plážových vilkách sú v cene zahrnuté aj drinky a obed v novom bare s reštauráciou v mediteránskom štýle s názvom Sol. Nachádza sa v blízkosti bazéna a hrá v ňom príjemná lounge hudba. Okrem dobrej kávy a kvalitných nápojov si tu môžete vychutnať aj podvečerný drink pri západe slnka.

Reštaurácie hotela hilton

Obed si môžete vychutnať v hlavnej reštaurácii, pričom bufetové stoly aktuálne fungujú tak, že Vám čašníci naberajú z jedál, ktoré si ukážete alebo poviete. Ak si ku káve radi dáte aj poobedný koláčik,

tak kaviareň Mondo v hlavnej lobby so sedením na terase je to správne miesto. Ak si chcete užiť západ slnka, určite nevynechajte Sunset bar v blízkosti hlavnej budovy hotela.

TOP 5 hotela Hilton Resort and Spa Ras Al Khaimah 5*:
 • situovaný na jednej z najkrajších 1,5 km dlhých pláži emirátov - časť s uzavretou zátokou s pozvoľným vstupom do mora a časť s otvoreným morom a vlnami, ktorá zároveň ponúka dostatok súkromia
 • súkromie v novo-rekonštruovaných útulných vilkách na pláži s ležadlami priamo pred vilku a vlastnou reštauráciou len pre klientov ubytovaných v plážových vilkách
 • ideálny rezort pre rodiny s deťmi s detským klubom pre všetky vekové kategórie, futbalovým ihriskom, plážovým volejbalom a vodnými športami
 • k dispozícii až 6 vyhrievaných bazénov, čo umožňuje kúpanie v každom počasí
 • oproti hotelu sa nachádza jediná česká reštaurácia v Emirátoch, kde sa čapuje Plzeň

2. deň - Ritz Carlton Al Hamra 5*

Ďalšou zaujímavou časťou Emirátu Ras al Khaiman je časť Al Hamra s 18 jamkovým golfovým ihriskom. Okrem hotela Hilton Al Hamra, ktorý je aktuálne zatvorený, sa na tejto prírodnej piesočnatej pláži nachádza luxusný rezort Ritz Carlton Al Hamra 5* s 32 villami s privátnym bazénom. Hneď po checkine vás na malej recepcii čaká privítanie zvonmi a prevoz loďkou k vilkám. Rezort ponúka absolútne súkromie a relax. Je postavený v ázijskom štýle s tropickou záhradou. Centrom rezortu je reštaurácia, ktorá ponúka raňajky, obed a večeru s infinity bazénom a s výhľadom na pláž a more.

Panorama hotela ritz carlton al hamra

Západ slnka si môžete užiť tak z baru ako aj v súkromí vašej vilky, pretože sú postavené s orientáciou na stranu, kde slnko zapadá. Každá vilka má manželskú posteľ a veľké sedenie, ktoré slúži buď ako lôžko pre dospelého alebo pre dve deti, otvorenú kúpeľnu so sprchou a veľkú vonkajšiu vaňu. Vonkajšia časť vilky má sedenie, infinity bazén s výhľadom na more a vlastnú kabanu s ležadlami v úplnom súkromí. Rezort ponúka 3 tipy viliek a najväčšie súkromie ponúkaju vilky typu Al Naseem. Ak chcete byť priamo nad morom s kabanou na drevenej terase, môžete si vybrať vilku typu Al Shamal. Menej súkromia a otvorený výhľad na more ponúka vilka typu Al Bahar. Každá vilka ma kávovar Nespresso a konvicu na čaj.

Súčasťou rezortu je SPA so samostatnými vilkami na procedúry s výhľadom na more. V ponuke sú balinézske masáže, švédska masáž, kozmetika a telové procedúry, ale aj vlastná signature masáž s kozmetikou Espa.

Bazén hotela ritz carlton al hamra

Pre páry vyhľadávajúce romantiku, rezort ponúka súkromie vilky so západom slnka, párové masáže v SPA, či možnosť romantickej večere na pláži alebo na neďalekej púšti. Pre rodiny s deťmi je k dispozícii lukostreľba, plážový volejbal, ale aj vodné športy – nemotorizované nájdete priamo pred hotelom a motorizované sú vzdialené 10 minút odtiaľ. Pre aktívnejších hostí sa organizuju aktivity v sesterskom rezorte Ritz Carlton, ktorý sa nachádza v púšti. Zajazdiť si tu môžete ťavách, či koňoch alebo si pozrieť sokoliu show. Taktiež ponúka jazdy djeepom po dunách s piknikom alebo večerou pri západe slnka.

TOP 5 hotela Ritz Carlton Al Hamra 5*:

 • zaujímavý, netradičný check-in a lodný transfer lagúnou do vilkovej časti
 • ubytovanie v súkromných vilkách s bazénom a rôznych typov, čo vytvára atmosféru pokojnej maldivskej plážovej dovolenky
 • ideálny pre ľudí ktorí hľadajú úplný kľud a súkromie
 • výborná kuchyňa hlavnej reštaurácie pri infinity bazéne s možnosťou pozorovať západ slnka
 • zaujímavá kombinácia pobytu s prenocovaním v hoteli v sesterskom hoteli Ritz Cartlon v púšti a využiť aj aktivity tohto rezortu

Rezort zhora

3. deň – Oberoi Al Zorah Ajman 5*

Novopostavený hotel z roku 2017 v modernom minimalistickom štýle talianskeho architekta. Nachádza sa 25 minút od letiska, 40 minút od Burj Khalifa a centra Dubaja. Pozostáva zo 74 izieb, pričom tá najmenšia má 81 m2 a ponúka možnosť ubytovania pre 2 deti do 12 rokov na prístelkách. Rodiny s deťmi nad 12 rokov si môžu vybrať ubytovanie v Deluxe suitach v kombinácii s izbou alebo vo vilke s dvomi spálňami (ktorá môže ubytovať 4 dospelých a 2 deti). Aktuálne je v tomto hoteli detský klub zatvorený, hoci sú všetci zamestnanci hotela zaočkovaní.

Hotel oberoi v sae

Všetky izby majú kávovar Nespresso, konvicu na čaj a vodu, ktorú podľa potreby dopĺňajú. Vilky ponúkajú veľké súkromie, majú privátny bazén a vonkajšie sedenie. Cez iPad komunikujete so svojim butlerom, cez ktorého si viete objednať jedlo, zavolať golfové autíčko či zhasnúť svetlo. Zaujímavostou tohto rezortu je knižnica so sedením v pokojnom prostredí a vonkajším sedením s možnosťou objednať si poobedňajšiu kávu s dezertom.

Norika v izbe oberoi

Všetky izby a vilky majú výhľad na more, rodiny s deťmi uprednostňujú vilky alebo izby na prízemí so záhradou. Detský bazén je súčasťou miniklubu, aktuálne je z dôvodu pandémie uzavretý. Pre aktívnych klientov rezort ponúka 85 m dlhý bazén, veľkú a dobre vybavenú posilňovňu, joga pavilon, bežecký okruh a prenájom bicyklov, ktorými sa môžete previezť aj do blízkej mariny. Relax svojmu telu doprajete v SPA s 8 miestnosťami.

Bazén hotela oberoi

Rezort ponúka 2 reštaurácie. Hlavnú s medzinárodnou kuchyňou a na obed a večeru reštauráciu Aquarius na pláži so zameraním na stredomorskú kuchyňu, ryby a plody mora. Medzi iné gurmánske aktivity, ktoré môžete v tomto rezorte robiť patrí ochutnávka vína, ochutnávka čokolády, škola varenia, škola miešania drinkov a príprava sushi. Špecialitou baru na pláži je špeciálny vozík na prípravu gin tonicu - namiešajú Vám 8 druhov tonicu s 50 druhmi ginu.

Pláž hotela oberoi

TOP 5 hotela Oberoi Al Zorah Ajman 5*

 • prírodná privátna pláž s dostatkom súkromia – jedna z najlepších v emirátoch (v okolí sa nestavia a ani nebude)
 • moderný jednoduchý dizajn hotela, výborný pomer medzi cenou a kvalitou a blízkosť tak centra Dubaja ako aj letiska (vhodný pre náročných klientov)
 • vysoká miera súkromia vďaka ubytovaniuu vo vilkách priamo na pláži so zeleňou
 • ideálne miesto pre aktívnu dovolenku – dá sa tu krásne skĺbiť oddych na pláži s aktivitami ako sú beh, joga, či bicyklovanie v pokojnom prostredí
 • kvalitné vina, gin tonic na veľa spôsobov a gurmánska kuchyňa s možnosťou absolvovať školu varenie či ochutnávky vín a čokolády
 • všetci zamestnanci rezortu sú už zaočkovaní

4. deň Ajman Saray Luxury Collection 5*

Nachádza v emiráte Ajmam a transfer z letiska z Dubaja trvá 25 minút, od Dubai maríny je hotel vzdialený 40 minút. Tento hotel je vo vlastníctve miestnych šejkov a je postavený vo vkusnom arabskom štýle s veľkou kaviarňou s arabskými cukrovinkami, shisha barom a arabskou reštauráciou. Veľkou výhodou hotela je, že z hlavnej budovy je to len pár krokov na pláž, do reštaurácie či baru.

Ubytovanie ponúka vo viac ako 200 izbách a suitách, pričom polovica izieb má (za priplatok) výhľad na more. Rozhodne odporúčame si za orientáciu na more priplatiť, nielen preto, že sa ráno a počas dňa nabíjate energiou z výhľadu a slniečka, ale aj preto, že si komfortne zo svojho balkóna každý večer vychutnáte romantický západ slnka. Všetky izby majú kávovar a konvicu, minibar je aktuálne len na vyžiadanie. Hotel má 3 vyhrievané bazény, z toho jeden s vírivkou len pre dospelých. Pre rodiny s deťmi ponúka ubytovanie v štandardných izbách s 2 prísteľkami pre deti do 12 rokov, v prípade starších detí je tu možnosť ubytovania v Junior Suite s oddelenou spálňou. V hoteli je detský kútik spojený s detským bazénom.

Výhľad hotela ajman

V rámci all inclusive je k dispozícii hlavná reštaurácia, v ktorej, vzhľadom na pandémiu v súčasnosti formou bufetu prebiehajú len raňajky, obedy aj večere sú formou à la carte. Večeru si môžete vychutnať aj v steakhouse či arabskej reštaurácii. Pre dospelých je k dispozícii oddelený bazén a bar na pláži, ktorý je ideálnym miestom kde si môžete užiť romantický západ slnka.

Norika v hoteli ajman

Piesočnatá pláž má pozvoľný vstup do mora, je oddelená od susedných hotelov kameňolomami, ktoré umožňujú klientom kúpať sa v mori aj keď sú väčšie vlny. Podvečer a ráno sa dá ísť poprechádzať po pláži aj okolitých hotelov, dlhé prechádzky po pláži však neočakávajte. Hotel bežne poskytuje shuttle bus do Dubai Mall, ale aktuálne vzhľadom na pandemickú situáciu je táto služba pozastavená.

Top 5 hotela Ajman Saray Luxury Collection 5*

 • útulny arabský štýl vrátane arabskej kuchyne a cukroviniek
 • pokojná poloha hotela
 • priamo na peknej piesočnatej pláži z hotela dostupnej len na pár krokov
 • blízkosť do Dubaja a Dubaj Mallu
 • vybavenie hotela a služby usporiadané blízko seba, na dovolenke sa tak veľa nenachodíte  

5. deň Dukes Dubai, a Royal Hideaway Hotel 5*

Pozostáva z viacerých 20-poschodových budov s hotelovými izbami, suitami a rezidenciami – štúdiami a apartmánmi s kuchynkou s výbornou polohou na dubajskej palme. Veľkou výhodou hotela je jeho poloha. Hneď oproti hotelu sa nachádza veľké nákupné stredisko a zastávka vlaku - monorailu, ktorý klientov zavezie k hotelu Atlantis the Palm, či k námestiu na palme The Point s novou fontánou. Dukes je mestský hotel na pláži, ktorý ponúka možnosť dlhších pobytov v apartmánoch a štúdiách ako aj hotelových izbách. Na 14 poschodí je vnútorný bazén s výhľadom na rezort s bazénmi a plážou.

Infinity pool v dukes

V hoteli sa nachádza 600 izieb a apartmánov, od menších dvojlôžkových až po suity so spálňou a obývačkou s rozkladacím lôžkom pre dve deti. Najnižšou kategóriou je deluxe izba, ponúka možnosť dvoch prísteliek vo forme rozťahovacieho gauču. Izby majú menšie balkóny so sedením pre dvoch, kávovar Nespresso a rýchlovarnú konvicu. Ak nemáte adapter, na požiadanie Vám ho prinesú z recepcie. Suity sú umiestnené v rohoch budovy a ponúkajú pekný výhľad na rezort. Pre rodiny s deťmi je tu divoká rieka s nafukovacími kruhmi, detský bazén a detský klub.

Stravovať sa môžete vo viacerých reštauráciách, pričom hlavná reštaurácia ponúka bufetové stoly na raňajky a večere. Raňajky sú formou bohatých bufetových stolov, nájdete tu aj čerstvé šťavy, výber cereálií, ovocia, orechov či veľké bufetové stoly s teplými jedlami. Obed je v plážovej reštaurácii, aktuálne s výberom z jedálneho lístka. Vzhľadom na aktuálnu situáciu Vám čašníci naberú z bufetových stolov, čo si poviete alebo na čo ukážete. Sedenie je vo vnútornej časti a na vonkajšej terase s výhľadom na rezort. Okrem hlavnej reštaurácie je tu aj reštaurácia indická a steakhouse na pláži, pre klientov so službami all inclusive je k dispozícii menu.

Piesočnatá pláž je dostupná po schodoch, od infinity bazénu s reštauráciou a shisha barom je krásny výhľad na dokončujúce sa Dubajské koleso a panorámu mrakodrapov v diaľke.

TOP 5 rezortu Dukes Dubai, a Royal Hideaway Hotel 5*

 • výborný pomer medzi cenou a kvalitou robí z tohto hotela ideálnu voľbu pre všetkých, ktorí hľadajú dovolenku na pláži priamo v Dubaji
 • ideálna kombinácia polohy na začiatku palmy a oproti zastávky monorailu umožňujúca výbornú dostupnosť do centra Dubaja, za nákupnými možnosťami a zároveň na pláži, čo obľubujú najmä mladí cestovatelia  
 • rodiny s deťmi ocenia divokú rieku v rámci rezortu, blízkosť aquaparku v hoteli Atlantis the Palm, či ďalších atrakcií pre rodiny s deťmi v Dubaji
 • pri hlavnom Infinity bazéne je reštaurácia a bar so shishou
 • široké možnosti výberu typu ubytovania s možnosťou dlhodobých pobytov

5. deň FIVE Palm Jumeirah Dubai 5*

Tento dizajnový päťhviezdičkový hotel sa nachádza na palme Jumeirah a pozostáva z hotelovej a rezidenčnej časti s apartmánmi. Jeho špecialitou sú veľké balkóny pri apartmánoch a suitách, niektoré, na vyšších poschodiach, aj s vírivkou či privátnym bazénom a unikátnym výhľadom na panorámu mrakodrapov v Dubaji.

Nora na terase hotela

Izby a suity majú výhľad na more a na mesto, všetky izby majú Nespresso kávovar a kanvicu na čaj, veľký výber nápojov v minibare zameranom aj na prípravu koktailov. Balkóny sú priestranné a špeciálne zariadené, majú ležadlá na slnenie a tak si pohodu a relax môžete vychutnávať aj priamo na svojej izbe.

Budova hotela five

Rezort je známy rôznymi party pri bazéne a na najvyššom poschodí v penthouse či v nočnom klube. Aktuálne však, vzhľadom na pandémiu, tieto služby nefungujú a môžete si tu užiť príjemnú lounge hudbu na pláži, pri bazéne a večer v penthouse bare s výhľadom na Dubaj. Milovníci nočného života sa môžu vybrať do Penthouse – bar a reštaurácia na streche s výhľadom. V špeciálnom dizajne s bazénom je aj SPA s ponukou procedúr značiek Natura Blissé a špecializované joga štúdio.

Bazén hotela five

Hotel je zároveň známy kvalitnou kuchyňou a viacerými reštauráciami, od čínskej reštaurácie Maiden Shangai cez taliansku Cinque, ktoré sú zahrnuté aj v rámci polpenzie či all inclusive balíka. Napriek tomuto charakteru rezortu sme počas našej návštevy videli pri 80 m dlhom bazéne veľa rodín s deťmi, časť z nich si vychutnávala brunch v reštaurácii pri bazéne (namiesto neskorých raňajok, pre tých ktorí si radi dlhšie pospia).

Pláž jumeirah v dubaji

Hotel má privátnu piesočnatú pláž s barom a reštauráciou, kde už od 11-tej púšťajú príjemnú lounge hudbu a nájdete tu tiež ponuku vodných športov. Ak sa Vám tento hotel zdá na dlhý pobyt až príliš, určite odporúčam prísť sem aspoň na večeru či na drink. Stačí si zarezervovať stôl a vychutnať si atmosféru.

TOP 5 hotela FIVE Palm Jumeirah Dubai 5*:

 • výborná poloha na palme Jumeirah s unikátnym výhľadom na panorámu Dubaja a priamo na súkromnej pláži s vodnými športami
 • ľahká dostupnosť atrakcií v Dubaji
 • špeciálna atmosféra hotela s lounge hudbou a party okolo bazéna
 • špeciálne kulinárske reštaurácie v rámci polpenzie či all inclusive
 • moderné spa s bazénom, saunou a joga štúdiom

6. deň Ritz Carlton Jumeirah Beach 5*

Má výbornú polohu na privátnej pláži na začiatku Jumeirah Beach Residences s promenádou s reštauráciami, obchodmi a detskými atrakciami. Onedlho na tejto promenáde navyše otvárajú najväčšie ruské kolo – Dubai Eye. Hotel je postavený v tradičnom arabskom štýle,  je jedným z prvých hotelov JBR a vďaka tomu má krásne udržiavanú záhradu a všade veľa zelene.

Hotel ritz carlton jumeirah

Prvý dojem keď vojdete do hotela je tmavý, je tam veľká arabská kaviareň, ak si však dáte kávu na terase, poskytne sa vám krásny výhľad na bazény, záhradu a pláž. Manažérka hotela nám vysvetľuje, že hotel má dve časti – tradičnú tmavšiu Sunset Part a novú modernejšiu svetlejšiu Sunrise Part. Sunset Part (zrekonštruovaná pred 6 rokmi), je ideálna pre rodiny s deťmi, je blízko detských aktivít, divokej rieky, detského bazéna so šmýkačkou, detského klubu a má možnosť ubytovania v izbách s dvomi manželskými posteľami.

Izba ritz carlton jumeirah

Novšia a svetlejšia časť, Sunrise Part, je hneď vedľa a v tejto časti sú okrem štandardných izieb a priestranných suít aj klubové izby. Klubová časť sú izby na 4-6 poschodí, ktoré majú k dispozícii celodenný bufetový stôl v Klubovom Lounge. Môžeme povedať, že klienti tu majú all inclusive, s tým že obed a nápoje majú len v tejto Lounge. Hotel pri ubytovaní na 3 a viac nocí ponúka automaticky za cenu raňajok polpenziu vo forme bufetových stolov.

Najviac nás očarila záhrada, vysoké palmy tvoria prirodzený tieň na mnohé atrakcie a časti bazénov, v hoteli je samostatný bazén len pre dospelých s reštauráciou La Baie a barom. Rezort má 7 reštaurácií a ponúka koncept dine around, to znamená, že v rámci polpenzie môžete vyskúšať jednu zo šiestich reštaurácií. Pre športovcov je v hoteli dobre vybavená posilňovňa a relax si môžete užiť v SPA so saunou a masážami.

Tradičný koncept pohostinnosti hotela Ritz Carlton je prítomný aj tu – ak Vám personál môže spríjemniť niečím malým naviac váš pobyt, tak to urobí. Ak sem prídete osláviť narodeniny, výročie svadby, či svadobnú cestu alebo máte nejaké špeciálne prianie napr. máte radi na raňajky mango, a dáte im to vedieť, hotel sa Vám bude snažiť zohnať mango na každé raňajky.

Výhľad z hotela ritz

Jumeirah Beach Residence je časť Dubaja s panorámou vysokých rezidencií a hotelov pozdĺž promenády s butikmi, reštauráciami, kaviarňami a detskými atrakciami. U miestnych je táto pláž obľúbená, pretože časti pláže pred nákupným strediskom a reštauráciami sú verejné. Promenáda končí novovybaveným Bluewaters ostrovom odkiaľ je krásny podvečerný výhľad na panorámu Dubaja s mrakodrapmi. Neďaleko JBR je Dubai Marina a jedna z najvyššie položených ziplinov medzi mrakodrapmi. Pôvodne to mala byť rezidenčná štvrť, teraz sem však ľudia chodia na kávu, do open air kina na pláži, na prechádzky podvečer a vládne tu výborná atmosféru.

TOP 5 hotela Ritz Carlton Jumeirah Beach 5*:

 • ideálny rezort pre rodiny s deťmi vzhľadom na divokú rieku, bazén so šmýkačkou, detské aktivity, rodinné izby a veľkú záhradu
 • napriek výbornej polohe v centre JBR, v blízkosti maríny, sa tu vďaka súkromiu a záhrade cítite ako v rezorte
 • unikátny koncept Klubového Loungu – all inclusive vrátane obedov, alkoholických a nealkoholických nápojov počas celého dňa
 • možnosť výberu ubytovania buď v Sunset Part – tmavšia, v arabskom štýle, blízko detských atrakcií a zrekonštruovaná pred 6 rokmi alebo v Sunrise Part – v modernej a svetlejšej časti
 • pri ubytovaní na 3 a viac nocí ponúka automaticky za cenu raňajok polpenziu vo forme bufetových stolov.

6. deň Caesars Palace/Caesars Resort Bluewaters Dubai 5*

Je novopostavený hotel americkej hotelovej siete známej hotelmi s kasínami v Las Vegas zameranými na zábavu. Tento koncept hotel priniesol aj do Dubaja, pretože hotel pozostáva z 3 častí - rezidencia, hotel a rezort postavený v modernom dizajne využívajúci čiernu farbu s drevom. Nachádza sa na novopostavenom ostrove Blue Waters a s promenádou JBR je prepojený mostom, z ktorého si môžete urobiť krásne fotky s najväčším „ruským kolesom“ tzv. Dubai Eye, promenádou a dubajskými mrakodrapmi.

Pláž hotela ceasars v emirátoch

Aktuálne môžu byť klienti ubytovaní v hotelovej časti s izbami a suitami. Všetky izby sú svetlé, útulne zariadené, majú kávovar a rýchlovarnú kanvicu, minibar, otvorenú kúpeľňu so sprchou a vaňou. Hotel ponúka stravovanie na báze polpenzie, pričom klienti si môžu vybrať zo 6 reštaurácií – napríklad: talianska, rybia, kubánska, mexická so salsou a hudbou (aktuálne stíšenou) a ďalších 6 reštaurácií pribudne v priebehu polroka). Hotel je tiež výnimočný svojou michelinskou reštauráciou Hell´s Kitchen, Beach barom The Cove s lounge hudbou a bazénom (zdarma pre klientov hotela).

Bazény hotela ceasars v dubaji

Napriek tomu, že rezort je nový, má peknú záhradu s viacerými bazénmi, barom a plážovou rybou reštauráciou. Hoci je postavený na palme, má otvorené more a krásnu dlhú privátnu piesočnatú pláž s tichou časťou a s Beach Clubom The Cove s lounge hudbou a príjemnou atmosférou.

Bazény hotela ceassars

Pre rodiny s deťmi ponúka hotel detský klub, bazén a ubytovanie v izbách s možnosťou prístelky alebo v junior suitách s oddelenou spálňou a 2 prístelkami.

TOP 5 hotela Caesars Palace/Caesars Resort Bluewaters Dubai 5*:

 • novopostavený hotel na novootvorenom ostrove Blue Waters
 • pokojná poloha v blízkosti promenády a nákupných možností
 • rezort so záhradou a bazénmi na otvorenej piesočnatej pláži
 • gurmánske zážitky v mnohých reštauráciách vrátane michelinskej – každý večer iná kuchyňa bez toho, aby ste museli opustiť rezort
 • vhodný pre náročných klientov (známa 5* hotelová sieť), bez ohľadu na to, či ste rodina s deťmi (záhrada, bazény, piesočnatá pláž), pár (gurmánske reštaurácie a veľa súkromia, či romantiky) alebo mladí cestovatelia (pláž, výborný Beach Club s lounge music The Cove a blízkosť mesta)

Dubai ai za hotelom

7. deň BVLGARI Resort & Residences Dubai 5*

Je ďalším luxusným hotelom siete talianskeho módneho návrhára Bvlgari postavenom na privátnom ostrove v blízkosti Dubai Mallu a v modernej časti Dubaja s mrakodrapmi, ktorý je s pevninou prepojený mostom. Hotel bol otvorený v 2017 a navrhnutý talianskym architektom. Že to bude pravé „Taliansko“ prezrádza už prvý dojem z hotelovej lobby ako aj fakt, že až 30% personálu sú Taliani. Všadeprítomný taliansky charakter môžete oceniť v kaviarni s pravým talianskym espressom, čokoládou z vlastnej výroby či v reštaurácii Il Restaurante známeho talianskeho šéfkuchára z Ríma v prístave. Mali sme sa možnosť presvedčiť sa, že pizza margherita tu chutí rovnako ako v kolíske pizze, v Neapole.

Pláž a rezort bvlgari dubaj

Rezort pozostáva z troch budov s rezidenciami, z privátnej maríny s jachtami a hlavnej hotelovej budovy s luxusnými vilkami na pláži. Vilky s jednou, dvomi či tromi spálňami majú privátny bazén, veľkú terasu a služby butlera 24/7. Sú postavené v dvoch radoch v zátoke pri pláži. Vilky v prvom rade majú priamy vstup na pláž, sú trošku vyvýšené a priamo z terasy majú výhľad na pláž a more. Vilky v druhom rade majú krásny výhľad na mrakodrapy a Burj Khalifu. 

Vilky s jednou spálňou majú možnosť ubytovania pre 2 dospelých a 1 dieťa, vilky s dvomi spálňami sú pre dvoch dospelých a 2 alebo 3 deti, majú zvlášť izbu pre opatrovateľku a kuchyňu pre butlera.

Unikátnosťou hotela ja veľké SPA s vnútorným bazénom, hammamom, suchou a vlhkom saunou a viacerými miestnosťami na procedúry. Používajú vlastné produkty ako aj produkty značky La Mer.

Hotel ponúka len ubytovanie s raňajkami, izby sú s výhľadom na more a panorámu mesta alebo na pláž a ostrov. Špecialitou hotela je room service zahrnutý v cene, čo znamená že raňajky si môžete užiť na balkóne vašej izby alebo na terase vilky. Okrúhly bazén je v centre rezortu a má oddelenú detskú časť, hneď vedľa je reštaurácia La Spiaggia, kde si môžete dať obed či večeru.

Pozdĺž rezortu je zátoka s bielou piesočnatou plážou s ležadlami a kabanami pre viac súkromia (prenájom kabany so soft drinkami vás vyjde na 300 € za deň). Na pláži sú len nemotorizované vodné športy, aby klientom hotela zaručili ničím nerušenú dovolenku.

Pláž hotela bvlgari v dubaji

TOP 5 hotela BVLGARI Resort & Residences Dubai 5*:

 • výborná poloha v pokojnom prostredí na privátnej pláži s výhľadom na panorámu mrakodrapov s Burj Khalifou v strede
 • výborné výhľady na more, prístav alebo pláž a mrakodrapy v pozadí zo všetkých izieb
 • taliansky dizajn, výborná talianska kuchyňa a raňajky na izbe v cene
 • vilky pozdĺž pláže so záhradkou, terasou so súkromím a 24-hodinovým butlerom
 • Bvlgari Spa s vnútorným bazénom, saunami a terasou s výhľadom na marínu

Súkromný bazénik bvlgari

8. deň Ritz Carlton al Wadi 5*

Je výborným rezortom na prvé a komfortné objavovanie púšte. Nachádza sa len 30 minút od sesterského hotela Ritz Carlton v Ras al Khaimah a v aktuálnej situácii je to výborná príležitosť na trávenie dovolenky netradičným spôsobom v kombinácii s podniknutím aktivít v prírode a mimo davov turistov.

Hotel pozostáva z viliek s privátnym bazénom pre 2 dospelých a 2 deti ubytované na rozkladacom gauči. Vilky sú priestranné, majú veľkú spálňu spojenú s obývacou časťou s rozkladacím gaučom pre 2 deti a veľkú kúpeľňu s vaňou, sprchou a šatníkom, sú vybavené Nespresso kávovarom a kanvicou na čaj. Na terase je sedenie, ležadlá a infinity bazén s výhľadom na púšť.

Infinity pool v púšti

Rezort ja postavený na 50 000 ha prírodnej rezervácie s gazelami, oryxami a piesočnatými dunami. Nájdete tu 3 reštaurácie - hlavnú bufetovú na raňajky a obed (aktuálne funguje à la carte), arabskú kuchyňu a shisha moon bar na prvom poschodí s výhľadom na západ slnka a medzinárodnú kuchyňu v reštaurácii Farmhouse.

Hotel ponúka niečo pre každého. Pre páry hľadajúce romantiku vo dvojici súkromie privátnej vilky, veľké SPA s párovými masážami, možnosť privátnej romantickej večere pod holým nebom či západ slnka s piknikom pod piesočnými dunami. Najlepším miestom na sledovanie západu slnka je reštaurácia s barom Farmhouse a Moon bar na streche lobby. Pre rodiny s deťmi veľký bazén, detský klub, ihrisko, sokolie show, kde sa dozviete ako tieto dravce lovia, jazdu terénnymi autami po dunách s rozprávaním o živote oryxov, gaziel a ostatných obyvateľov púšte.

TOP 5 hotela Ritz Carlton, Ras Al Khaimah, Al Wadi Desert 5*

 • výborná poloha len hodinu od letiska v Dubaji a 30 minút od plážových hotelov v Ras al Khaimah
 • vilky s privátnym bazénom poskytujúce súkromie s rozlohou 200 m2, niektoré sú orientované na západ slnka
 • aktivity v púšti spojené s objavovaním púštneho života - jazda na ťavách, kŕmenie oryxov a gaziel, prechádzky po prírode a jazdy terénnym autom po dunách, jazda na bicykli po dunách, sledovanie hviezd, či lukostreľba
 • odporúčam skombinovať pobyt pri mori s púštnym rezortom aspoň na 2 noci
Žena na púšti
 

9. deň Mandarin Oriental Jumeirah Dubai 5*

Hotel sa nachádza v blízkosti hlavných atrakcií Dubaja - na pešo od známej promenády La Mer s Beach Clubom na jednej z najkrajších pláží Dubaja. Hneď oproti hotelu je nákupné centrum postavené v talianskom štýle s obchodmi, kaviarňami a reštauráciami. Za 10 minút sa dostanete k Burj Khalife a nákupnému centru Dubai Mall.

Hotel bol otvorený v roku 2019 a rovnako ako ostatné hotely zo siete Mandarin Oriental sa vyznačuje kulinárskym zážitkami. Za návštevu určite stojí portugalská michelinská reštaurácia Tasha, ktorá sa nachádza na najvyššom poschodí a špecializuje sa na morské špeciality. Atmosféru dotvára infinity bazén s výhľadom na more a oddelená časť s barom. Zároveň si tu môžete vychutnať brunch s výhľadom na panorámu mrakodrapov s Burj Khalifou. Ďalšou známou reštauráciou je japonská reštaurácia Netsu s teriyaki show.

Infinity pool mandarin

Hotel má 256 izieb, z toho 76 suít na 14 poschodiach. Najnižšia kategória ubytovania je Superior izba bez balkóna s výhľadom na Sky Walk, zato veľmi priestranná s dvomi manželským posteľami a ubytovať môže 2 dospelých a 2 deti. Západ slnka si môžete vychutnať z izieb s výhľadom na more v pravej časti hotela, kým ľavá časť je orientovaná na východ slnka.

Izba hotela mandarin

Ústrednou časťou hotela je veľký clenity bazén s drevenými terasami, palmami a barom, ktorý je ľahko dostupný z bazénov ako aj od pláže. Hotelový rezort je od piesočnatej pláže oddelený len pobrežnou pešou promenádou, ktorá vás zavedie k známej časti La Mer s plážovým klubom, reštauráciami, kaviarňami a obchodíkmi.

Unikátnosťou hotela je obrovské SPA so saunou, hammamom a ázijskými masážami, ktoré vyhralo cenu najlepšieho SPA v Dubaji za rok 2020. Hotel je dobrou voľbou pre dospelých, ako aj pre rodiny s deťmi a to vďaka unikátneho konceptu animácií pre deti, detskému ihrisku a bazénu so šmýkačkou.

TOP 5 hotela Mandarin Oriental Jumeirah Dubai 5*:

 • výborná poloha v blízkosti modernej časti Dubaja s Dubai Mall a Burj Khalifou vzdialenou len 10 minút
 • pobrežná promenáda pozýva na ranný beh či bicyklovanie a zavedie vás k známemu Beach Clubu La Mer s reštauráciami a obchodmi v okolí
 • špeciálny koncept animácii a detského klubu pre rodiny s deťmi, možnosť ubytovania v izbách s dvomi veľkými manželským posteľami pre rodiny 2+2
 • výborná gastronómia - michelinská reštaurácia s portugalskou kuchyňou Tasha, známa japonská teriyaki, reštaurácia Netsu, brasseria na pláži, či arabská kaviareň v lobby
 • najlepšieho SPA v Dubaji za rok 2020

Infinity pool a terasa mandarin

10. deň Anantara The Palm Dubai Resort 5*

Známa ázijská hotelová sieť je zastúpená aj na palme v Dubaji, v blízkosti novopostaveného námestia s obchodmi, kaviarňami a najväčšou hrajúcou a spievajúcou fontánou The Point. Okolo celej palmy vedie chodník, po ktorom sa dá prejsť či zabehať. Z hotela je pekný výhľad na celú panorámu mrakodrapov Dubaja a na zaujímavú budovu nového hotela Royal Atlantis.

Výhľad hotela anantara

Uz prvý dojem z lobby dáva pocítiť, že sme prišli do hotela inšpirovaného ázijskou architektúrou. Nízke sedenie, tmavý nábytok a ázijská reštaurácia Mekong. Celý rezort pozostáva z hlavnej budovy, z poschodových pavilónov s priamym vstupom do lagúny, plážových viliek s privátnym bazénom a viliek nad morom. Anantara je jediný rezort v Dubaji s vilkami v maledivskom štýle priamo nad morom.

Vilky rezortu anantara

Pred hlavnou budovou s lobby je veľký bazén, po bokoch menšie bazény vo forme lagúny s pieskom, do ktorých majú vstup všetci ubytovaní v poschodových pavilónoch. Najnižšou kategóriou izby je Premier Room pre 2 dospelých a 1 dieťa, má 47 m2, Nespresso kávovar a kanvicu na čaj. Deluxe izba je väčšia, má 52 m2 a pozostáva z manželskej postele a rozťahovacieho gauču pre 2 deti do 12 rokov alebo jedného dospelého. Vyššou kategóriou sú izby na prízemí s priamym vstupom z terasy do lagúny.

Suita s bazénom hotela anantara

Plážové vilky majú jednu spálňu a môžu využiť sedenie pod oknom ako lôžko pre dieťa. Majú veľký šatník s kúpeľňou, privátny bazén a drevenú stenu zabezpečujúcu dostatok súkromia, ktorá sa dá poskladať a vilka má výhľad priamo na pláž. Vilky nad morom sú priestrannejšie, majú spálňu s veľkou manželskou posteľou, rozťahovací gauč pre 2 deti a veľké ležanie v tieni na drevenej terase. Nemajú priamy vstup do mora, len z pláže, ktorá je vzdialená len pár metrov.

Pláž hotela anantara

Výhodou rezortu je udržiavaná tropická záhrada, prírodný tieň a 400 m dlhá piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora a vodnými športami ako kajaky, paddleboardy.

Hotel funguje na báze raňajok, polpenzie a plnej penzie. Spa je inšpirované thajským štýlom, zároveń ponúka veľký hammam a širokú ponuku masáží a procedúr. Na pláži je reštaurácia s morskými špecialitami s barom, kde sa stretávajú milovníci západov slnka na podvečerný drink. Pre deti je k dispozícii detský klub, ihrisko a detský bazén, pre teenagerov herňa s biliardovým stolom, stolným futbalom a ďalšími zábavami.

TOP 5 hotela Anantara The Palm Dubai Resort 5*:

 • výborná poloha na palme v blízkosti The Point s najväčšou fontánou na svete a neďaleko nákupného strediska Mall of Emirates
 • jedinečné plážové vilky s privátnym bazénom ponúkajúce súkromie a Over Water vilky nad vodou s veľkou terasou
 • špecialitou sú poschodové pavilóny s izbami na prízemí a prvom poschodí, tie na prízemí majú priamy prístup do lagún z terasy
 • 400 m dlhá pekná privátna piesočnatá pláž s výhľadom na Dubaj a novopostavený Royal Atlantis
 • SPA inšpirované thajským štýlom s veľkým hammam

Terasa hotela anantara v sae

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

 • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
 • International Air Transport Association
 • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
 • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR