TOP 5 rodinných dovoleniek na Slovensku

CK SATUR - 29.04.2021

Vychutnajte si pohodovú prímorskú atmosféru pri vode a s knihou v ruke, doprajte si kráľovské kúpeľné rozmaznávanie alebo sa nechajte uchvátiť impozantnými výhľadmi na hory. Prvotriedny oddych na vás čaká aj na Slovensku, len treba vedieť, kde hľadať.

Pravá rodinná dovolenka nie je iba o zbieraní zážitkov, ale aj energie a s našimi expertnými tipmi budete presne vedieť, kam sa vybrať, ak túžite po oboch. Zozbierali sme pre vás to najlepšie z ponuky slovenských dovoleniek, ktoré odbremenia rodičov a zabavia deti. 

Rodinná dovolenka s prímorskou atmosférou

Leto takmer ako pri mori na vás čaká v komplexe x-bionic® sphere 5*, ktorý sa nachádza v pokojnej časti mesta Šamorín na brehu vodného diela Gabčíkovo a v blízkosti hrádze. Rozsiahly rezort ponúka priestranné izby, zábavu v aquaparku, či v zábavno- dobrodružnom parku Adventureland, vynikajúcu a pestrú stravu. Počas minulého roka sme si leto s animátormi v rezorte vyskúšali a na základe množstva pozitívnych recenzií sme sa rozhodli si ho zopakovať. Počas letných prázdnin si tu celé rodiny môžu užiť jedinečný animačný program s až 20 animátormi rodinného klubu Planet Fun. Tí majú pre deti i dospelých pripravených vyše 300 aktivít a športové akadémie plávania, futbalu, tanca a fitnes.

Súčasťou bohatého animačného programu bude aj športová akadémia plávania. Prebiehať bude na vnútornom 25 metrovom bazéne. Deti tak budú mať možnosť zlepšiť techniku plávania a absolvovať preteky, prípadne sa plávať naučia. Okrem plaveckého bazénu sa môžete tešiť aj na prieplavový bazén, vnútorné tobogany a vnútorný detský bazén. A chýbať nebude ani adrenalínová vodná atrakcie Aquatic Ninja. Okrem zábavy vo vode, na deti čaká aj Multifunkčné náučné ihrisko AdventureLand, ktoré sa rozprestiera na ploche 19 000 m2.

TOP 5 výhod pre rodiny s deťmi:

 • 2 deti do 13 rokov zdarma
 • Rodinné izby so 4 pevnými lôžkami
 • 20 animátorov
 • Bohatý animačný program s 300 aktivitami
 • Športové akadémie futbalu, tanca a plávania zdarma

Aktívny oddych v srdci Slovenska

Priamo v centre celoročného strediska Jasná sa nachádza prestížny Hotel Grand Jasná****. V tesnej blízkosti hotela sa nachádza lanovka, ako aj viaceré možnosti na výlety, či turistiku. Aj tu v termíne 01.07. – 02.09.2021 nájdete až 6 animátorov rodinného klubu Planet Fun, ktorí sa postarajú o program vašich detí a vy si môžete vychutnať relax vo wellness centre, ktoré je situované do exteriéru a tým sa znásobuje zážitok relaxu priamo v prírode. Zároveň sa deti môžu zapojiť do športovej akadémie plávania, kde sa môžu naučiť plávať prípadne zlepšiť svoje plavecké schopnosti.

TOP 5 výhod pre rodiny s deťmi:

 • 2 deti do 12 rokov zdarma
 • Rodinné prepojené izby
 • 6 animátorov
 • Športová akadémia plávania zdarma
 • Lanovka na Chopok v cene

Prečítajte si: Aký je najobľúbenejší výlet Liptova a Oravy?


Animátori s deťmi na chopku
Animátori s rodinami absolvujú aj výlet na Chopok. Foto: CK SATUR

Malebné chalúpky, majestátna koliba a príjemné penzióny v obklopení lesa vás očaria už pri príchode do Rezortu Gothal Liptovská Osada. Mohlo by sa zdať, že ide o jeden z mnohých ubytovacích komplexov s chalupami na Liptove, no rezort sa odlišuje od ostatných, práve širokou ponukou aktivít. Pričom, ako prvý treba spomenúť unikátny Vodný svet, ktorý ukrýva všetko, čo k dokonalej dovolenke potrebujete – plavecký, relaxačný a detský bazén, detský kútik, aquabar, ako aj viaceré možnosti na zábavu (stolný futbal, bowling, fitnes, lezecká stena, golfový trenažér). Pričom vstup do bazénov Vodného sveta máte v cene pobytu. Nechýbajú ani tradičné wellness služby – masáže, sauny a beauty sekcia a vyskúšať si môžete aj tzv. floating - nadnášanie na slanej vode ako v Mŕtvom mori. Ubytovať sa môžete v útulných izbách penziónov Borovica, Lipa a Breza. Raňajky a večere v rámci polpenzie sú podávané bufetovou formou v najväčšej kolibe na Liptove.

Poloha rezortu je ideálna pre realizáciu množstva výletov. A azda najatraktívnejším zážitkom, ktorá poteší  vyznávačov adrenalínovejších atrakcií je, len 4 kilometre od vzdialené jediná ferrata na Liptove - Dve Veže. Z najvyššieho bodu sa vám naskytne výhľad na okolité vrchy Nízkych Tatier (Končitá, Malý Zvolen, Čierna Hora), Veľkej Fatry (Krížna, Frčkov) a tiež na Národné parky Veľká Fatra a Nízke Tatry, ktoré oddeľuje rieka Revúca. Výstroj je možné si zapožičať aj priamo v rezorte. Ak máte obavy túto atrakciu zdolať, rezort vám poskytne aj sprievodcu. Súčasťou ferraty je aj náučný chodník, plný zaujímavostí o miestnej faune a flóre, lesníctve, ako aj o pohybe na samotnej ferrate.

Aby bol váš pobyt v rezorte o niečo pestrejší, pre vás i vaše deti, o ich zábavu sa postarajú 4 animátori rodinného klubu Planet Fun. Deti sa tak môžu tešiť na mini disco, mini klub, šantenie vo vode a rôzne vodné hry, ako aj na pohyb na ihrisku v prírode. Skrátka o deti bude postarané a vy sa tak naplno môžete venovať oddychu, wellnessu alebo turistike.

TOP 5 výhod pre rodiny s deťmi:

 • 2 deti do 12 rokov zdarma
 • 4 animátori
 • Vstup do bazénov v jedinečnom vodnom svete zdarma
 • Množstvo športových aktivít a detských atrakcií v areáli
 • Bohaté možnosti na turistiku a výlety v okolí

Animátorky pred penziónmi v gothali
Rezort Gothal očarí už pri príchode. Foto: CK SATUR

Turistika aj vo Vysokých Tatrách

Leto vo Vysokých Tatrách sa môže pochváliť tými najkrajšími panoramatickými výhľadmi, ktoré sú spojené so sviežim horským vzduchom a neopakovateľnými zážitkami. Vašu letnú dovolenku môžete prežiť v čarokrásnom prostredí veľhôr v srdci Európy. Vyvezte sa lanovkou na Skalnaté pleso do nadmorskej výšky 1751 m n.m. a doprajte si relax v reštaurácii Panoráma, prechádzku okolo priezračného horského plesa alebo sa vydajte ďalej po najkrajších tatranských trasách, nenechajte si ujsť člnkovanie na hladine Štrbského plesa s viac ako 130 ročnou históriou

Grandhotely s animátormi
Hotel je už odvekou súčasťou panoramy Vysokých Tatier. Foto: CK SATUR

Grandhotel Starý Smokovec **** prvý veľký tatranský hotel patrí k neodmysliteľnému koloritu Starého Smokovca. Priamo pri hoteli má stanicu pozemná lanovka na Hrebienok, vďaka čomu má hotel skvelú východiskovú polohu k výletom a turistike vo Vysokých Tatrách. Na výletoch, ale aj priamo v hoteli sa o zábavu deti i dospelých postará 6 - členný tím animátorov.

TOP 5 výhod pre rodiny s deťmi:

 • 2 deti do 12 rokov zdarma
 • 6 animátorov
 • Animačný program „Spoznávame Vysoké Tatry“
 • 1x spiatočná lanovka na Hrebienok alebo Skalnaté pleso alebo Solisko v cene
 • Bohaté možnosti na turistiku a výlety v okolí

Tradične obľúbené kúpele

Svetoznáme kúpele Piešťany sú špičkou v liečbe reumatických ochorení a pomáhajú aj pri iných ochoreniach pohybového aparátu. Wellness a liečebný hotel Park **** s rekonštruovaným a elegantným interiérom sa nachádza v príjemnom a tichom prostredí mestského parku, pri ramene rieky Váh. Počas all inclusive pobytu v období letných prázdnin na rodiny s deťmi čaká až 4 animátorov rodinného klubu Planet Fun, ktorí sa postarajú o zábavu detí i dospelých. Ani tu nechýbajú športové akadémie - plávania a futbalu.

Cyklovýlety v piešťanoch
Cyklovýlety po okolí Piešťan si vychutnajú celé rodiny. Foto: CK SATUR

Hovoríte si, že toto všetko by sa páčilo vašim deťom, ale... Ale ako si užijete prázdniny vy? Žiadny strach, aj rodičia môžu prežiť skvelé chvíle. Máte na to hneď niekoľko možností. Tou prvou je hotelový bazén. Ste unavení z práce a potrebujete úplne vypnúť? Doprajte si masáže, saunu, zájdite si ku kaderníčke, na manikúru alebo pedikúru. Ak cítite, že by ste potrebovali dôkladnejší reštart, môžete si objednať rovno niekoľko wellness a spa procedúr, neobmedzený vstup do fitka a fit program sú samozrejmosťou.

TOP 5 výhod pre rodiny s deťmi:

 • 2 deti do 15 rokov zdarma
 • Rodinné apartmány
 • 4 animátori
 • Športová akadémia plávania zdarma
 • Cykloturistika a výlety za kúpaním

BONUS: Denný tábor pre malých veľkých športovcov

Letné prázdniny trvajú dlhé dva mesiace, a tak je potrebné si naplánovať okrem spoločnej rodinnej dovolenky aj to, kde budú deti tráviť čas počas zvyšku prázdnin. Ak bývate v okolí Bratislavy, Šamorína, máme pre vás tip - Denný tábor Slovenského olympijského tímu. Hlavným mottom tábora je „Nájdi si svoj šport a zaži more zábavy“. Deti si môžu vyskúšať jednotlivé olympijské športy s profesionálnymi športovými trénermi a osobnosťami a nájsť ten správny pre seba. Okrem toho zažijú more zábavy v bazénoch, akvaparku a v najväčšom multifunkčnom náučnom ihrisku AdventureLand s obľúbenými slovenskými animátormi. A to všetko na športoviskách Olympijského tréningového centra -x bionic® sphere.  Tábor je určený pre deti vo veku od 6 – 15 rokov a v cene tábore aj okrem nabitého programu aj komfortná doprava z Bratislavy do Šamorína a naspäť.


Viac o tábore: Denný tábor Slovenského olympijského tímu pre malých veľkých športovcov v x-bionic® sphere


 

Prázdniny sú prakticky za dverami a je tak najvyšší čas naplánovať, kde a ako budete tráviť čas vy i vaše ratolesti. Aj dovolenka na Slovensku je prísľubom zážitkov a najmä spoločne stráveného času.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

 • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
 • International Air Transport Association
 • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
 • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR