Novinky v poznávacích zájazdoch - prečo tieto krajiny tento rok navštíviť a čo vás čaká?

CK SATUR - 14.01.2022

Zažite, čo ste nezažili na potulkách po neobjavenej Saudskej Arábii, hľadaním divov od egyptskej Alexandrie až po Abu Simbel, objavte tropickú Srí Lanku, zažite dobrodružstvo v Jordánskom kráľovstve, vydajte sa za vášnivou španielskou atmosférou v Andalúzii, odkryte tajomstvá Transylvánie alebo sa pozrite na svet z lietajúceho balóna v Turecku.

Náš svet hrá všetkými farbami a je veľmi rôznorodý od vysokých hôr, cez roviny, moria a oceány, zlatistú púšť, moderné mestá ako aj tie historické, ktoré môžete precestovať s CK SATUR, ktorá si pre vás pripravila skvelé nové poznávacie zájazdy v duchu slobody a príťažlivej sily nových zážitkov, za ktorými môžete letieť z Bratislavy alebo z Viedne, komfortne a bez starostí s našimi TOP sprievodcami.

Saudská Arábia – púštna ruža

Aj tisíce km2 piesku môžu mať svoju rozmanitosť, stovky oáz, prekvapivých moderných stavieb, ale aj ukrytých dokonalých kamenných svedkov viac ako dvetisíc ročnej histórie. Poznávací zájazd do Saudskej Arábie je absolútna novinka v našej ponuke, ktorá začína spoznávaním hlavného mesta Rijádu a jeho historického centra King Abdulaziz s významným múzeom, kráľovským palácom, pevnosťou Al Masmak a fantastickým výhľadom z modernej budovy Sky Bridge vo výške 300 m.

Starobylé mestá ako Ushaiger a AlUla dávajú možnosť nahliadnuť do tradičného života tunajších obyvateľov. Nabatejské mesto Hegra je zas kamennou ukážkou dokonalosti dvetisíc ročného umenia. Ocitnete sa aj pod hviezdami pri mystických skalných formáciách Gharameel a s večerou pod holým nebom. Pri Červenom mori navštívite mesto Jeddah, ktoré sa pýši „plávajúcou“ mešitou a starým mestom Al-Balad plným starých domov, mešít, brán a obchodov, čo každého prenesú do vábivého orientálneho sveta. Ešte vás čaká mesto ruží Taif ako i nádherná cesta vinúca sa ako had, ktorá patrí medzi najkrajšie na svete a fantastický výhľad z hory Al Safa vo výške 3000 m.

Nabatejské centrum Hegra v Saudskej Arábii. Foto: CK SATUR

TOP 3 pre Saudskú Arábiu

 • návšteva nabatejského mesta Hegra
 • moderné mestské ikony ako Sky Bridge
 • pozorovanie hviezd a večera pod holým nebom

Poklad na Níle - od egyptskej Alexandrie až po Abu Simbel

Egypt ako krajina faraónov, svetových divov, zlatých pokladov a svojim jedinečným tajomnom priťahuje cestovateľov z celého sveta. Tento krát sme program na Níle spestrili aj o mesto Alexandria, ktoré leží pri Stredozemnom mori. Miestni mu hovoria „Perla Stredomoria“. Aj keď po Alexandrovi Veľkom ostal už len názov, kúsok z antiky predsa len ostalo. Práve tu stál slávny maják, tiež antický div sveta. Dnes je tu pevnosť, mólo, stvorené na prechádzky, dlhé pláže, veľkolepá knižnica a krásne historické budovy z čias kráľovstva. Vystúpite aj ku slávnym pyramídam v Gíze, v Káhire si prehliadnete si zlatý poklad Tutanchamona a odletíte na juh, do Asuánu, kde stojí nielen romantický chrám Philae, ale Veľká priehrada.

Tí, ktorí hľadajú tajomstvá faraóna Ramesseho II., ich odhalia celkom na juhu Egypta v Abu Simbel v Núbijskej púšti. Očarujúca plavba loďou po Níle v dĺžke 200 km vám do cesty prihodí dvetisíc rokov staré chrámy, zelené políčka plné trstiny a banánov, podmanivú púšť, ale aj príjemný oddych na lodi s perfektnými službami. Spoznáte dokonalý Amonov chrám v Karnaku a Luxore, ktorý zahalený v tme je plný kamennej nádhery. Chrám kráľovnej Hatšepsut vsadený do skalného masívu a Údolie kráľov je spečatením nílskej cesty a egyptského poznávania krajiny faraónov. 


Egyptský chrám Philae. Foto: CK SATUR

TOP 3 pre Egypt

 • návšteva Alexandrie
 • 3 noci na Níle na luxusnej lodi
 • pyramídy v Gíze

Srí Lanka – ideálna kombinácia

Tropický ostrov plný čaju a chrámov patrí medzi exotické klasiky, ktorý cestovatelia jednoducho zbožňujú. Prvé stretnutie so Srí Lankou vás čaká v hlavnom meste Colombo. Potom presun do Habarany, kde tradičným spôsobom žijú tunajší farmári, starajú sa o políčka, jedávajú ryžu a karí na banánovom liste. Výstup ku trónu kráľa Kasyapa, ktorý stojí na ikonickej hore Sigirya, safari dobrodružstvo na džípoch vás očarí v národnom parku Minneriya. Ostrovné poklady spoznáte aj cez Zlaté jaskynné chrámy v Dambulle, cez dedinu Matale, ktorá je plná záhrad, a cez najposvätnejšiu budhistickú pamiatku Chrám Budhovo zubu v meste Kandy.

Bohatú a rozmanitú flóru uvidíte v kráľovskej botanickej záhrade Peradeniya. Malebná Srí Lanka je domovom zelene, hôr, kopcov, vodopádov, čajových plantáží, vynikajúceho originálneho Cejlonského čaju známeho po celom svete, ako aj slonov, pričom vás čaká aj sloní sirotinec v Pinnawely, kde zažijete aj ich hromadné kúpanie. Po čarovných zážitkoch sa vydáte spoznávať pobrežie, more a pláž, kde si pár dní skvelo oddýchnete.

Poobedné kúpanie slonov v Pinnawale
Srí Lanka a slony. Foto: CK SATUR

TOP 3 pre Srí Lanku

 • odlet na Srí Lanku je z Bratislavy
 • 3 dni pobyt na pláži
 • návšteva hory Sigirya a Chrám Budhovo zubu

Jordánsko – slávne kráľovstvo Hášimovcov  

Akoby ležiace na rozhraní dvoch odlišných svetov, ktoré však majú k sebe veľmi blízko. Stredomorie, cez živú zeleň na severe krajiny a popri rieke Jordán až púšť, ktorú striedajú kamenné hory a zlatistý piesok na východe a juhu krajiny. Krátkym letom z Bratislavy sa za necelé štyri hodiny ocitnete pri severných brehoch Aqabského zálivu, odkiaľ sa vydáte spoznávať dobrodružnú Petru, kde si miestami budete pripadať ako „skutočný Indiana Jones“. Cesta vedúca ku „Pokladnici“ vedie cez dramaticky sa vypínajúci kaňon, čo vytvára najdokonalejší farebný orchester, z ktorého sa točí hlava. Veľkolepé nabatejské mesto vám tentokrát poodhalí kúsky zo svojej slávy.

Z Petry presun do Madaby, ktorá je malým „svetom mozaík“, čo patria medzi tie najkrajšie na svete. Hora Nebo s nekonečným výhľadom cez Mŕtve more až do Izraela, patrí medzi najspirituálnejšie miesto v Jordánsku. Presun snáď do tých najhlbších „útrob zeme“ ku Mŕtvemu moru, kde si budete užívať jeho slanosť a úplne sa vznášať. Prostredie, vzduch a akési jeho tajomno všade navôkol ho povyšuje na viac ako dokonalé. Nasiaknutí tou najzdravšou atmosférou sa vydáte za vábivým púštnym dobrodružstvom do Wadi Rum, kde prežijete fantastickú noc v náručí piesku a hôr. Poznávanie Jordánska zakončíte pri Červenom mori v Aqabe

Petra Jordan during daytime
Skalné mesto Petra v Jordánsku. Foto: CK SATUR

TOP 3 pre Jordánsko

 • odlet do Jordánska je z Bratislavy
 • pobyt na pláži pri Červenom mori ako aj pobyt pri Mŕtvom mori
 • návšteva Petry a noc v kempe

Turecko – Cappadocia krajina balónov a prírodných komínov

Vydajte sa do krajiny, kde sa nádherné letné počasie začína už v apríli a končí v októbri, kde je tisíce pamiatok, krásna príroda a ku tomu kvalitné služby. Poznávací zájazd do Turecka je ideálny aj na aktívny oddych, kde sme mu tentokrát pribalili aj „lietajúce balóny“. Najskôr sa zoznámite s istanbulskými pokladmi ako Hagia Sofia, Modrá mešita, palác Topkapi, slávnym bazárom a necháte sa unášať vlnami po Bospore.

Keď sa ocitnete v Cappadocii, tunajší svet sa vám predstaví v znamení komínov a úchvatných scenérií akú prináša Göreme, Avanos či údolia Devrent Pasabag. Navštívite aj podzemné mesto Kaymakli, údolie Red Valley, kde sa nachádza veľké množstvo skalných útvarov. Nevynecháte ani známe Pamukkale – travertínové terasy, horúce pramene, a aj jedinečný Efez s antickými pamiatkami, ktoré nedajú spávať mnohým cestovateľom a dobrodruhom.

Turecko a jeho poklady. Foto: CK SATUR

TOP 3 pre Turecko

 • slávne pamiatky v Istanbule a plavba po Bospore
 • poznávanie centrálneho Turecka – Cappadocia
 • návšteva Efezu a Pamukkale

Andalúzia s pobytom pri mori

Nádherná Andalúzia je plná vášne a zábavy, ale aj neuveriteľne romantických miest, krásnych zátok a pláží, kde svetlý piesok strieda strmé útesy. Poznávací zájazd do Andalúzie sme spojili aj s oddychom na pláži. Vôňa subtrópov spolu s poznaním a relaxom dodajú dovolenke nový rozmer so zárukou kvalitných služieb a príslovečnej španielskej pohostinnosti. Andalúziu spoznáte cez krásne mesto Ronda, ktorého dominantou je mohutný kamenný most spájajúci mesto ponad hlbokú roklinu vo výške takmer 100 metrov. Prejdete si Malagu voňajúcu vínom a umením pre slávneho Picassa. Pýši sa tisícročnou pevnosťou Alcazaba, bohatou tržnicou a fantastickými barmi.

Čaká vás aj Granada s jej ospevovanými pamiatkami ako aj okúzľujúcou prírodnou scenériou s vykúkajúcimi vrcholmi Sierry Nevady. Jedinečnosť maurskej architektúry sa vám v plnej kráse naskytne v paláci Alhambra. Luxusné prímorské letovisko Marbella zas láka pre svoju klímu, pulzujúci život na každom kroku, prechádzkami po bulvári Avenida del Mar so sochami Dalího, množstvom obchodov a reštaurácií.

Andalúzia s pobytom pri mori, poznávací zájazd
Klenoty Andalúzie. Foto: CK SATUR

TOP 3 pre Andalúziu

 • odlet z Bratislavy
 • návšteva Alhambry, romantického mesta Ronda
 • pobyt pri mori

Malaga – mesto vína a Picassa

Nechajte sa zlákať na poznávanie Malagy v okúzľujúcom prostredí Stredomoria, kde všetko vonia kvetmi a morom, kde víno chutí ako „nápoj bohov“ a tunajšej strave sa ani nedá odolať. Malagu spoznáte aj cez architektúru v historickom centre, kde odetá do baroka a renesancie už storočia postáva katedrála La Manquita. Maurská pevnosť Alcazaba patrí medzi najzachovalejšie v krajine. Očaria vás záhrady a krásne výhľady ako aj maurský hrad starý tisíc rokov, rušný mestský trh, ktorý ponúka čerstvé ovocie, zeleninu či ryby.

Milovníci architektúry tu nájdu aj býčiu arénu, rímske divadlo, a milovníci umenia zas slávne diela Pabla Picassa v paláci Buenavista, ktorý sľubuje unikátnu prehliadku umelcovej práce od jeho začiatkov až po tie najlepšie diela z neskoršieho obdobia. Čaká vás aj slávny španielsky cíp – Gibraltár, voľne žijúca kolónia opíc, unikátne letisko, cez stred ktorého vedie cesta pre autá aj peších. Ostane aj čas na nákupy, prechádzky po mestskej pláži Malagueta, alebo návšteva galérie moderného umenia Centre Pompidou.

Malaga - mesto vína a Picassa, poznávací zájazd
Malaga. Foto: CK SATUR

TOP 3 pre Malagu

 • odlet z Bratislavy
 • prehliadka Picassových umeleckých diel
 • návšteva Gibraltáru

Rumunsko – tajomná Transylvánia

Vydajte sa za dobrodružstvom a tajomstvami Rumunska, na ktoré sa nezabúda. Tento poznávací zájazd o tajomnej Transylvánii vás prenesie do sveta krásy prírody, ktorá sa snúbi so zaujímavými stavbami. Spoznáte Bukurešť s prezidentským palácom, Cotroceni, druhú najväčšiu budovu sveta po americkom Pentagone – dnešný Parlamentný palác a Kráľovský palác. Zažijete aj bahenné sopky pri dedinke Berca, letné sídlo rumunských kráľov – zámok Peles, ako aj zámok kráľovnej Márie Pelisor so slávnou Zlatou komnatou, či obranný hrad Bran, preslávený Vladom Tepešom, známejším ako gróf Drakula.

Čaká vás aj návšteva rodného mesta slávneho grófa, lanovka na vrch Tampa, krásne secesné mesto Targu Mures, soľná jaskyňa Salina Turda a po jej návšteve si vychutnáte i hlavné mesto Sedmohradska Cluj-Napoca, rodisko Mateja Korvína. V meste Deva sa vyveziete pozemnou lanovkou na mohutnú pevnosť Dealul Cetatii. Zastávka pri zámku Bánffy, prezývaný Transylvánsky Versailles. Prehliadka ľadového skvostu – jaskyni Scarisoara a prejazd jednou z najmalebnejších horských ciest v Európe Transfarasan, dlhej 151 km.

Atrakcie Rumunsko - Tajomná Transylvánia
Rumunské poklady. Foto: CK SATUR

TOP 3 pre Rumunsko

 • prehliadka Bukurešti
 • návšteva najkrajších rumunských zámkov
 • Draculov hrad

 

Ak vás naše novinky zo sveta poznávania zaujali, vydajte sa do sveta s CK SATUR, ktorá vám zabezpečí celý balík služieb a užívať si tak môžete nekonečné poznávanie. A v prípade nepriaznivej covid situácie, si bezplatne môžete zmeniť destináciu, alebo vám CK SATUR vráti peniaze.

Kompletné informácie pre vstup do jednotlivých krajín a podmienok návratu, nájdete v aj našej covid mape.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2022 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

 • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
 • International Air Transport Association
 • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
 • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR