TOP 10 najkrajších pláží Talianska

CK SATUR - 22.06.2023

Pobrežie talianskej čižmy a priľahlých ostrovov je rozmanité a obmývajú ho vody Ligúrskeho, Tyrhénskeho, Stredozemného, Iónskeho a Jadranského mora. Počas letnej dovolenky tu nájdete nielen piesočnaté a kamienkové pláže obklopené skalnými masívmi a zeleňou, ale aj opustené zátoky, ku ktorými sa dostanete len loďou.

10. Pláž Rosignano, Toskánsko

plaz rosignano v toskanskuAj takto môže vyzerať jedna z najobľúbenejších pláží Toskánska, Rosignano. FOTO: depositphotos.com

Hoci Toskánsko nie je tradičnou plážovou destináciou a známe je najmä pre svoju krásnu prírodu, zvlnené kopce a vinice, napriek tomu sa aj v tejto časti Talianska nájdu pláže ako stvorené na oddych a mnohé dokonca získali ocenenie modrou vlajkou.

V oblasti okolo Livorna ležia niektoré z najpopulárnejších pláží v celom Toskánsku. Pláže od Antignano až po Rosignano sa pýšia útesmi, ale práve preto si nezabudnite so sebou vziať aj obuv do vody. Pláže sú ideálne na opaľovanie aj šnorchlovanie, v blízkosti sa nachádzajú promenády s barmi a reštauráciami a rôzne obchodíky so všetkým, čo môžete počas dňa na pláži potrebovať.

9. Pláž medzi mestami Amalfi a Positano

plaz pri meste amalfi v talianskuPláž "obrastená" mestečkom - scenéria, aká sa len tak ľahko nezopakuje. FOTO: pixabay.com

Pláž medzi mestečkami Amalfi a Positano nie je úplne klasická. Len tu si môžete vychutnať výhľad na útesy doslova obrastené malebnými domčekami.

8. Spiaggia Paradiso del Sub, Kalábria

plaz pri meste zambrone na kalabriiAj Zambrone ukrýva krásne pláže, ktorá vyhľadávajú najmä milovníci podmorského života. FOTO: depostiphotos.com

Kalábria je známa rôznymi typmi pláží – od dlhých piesočnatých úsekov až po kamienkové zátoky. Jej pobrežie je dlhé približne 800 kilometrov a omývajú ho dve moria, Tyrhénske a Iónske.

K najkrajším plážam v Kalábrii patrí aj Spiaggia Paradiso del Sub na pobreží Tyrhénskeho mora v meste Zambrone. Známa je aj ako raj pre potápačov, pretože má krásne čistú vodu a bohatý podmorský život.

7. La Paolina, Elba

plaz la paolina na ostrove elbaPláž La Paolina na ostrove Elba. FOTO: depositphotos.com

Krásne pláže nájdete aj na ostrove Elba. Jednou z tých najlepších s krištáľovo čistou vodou je La Paolina. Svoje meno dostala na počesť Napoleonovej sestry, ktorý bol na ostrov poslaný do vyhnanstva. Piesočnato-štrková pláž je dostupná po trochu strmšom chodníku asi dvesto metrov od cesty alebo dvadsaťminútovou cestou loďkou z pláže Procchio.

6. Cala Brandinchi, Sardínia 

cala brandinchi na sardiniiPláž Cala Brandinchi je prezývaná aj Malé Tahiti. Pripomína vám ich? FOTO: depositphotos.com

 „Malé Tahiti“ ako sa často nazýva táto pláž, sa nachádza v blízkosti San Teodoro. Je to najkrajšia pláž v blízkosti San Teodoro. Tenký oblúk bieleho piesku v zátoke obmýva čisté more a obklopuje borovicový les.

5. Cala Goloritze, Sardínia

Cala Goloritze sa nachádza na úpätí rokliny na severovýchodnom pobreží ostrova. Pláž tvorí hrubší zrnitý biely piesok a kamienky. Jej krásu umocňuje impozantný skalný oblúk nad morom a majestátna skala Punta Goloritze. Tieto vápencové útesy sú dokonca zaradené aj na zozname UNESCO.

4. Isola Bella, Sicília

plaz isola bella na siciliiPláž Isola Bella neďaleko Taorminy. FOTO: depositphotos.com

Táto pláž je jednou z najkrajších pláží na Sicílii. Nájdete ju na ceste od Taorminy. Na pláži sú očarujúce najmä jaskyne a stromy, milovníci mora ocenia, že sa na nej budú cítiť tak trochu ako Robinson Cruseo. V lete je však pláž pomerne vyhľadávaná, preto tu nechýbajú slnečníky, ležadlá ani reštaurácie.

3. Cala Luna, Sardínia

plaz cala luna na sardiniiLen more, pláž a vy na Cala Luna. FOTO: pixabay.com

Pláž Cala Luna (Spiaggia di Cala Luna) je jednou z najkrajších pláží Sardínie. Nachádza sa v zálive Orosei, južne od mesta Dorgali, v blízkosti dediny Cala Gonone. Poloha na úpätí strmých vápencových útesov a sviežej zelene, tyrkysová a azúrovo modrá voda čistá ako kryštál, je to čo z nej robí jednu z najlepších pláží aj na šnorchlovanie. Pláž Cala Luna leží približne 3 km od jaskýň Blue Marino - veľká morská jaskyňa s krápníkmi, stalagmitmi a skalnými rezbármi - čo robí pláž Cala Luna ideálnym miestom pre výlety loďou.

2. Scala dei Turchi, Sicília

Na pláži Scala dei Turchi sa môžete vyhrievať na teplých bielych kameňoch. FOTO: pixabay.com

Skalnatý útes na pobreží Realmonte známy vďaka svojej neobvyklej bielej farbe, obklopujú pláže, ktoré patria k najlepším na Sicílii. Oslnivo biely výbežok skaly v tvare obrovského schodiska „okupujú“ väčšinou domáci, ktorí sa radi opaľujú na mliečnych hladkých skalách. Ak chcete uniknúť davom, prejdite ešte asi ďalších sto metrov na sever, kde môžete zostúpiť na dlhé piesočnaté pláže.

1. Cala Mariolu, Sardínia

plaz cala mariolu na sardiniiCala Mariolu je zaslúžene jednou z najkrajších pláží na Sardínii. FOTO: depositphotos.com

Na Sardínii sa nachádza viacero pláží v rebríčku a preto aj víťaznou je jedna z najkrajších pláží na celom ostrove.Cala Mariolu svojou krištáľovou čistou vodou a zvláštnymi ružovými kamienkami zanechá táto pláž nezmazateľnú stopu v každom turistovi. Ocenia ju všetci, ktorí sa radi potápajú a šnorchlujú.

Objavte svoju najobľúbenejšiu pláž počas dovolenky v Taliansku. Vyberte si zo širokej ponuky hotelov na Sardínii, Sicílii a pozdĺž pobrežia Jadranského a Stredozemného mora.

Páčil sa ti článok? Ukáž ho svojim priateľom.


Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Mestského súdu Bratislava III, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2023 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR