TOP 20 atrakcií v Spojených arabských emirátoch

CK SATUR - 10.11.2022

Stovky atrakcií a tisíce zážitkov vám doslova vykúzli 7 púštnych emirátov, ktoré sú ďaleko vpred vo svete udivujúcich možností, pričom už ani nemusia svet presviedčať, že by v niečom nemali svoje prvenstvo.

My sme sa tentokrát na emiráty pozreli celkom zblízka a prinášame vám fantastickú ale skutočnú exkurziu top 20 atrakcií, za ktorými sa môžete vydať počas vašej dovolenky v SAE. Nie sú to len výnimočné stavby vytvorené ľudskou rukou, ale aj prírodné atraktívne miesta, ktoré zas dokonale utvorila príroda. Marhaba! Vitajte!

 

1. Burj Khalifa

Najvyššia veža sveta, ktorá meria 828 zaujme zrejme každého. Ale skúste si napasovať výhľad z veže trochu inak, a to v čase buď východu slnka alebo počas západu. Pri východe slnka sa rozžiari celé mesto a okolité sklené vysoké budovy budú pred vami žiariť ako hviezdy. Pri západe slnka sa zas celé mesto topí v oranžovej nádhere a vy tých pár minút budete sledovať so zatajeným dychom. Dokonalé divadlo však nekončí, večer mesto ožiaria farebné svetlá.

Burj Khalifa, Dubaj
Nočný Dubaj v plnej kráse, Burj Khalifa. Dubaj. Foto: CK SATUR 

Extra tip: Ak si privstanete a vymeníte západ slnka za východ, vyhnete sa hlavnej špičke a budete mať "vežu len pre seba".

2. Dubai Fountain

Je tancujúca, je spievajúca, je farebná, je žiarivá, je najväčšia na svete a môžete si ju užiť každých 30 min. Reč je o dubajskej fontáne, čo sa nachádza pri nohách najvyššej veže Burj Khalifa priamo v jazere Burj. Na jej 275 m dĺžke dokáže kúzliť až tisíc vodných kreácií, ktoré osvetľuje 6600 žiaroviek, pričom vodný trysk vyletí do výšky 150 m. Ak ju chcete mať celkom na dosah, vydajte sa na plavbu jazerom na tradičnej drevenej lodi.

DET_The Dubai Fountain_01
Dubajská fontána. Dubaj. Foto: CK SATUR

3. Ain Dubai

Na ostrove Bluewaters vyrástlo najväčšie ruské koleso na svete. Dohromady ho tvorí až 9000 ton ocele, ťahá sa do výšky 250 m a je jednoducho neprehliadnuteľné. Úžasné výhľady sa vám dostanú už keď sa ku nemu približujete po moste od ulici Sheik Zayed, alebo aj príjemnou 15 min. prechádzkou po moste od rezidencií Jumeirah Beach, kedy v oranžovej záplave zapadajúceho slnka je to jedno veľké „waaaau“. O jedinečný zážitok máte postarané, aj keď sa ocitnete v jednej zo 48 kabín a naskytnú sa vám dokonalé výhľady na Dubaj, ktorý si môžete vychutnávať počas 48 minútovej jazdy, ktorá s vami pekne zatočí. 

DET_Bluewaters Island_Ain Dubai_02
Ain Dubai. Dubaj. Foto: CK SATUR

Náš tip: Pri návšteve ostrova Bluewaters môžete navštíviť aj múzeum voskových figurín Madame Tussauds.

Múzeum voskových figurín Madame Tussauds Dubai
Múzeum Madame Tussauds. Dubaj. Foto: CK SATUR

4. Múzeum budúcnosti

National Geographic zaradil technologicky orientované Múzeum budúcnosti medzi najkrajšie na svete. Túto ikonickú 77 m vysokú stavbu dotvára oceľová fasáda pričom na jej ploche 17 000 msa nachádza 14 000 m arabského kaligrafického písma, kde sú napríklad aj slová dubajského šejka Mohameda bin Rashida: „My nebudeme žiť sto rokov, ale činy našej kreativity tu po nás ostanú“.

Museum of the Future, Dubaj
Múzeum budúcnosti. Dubaj. Foto: CK SATUR

5. Dubai Creek

Obchody, bary, reštaurácie, jazda na typickej lodi či Dubajský rám, vám ponúka štvrť Dubai Creek, kde sa oplatí zatúlať a vychutnať si tradičnú arabskú atmosféru s nádychom elegancie, ktorú dotvára aj prírodný Arabský záliv, čo sa rozpína 14 km a ponúka krásne scenérie. Lodným taxíkom nazývaným „abra“ sa vyberte na mestské trhovisko, kde kúpite korenie, zlato, šperky, pričom si nezabudnite „vyhádať“ vašu cenu.

Dubai Creek. Dubaj
Pestrý Dubai Creek. Dubaj. Foto: CK SATUR

6. Pláž JBR

JBR pláž patrí medzi najobľúbenejšie miesta v Dubaji a to nielen kvôli pláži. Čaká vás tu výhľad na ostrov Bluewaters a najvyššie ruské koleso na svete Ain Dubai, množstvo zábavy na rušnej dubajskej pláži a najväčší nafukovací vodný park na svete o rozmeroch 130 m x 33 m, kde si môžete užiť vodné zážitky so 72 zábavnými prekážkami. Pri pláži je množstvo reštaurácií a kaviarní, takže sa tu nudiť vôbec nebudete. Pláž je piesková s pozvoľným vstupom do mora. 

DCTM_Aqua Fun Water Park_JBR
Pláž JBR. Dubaj. Foto: CK SATUR

7. Dubai Aquarium, Underwater Zoo

Nákupné centrum Dubai Mall vo svojom nekonečnom labyrinte ulíc ukrýva v najväčšej akrylovej konštrukcii až 10 mil. litrov vody a viac ako 100 druhov vodných živočíchov. Keď budete dobrodružne prechádzať 50 m dlhým tunelom a pozorovať stovky plaviacich sa žralokov, možno si odvážne poviete, že sa k nim pridáte. Ak vás však žraloky nenadchýnajú, skúste zájsť do výbehu s krokodílmi.

Dubajské akvárium. SAE
Dubai Aquarium. Dubaj. Foto: CK SATUR

8. Louvre Abu Dhabi

Múzeum Louvre v Abu Dhabi má fantastický dizajn, jedinečnú zbierku rôznych historických artefaktov a viete, čo ešte? Kajaky. Je to priam neuveriteľné, ale v Spojených arabských emirátoch uskutočniteľné. Jednoducho si môžete požičať kajaky a preplaviť sa okolo múzea. Takto bude váš obraz z múzea a o múzeu určite nezabudnuteľný, kde sa vám miestami môže zdať akoby pristávala vesmírna loď.

Louvre. Abu DhabiMúzeum Louvre v Abu Dhabi. SAE. Foto: unsplash.com

9. Mešita Sheik Zayed

V hlavnom meste Abu Dhabi sa vyníma jedinečná ikonická, neprehliadnuteľné stavba, mešita Sheik Zayed. Radí sa medzi tie najkrajšie budovy v krajine, o čom nik ani nepochybuje. Biela stavba s nápadnými farebnými kvetmi je meniaca sa elegantná nádhera v záplave slnečného jasu. Keďže je mešita otvorená do 22. hod., navštívte ju práve v čase západu slnka. Keď sa postavíte medzi biele stĺporadie zostanete užasnutí, aké večerné predstavenie si pre vás pripravila.

Mešita Sheika Zayeda. Abu DhabiMešita Sheik Zayed. Abu Dhabi. SAE. Foto: unsplash.com


Inšpirácia: Turistický sprievodca Spojenými arabskými emirátmi


10. Nara Desert Escapes

Luxusný kempingový zážitok plný púšte pod názvom The Nest si môžete užiť v Nara Desert Escapes. Svoje brány tento kemp otvoril v septembri a už je jasné, že prináša jedinečné zážitky. Hostia sú ubytovaní v súkromných „hniezdach“, kde je spálňa, kúpeľňa, vonkajšie posedenie a k dispozícii máte aj komorníka. Na tunajšom jedálnom lístku nájdete pizzu pripravenú v drevenej peci, hovädzie či stredomorské špeciality.

The Nest. SAE.The Nest. SAE. Foto: timeoutdubai.com

11. Zábava v Abu Dhabi

Emirát Abu Dhabi na ostrove Yas sa pýši veľmi obľúbenou zábavnou atrakciou amerického štýlu Warner Bros. Tento tematický park je rozdelený do 6 zón – Bedrock, Warner Bros. Plaza, Metropolis, Gotham City, Cartoon Junction a Dynamite Gluch. Aj deti si tu nájdu svoju zábavu v podobe Supermana alebo Batmana. V každej časti na vás čaká napínavá zábava. Na ostrove Yas nájdete aj zábavný vodný park Yas Waterworld, kde môžete pátrať po „legende stratenej perly“ a zabaviť sa na 40 tobogánoch.

Atrakcie v Abu Dhabi. SAE.
Zábava v Abu Dhabi. SAE. Foto: CK SATUR

12. Safari v púšti

Dobrodružná jazda plná piesku, dún, rozpáleného slnka a modrého neba vám vnesie patričný adrenalín. A obzvlášť, ak sa vydáte do nehostinného ale úchvatného púštneho sveta Rub Al Khali. Súčasťou tohto sveta sú aj beduíni, ktorých tu máte možnosť vidieť, ťavy, na ktorých si môžete zajazdiť či hviezdne nebo keď sa púšť zahalí do tmy.  

Desert Safari. SAE
Piesokové duny, slnko a džípy. SAE. Foto: CK SATUR

Náš tip: Vyškúšajte jazdu v džípe po dunách tzv. dune bashing alebo si užite púšť lietaním v balóne.

Jazda v balóne. SAE
Jazda v balóne nad púšťou. Foto. CK SATUR

13. Akvaparky v Dubaji

Mokrý svet plný zábavy si po dubajsky môžete užiť vo vodnom parku Wild Wadi v blízkosti hotela Burj Al Arab, kde je 30 atrakcií od lenivej rieky až po divoké šmykľavky ako Falaj Fury, The Tunnel of Doom, Wadi Leap, Flying Falls či Thunder Rapids. Alebo vyskúšajte neutíchajúcu zábavu v parku Aquaventure, ktorý korunuje Palmový ostrov a je súčasťou hotela Atlantis The Palm 5*. Okrem famóznych skokov odvahy, žraločích útokov, kaskád tu nájdete aj delfinárium a podmorskú zoo. 

Aquaventure Waterpark. Dubaj
Aquaventure. Dubaj. CK SATUR

14. Qasr al Watan, Abu Dhabi

Qasr al Watan je prezidentský palác v Abu Dhabi, ktorý je zosobnením absolútneho luxusu a dušou celej krajiny. Časť tohto paláca sa rozhodol šejk Mohamed bin Zayed Al Nahyan sprístupniť aj pre verejnosť. Vo Veľkej sále vás očarí umelecká islamská výzdoba a to na každom jej cm2. Tu spoznáte symboliku farieb, ktoré sú všadeprítomné, a to bielej, hnedej, svetlomodrej a tmavomodrej. Pričom biela predstavuje čistotu a mier, hnedá sa odráža v púšti, svetlomodrá je na nebi a tmavomodrá symbolizuje Arabský záliv. Zaujímavá je umelecká inštalácia v zlatej oválnej podobe pod názvom „Sila slov“. Večer si určite nenechajte ujsť aj fantastické predstavenie svetla a zvuku.

Qasr Al Watan. Abu DhabiUmelecký interiér prezidentského paláca Qasr al Watan v Abu Dhabi. SAE. Foto: unsplash.com

15. Expo City Dubai

Emiráty o svoje "Expo" nechcú prísť a preto sa začiatkom októbra 2022 otvára v novej forme, kde ponúka zábavu, reštaurácie, športové zariadenia a nákupné centrum. Obhliadnuť si môžete ohromujúce námestie Al Wasl Plaza, vyhliadkovú vežu Garden in the Sky alebo vodnú atrakciu Surreal. V tomto novom "dubajskom meste" sa plánuje nové múzeum, svetové výstavisko, sídla špičkových spoločností. Ostávajú tu pavilóny SAE, Saudskej Arábie, Egypta či Maroka. 

Expo 2020, Dubaj
Dubajské Expo. Dubaj. Foto: https://whatson.ae/

16. Fujairah

Východný emirát Fujairah nie je síce stredom pozornosti tak ako Dubaj, avšak sa v ňom ukrýva mnoho zaujímavostí. Nachádza sa tu najstaršia mešita krajiny a hrad. Tomuto emirátu sa hovorí aj „pľúca SAE“ pre čerstvý svieži vzduch. Veľmi obľúbené sú tu vodné športy, potápanie a šnorchlovanie pri očarujúcom skalnatom ostrove Snoopy, ktorý dostal pomenovanie pre podobu s touto rozprávkovou postavou. Užijete si tu nádherné výhľady na Indický oceán a úchvatné scenérie pohoria Hajar.

Snoopy ostrov. SAESnoopy Island. SAE. Foto: unsplash.com

17. Dubai Miracle Garden

Ak sa túžite cítiť rozprávkovo ako Alica v krajine zázrakov, vyberte sa na záhradný prieskum do dubajskej záhrady Miracle. Zázrakom je už aj to, že vznikla v púštnej krajine. Nielen že je to romantické miesto, ale na ploche 72 000 m2  sa vám v plnej nádhere predstaví 50 miliónov farebných kvetín a 250 miliónov rastlín. A keď už zájdete sem, nevynechajte ani čarovnú záhradu plnú motýľov. 

Dubai Miracle Gardens. Dubaj
Dubai Miracle Gardens. Dubaj. Foto: unsplash.com


Inšpirácia: Tour de Dubaj s Norikou Fedorovou


18. Zipline v Ras Al Khaimah

Emirát Ras Al Khaimah sa môže hrdo pochváliť najdlhším zipline na svete, ktorý je zapísaný aj do Guinnessovej knihy rekordov. Jeho dĺžka je 2,832 metrov a rýchlosť dosahuje až 120 kph. Tu sa skutočne môžete cítiť ako superman, pričom budete "letieť" a všade navôkol vás bude sprevádzať kamenná púšť Jabel Jais.

Jebel Jais Flight. SAE

Zipline v Jabel Jais. SAE. Foto: CK SATUR

19. Frame a vyhliadka s presklenným dnom

Nenapodobiteľný dubajský rám ako zdobí Zabeel Park je gigantom na zemi. Betónovo-oceľová konštrukcia je „zarámovaná“ zlatým ornamentom, pričom mu tak dáva arabský ráz. Unikátny je v tom, že ho zdobí 2000 ton ocele rozloženej do umeleckej formy. Vo výške 150 m sa môžete prejsť po sklenenom moste, ktorý je dlhý až 93 m. Z jeho výšok môžete sledovať Dubaj ako na dlani. 

Dubai Frame. Dubaj.
Dubai Frame. Dubaj. Foto: CK SATUR

20. Zábavné parky v Dubaji

Snáď žiadny iný zábavný park na svete nie je taký obrovský ako Dubai Parks & Resorts. Zdobí ho Legoland so 40 atrakciami, Miniland s 15 000 replikami, pričom aj tu je najväčšia Burj Khalifa,. Ak vás láka Hollywood, nájdete ho v Motiongate Dubai, kde vás Šmolkovia, Shrek, Kung-Fu Panda a iné slávne bytosti prenesú do sveta nádherných rozprávok. Multikultúrny tematický zábavný park Dubai Village vám dokáže ukázať 78 rôznych kultúr v 26 pavilónoch za pár hodín. Zoznámte sa s dubajskou Šikmou vežou, Big Ben, Taj Mahal, alebo sa preneste do starého Egypta. Divy sveta nájdete v tunajšom Rusku, Kambodži či Vietname.

Dubai Parks and Resorts. Dubaj.
Dubai Park a Resorts.Dubaj. SAE. Foto: CK SATUR

Spojené arabské emiráty sú ako stvorené na zábavu, poznanie či relax. Ak sa neviete rozhodnúť, ktorý emirát navštíviť, radi vám s výberom poradíme, lebo na starostlivosť od Saturu nemá nikto. U nás máte nielen overené a kvalitné hotely, ale aj garanciu najnižšej ceny a bezplatné storno.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2022 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR