TOP 5 rodinných dovoleniek na Slovensku

CK SATUR - 31.03.2022

Vychutnajte si pohodovú atmosféru pri vode a doprajte si relax a wellness rozmaznávanie alebo sa nechajte uchvátiť impozantnými výhľadmi na hory či vyskúšajte fantastický denný tábor. Prvotriedny oddych na vás čaká aj na Slovensku, len treba vedieť, kde hľadať. Veď pravá rodinná dovolenka nie je iba o zbieraní zážitkov, ale aj energie a s našimi 5 tipmi budete presne vedieť, kam sa vybrať. 

Rodinná dovolenka s prímorskou atmosférou

Leto takmer ako pri mori na vás čaká v komplexe x-bionic® sphere 5*, ktorý sa nachádza v pokojnej časti mesta Šamorín na brehu vodného diela Gabčíkovo a v blízkosti hrádze. Rozsiahly rezort ponúka priestranné izby, zábavu v aquaparku, či v zábavno-dobrodružnom parku Adventureland, vynikajúcu a pestrú stravu.

Letnú sezónu odštartujeme 23.06.2022 do 01.09.2022 a rodiny s deťmi si môžu užiť jedinečný animačný program s až 20 animátormi rodinného klubu Planet Fun. Tí majú pre deti i dospelých pripravených vyše 300 aktivít a športové akadémie plávania, futbalu, tanca a fitnes.

Atrakcie Hotel Rezort X-Bionic Sphere *****
x-bionic rezort plný zábavy. Foto: CK SATUR

Súčasťou bohatého animačného programu bude aj športová akadémia plávania. Prebiehať bude na vnútornom 25 metrovom bazéne. Deti tak budú mať možnosť zlepšiť techniku plávania a absolvovať preteky, prípadne sa naučia plávať. Okrem plaveckého bazénu sa môžete tešiť aj na prieplavový bazén, vnútorné tobogany a vnútorný detský bazén. A chýbať nebude ani adrenalínová vodná atrakcie Aquatic Ninja. Okrem zábavy vo vode, na deti čaká aj Multifunkčné náučné ihrisko AdventureLand, ktoré sa rozprestiera na ploche 19 000 m2.

Hotel Rezort X-Bionic Sphere *****
Vonkajší plavecký bazén. Foto: CK SATUR

TOP 5 výhod pre rodiny s deťmi:

 • 2 deti do 13 rokov zdarma
 • rodinné izby so 4 pevnými lôžkami
 • 20 animátorov
 • bohatý animačný program s 300 aktivitami
 • športové akadémie futbalu, tanca a plávania zdarma

 

Aktívny oddych v srdci Slovenska

Priamo v centre celoročného strediska Jasná sa nachádza prestížny Hotel Grand Jasná****. V tesnej blízkosti hotela sa nachádza lanovka, ako aj viaceré možnosti na výlety, či turistiku.

Aj tu v termíne od 30.06. - do 01.09.2022 nájdete našich animátorov rodinného klubu Planet Fun, ktorí sa postarajú o program vašich detí a vy si môžete vychutnať relax vo wellness centre, ktoré je situované do exteriéru a tým sa znásobuje zážitok relaxu priamo v prírode. A v čase Veľkej noci od 14.04. - do 19.04.2022 budú v hoteli robiť program naši animátori. Zároveň sa deti môžu zapojiť do športovej akadémie plávania, kde sa môžu naučiť plávať prípadne zlepšiť svoje plavecké schopnosti.

Hotel Grand, Jasná
Hotel Grand Jasná pod Chopkom. Foto: CK SATUR

TOP 5 výhod pre rodiny s deťmi:

 • 2 deti do 12 rokov zdarma
 • rodinné prepojené izby
 • animátori Planet Fun
 • športová akadémia plávania zdarma
 • lanovka na Chopok v cene počas letných termínov

Prečítajte si: Aký je najobľúbenejší výlet Liptova a Oravy?


Animátori s deťmi na chopku
Animátori s rodinami absolvujú aj výlet na Chopok. Foto: CK SATUR

 

Čarovná liptovská dovolenka a rozprávkové chalúpky

Malebné chalúpky, majestátna koliba a príjemné penzióny v obklopení lesa vás očaria už pri príchode do Rezortu Gothal Liptovská Osada. Mohlo by sa zdať, že ide o jeden z mnohých ubytovacích komplexov s chalupami na Liptove, no rezort sa odlišuje od ostatných, práve širokou ponukou aktivít. Ubytovať sa môžete v útulných izbách Rezort Gothal Penzión 4* alebo Rezort Gothal Chalupy 4*. Raňajky a večere v rámci polpenzie sú podávané bufetovou formou v najväčšej kolibe na Liptove. 

Rezort Gothal Chalupy ****
Rezort Gothal. Foto: CK SATUR

Rezort má unikátny Vodný svet, ktorý ukrýva všetko, čo k dokonalej dovolenke potrebujete – plavecký, relaxačný a detský bazén, detský kútik, aquabar, ako aj viaceré možnosti na zábavu (stolný futbal, bowling, fitnes, lezecká stena, golfový trenažér). Pričom vstup do bazénov Vodného sveta máte v cene pobytu. Nechýbajú ani tradičné wellness služby – masáže, sauny a beauty sekcia a vyskúšať si môžete aj tzv. floating - nadnášanie na slanej vode ako v Mŕtvom mori. 

Wellness Rezort Gothal Penzión ****
Vodný svet rezortu Gothal. Foto: CK SATUR

Poloha rezortu je ideálna pre realizáciu množstva výletov. A azda najatraktívnejším zážitkom, ktorá poteší  vyznávačov adrenalínovejších atrakcií je, len 4 kilometre od vzdialené jediná ferrata na Liptove - Dve Veže. Z najvyššieho bodu sa vám naskytne výhľad na okolité vrchy Nízkych Tatier (Končitá, Malý Zvolen, Čierna Hora), Veľkej Fatry (Krížna, Frčkov) a tiež na Národné parky Veľká Fatra a Nízke Tatry, ktoré oddeľuje rieka Revúca. Výstroj je možné si zapožičať aj priamo v rezorte. Ak máte obavy túto atrakciu zdolať, rezort vám poskytne aj sprievodcu. Súčasťou ferraty je aj náučný chodník, plný zaujímavostí o miestnej faune a flóre, lesníctve, ako aj o pohybe na samotnej ferrate.

Ferrata. Foto: sothal.sk

Aby bol váš pobyt v rezorte o niečo pestrejší, pre vás i vaše deti, o ich zábavu sa postarajú v čase letných prázdnin animátori rodinného klubu Planet Fun. Deti sa tak môžu tešiť na mini disco, mini klub, šantenie vo vode a rôzne vodné hry, ako aj na pohyb na ihrisku v prírode. Skrátka o deti bude postarané a vy sa tak naplno môžete venovať oddychu, wellnessu alebo turistike.

Animátorky pred penziónmi v gothali
Rezort Gothal očarí už pri príchode. Foto: CK SATUR

TOP 5 výhod pre rodiny s deťmi:

 • 2 deti do 12 rokov zdarma
 • animátori Planet Fun
 • vstup do bazénov v jedinečnom vodnom svete zdarma
 • množstvo športových aktivít a detských atrakcií v areáli
 • bohaté možnosti na turistiku a výlety v okolí

 

Rodinná zábava vo vodnom svete 

Hotel Akvamarín 4* v srdci akvaparku v Bešeňovej poteší nielen malých ale vďaka príjemnému wellness aj dospelých, kde si môžete užiť dokonalý relax. Hotel má privátny vonkajší bazén s termálnou vodou a nádherné výhľady na okolitú scenériu. Hotel Akvamarín vyrástol v duchu známeho kameňa akvamarín, ktorý prináša lásku, šťastie, zdravie a pocity spokojnosti i harmónie. 

Akvamarín Hotel, Bešeňová
Hotel Akvamarín v srdci Bešeňovej. Foto: CK SATUR

Vodný park Bešeňová má aj počas chladných dní svoje čaro. Termálna voda s teplotou takmer 40°C, bar priamo v bazéne, vždy zelená a oddychová časť Átrium alebo saunový svet s piatimi suchými a parnými saunami zahrejú telo aj v tých najchladnejších dňoch. Termálna voda pôsobí blahodarne. Vo vnútornom komplexe vyrástla rozsiahla oddychovo-relaxačná zóna tzv. Átrium, v ktorom sa nachádza živá zeleň a imitácia liptovskej krajiny. Relaxačná zóna priam dýcha životom s nádhernými zelenými stenami a mohutným stromom so zapracovaným detským kútikom a šmýkačkou. 

Akvamarín Hotel, Bešeňová
Bešeňová. Foto: CK SATUR

Výhodou našej ponuky je neobmedzený vstup do vodného parku. Výhodou pre rodiny je aj ponuka pre 2 deti do 12 rokov úplne zdarma. Svoj pobyt si môžete užiť v priestranných a moderných štúdiách s kuchynským kútom a jedálenským stolom.  

TOP 5 výhod pre rodiny s deťmi:

 • 2 deti do 12 rokov zdarma
 • krásne prostredie a dostupnosť ku horských strediskám 
 • hotelové animácie
 • polpenzia
 • vodný park a saunové centrum


Denný tábor pre malých veľkých športovcov

Letné prázdniny trvajú dlhé dva mesiace, a tak je dobré si naplánovať okrem spoločnej rodinnej dovolenky aj to, kde budú deti tráviť čas počas zvyšku prázdnin. x-bionic® sphere 5* je unikátny multifunkčný komplex v Šamoríne, poskytujúci vynikajúci trénig ako aj zábavu a práve toto miesto sa stane dejiskom denného tábora Slovenského olympijského tímu v roku 2022. 

Deti z Bratislavy do areálu a späť každý deň prepraví náš moderný klimatizovaný autobus s Wi-Fi pripojením. Počas dňa sa postaráme o snacky (desiata, olovrant), obed ako aj pravidelný pitný režim. Hlavným mottom tábora je „Nájdi si svoj šport a zaži more zábavy“.

Penová párty v xbionicu
Zábava je v tábore zaručená. Foto: CK SATUR

Tábor je určený pre deti vo veku od 6 – 15 rokov a bude prebiehať od pondelka do piatku v mesiacoch júl a august. Štartujeme v utorok 4. júla a posledný turnus je 29. augusta - 2. septembra. Odbornými garantmi projektu sú: CK SATUR a animátori rodinného klubu Planet Fun, Slovenský olympijský a športový výbor a olympijské tréningové centrum x-bionic® sphere.


Viac o tábore: Denný tábor Slovenského olympijského tímu pre malých veľkých športovcov v x-bionic® sphere


Veselé zážitky. Foto: CK SATUR

TOP 5 výhod Denného tábora Slovenského olympijského tímu:

 • tábor overený z roku 2020 (tento rok už 3. úspešný ročník)
 • 98% spokojnosť rodičov s táborom
 • skúsení animátori rodinného klubu Planet Fun
 • profesionálni športovci
 • návšteva aquaparku v cene

 

Prázdniny sú prakticky za dverami a je tak najvyšší čas naplánovať, kde a ako budete tráviť čas vy i vaše ratolesti. Aj dovolenka na Slovensku je prísľubom zážitkov a najmä spoločne stráveného času.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2022 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

 • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
 • International Air Transport Association
 • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
 • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR