Tour de Dubaj s Norikou Fedorovou

CK SATUR - 12.10.2022

Nenechajte si ujsť vrzušujúce Spojené arabské emiráty a spoznajte ich aj cez náš obľúbený Tour de Dubaj. Zavítajte s nami do tohto mesta, ktoré je domovom všetkého naj na svete. A nielen to! Spolu s našou šéfkou Norikou Fedorovou sme sa vybrali aj do menej známych emirátov Ajman a Ras al Khaimah.

Stačí len päť hodín letu, ktoré Vám ubehnú ako voda aj vďaka zábave na palube lietadla, ktorú prináša MyWings TV. Razom sa ocitáte akoby v rozprávke tisíc a jednej noci. Nie síce na lietajúcom koberci, ale pohodlne na palube lietadla odlietajúceho priamo z Bratislavy, z Viedne či Budapešti. Po prílete vás čaká teplo, exotika a vzrušujúca atmosféra na každom kroku. Dovolenku v Spojených arabských emirátoch si môžete vychutnať či už v oblakoch, na púšti, na pieskovej pláži ako aj v nákupných centrách, v ktorých sa nudiť iste nebudete. 

Norika Fedorová - Dubaj
Norika Fedorová na Tour de Dubaj. Foto: CK SATUR

Ktoré hotely pre vás navštívime?

Spojené arabské emiráty sú nielen domovom TOP atrakcií, ale aj medzinárodných hotelových sietí, ktoré postupne vybudovali a stále budujú exkluzívne a architektonicky jedinečné hotelové komplexy. Nájdete tu najväčší hotel na svete, hotel v tvare lode, či pripomínajúci egyptské pyramídy, ale aj hotel, ktorý ponúka ubytovanie vo vilkách ako na Maldivách.

Výhľad hotela v dubaji
Luxusný Dubaj. Foto: CK SATUR

V našom Tour de Dubaj nájdete hotely vhodné pre všetky vekové i príjmové kategórie. Hotely pre mladých, rodiny s deťmi i prémiové hotely pre náročných, a nechýba ani hotel, ktorý je najlepšou adresou pre dokonalý vyhľad na najvyššiu budovu sveta a fotky z neho plnia Instagram.

Kde?

Hilton Resort & Spa Ras Al Khaimah 5*

Ritz Carlton Al Hamra 5*

Ajman Saray Luxury Collection 5*

Dukes the Palm 5*

Ritz Carlton Jumeirah Beach 5*

Ritz Carlton Ras Al Khaimah, Al Wadi desert 5*

BVLGARI Resort & Residences Dubai 5*

Mandarin Oriental 5*

Anantara The Palm Dubai Resort 5*

Jumeirah Al Naseem, Madinat Jumeirah 5*

 

Aké by to boli Spojené arabské emiráty bez zážitkov?

Počas týždňa v SAE sme strávili 2 noci v púšti, kde sme si vychutnali západ slnka nad pieskovými dunami a prenocovanie pod holým nebom, ale aj falcon show, jazdu na ťaviach a na koňoch. Okrem klasických púštnych zážitkov, nechýbali ani viaceré atrakcie v Dubaji, ktoré sa radia medzi najlepšie na svete. 

Západ slnka v SAE
Púšť, ťava a fantastický západ slnka. Foto: CK SATUR

Naživo všetky zážitky z cestovania po Spojených arabských emirátoch porozprávala Norika v TA3 v relácii Za hranicami.


VIDEO: Rozhovor v relácii Za hranicami s Norikou Fedorovou. Zdroj: youtube.com

 

Ako sa do Dubaja dostanete najlepšie?

Od októbra 2022 do mája 2023 lietame z Bratislavy priamy letom do Dubaja s odletom každú stredu alebo nedeľu. Taktiež v našej ponuke sú odlety z Viedne a Budapešti a to s dátumom podľa vašich preferencií. 

Ak plánujete dovolenku v Dubaji s odletom z Viedne, máme pre vás dobré správy. Pri letoch z Viedne máte na výber odlety štvrtok a nedeľu. Transfer na letisko môžete absolvovať samostatne vlastným autom, zaparkujete v zadných častiach letiska (parkovacie karty vám sprostredkujeme za zvýhodnené ceny) alebo vám môžeme zabezpečiť transfer našimi overenými šoférmi, ktorí vás na letisko zavezú osobnými autami.

Burj Al Arab Jumeirah - Jumeirah Beach Hotel
Dovolenka v Dubaji. Foto: CK SATUR

Cestovateľský denník z Tour de Dubaj

Dubaj ponúkajúci množstvo atrakcií je treba vidieť. Od zlatej uličky v starej časti mesta, trhu s korením, časť Jumeirah, Palmový ostrov, až po sedemhviezdičkový hotel Burj Al Arab a najvyššiu vežu sveta Burj Khalifa, dvíhajúcu sa až do výšky 828 m s večernou hrajúcou fontánou, či nádherné Múzeum budúcnosti, alebo to najväčšie ruské koleso na svete, Ain Dubai. Fantastickým zážitkom je výlet nad samotným mestom vo vrtuľníku ako i večerný osvetlený Dubaj. Adrenalín vám zas zdvihnú tie najlepšie akvaparky ako Wild Wadi a Aquaventure pri známom hoteli Atlantis, tematické parky Legoland, IMG World a Motiongate. 

Múzeum budúcnosti v Dubaji
Múzeum budúcnosti v Dubaji. Foto: CK SATUR

Emirát Ras Al Khaimah je unikátný tým, že tu nájdeme pohorie s najvyššou horou Emirátov s názvom Jebel Jais, púšť, mangrovníky, ale aj nádherné 64 km dlhé pobrežie, ktoré láka milovníkov pláží a vodných športov. Nadšenci adrenalínových športov nemôžu vynechať najdlhšiu zipline dráhu, ktorá je zapísaná v Guinessovej knihe rekordov a nachádza sa na hore Jebel Jais. Ak naberiete odvahu a vyskúšate ju, čaká vás neskutočný zážitok v rýchlosti až 150 km za hodinu.

Jais Flight
Zipline v Ras Al Khaimah. Foto: CK SATUR

Významnou atrakciou je tiež perlová farma Suwadi, v ktorej vás zasvätia do sveta perál a ich histórie. Pri jej návšteve nemôže, samozrejme, chýbať aj názorná ukážka lovu perlorodiek starým spôsobom bez použitia moderných prístrojov. K Emirátom neodmysliteľne patrí púšť, preto sa teda určite vydajte aj na púštne dobrodružstvá, ktoré vás nesklamú. Čakajú vás nekonečné duny, západ slnka, prechádzka na ťavách, tradičné tetovanie hennou, večera v púšti a oveľa viac.

Suwaidi Pearl farm
Perlová farma Suwadi. Foto: CK SATUR

 

1. deň - Hilton Resort and Spa Ras Al Khaimah 5*

Hilton Resort and Spa Ras Al Khaimah 5* je vzdialený 90 km od letiska v Dubaji. Jeho najväčšou výhodou je 1,5 km dlhá privátna piesočnatá pláž z časti v uzavretej zátoke a z časti s otvoreným morom s vlnami. Panorámu hotela dotvára výhľad na pohorie. Ubytovanie pozostáva z hotelových izieb v hlavnej budove a viliek okolo bazéna a pri mori. Vilky pri mori sú zariadené v modernom štýle a poskytujú dostatok súkromia s veľmi príjemným bonusom, pretože sú len pár krokov od pláže. Môžete si vybrať z viliek na prízemí s priamym vstupom na pláž alebo na prvom poschodí s výhľadom na more či bazén. Pre rodiny s deťmi majú izby vo vilkách 2 veľké manželské postele.

Norika v hoteli hilton ras al khaimah
Norika Fedorová v hoteli Hilton Resort. Foto: CK SATUR

Rezort je ideálny pre rodiny s deťmi, má viacero bazénov, jeden aj s toboganom, detské ihrisko a veľký mini a teenage klub. Staršie deti si zábavu môžu užiť aj v miestnosti s Playstation. Pre deti do 3 rokov sú k dispozícii detské postieľky. Pre väčšie deti a dospelých sú k dispozícii aj športové aktivity ako: futbal, plážový volejbal či vodné športy v podobe jetski alebo parasailingu.

Areál Hilton Resort & Spa Ras Al Khaimah
Hotelová pláž a bazén. Foto: CK SATUR

Hotel má 6 vyhrievaných bazénov, z toho jeden s morskou vodou. Pre dospelých, ktorí si chcú užiť pokoj bez detí, je k dispozícii samostatný bazén s morskou vodou a barom. Rezort ponúka polpenziu a all inclusive. Vrámci all inclusive balíka sú v cene zahrnuté viaceré à la carte reštaurácie a bary. Pre klientov ubytovaných v plážových vilkách sú v cene zahrnuté aj drinky a obed v štýlovom bare s reštauráciou v mediteránskom štýle s názvom Sol. Nachádza sa v blízkosti bazéna a hrá v ňom príjemná lounge hudba. Okrem dobrej kávy a kvalitných nápojov si tu môžete vychutnať aj podvečerný drink pri západe slnka.

Obed si môžete vychutnať v hlavnej reštaurácii, kde sú bufetové stoly.  Ak si ku káve radi dáte aj poobedný koláčik, tak kaviareň Mondo v hlavnej lobby so sedením na terase je to správne miesto. Ak si chcete užiť západ slnka, určite nevynechajte Sunset Bar v blízkosti hlavnej budovy hotela.

Reštaurácia v Hilton Resort & Spa Ras Al Khaimah
Hotelová reštaurácia. Foto: CK SATUR

TOP 5 hotela Hilton Resort and Spa Ras Al Khaimah 5*

 • situovaný na jednej z najkrajších 1,5 km dlhých pláži emirátov - časť s uzavretou zátokou s pozvoľným vstupom do mora a časť s otvoreným morom a vlnami, ktorá zároveň ponúka dostatok súkromia
 • súkromie v útulných vilkách na pláži s ležadlami priamo pred vilku a vlastnou reštauráciou len pre klientov ubytovaných v plážových vilkách
 • ideálny rezort pre rodiny s deťmi s detským klubom pre všetky vekové kategórie, futbalovým ihriskom, plážovým volejbalom a vodnými športami
 • k dispozícii až 6 vyhrievaných bazénov, čo umožňuje kúpanie v každom počasí
 • oproti hotelu sa nachádza jediná česká reštaurácia v SAE, kde sa čapuje Plzeň

2. deň - Ritz Carlton Al Hamra 5*

Ďalšou zaujímavou časťou Emirátu Ras al Khaiman je časť Al Hamra s 18 jamkovým golfovým ihriskom. Na tejto prírodnej piesočnatej pláži sa nachádza luxusný rezort Ritz Carlton Al Hamra 5* s 32 villami s privátnym bazénom. Hneď po registrácii vás na malej recepcii čaká privítanie zvonmi a prevoz loďkou k vilkám. Rezort ponúka absolútne súkromie a relax. Je postavený v ázijskom štýle s tropickou záhradou. Centrom rezortu je reštaurácia, ktorá ponúka raňajky, obed a večeru s infinity bazénom a s výhľadom na pláž a more.

 A
Dokonalý relax a luxus hotela The Ritz Carlton. Foto: CK SATUR

Západ slnka si môžete užiť tak z baru ako aj v súkromí vašej vilky, pretože sú postavené s orientáciou na stranu, kde slnko zapadá. Každá vilka má manželskú posteľ a veľké sedenie, ktoré slúži buď ako lôžko pre dospelého alebo pre dve deti, otvorenú kúpeľnu so sprchou a veľkú vonkajšiu vaňu. Vonkajšia časť vilky má sedenie, infinity bazén s výhľadom na more a vlastnú kabanu s ležadlami v úplnom súkromí. Rezort ponúka 3 tipy viliek a najväčšie súkromie ponúkaju vilky typu Al Naseem. Ak chcete byť priamo nad morom s kabanou na drevenej terase, môžete si vybrať vilku typu Al Shamal. Menej súkromia a otvorený výhľad na more ponúka vilka typu Al Bahar. Každá vilka ma kávovar Nespresso a konvicu na čaj.

Bazén hotela Ritz Carlton Al Hamra
Ubytovanie vo vilke s bazénom. Foto: CK SATUR

Súčasťou rezortu je SPA so samostatnými vilkami na procedúry s výhľadom na more. V ponuke sú balinézske masáže, švédska masáž, kozmetika a telové procedúry, ale aj vlastná signature masáž s kozmetikou Espa. Pre páry vyhľadávajúce romantiku, rezort ponúka súkromie vilky so západom slnka, párové masáže v SPA, či možnosť romantickej večere na pláži alebo na neďalekej púšti. Pre rodiny s deťmi je k dispozícii lukostreľba, plážový volejbal, ale aj vodné športy – nemotorizované nájdete priamo pred hotelom a motorizované sú vzdialené 10 minút odtiaľ. Pre aktívnejších hostí sa organizuju aktivity v sesterskom rezorte Ritz Carlton, ktorý sa nachádza v púšti. Zajazdiť si tu môžete ťavách, či koňoch alebo si pozrieť sokoliu show. Taktiež ponúka jazdy jeepom po dunách s piknikom alebo večerou pri západe slnka.

Rezort zhora
Pláž a ubytovanie hotela Ritz Carlton. Foto: CK SATUR


TOP 5 hotela Ritz Carlton Al Hamra 5*

 • zaujímavý, netradičný check-in a lodný transfer lagúnou do vilkovej časti
 • ubytovanie v súkromných vilkách s bazénom a rôznych typov, čo vytvára atmosféru pokojnej maldivskej plážovej dovolenky
 • ideálny pre ľudí ktorí hľadajú úplný kľud a súkromie
 • výborná kuchyňa hlavnej reštaurácie pri infinity bazéne s možnosťou pozorovať západ slnka
 • zaujímavá kombinácia pobytu s prenocovaním v hoteli v sesterskom hoteli Ritz Cartlon v púšti a využiť aj aktivity tohto rezortu

3. deň - Ajman Saray Luxury Collection 5*

Hotel Ajman Sarah Luxury Collection 5* sa nachádza v emiráte Ajmam a transfer z letiska z Dubaja trvá 25 minút. Tento hotel je vo vlastníctve miestnych šejkov a je postavený vo vkusnom arabskom štýle s veľkou kaviarňou s arabskými cukrovinkami, shisha barom a arabskou reštauráciou. Veľkou výhodou hotela je, že z hlavnej budovy je to len pár krokov na pláž, do reštaurácie či baru.

Ubytovanie ponúka vo viac ako 200 izbách a suitách, pričom polovica izieb má (za príplatok) výhľad na more. Rozhodne odporúčame si za orientáciu na more priplatiť, nielen preto, že sa ráno a počas dňa nabíjate energiou z výhľadu a slniečka, ale aj preto, že si komfortne zo svojho balkóna každý večer vychutnáte romantický západ slnka. Všetky izby majú kávovar a konvicu. Hotel má 3 vyhrievané bazény, z toho jeden s vírivkou len pre dospelých. Pre rodiny s deťmi ponúka ubytovanie v štandardných izbách s 2 prísteľkami pre deti do 12 rokov, v prípade starších detí je tu možnosť ubytovania v Junior Suite s oddelenou spálňou. V hoteli je detský kútik spojený s detským bazénom.

Výhľad hotela Ajman Saray
Pláž hotela Ajman Saray. Foto: CK SATUR

V rámci all inclusive je k dispozícii hlavná reštaurácia, kde si vychutnáte medzinárodnú gastronómiu. Večeru si môžete vychutnať aj v Steakhouse či Arabskej reštaurácii. Pre dospelých je k dispozícii oddelený bazén a bar na pláži, ktorý je ideálnym miestom kde si môžete užiť romantický západ slnka.

Norika v hoteli ajman
Norika Fedorová v hoteli Ajman Saray. Foto: CK SATUR

Piesočnatá pláž má pozvoľný vstup do mora, je oddelená od susedných hotelov kameňolomami, ktoré umožňujú klientom kúpať sa v mori aj keď sú väčšie vlny. Podvečer a ráno sa dá ísť poprechádzať po pláži aj okolitých hotelov, dlhé prechádzky po pláži však neočakávajte. 

Top 5 hotela Ajman Saray Luxury Collection 5*

 • útulny arabský štýl vrátane arabskej kuchyne a cukroviniek
 • pokojná poloha hotela
 • priamo na peknej piesočnatej pláži z hotela dostupnej len na pár krokov
 • blízkosť do Dubaja a Dubai Mall
 • vybavenie hotela a služby usporiadané blízko seba, na dovolenke sa tak veľa nenachodíte  

4. deň - Dukes Dubai, a Royal Hideaway Hotel 5*

Dukes Dubai, a Royal Hideaway Hotel 5* pozostáva z viacerých 20-poschodových budov s hotelovými izbami, suitami a rezidenciami – štúdiami a apartmánmi s kuchynkou s výbornou polohou na Palmovom ostrove. Veľkou výhodou hotela je jeho poloha. Hneď oproti hotelu sa nachádza veľké nákupné stredisko a zastávka vlaku - monorailu, ktorý klientov zavezie k hotelu Atlantis the Palm, či k námestiu na palme The Point s novou fontánou. Na 14 poschodí je vnútorný bazén s výhľadom na rezort s bazénmi a plážou.

Ležadlá pri bazéne večer v Dukes Dubai, a Royal Hideaway Hotel
Exteriér hotela Dukes Dubai na Palmovom ostrove s nádherným výhľadom. Foto: CK SATUR

V hoteli sa nachádza 600 izieb a apartmánov, od menších dvojlôžkových až po suity so spálňou a obývačkou s rozkladacím lôžkom pre dve deti. Najnižšou kategóriou je deluxe izba, ponúkajúca možnosť dvoch prísteliek vo forme rozťahovacieho gauču. Izby majú menšie balkóny so sedením pre dvoch, kávovar Nespresso a rýchlovarnú konvicu. Ak nemáte adapter, na požiadanie vám ho prinesú z recepcie. Suity sú umiestnené v rohoch budovy a ponúkajú pekný výhľad na rezort. Pre rodiny s deťmi je tu divoká rieka s nafukovacími kruhmi, detský bazén a detský klub.

Stravovať sa môžete vo viacerých reštauráciách, pričom hlavná reštaurácia ponúka bufetové stoly na raňajky a večere. Raňajky sú skutočne bohaté, nájdete tu aj čerstvé šťavy, výber cereálií, ovocia, orechov či veľké bufetové stoly s teplými jedlami. Okrem hlavnej reštaurácie je tu aj reštaurácia indická a steakhouse na pláži. Piesočnatá pláž je dostupná po schodoch, od infinity bazénu s reštauráciou a shisha barom je krásny výhľad na Dubajské koleso a panorámu mrakodrapov v diaľke.

Reštaurácia v Dukes Dubai, a Royal Hideaway Hotel
Hotelová reštaurácia. Foto: CK SATUR

TOP 5 rezortu Dukes Dubai, a Royal Hideaway Hotel 5*

 • výborný pomer medzi cenou a kvalitou robí z tohto hotela ideálnu voľbu pre všetkých, ktorí hľadajú dovolenku na pláži priamo v Dubaji
 • ideálna kombinácia polohy na začiatku Palmového ostrova a oproti zastávky monorailu umožňujúca výbornú dostupnosť do centra Dubaja, za nákupnými možnosťami a zároveň na pláži, čo obľubujú najmä mladí cestovatelia  
 • rodiny s deťmi ocenia divokú rieku v rámci rezortu, blízkosť aquaparku v hoteli Atlantis the Palm, či ďalších atrakcií pre rodiny s deťmi v Dubaji
 • pri hlavnom Infinity bazéne je reštaurácia a bar so shishou
 • široké možnosti výberu typu ubytovania s možnosťou dlhodobých pobytov


Inšpirácia: Toto sú nové atrakcie a podujatia v Dubaji. Oplatí sa vidieť a zažiť!


 

5. deň - Ritz Carlton Jumeirah Beach 5*

Ritz Carlton Jumeirah Beach 5* má výbornú polohu na privátnej pláži na začiatku Jumeirah Beach Residences s promenádou s reštauráciami, obchodmi a rôznymi atrakciami. Hotel je postavený v tradičnom arabskom štýle, je jedným z prvých hotelov JBR a vďaka tomu má krásne udržiavanú záhradu a všade veľa zelene. 

Areál The Ritz-Carlton, Dubai, Jumeirah Beach
Exteriér hotela Ritz Carlton s výhľadom na dubajské koleso. Foto: CK SATUR

Prvý dojem keď vojdete do hotela je tmavý. Nachádza sa tu veľká arabská kaviareň, ak si však dáte kávu na terase, poskytne sa vám krásny výhľad na bazény, záhradu a pláž. Manažérka hotela nám vysvetľuje, že hotel má dve časti – tradičnú tmavšiu Sunset Part a novú modernejšiu svetlejšiu Sunrise Part. Sunset Part je ideálna pre rodiny s deťmi, je blízko detských aktivít, divokej rieky, detského bazéna so šmýkačkou, detského klubu a má možnosť ubytovania v izbách s dvomi manželskými posteľami.

Izba v The Ritz-Carlton, Dubai, Jumeirah Beach
Ubytovanie hotela Ritz Carlton. Foto: CK SATUR

Novšia a svetlejšia časť, Sunrise Part, je hneď vedľa a v tejto časti sú okrem štandardných izieb a priestranných suít aj klubové izby. Klubová časť sú izby na 4-6 poschodí, ktoré majú k dispozícii celodenný bufetový stôl v Klubovom Lounge. Môžeme povedať, že klienti tu majú all inclusive, s tým že obed a nápoje majú len v tejto Lounge. Hotel pri ubytovaní na 3 a viac nocí ponúka automaticky za cenu raňajok polpenziu vo forme bufetových stolov.

Areál The Ritz-Carlton, Dubai, Jumeirah Beach
Krásna hotelová záhrada. Foto: CK SATUR

Najviac nás očarila záhrada, vysoké palmy tvoria prirodzený tieň na mnohé atrakcie a časti bazénov, v hoteli je samostatný bazén len pre dospelých s reštauráciou La Baie a barom. Rezort má 7 reštaurácií a ponúka koncept "dine around", to znamená, že v rámci polpenzie môžete vyskúšať jednu zo šiestich reštaurácií. Pre športovcov je v hoteli dobre vybavená posilňovňa a relax si môžete užiť v SPA so saunou a masážami.

Tradičný koncept pohostinnosti hotela Ritz Carlton je prítomný aj tu – ak vám personál môže spríjemniť niečím malým naviac váš pobyt, tak to urobí. Ak sem prídete osláviť narodeniny, výročie svadby, či svadobnú cestu alebo máte nejaké špeciálne prianie napr. máte radi na raňajky mango, a dáte im to vedieť, hotel sa vám bude snažiť zohnať mango na každé raňajky.

Bar v The Ritz-Carlton, Dubai, Jumeirah Beach
Skvelý servis a vynikajúce reštaurácie hotela Ritz Carlton. Foto: CK SATUR

Jumeirah Beach Residence je časť Dubaja s panorámou vysokých rezidencií a hotelov pozdĺž promenády s butikmi, reštauráciami, kaviarňami a detskými atrakciami. U miestnych je táto pláž obľúbená, pretože časti pláže pred nákupným strediskom a reštauráciami sú verejné. Promenáda končí ostrovom Bluewaters odkiaľ je krásny podvečerný výhľad na panorámu Dubaja s mrakodrapmi. Neďaleko JBR je Dubai Marina a jedna z najvyššie položených ziplinov medzi mrakodrapmi. Pôvodne to mala byť rezidenčná štvrť, teraz sem však ľudia chodia na kávu, do open air kina na pláži, na prechádzky podvečer a vládne tu výborná atmosféru.

Dvojica na pláži pri The Ritz-Carlton, Dubai, Jumeirah Beach
Dubajská štvrť Jumeirah Beach Residence. Foto: CK SATUR

TOP 5 hotela Ritz Carlton Jumeirah Beach 5*

 • ideálny rezort pre rodiny s deťmi vzhľadom na divokú rieku, bazén so šmýkačkou, detské aktivity, rodinné izby a veľkú záhradu
 • napriek výbornej polohe v centre JBR, v blízkosti Dubai Marina, sa tu vďaka súkromiu a záhrade cítite ako v rezorte
 • unikátny koncept Klubového Loungu – all inclusive vrátane obedov, alkoholických a nealkoholických nápojov počas celého dňa
 • možnosť výberu ubytovania buď v Sunset Part – tmavšia, v arabskom štýle, blízko detských atrakcií alebo v Sunrise Part – v modernej a svetlejšej časti
 • pri ubytovaní na 3 a viac nocí ponúka automaticky za cenu raňajok polpenziu vo forme bufetových stolov

6. deň - BVLGARI Resort & Residences Dubai 5*

BVLGARI Resort & Residences Dubai 5* je ďalším luxusným hotelom siete talianskeho módneho návrhára Bvlgari postavenom na privátnom ostrove v blízkosti Dubai Mall a v modernej časti Dubaja s mrakodrapmi, ktorý je s pevninou prepojený mostom. Hotel bol otvorený v 2017 a navrhnutý talianskym architektom. Že to bude pravé „Taliansko“ prezrádza už prvý dojem z hotelovej lobby ako aj fakt, že až 30% personálu sú Taliani. Všadeprítomný taliansky charakter môžete oceniť v kaviarni s pravým talianskym espressom, čokoládou z vlastnej výroby či v reštaurácii Il Restaurante známeho talianskeho šéfkuchára z Ríma v prístave. Mali sme sa možnosť presvedčiť sa, že pizza Margherita tu chutí rovnako ako v kolíske pizze, v Neapole.

Pláž a rezort bvlgari dubaj
Pohľad na rezort BVLGARI a pláž. Foto: CK SATUR

Rezort pozostáva z troch budov s rezidenciami, z privátnej maríny s jachtami a hlavnej hotelovej budovy s luxusnými vilkami na pláži. Vilky s jednou, dvomi či tromi spálňami majú privátny bazén, veľkú terasu a služby butlera 24/7. Sú postavené v dvoch radoch v zátoke pri pláži. Vilky v prvom rade majú priamy vstup na pláž, sú trošku vyvýšené a priamo z terasy majú výhľad na pláž a more. Vilky v druhom rade majú krásny výhľad na mrakodrapy a Burj Khalifu. Vilky s jednou spálňou majú možnosť ubytovania pre 2 dospelých a 1 dieťa, vilky s dvomi spálňami sú pre dvoch dospelých a 2 alebo 3 deti, majú zvlášť izbu pre opatrovateľku a kuchyňu pre butlera.

Izba v BVLGARI Resort & Residences Dubai
Ubytovanie v rezorte BVLGARI. Foto: CK SATUR

Unikátnosťou hotela ja veľké SPA s vnútorným bazénom, hammamom, suchou a vlhkom saunou a viacerými miestnosťami na procedúry. Používajú vlastné produkty ako aj produkty značky La Mer.

Hotel ponúka len ubytovanie s raňajkami, izby sú s výhľadom na more a panorámu mesta alebo na pláž a ostrov. Špecialitou hotela je room service zahrnutý v cene, čo znamená že raňajky si môžete užiť na balkóne vašej izby alebo na terase vilky. Okrúhly bazén je v centre rezortu a má oddelenú detskú časť, hneď vedľa je reštaurácia La Spiaggia, kde si môžete dať obed či večeru.

Pozdĺž rezortu je zátoka s bielou piesočnatou plážou s ležadlami a kabanami pre viac súkromia (prenájom kabany so soft drinkami vás vyjde na 300 € za deň). Na pláži sú len nemotorizované vodné športy, aby klientom hotela zaručili ničím nerušenú dovolenku.

Pláž hotela bvlgari v dubaji
Pláž hotela BVLGARI. Foto: CK SATUR

TOP 5 hotela BVLGARI Resort & Residences Dubai 5*

 • výborná poloha v pokojnom prostredí na privátnej pláži s výhľadom na panorámu mrakodrapov s Burj Khalifou 
 • fantastické výhľady na more, prístav alebo pláž a mrakodrapy v pozadí zo všetkých izieb
 • taliansky dizajn, výborná talianska kuchyňa a raňajky na izbe v cene
 • vilky pozdĺž pláže so záhradkou, terasou so súkromím a 24-hodinovým butlerom
 • BVLGARI Spa s vnútorným bazénom, saunami a terasou s výhľadom na marínu

6. deň - Ritz Carlton al Wadi 5*

Ritz Carlton al Wadi 5* je výborným rezortom na prvé a komfortné objavovanie púšte. Nachádza sa len 30 minút od sesterského hotela Ritz Carlton v Ras al Khaimah. Prináša tak skvelú príležitosť na trávenie dovolenky netradičným spôsobom v kombinácii s podniknutím aktivít v prírode a mimo davov turistov.

Hotel pozostáva z viliek s privátnym bazénom pre 2 dospelých a 2 deti ubytované na rozkladacom gauči. Vilky sú priestranné, majú veľkú spálňu spojenú s obývacou časťou s rozkladacím gaučom pre 2 deti a veľkú kúpeľňu s vaňou, sprchou a šatníkom, sú vybavené Nespresso kávovarom a kanvicou na čaj. Na terase je sedenie, ležadlá a infinity bazén s výhľadom na púšť.

Infinity pool v púšti
Exteriér hotela Ritz Carlton. Foto: CK SATUR

Rezort ja postavený na 50 000 ha prírodnej rezervácie s gazelami, oryxami a piesočnatými dunami. Nájdete tu 3 reštaurácie, arabskú kuchyňu a shisha moon bar na prvom poschodí s výhľadom na západ slnka a medzinárodnú kuchyňu v reštaurácii Farmhouse.

Hotel ponúka niečo pre každého. Pre páry hľadajúce romantiku vo dvojici súkromie privátnej vilky, veľké SPA s párovými masážami, možnosť privátnej romantickej večere pod holým nebom či západ slnka s piknikom pod piesočnými dunami. Najlepším miestom na sledovanie západu slnka je reštaurácia s barom Farmhouse a Moon bar na streche lobby. Pre rodiny s deťmi veľký bazén, detský klub, ihrisko, sokolie show, kde sa dozviete ako tieto dravce lovia, jazdu terénnymi autami po dunách s rozprávaním o živote oryxov, gaziel a ostatných obyvateľov púšte.

 TE
Krásny dizajn hotela Rizs Carlton. Foto: CK SATUR

TOP 5 hotela Ritz Carlton, Ras Al Khaimah, Al Wadi Desert 5*

 • výborná poloha len hodinu od letiska v Dubaji a 30 minút od plážových hotelov v Ras al Khaimah
 • vilky s privátnym bazénom poskytujúce súkromie s rozlohou 200 m2, niektoré sú orientované na západ slnka
 • aktivity v púšti spojené s objavovaním púštneho života - jazda na ťavách, kŕmenie oryxov a gaziel, prechádzky po prírode a jazdy terénnym autom po dunách, jazda na bicykli po dunách, sledovanie hviezd, či lukostreľba
 • odporúčam skombinovať pobyt pri mori s púštnym rezortom aspoň na 2 noci
Žena na púšti
Norika Fedorová pri hoteli Ritz Carlton v púšti. Foto: CK SATUR

7. deň - Mandarin Oriental Jumeirah Dubai 5*

Hotel Mandarin Oriental Jumeirah Dubai 5* sa nachádza v blízkosti hlavných atrakcií Dubaja - na pešo od známej promenády La Mer s Beach Clubom na jednej z najkrajších pláží Dubaja. Hneď oproti hotelu je nákupné centrum postavené v talianskom štýle s obchodmi, kaviarňami a reštauráciami. Za 10 minút sa dostanete k Burj Khalife a nákupnému centru Dubai Mall.

Infinity pool mandarin
Mandarin Oriental s bazénom a výhľadom na pláž. Foto: CK SATUR

Hotel bol otvorený v roku 2019 a rovnako ako ostatné hotely zo siete Mandarin Oriental sa vyznačuje kulinárskym zážitkami. Za návštevu určite stojí portugalská michelinská reštaurácia Tasha, ktorá sa nachádza na najvyššom poschodí a špecializuje sa na morské špeciality. Atmosféru dotvára infinity bazén s výhľadom na more a oddelená časť s barom. Zároveň si tu môžete vychutnať brunch s výhľadom na panorámu mrakodrapov s Burj Khalifou. Ďalšou známou reštauráciou je japonská reštaurácia Netsu s teriyaki show.

Hotel Mandarin Oriental Jumeirah Dubai - reštaurácia
Kulinárske špeciality hotela Mandarin Oriental. Foto: CK SATUR

Hotel má 256 izieb, z toho 76 suít na 14 poschodiach. Najnižšia kategória ubytovania je izba superior bez balkóna s výhľadom na Sky Walk, zato veľmi priestranná s dvomi manželským posteľami a ubytovať môže 2 dospelých a 2 deti. Západ slnka si môžete vychutnať z izieb s výhľadom na more v pravej časti hotela, kým ľavá časť je orientovaná na východ slnka.

Izba hotela mandarin
Ubytovanie hotela Mandarin Oriental. Foto: CK SATUR

Ústrednou časťou hotela je veľký členity bazén s drevenými terasami, palmami a barom, ktorý je ľahko dostupný z bazénov ako aj od pláže. Hotelový rezort je od piesočnatej pláže oddelený len pobrežnou pešou promenádou, ktorá vás zavedie k známej časti La Mer s plážovým klubom, reštauráciami, kaviarňami a obchodíkmi.

Unikátnosťou hotela je obrovské SPA so saunou, hammamom a ázijskými masážami, ktoré vyhralo cenu najlepšieho SPA v Dubaji za rok 2020. Hotel je dobrou voľbou pre dospelých, ako aj pre rodiny s deťmi a to vďaka unikátneho konceptu animácií pre deti, detskému ihrisku a bazénu so šmýkačkou.

TOP 5 hotela Mandarin Oriental Jumeirah Dubai 5*

 • výborná poloha v blízkosti modernej časti Dubaja s Dubai Mall a Burj Khalifou vzdialenou len 10 minút
 • pobrežná promenáda pozýva na ranný beh či bicyklovanie a zavedie vás k známemu Beach Clubu La Mer s reštauráciami a obchodmi v okolí
 • špeciálny koncept animácii a detského klubu pre rodiny s deťmi, možnosť ubytovania v izbách s dvomi veľkými manželským posteľami pre rodiny 2+2
 • výborná gastronómia - michelinská reštaurácia s portugalskou kuchyňou Tasha, známa japonská teriyaki, reštaurácia Netsu, brasseria na pláži, či arabská kaviareň v lobby
 • jedno z najlepších SPA v Dubaji 

Infinity pool a terasa mandarin
Luxusný exteriér hotela Mandarin Oriental. Foto: CK SATUR

7. deň - Anantara The Palm Dubai Resort 5*

Známa ázijská hotelová sieť je zastúpená aj na Palmovom ostrove v Dubaji, v blízkosti novopostaveného námestia s obchodmi, kaviarňami a najväčšou hrajúcou a spievajúcou fontánou The Point. Okolo celej palmy vedie chodník, po ktorom sa dá prejsť či zabehať. Z hotela Anantara The Palm Dubai Resort 5* je pekný výhľad na celú panorámu mrakodrapov Dubaja a na zaujímavú budovu nového hotela Royal Atlantis.

Výhľad hotela anantara
Bazén hotela Anantara na Palmovom ostrove. Foto: CK SATUR

Uz prvý dojem z lobby dáva pocítiť, že sme prišli do hotela inšpirovaného ázijskou architektúrou. Nízke sedenie, tmavý nábytok a ázijská reštaurácia Mekong. Celý rezort pozostáva z hlavnej budovy, z poschodových pavilónov s priamym vstupom do lagúny, plážových viliek s privátnym bazénom a viliek nad morom. Anantara je jediný rezort v Dubaji s vilkami v maledivskom štýle priamo nad morom.

Vilky rezortu anantara
Hotel Anantara v ázijskom dizajne. Foto: CK SATUR

Pred hlavnou budovou s lobby je veľký bazén, po bokoch menšie bazény vo forme lagúny s pieskom, do ktorých majú vstup všetci ubytovaní v poschodových pavilónoch. Najnižšou kategóriou izby je Premier Room pre 2 dospelých a 1 dieťa, má 47 m2, Nespresso kávovar a kanvicu na čaj. Deluxe izba je väčšia, má 52 m2 a pozostáva z manželskej postele a rozťahovacieho gauču pre 2 deti do 12 rokov alebo jedného dospelého. Vyššou kategóriou sú izby na prízemí s priamym vstupom z terasy do lagúny.

Suita s bazénom hotela anantara
Ubytovanie hotela Anantara a privátny bazén. Foto: CK SATUR

Plážové vilky majú jednu spálňu a môžu využiť sedenie pod oknom ako lôžko pre dieťa. Majú veľký šatník s kúpeľňou, privátny bazén a drevenú stenu zabezpečujúcu dostatok súkromia, ktorá sa dá poskladať a vilka má výhľad priamo na pláž. Vilky nad morom sú priestrannejšie, majú spálňu s veľkou manželskou posteľou, rozťahovací gauč pre 2 deti a veľké ležanie v tieni na drevenej terase. Nemajú priamy vstup do mora, len z pláže, ktorá je vzdialená len pár metrov.

Pláž hotela anantara
Pláž pred hotelom Anantara na Palmovom ostrove. Foto: CK SATUR

Výhodou rezortu je udržiavaná tropická záhrada, prírodný tieň a 400 m dlhá piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora a vodnými športami ako kajaky, paddleboardy.

Hotel funguje na báze raňajok, polpenzie a plnej penzie. Spa je inšpirované thajským štýlom, zároveń ponúka veľký hammam a širokú ponuku masáží a procedúr. Na pláži je reštaurácia s morskými špecialitami s barom, kde sa stretávajú milovníci západov slnka na podvečerný drink. Pre deti je k dispozícii detský klub, ihrisko a detský bazén, pre teenagerov herňa s biliardovým stolom, stolným futbalom a ďalšími zábavami.

TOP 5 hotela Anantara The Palm Dubai Resort 5*

 • výborná poloha na palme v blízkosti The Point s najväčšou fontánou na svete a neďaleko nákupného strediska Mall of Emirates
 • jedinečné plážové vilky s privátnym bazénom ponúkajúce súkromie a Over Water vilky nad vodou s veľkou terasou
 • špecialitou sú poschodové pavilóny s izbami na prízemí a prvom poschodí, tie na prízemí majú priamy prístup do lagún z terasy
 • 400 m dlhá pekná privátna piesočnatá pláž s výhľadom na Dubaj a novopostavený Royal Atlantis
 • SPA inšpirované thajským štýlom s veľkým hammam

Terasa hotela anantara v sae
Hotelová reštaurácia pri pláži. Foto: CK SATUR

Spojené arabské emiráty sú ako stvorené na zábavu, poznanie či relax, preto veríme, že sa vám Tour de Dubaj s Norikou Fedorovou páčil. Ak sa neviete rozhodnúť, ktorý emirát navštíviť, radi vám s výberom poradíme, lebo na starostlivosť od Saturu nemá nikto. U nás máte nielen overené a kvalitné hotely, ale aj garanciu najnižšej ceny a bezplatné storno.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Mestského súdu Bratislava III, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2023 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

 • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
 • International Air Transport Association
 • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
 • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR