Sedem hotelov, ktorých štýlové interiéry vyčnievajú z radu

CK SATUR & Pohodo.sk - 22.08.2019

Tie najlepšie hotely svojim hosťom dávajú viac ako strechu nad hlavou, teplú vodu a čistú bielizeň. Uspokojiť základné potreby návštevníka dokáže skoro každý, oni ponúkajú unikátnu skúsenosť spojenú s dizajnom a architektúrou.

Niektoré hotely reprezentujú miestnu kultúru a históriu, iné sa zamerali na vybraný dizajnový štýl. Spoločný majú cit pre detail, farby, materiály a textúry použité v izbách a verejných priestoroch. Na ich špecifickú atmosféru po návrate domov tak ľahko nezabudnete.

Pozrite sa na sedem štýlových hotelov, ktoré sú vďaka svojmu interiérovému dizajnu známe po celom svete.

1. Treasure Beach, Barbados

Izba hotela treasure bech na barbadose
Z tejto hotelovej izby by ste nechceli odísť. Foto: Treasure Beach by Elegant Hotels

Hotel Treasure Beach by Elegant Hotels stojí priamo na piesočnatej pláži karibského ostrova Barbados. Zariadenie disponuje 35 luxusnými izbami výlučne pre dospelých. Každá z nich má vlastný balkón alebo terasu so sedením a spálňu oddelenú od obývacej časti. Pohodlné, presvetlené suity sú zariadené v eklektickom dizajne s prímesou moderného karibského štýlu. Svetlé farby a drevené akcenty vizuálne prepájajú apartmány s hotelovou záhradou a plážou. Interiér každej z izieb dopĺňajú maľby lokálnych umelcov

2. National des Arts et Métiers, Paríž

Inovatívny dizajn za klasickou fasádou v centre Paríža, to je hotel National des Arts et Métiers. Jeho interiér je vyváženým mixom tradičného francúzskeho remesla a moderného štýlu. Nesnaží sa ohúriť na prvý pohľad, skôr očariť postupne objavovanými detailami a celkovou atmosférou. Mnohí hostia si povedia, že takto zariadený by si vedeli predstaviť aj vlastný byt. A to sa pri hoteloch stáva málokedy.

3. Waldorf Astoria Dubai Palm Jumeirah, Dubaj

Izba hotela waldorf astoria dubai
Pohodlie nadovšetko! Foto: Hilton

Plážový hotelový rezort Waldorf Astoria leží na ostrove Palm Jumeirah, 20 minút od centra Dubaja. Opulentný luxus jeho interiéru je príznačný pre túto destináciu. Všetko je podriadené pohodliu: extra veľké vyvýšené postele, walk-in šatníky a mramorové kúpeľne s oknom do izby. Odtiene svetlej modrej a bielej farby kombinované s tmavým drevom nábytkových prvkov vytvárajú vzdušný a elegantný priestor.

4. ION Adventure Hotel, Island

Izba hotela ion adventure na islande
V jednoduchosti je krása si povedali na Islande. Foto: ION Hotels

Butikový ION Adventure Hotel spája moderný dizajn s unikátnou scenériou Islandu. Vonkajšia architektúra inšpirovaná brutalizmom zahŕňa ostré hrany, kým v interiéri sa uplatňuje škandinávsky štýl s dávkou minimalizmu. Kombinácia nábytku z prírodného dreva, organických línií a svetlých farieb vytvorí tú správnu atmosféru na oddych po dobrodružnej výprave na snežných skútroch, sledujúc polárnu žiaru s pohárom vína.

5. Limak Cyprus, Severný Cyprus

Hotel Limak Cyprus v stredisku Bafra na severnom pobreží Cypru spadá pod luxusný orientálny štýl so zlatými prvkami, no rodinné izby sú zariadené v mediteránskom štýle v odtieňoch modrej a bielej farby. Štýlový interiér tohto hotela vyniká o to viac, že cenovo patrí do kategórie dostupného luxusu.

6. Ironworks Hotel, Indianapolis

Hotel ironworks v indianapolise
Dnes veľmi moderný, industriálny štýl. Foto: Geronimo Hospitality Group

Ironworks Hotel v Indianapolise poteší každého milovníka industriálneho štýlu. Interiérový dizajn inšpirovaný búrlivým rozvojom priemyslu v 19. storočí využíva odhalené potrubia, surové tehly, nelakované drevo, kožu s vintage úpravou a množstvo kovových prvkov.

7. Batty Langley's Hotel

Izba hotela batty langleys
Izby inšpirované gregoriánskou érou nájdete v Londýne. Foto: Hazlitt's Hotels

Londýnsky hotel Batty Langley's očarí interiérom inšpirovaným gregoriánskou érou 17. a 18. storočia. Honosne zariadené izby a suity sú zariadené starožitnými dubovými posteľami, bohato vyšívanými závesmi, portrétnymi maľbami a starými stolnými lampami. Doslova unikáty sa dajú nájsť v kúpeľniach - napríklad WC misa v tvare trónu či medená sprchová zástena.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2023 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR