Toto sú nové atrakcie a podujatia v Dubaji. Oplatí sa vidieť a zažiť!

CK SATUR - 05.12.2022

Patríte medzi lovcov atrakcií? Ak áno, tak tie najlepšie, najnovšie a najkrajšie vám ponúka Dubaj a okolité emiráty. Veď napokon Dubaj je práve to mesto, ktoré spôsobuje neutíchajúci rozruch, udivuje všetkým možným i nemožným, stále sa v ňom čosi deje a jeho amtosféra je nenapodobiteľná. A keďže je pre emiráty ich budúcnosť dôležitá, už teraz je jasné, že zoznam NAJ atrakcií a zaujímavých podujatí sa opäť rozšíri. Vidieť a zažiť ich môžete každý týždeň a to vďaka priamym letom z Bratislavy.

DET_Burj Khalifa_01
Nočný Dubaj v plnej kráse. Foto: CK SATUR

Royal Atlantis

Na Palmovom ostrove vyrástol nový hotel Royal Atlantis, ktorý ako sa už teraz javí, je magnetom pre celý svet. 43-poschodový hotel okrem luxusných apartmánov a hotelových izieb má aj 90 bazénov, vrátane strešného „infinity“ bazéna vo výške 96 metrov na 22. poschodí. Hotel ponúka množstvo kvalitných jedál, ktoré sú v rukách svetových šéfkuchárov.


Royal Atlantis. Foto: https://whatson.ae/

Dobrodružstvo v púšti

V dubajskej púšti leží Terra Solis, oáza pokoja, relaxu a slnečného rytmu. Renomovaný hudobný festival Tomorrowland prichádza na scénu do púšte, aby vyniklo krásne umenie a predstavenia, ktoré sa tu oplatí zažiť na vlastné oči. Čaká vás nádherné prostredie, skvelé jedlo, osviežujúci bazén a všade navôkol len pohoda. 


Terra Solis. Foto: https://whatson.ae/

Nový hotel Mövenpick

V Ras Al Khaimah vyrástol na ostrove Al Marjan nový plážový rezort Mövenpick 5*. Nachádza sa v ňom viac ako 400 izieb, 6 barov, vynikajúce reštaurácie, salónik, panoramatický strešný bar, 3 bazény, wellness centrum a 300 metrov dlhá súkromná pláž. Pre zábavu nechýba ani najväčší plávajúci vodný park v Ras Al Khaimah.

Hotel Mövenpick Resort al Marjan Island *****
Plážový rezort Mövenpick v Ras Al Khaimah. Foto: CK SATUR


Inšpirácia: Tour de Dubaj s Norikou Fedorovou


Expo City Dubai

Emiráty o svoje "Expo" nechcú prísť a preto sa začiatkom októbra 2022 otvára v novej forme, kde ponúka zábavu, reštaurácie, športové zariadenia a nákupné centrum. Obhliadnuť si môžete ohromujúce námestie Al Wasl Plaza, vyhliadkovú vežu Garden in the Sky alebo vodnú atrakciu Surreal. V tomto novom "dubajskom meste" sa plánuje nové múzeum, svetové výstavisko, sídla špičkových spoločností. Ostávajú tu pavilóny SAE, Saudskej Arábie, Egypta či Maroka. 

Expo 2020 observation deck
Dubajské Expo. Foto: https://whatson.ae/
 

Luxusný rezort v podobne mesiaca

Cestovanie na mesiac môže byť jedným z najúžasnejších spôsobov poznávania nepoznaného, pričom "vesmírni turisti" ani nemusia opustiť Zem. Kanadský podnikateľ Michael Henderson chce so svojou spoločnosťou Moon Worlds Resorts vytvoriť atraktívne rezorty v podobe mesiaca. Taká fantastická stavba dvíhajúca sa cez 200 m má ponúknuť kompletné vybavenie dovolenkového rezortu vrátane izieb, apartmánov, kúpeľov a reštaurácií. Prvý "mesačný hotel" má vyrásť samozrejme v Dubaji približne za dva roky.

A Proposed Moon Resort in Dubai Lets You Experience Space Travel From Earth  | Architectural DigestMoon Resort. Foto: architecturaldigest.com


Inšpirácia: Turistický sprievodca Spojenými arabskými emirátmi


Knižnica Mohameda Bin Rashida

Ešte tento rok sa plánuje otvorenie knižnice Mohameda bin Rashida v časti Al Jaddaf. Má obsahovať viac ako 4,5 milióna kníh vrátane tlačených a elektronických kníh. Budú sa tu konať podujatia, festivaly a aktivity zahŕňajúce vzdelávanie. Sú tu priestory pre výstavy a prednáškové divadlo s kapacitou 500 miest. Knižnica bude sídlom Medzinárodnej rady pre arabský jazyk a bude vydávať súčasný slovník arabského jazyka.


Knižnica Mohameda Bin Rashida. Foto: https://whatson.ae/

The Byron Bathers Club

Keď minulý rok obľúbená reštaurácia Bidi´s zatvorila, novú príležitosť si nenechal ujsť Tom Arnel a tak na Palmovom ostrove otvoril úplne nový klub The Byron Bathers, kde si okrem skvelých jedál zameraných na morské plody vychutnáte aj raňajky a ostatné delikatesy formou à la carte. A samotné plážové prostredie a tropická záhrada je len čerešničkou na torte. Nechýba ani závan gréckeho luxusu pripomínajúci Santorini.

Byron Bathers Club, Dubai
The Byron Bathers Club v Dubaji. Zdroj: https://www.instagram.com/byronbathersclub/

Nara Desert Escapes

Luxusný kempingový zážitok plný púšte pod názvom The Nest si môžete užiť v Nara Desert Escapes. Svoje brány tento kemp otvoril v septembri a už je jasné, že prináša jedinečné zážitky. Hostia sú ubytovaní v súkromných „hniezdach“, kde je spálňa, kúpeľňa, vonkajšie posedenie a k dispozícii máte aj komorníka. Na tunajšom jedálnom lístku nájdete pizzu pripravenú v drevenej peci, hovädzie či stredomorské špeciality.

The Nest. Foto: timeoutdubai.com

1Rebel

Vychytené londýnske fitness štúdio značky 1Rebel prichádza aj do Dubaja. Krásne vytvorený priestor pre fitness, šport, adrenalín, nadšenie ale i zábavu. Práve títo „rebeli“ majú najlepších trénerov, najlepšie audio, najlepšie vybavenie, vďaka, ktorým sa vaše športovanie či tréningy „vyšvihnú“ až na vrchol.

Rebel Dubai
1Rebel. Foto: https://whatson.ae/

Chic Nonna

Svetovo známy a „gastronomický guru“ Piero Giglio pracuje len v špičkových reštauráciách. A tak jeho umenie môžete vyskúšať v reštaurácii Chic Nonna, kde sa podávajú len tie najlepšie špeciality vychádzajúce z talianskych tradícií. Široký výber vín exkluzívnych talianskych značiek je uložený vo vínnej pivnici, ktorú si môžete pozrieť. Vychutnať si môžete pestré à la carte menu v elegantnej reštaurácii s úžasným výhľadom na centrum Dubaja a na ikonickú vežu Burj Khalifa. Ak sa vám odtiaľto nebude chcieť odísť, nájdete tu luxusný lounge bar s príjemnou hudbou až do neskorej noci.

Chic Nonna
Chic Nonna. Foto: https://whatson.ae/

Infinity des Lumières

Najväčšie miesto digitálneho umenia v rámci arabských krajín nachádzajúce sa v Dubai Mall prináša od septembra 2022 nové predstavenia majstrovských diel od svetových tvorcov ako Gaudí, Kandinsky a Klee. 130 projektorov, 58 reproduktorov a 3000 pohyblivých obrázkov vytvorí vďaka špeciálnej digitálnej technológii obrazové prvky umeleckého diela. Nájdete tu tri miestnosti, ktoré prezentujú diela jedného umelca. 
 
The show will open at Infinity des Lumieres on September 21 and consist of three spaces, each dedicated to one artist
Infinity des Lumières. Foto: https://www.thenationalnews.com/
 

Mäsové ovocie

Slávny šéfkuchár Heston Blumenthal sa môže pochváliť netradičným jedlom v podobe mandarínky, ktoré je však v skutočnosti vyrobené z kuracej pečene. Túto delikatesu bude ponúkať reštaurácia v novom hoteli Royal Atlantis na Palmovom ostrove. Po Londýne a Melbourne bude práve Dubaj lákať na toto „mäsové ovocie“.

Heston Blumenthal's Meat Fruit
Mandarínka či mäsová špecialita? Foto: https://whatson.ae/

Legendárny hotel The Lana

Známa hotelová sieť predstaví koncom roka 2022 v dubajskej štvrti Business Bay jedinečný hotel The Lana ležiaci na nábreží Dubajského kanála. V impozantnej 30-poschodovej budove sa bude nachádzať vyše 200 luxusných izieb a apartmánov s modernou eleganciou v zlatej, béžovej a olivovej farbe. Nechýba ani veľký bazén na streche.

Lana hotel
The Lana. Foto: https://whatson.ae/

Snowpark v Abu Dhabi

nákupnom centre Reem v Abu Dhabi, ktorý sa plánuje otvoriť tento rok pribudne aj snowpark, ktorý bude mať podobu čarovného zimného lesa. Rozdelený je do niekoľkých zón, kde ponúka množstvo jázd, atrakcií a snežnej zábavy, kde sa dobre zabavia nielen deti ale i rodičia.


Snowpark v Abu Dhabi. Foto: https://whatson.ae/

Ra, Ra Raspoutine

Slávna francúzska reštaurácia a nočný klub Raspoutine už koncom tohto roka otvára svoje brány. Už viac ako 50 rokov je Raspoutine v Paríži veľmi populárny a preto nebude chýbať ani v Dubaji. V Paríži je vyhľadávaným miestom hlavne na párty, v Dubaji bude mať skôr atmosféru príjemného posedenia a večere so show, podobne ako Raspoutine Miami, otvorené začiatkom tohto roka.


Raspoutine. Foto: https://whatson.ae/

Dubai Hills

Nové nákupné centrum Dubai Hills tento rok prinieslo so sebou celý rad nových obchodov a reštaurácií. Ku jeho novým atrakciám sa zaradí aj kino Roxy Cinemas, kde nebudú chýbať tie najnovšie svetové filmy.


Dubai Hills Mall. Foto: https://whatson.ae/

Pláž Palm West

Palm West Beach prináša množstvo plážových klubov, ktoré tu jednoducho miluje každý, kto sa rád baví. V plážovom klube The Club, kde je Eva Beach House a SAN, sa môžete tešiť na úplne nové kluby ako Playa, Loren, Ayla a Gallery – 7/40. V tomto roku sa otvorí aj plážový klub St. Regis s názvom Para Sol a tiež pred The Dorchester Residences.


Palm West. Foto: https://whatson.ae/

Prívesy Nomad by Mysk v emiráte Sharjah

V emiráte Sharjah, na piesočnatej pláži Al Hamriyah sa na konci roka plánuje otvorenie a sprístupnenie plne vybavených prívesov Nomad by Mysk. Sú navrhnuté tak, aby prirodzeným spôsobom dopĺňali plážové prostredie, kde si môžete užiť športy, plážové aktivity či relax.

Nomad Sharjah
Relax na pláži. Foto: https://whatson.ae/

Zábavné centrum Pixel

Abu Dhabi vzniká nové zábavné centrum Pixel, ktoré má zahŕňať aj najnovší vývoj Location-Based Entertainment, futuristickú technológiu VR a bude tiež prevádzkovať prvú certifikovanú akadémiu eSports.


Zábavné centrum. Foto: https://whatson.ae/

Wellness Sanskara

Vyskúšajte nové wellness na Jumeirah v Sanskare, ktoré je sprístupnené od augusta 2022. Viacposchodová vila v Al Safa 2 sa premenila na jedinečné wellness centrum s krásnymi priestormi, ľadovým kúpeľom, saunou, relaxačným salónikom či knižnicou pod holým nebom. Okrem wellness je tu reštaurácia s ponukou kvalitných jedál z miestnych zdrojov.


Sanskara. Foto: https://whatson.ae/


Celý článok je dostupný aj v anglickom jazyku 22 unmissable things to do in the UAE in 2022 - What's On.


Spojené arabské emiráty sú ako stvorené na zábavu, poznanie či relax. Ak sa neviete rozhodnúť, ktorý emirát navštíviť, radi vám s výberom poradíme, lebo na starostlivosť od Saturu nemá nikto. U nás máte nielen overené a kvalitné hotely, ale aj garanciu najnižšej ceny a bezplatné storno.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2023 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR