Tour de Cyprus s Norikou Fedorovou

CK SATUR - 14.06.2021

Naše cestovanie a testovanie hotelov sme odštartovali už v zime. Spolu s našou šéfkou Norikou Fedorovou, ste navštívili Maldivy i Spojené arabské emiráty. Teraz prichádza letná verzia – počas ktorej spoločne navštívime tie najobľúbenejšie destinácie a hotelové komplexy v Stredomorí. Vitajte na Tour de Cyprus!

Od nedele 13. júna do stredy 16. júna, tak môžete sledovať ako prebieha staro-nový kontakt s obľúbenou ostrovnou krajinou, aké opatrenia aktuálne pobyt sprevádzajú, no najmä, aká je atmosféra v letoviskách a na známych plážach ostrova. V našej ponuke nájdete Južný Cyprus, ktorý už svoje brány pre turistov otvoril a aktuálne láka aj turistov zo Slovenska. Prvé lety za letnou dovolenkou na Cyprus nám začínajú s odletom 27. júna z Bratislavy. Lietať budeme aj z Košíc.

 

Krásy Južného Cypru

Podmanivý a jedinečný Cyprus. Foto: CK SATUR

Ktoré hotely pre vás navštívime?

Hrdý a vznešený ostrov Cyprus je symbolom nádherných pláží, tyrkysovej farby mora, nekonečných slnečných dní, čarovných miest plných obchodíkov a reštaurácií. Je zemou, kde prekvapivo nájdeme pestrú prírodu a tiež pri potulkách aj tradičnú kultúru s priateľskými ľuďmi, ktorým nechýba úsmev, pohostinnosť a  veselá nálada. V južnej a východnej časti ležia krásne letoviská, s tými najkrajšími plážami, ako sú Ayia Napa alebo Protaras, kde boli postavené kvalitné hotely ponúkajúce výborné cyperské služby. My pre vás navštívime hotely vhodné pre všetky vekové kategórie, hotely pre mladých, rodiny s deťmi i prémiové hotely pre náročných.

Kedy?            Kde?

13.06.             Hotel Atlantica Mare Village 5*

13.06.             Hotel Crystal Springs Beach 4*+

14.06.             Hotel Nissi Beach Resort 4*+

14.06.             Hotel Stamatia 3*+

15.06.             Hotel Pernera Beach 4*+

15.06.             Hotel Melissi Beach 4*

16.06.             Hotel Sunrise Pearl Resort & Spa 5*

16.06.             Okeanos Beach 4*


Aká by to bola letná dovolenka bez zážitkov?

Počas týždňa na ostrove vám prinesieme nielen atmosféru dovolenkových letovísk, ale aj všetky podstatné informácie, ktoré k dovolenke potrebujete – ako je to s opatreniami na letisku, na plážach, ako prebieha stravovanie a ako sa realizujú fakultatívne výlety. Cestu našej šéfky Noriky a všetky jej zážitky môžete sledovať online, a to v našich stories na Instagram-e satur_travel a Facebook-u.

TOP 5 zážitkov ako aj recenzie z hotelov vám zhrnieme aj na Facebook-u a aby toho nebolo málo, pripravíme pre vás aj špeciálny cestovateľský denník z Tour de Cyprus, blog v ktorom budeme deň po dni mapovať túto cestu plnú zážitkov. Naživo všetky zážitky z cestovania po ostrove Cyprus porozpráva Norika v markízackom Teleráne a na TA3 v relácii Za hranicami.

VIDEO: Tour de Cyprus s Norikou Fedorovou

Aktuálne platné podmienky pre vstup a návrat z Južného a Severného Cypru

Podmienky pre vstup na Južný Cyprus: 

 • Pre cestujúcich, prichádzajúcich na južný Cyprus zo Slovenska, ktorí v nej strávili najmenej posledných 14 dní, neplatia žiadne obmedzenia.
 • Pred príletom do Cyperskej republiky musia podstúpiť iba nasledujúci kroky:    
  • vyplniť Cyprus Flight Pass formulár https://cyprusflightpass.gov.cy/
  • v prípade vyzvania sa podrobiť náhodnému testovaniu hneď po prílete (na náklady Cyperskej republiky)
  • deti mladšie ako 12 rokov sú vyňaté z testovania. Aj ony však musia mať vyplnený Cyprus Flight Pass formulár https://cyprusflightpass.gov.cy/

Podmienky pre vstup na Severný Cyprus: 

Cestovanie na Severný Cyprus je pre Slovákov možné, pričom pre vstup do krajiny platí nasledovné:

 • Plne zaočkovaná osoba, alebo osoba, ktorá prekonala Covid-19 (max. 180 dní, ale nie menej ako 30 dní pred vstup na S. Cyprus):
  •  vyplniť registračný formulár cyprusflightpass.gov.cy
  •  PCR test nie starší ako 72 hodín pred vstupom na S. Cyprus

 • Nezaočkovaná osoba a osoba ktorá neprekonala Covid-19 (do teraz nemohli vstúpiť na územie S. Cypru bez povinnej karantény):
  • vyplniť registračný formulár cyprusflightpass.gov.cy
  • PCR test nie starší ako 72 hodín pred vstupom na S. Cyprus

 • Dieťa 6-18 r.:
  •  vyplniť registračný formulár cyprusflightpass.gov.cy
  •  PCR test nie starší ako 72 hodín pred vstupom na S. Cyprus

 • Dieťa do 6 r.:
 • na Severný Cyprus odporúčame cestovať s platným cestovným pasom

Dôležité:
Pri vstupe na Severný Cyprus sa vyžaduje, aby všetky potvrdenia mal každý klient v TLAČENEJ PODOBE.

Podmienky pre návrat z Južného a Severného Cypru

Severný a Južný Cyprus patrí podľa patrí v ponímaní Slovenska aktuálne medzi tzv. bezpečné krajiny, to znamená, že:

Očkované osoby: 

Nepotrebujú pri vstupe do SR test, ani nemusia absolvovať povinnú karanténu, ak: 

Za plne zaočkovanú sa považuje osoba:

 • najmenej 14 dní ale nie viac než 12 mesiacov po aplikácii druhej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s dvojdávkovou schémou,
 • najmenej 21 dní ale nie viac než 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19 s jednodávkovou schémou,
 • osoba najmenej 14 dní a nie viac než 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky očkovacej látky proti ochoreniu COVID-19, ak bola prvá dávka očkovania proti ochoreniu COVID-19 podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19.

 • je však potrebné sa preukázať potvrdením o očkovaní (COVID-preukaz EÚ alebo potvrdenia o absolvovaní očkovania na Slovensku, resp. z iných krajín v slovenskom, českom, alebo anglickom jazyku)
 • osoba je povinná registrovať sa cez formulár eHranicaprvá registrácia platí nasledujúcich 6 mesiacov

Pre osoby, ktoré sa zaočkovali pred 9. júlom 2021 a po novom nebudú spĺňať definíciu plne zaočkovanej osoby, sa izolácia skončí obdržaním negatívneho výsledku PCR test, ktorý je možné vykonať už v prvý deň karantény. Toto prechodné ustanovenie sa bude vzťahovať na osoby, ktoré na územie SR prídu do 2. augusta 2021 do 6:00.

Na osoby, ktoré sa zaočkovali po 9. júli 2021 platí povinnosť domácej karantény, pričom test proti COVID-19 je možné podstúpiť najskôr na piaty deň. Ak je výsledok testu negatívny, karanténa sa končí.

Neočkované osoby:

 • osoba je povinná registrovať sa cez formulár eHranica
 • nástup do domácej karantény, ktorá končí po obdržaní negatívneho výsledku PCR testu najskôr na 5. deň karantény, bez otestovania karanténa skončí dovŕšením 14. dňa

Deti:

 • dieťa do 12 rokov sa nemusí registrovať, testovať, karanténa mu končí, keď ostatným nezaočkovaným členom domácnosti 
 • osoby od 12 do 18 rokov veku nemusia ísť do karantény, ak nikto iný v spoločnej domácnosti nemá povinnú karanténu (napr. ak sú obaja rodičia zaočkovaní) - prechodne do 9. augusta 2021, po tomto termíne bude rozhodovať, či je osoba nad 12 rokov zaočkovaná

Ak vstupujete na Slovensko leteckou dopravou (očkované aj neočkované osoby), ste povinní vyplniť elektronický formulár na vyhľadanie cestujúceho.

Stručné info k aktuálnej situácii na Južnom Cypre priamo z Južného Cypru

Od mája sa Južný Cyprus takmer plne otvoril. Od 10. júna je zrušený nočný zákaz vychádzania. Od 27.6. lietame na Cyprus aj my z Bratislavy. Lietať budeme aj z Košíc. 

VIDEO: Rozhovor v relácii Za hranicami s Norikou Fedorovou


Opatrenia v hoteloch, reštauráciách a na plážach:

 • veľa hotelov je otvorených a hostia si užívajú slnečnú dovolenku
 • rúška sa vo vonkajších priestoroch a na plážach nenosia, vo vnútorných priestoroch hotela však áno (recepcia, reštaurácie), počas jedenia rúško netreba, v niektorých hoteloch po príchode merajú teplotu
 • v taxíkoch a verejnej doprave sa rúška nosia, majú podobné pravidlá ako u nás doma na Slovensku
 • all inclusive služby nie sú obmedzené,  jediným obmedzením sú animácie, ktoré vylúčili dotykové hry a spa centrá, kde vlhké sauny nie sú k dispozícii
 • reštaurácie, bary a obchody sú otvorené
 • atmosféra v mestách je veľmi príjemná, reštaurácie plné, večerná atmosféra sa už podobá bežnému životu z minulosti

Ako je to s výletmi?

 • otvorené sú už aj pamiatky, čo je skvelá možnosť ku objavovaniu ostrova, ktorý má bohatú históriu, svojské tradície, nádhernú prírodu
 • je tiež možné absolvovať fakultatívne výlety vrátane výletov na lodi či katamaránom ku výbežku Cape Greco

Cyperčania skrátka robia maximum preto, aby sa dovolenkári cítili dobre.

Cestovateľský denník z Tour de Cyprus

Cyprus nás privítal ako inak ak nie nádherným slnečným počasím s teplotou vzduchu okolo 30 stupňov a vody 25 stupňov. Od piesočnatých pláží po zelené a skalnaté hory a od antických chrámov ku luxusným rezortom má pre každého čo tento jedinečný ostrov ponúknuť. Juhovýchodná časť ostrova ja zaliata tými najkrajšími plážami s morom farbou tyrkysu. Západná ako aj južná časť ponúka pieskové pláže, prístavné mestá a pre milovníkov histórie aj krásne dochované pamiatky. V horských dedinkách zas nájdete nefalšovaný Cyprus. Nechajte sa aj vy unášať pravým cyperským spôsobom života a zažite krásnu dovolenku v idylickej dovolenkovej destinácii. 

Krásy Južného Cypru

Slnkom zaliate pláže ostrova Cyprus. Foto: CK SATUR

1. deň: Atlantica Mare Village 5*

Atlantica Mare Village je to novopostavený hotel v zátoke s piesočnatou plážou a s pozvoľným vstupom do mora. Všetky izby sú moderne a veľmi pekne zariadené. Po areáli je možné pohybovať sa pomocou golfových vozíkov. Hotel sa nachádza cca 10 minút taxíkom od centra mesta Ayia Napa. Pozostáva z hotelovej časti a veľkej záhrady s domčekmi, kde nájdete rôzne typy izieb (s bazénmi, klasické izby, izby s oddelenou spálňou a pre obsadenosť 2+3 s dvomi oddelenými spálňami - do tejto izby sa zmestí až 6 osôb).

Moderný hotel s vynikajúcimi službami v štýle unikátnej cyperskej dedinky. Foto: CK SATUR

Jeho ďalšou výhodou je veľký aquapark pre deti a aj izby s privátnym bazénom alebo sharing pool. V komplexe je viacero bazénov pre dospelých a deti. Pre náročných klientov, ktorí vyhľadávajú pokojnú dovolenku hneď pri pláži, má hotel VIP zónu s vlastným bazénom a izbami s terasou okolo neho. Má sushi à la carte, stredomorskú a taliansku reštauráciu. V blízkosti lobby baru je aj cukráreň pre klientov s all inclusive s občerstvením počas celého dňa. Slnečníky a ležadlá sú zahrnuté v cene.

Top 5 hotela Atlantica Mare Village*****

 • hotelový komplex v štýle cyperskej dedinky
 • priamo na piesočnatej pláži s pozvoľným vstupom do mora
 • nachádza sa neďaleko obľúbeného letoviska Ayia Napa 
 • leží v blízkosti výbežku Cape Greco, kde sú krásne útesy, jaskyne, morské pobrežie
 • aquapark pre deti


Crystal Springs Beach 4*+

Crystal Springs je obľúbený hotel vzdialený 2 km od centra Protarasu kam sa dostanete prechádzkou po promenáde, autobusom alebo taxíkom. Hotel je kompletne zrekonštruovaný v modernom boho štýle a má otvorenú lobby s kaviarňou a reštauráciou na priestrannej terase, à la carte reštauráciu a snack bar v záhrade, kde sa môžete naobedovať v plavkách. 

 

Hotel priamo na krásnej pláži v obľúbenom stredisku Protaras. Foto: CK SATUR

Dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky sú moderne zariadené v svetlých farbách a majú rýchlovarnú kanvicu s kávou a čajom. Rodinné izby sú priestranné v rámci jednej miestnosti je manželská posteľ s dvomi rozkladacími kreslami na prístelky.
Veľkou výhodou hotela je ultra all inclusive s kvalitnými miestnymi a importovaným nápojmi, aj čerstvá pomarančová šťava je v cene.    

Na krásnu piesočnatú pláž s pozvoľným vstupom do mora v zátoke s ležadlami a slnečníkmi (sú za poplatok) sa dostanete po pár schodíkoch. Hotel má záhradné terasy s ležadlami a slnečníkmi s výhľadom na more (zahrnuté v cene).

Top 5 hotela Crystal Springs Beach****+

 • štýlový hotel s krásnou záhradou a pokojnou atmosférou
 • privátna pláž s tyrkysovým morom v zátoke
 • kvalitný a fantastický ultra all inclusive s miestnymi a importovanými nápojmi
 • v blízkosti mestečka Protaras
 • skvelý východiskový bod za poznaním ostrova

2. deň: Nissi Beach Resort 4*+

Nissi Beach je jedným z prvých hotelov postavených v Ayia nape a profituje z úžasnej polohy na jednej z najkrajších pláží Cypru Nissi Beach. Hotel má ideálnu polohu v blízkosti centra letoviska Ayia Napa v pokojnom prostredí. 

Hotel Nissi Beach leží priamo na krásnej pláži a v tropickej záhrade. Foto: CK SATUR

Hotel pozostáva z hlavnej budovy, kde je reštaurácia, bar, obchodík, spa a dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky. Odporúčam doobjednať si výhľad na more. Vo veľkej záhrade s palmami sú bungalovy so suitami priamo na pláži s vlastným trávnikom s ležadlami. Hotel funguje na báze ubytovania s raňajkami, s polpenziou a s možnosťou doplatku za all inclusive.

Raňajky a večere sú podávané v hlavnej reštaurácii formou bufetových stolov a obed v plážovej reštaurácii. V rámci all inclusive sú v hoteli štyri plážové bary, kde si môžete dať drink počas celého dňa.

Biela piesočnatá pláž s ležadlami a slnečníkmi je viac ako 600 m dlhá a má pozvoľný vstup do mora. Ležadlá a slnečníky majú hoteloví hostia za 5 euro/set. V záhrade aj okolo bazéna je k dispozícii dostatok ležadiel a slnečníkov, odkiaľ si môžete odskočiť okúpať sa do mora. More je tu také krásne ako aj v Karibiku a teplota mora je ráno či večer už veľmi príjemná a človeka netrasie od zimy. 

Top 5 hotela Nissi Beach Resort****+

 • poloha na najkrajšej pláži Nissi na Južnom Cypre
 • výborná kuchyňa, veľký výber jedál, reštaurácií a barov v rámci areálu i pláže
 • pokojné miesta v blízkosti centra strediska
 • obľúbené stredisko Ayia Napa
 • kultúrne zaujímavosti v blízkom okolí ako napríklad: Múzeum Thalassa, kláštor zo 16. storočia či moderná výstava sôch s krásnym výhľadom na more


Hotel Stamatia 3*+

Je päťposchodový hotel, ktorý sa nachádza v centre strediska Ayia Napa a je vzdialený cca 100 m od piesočnatej pláže na začiatku Ayia Napa. Celý hotel je kompletne zrekonštruovaný v sviežom svetlom štýle pre mladých s farebným večerným osvetlením.

Hotel Stamatia leží v obľúbenom stredisku Ayia Napa a 100 m od piesočnatej pláže. Foto: CK SATUR

Na prízemí je bazén, detský bazén, reštaurácia a bar. Štandardné izby sú pre 2 alebo 3 dospelých, majú rýchlovarnú kanvicu, chladničku. Hotel ponúka ubytovanie s raňajkami, polpenziou a all inclusive. Ležadlá a slnečníky na pláži stoja 7 euro/set.

Top 5 hotela Stamatia***+

 • poloha v centre strediska Ayia Napa
 • ideálny hotel pre tých, ktorí majú radi nočný život
 • kompletne zrekonštruované izby
 • blízkosť pláže s vodnými športami
 • vhodná poloha hotela pre spoznávanie východnej a strednej časti ostrova


3. deň: Pernera Beach 4*+

Je hotel rodinného charakteru s 235 izbami v hlavnej budove postavenej okolo bazénov. Na recepcii vás privítajú dve Slovenky, ktoré žijú na Cypre už niekoľko rokov. Má výbornú polohu na pokojnom mieste v blízkosti centra letoviska Protaras. Je postavený na výbežku tak, že z terasy, od bazénov a zo záhrady je krásny výhľad na more. Väčšina izieb má priamy alebo bočný výhľad na more.

Výborná poloha hotela s kvalitnými službami. Foto: CK SATUR

Izby sú novozrekonštruované a majú rýchlovarnú kanvicu. Rodinné izby majú poschodové postele alebo junior suity s oddelenou časťou pre deti, niektoré izby majú za doplatok privátny bazén. Hotel má veľký centrálny bazén a oddelený detský bazén.

Priamo pred hotelom je skalnatý vstup do mora po rebríku pre tých, ktorí radi plávajú alebo šnorchlujú v priezračnom mori, je toto ideálne miesto. Pre rodiny s deťmi sú okolo hotela dve zátoky s piesočnatou plážou, kam sa dostanete priamo z bufetovej reštaurácie. Ležadlá a slnečníky na pláži sú za poplatok.

Top 5 hotela Pernera Beach****+

 • výhľady na more a blízkosť mora cítiť z celého areálu hotela
 • pokojná poloha v blízkosti centra Protarasu
 • chutná strava
 • zrenovovaný hotel
 • vhodná poloha hotela k výletom po východnej a strednej časti ostrova a možnosť šnorchlovania

Melissi Beach 4*

Hotel Melissi sa nachádza v pokojnom prostredí priamo na hlavnej pláži v letovisku Ayia Napa, do centra s prístavom sa dostanete peši za 10 minút. Hotel je postavený s dôrazom na vonkajší areál s oddelenou časťou len pre dospelých a veľkým areálom pre rodiny s deťmi. Má veľké bazény, detský bazén, vírivku, detský kútik, herňu s pinpongovým stolom pre teenagerov a animácie pre deti. Pre aktívnych ponúka tenisový kurt, volejbalové ihrisko na pláži, fitnes centrum a dobre vybavené spa.

Hotel sa nachádza na piesočnej pláži, ktorá je ocenená Modrou vlajkou a ponúka kvalitné služby. Foto: CK SATUR

Má hlavnú reštauráciu a á la carte reštauráciu, snack bar pri bazéne a v blízkosti pláže. Pláž je dlhá piesočnatá s pozvoľným vstupom do mora, ležadlá na pláži sa platia, hotel však má vlastnú malú pláž pri hoteli, kde sú ležadlá so slnečníkmi zdarma.

Štandardné izby majú možnosť prístelky alebo poschodovej postele pre deti do 12 rokov.

Top 5 hotela Melissi Beach****

 • pokojná poloha na pláži v blízkosti centra Ayia Napa s prístavom
 • krásna dlhá piesočnatá pláž láka na dlhé prechádzky
 • výborné spa a masáže
 • vhodná poloha hotela ku rôznym výletom či na mori alebo na súši
 • oddelená časť len pre dospelých a časť pre rodiny s deťmi


4. deň: Hotel Sunrise Pearl Resort & Spa 5*

Hotel Sunrise Pearl Resort & Spa je luxusný 5* rezort priamo na krásnej piesočnatej pláži v Protarase. Hneď pri hoteli začína niekoľko km dlhá promenáda, ktorou sa dostanete do centra strediska Protaras alebo sa môžete ísť poprechádzať či si zabehať. Hotel pozostáva zo štandardných izieb v hlavnej budove, niektoré majú výhľad na more.

Elegantný hotelový rezort v krásnej časti Protaras, priamo na piesočnatej pláži. Foto: CK SATUR

Všetky izby majú rýchlovarnú kanvicu a kávovar. Junior suity slúžia aj ako rodinné izby, majú posuvné drevené dvere a 4 pevné lôžka, je možné si doplatiť privátny bazén alebo sharing pool. V hoteli je veľa bazénov v rôznych tvaroch a designoch v udržiavanej záhrade s palmami a trávnatou plochou s ležadlami a slnečníkmi, odkiaľ je len na skok na pláž. Pri bazéne je à la carte reštaurácia, ktorá funguje na obed a večeru. Klienti, ktorí majú polpenziu si môžu vymeniť večeru za obed v reštaurácii à la carte. Hotel má výbornú kuchyňu – ázijskú v Lemongrass, ale aj stredomorskú a grécku.

Top 5 hotela Sunriese Pearl Resort & Spa***** 

 • krásna pláž s promenádou a pozvoľným vstupom do mora
 • designové bazény a suity so sharing poolom
 • poloha v blízkosti centra Protarasu, ale zároveň v pokojnom prostredí
 • výborná ázijská, stredomorská a grécka kuchyňa
 • možnosť privátneho bazéna či sharing pool

Cyprus Norika F. sunrise

Okeanos Beach 4*

Hotel Okeanos Beach sa nachádza priamo na začiatku letoviska Ayia Napa hneď na krásnej piesočnatej pláži. Menší hotel butikového štýlu má bazén s oddelenou časťou pre deti, záhradu s trávnikom a ležadlami odkiaľ si môžete odskočiť okúpať sa do mora aj do bazéna. Ležadlá na pláži sú za poplatok. Hneď pri bazéne je beach bar, reštaurácia s terasou.

Hotel Okeanos leží v stredisku Ayia Napa na piesočnatej pláži a ponúka štýlové ubytovanie s kvalitnými službami. Foto: CK SATUR

Hotel ponúka možnosť ubytovania s raňajkami, polpenziou a all inclusive. Deluxe izby s výhľadom na more sú len pre 2 dospelých, majú rýchlovarnú kanvicu a nespresso kávovar. Superior izby majú možnosť prístelky a family suity sú pre 4 osoby a pozostávajú z oddelenej spálne a izby s dvomi posteľami. Hotel má designové fitnes centrum.

Top 5 hotela Okeanos Beach****

 • poloha na začiatku strediska Ayia Napa a hneď na krásnej pláži
 • menší butikový hotel, ktorý je zrekonštruovaný
 • 300 m od centra Ayia Napa s obchodmi, reštauráciami, barmi a nočným životom
 • hotel poskytuje elegantné a štýlové ubytovanie s kvalitnými službami
 • možnosti výletov na štvorkolkách alebo katamaránom v časti parku Cape Greco


Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

 • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
 • International Air Transport Association
 • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
 • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR