Krstili sme výletné lode

CK SATUR - 07.03.2019

Začiatok marca sa niesol aj v znamení krstov výletných lodí. V prístavoch v Taliansku a Anglicku sa na svoju prvú cestu vydali výletné lode hneď dvoch plavebných spoločností a my sme pri tom nemohli chýbať.

Krst lode Costa Venezia v Terste

S celkovou hmotnosťou 135 500 ton, dĺžkou 323 metrov a kapacitou viac ako 5 200 klientov je Costa Venezia najväčšou loďou, ktorú spoločnosť Costa Cruises predstaví na čínskom trhu, a je zároveň prvou výletnou loďou, ktorá bola špeciálne navrhnutá pre tento trh. Ponúka viacero inovácií vytvorených špeciálne pre čínskych zákazníkov, ktoré predstavia hosťom taliansku kultúru, životný štýl, najmä vďaka interiéru, ktorý je inšpirovaný mestom Benátky.

Krstené loď costa venezia v prístave
Costa Venezia bude kúskom Talianska na čínskom trhu. FOTO: archív CK SATUR

Na palube Costa Venezia, klienti zažijú jedinečnosť benátskej a talianskej kultúry. Divadlo lode je inšpirované benátskym divadlom "La Fenice"; hlavné átrium pripomína Námestie sv. Marka, zatiaľ čo hlavné reštaurácie pripomínajú tradičnú architektúru benátskych uličiek. Na palube sa nachádzajú 2 skutočné gondoly a klienti si tiež môžu vychutnať lahôdky talianskej kuchyne, nakupovať v obchodoch s mnohými slávnymi značkami "Made in Italy" a vychutnať si atmosféru slávneho karnevalu v Benátkach, no zároveň sa budú cítiť „ako doma“ so širokou ponukou čínskych jedál.

Krstu v Terste sa za našu cestovnú kanceláriu zúčastnili Anitka Dudášová, produktová manažérka plavieb a Veronika Kišová z bratislavskej pobočky. Tento slávnostný ceremoniál odštartoval 1. marca veľkolepo - preletom akrobatickej letky Frecce Tricolori. Samotný krst sa riadil námorným protokolom – najskôr odznela talianska národná hymna, nasledovalo odovzdanie zvončeka, ktorý sa inštaluje na mostík, kapitánovi lode a následne loď bola požehnaná biskupom z Terstu. Najzaujímavejšou chvíľou krstu je vždy rozbitie fľaše o trup lode. Tejto úlohy sa zhostila Zhou Zhang, víťazka súťaže, ktorá sa uskutočnila v Číne. Zhou Zhang so svojím manželom a synom mali tiež symbolizovať „ideálnu rodinu“, pre ktorú je určená Costa Venezia.

„Prvý deň osláv sme zakončili o polnoci s viac ako 15-minútovým ohňostrojom s hudbou. Tisícky svetelných rakiet odpaľovali z viacerých miest na nábreží. To bol neuveriteľný zážitok,“ skonštatovala kolegyňa Anitka a dodáva: „Nasledujúci deň sme ešte absolvovali prehliadku mesta Terst. A po návrate nás čakalo prekvapenie - módna prehliadka značky Bvlgari.“ 

Krst lode costa veneziaKrstnou mamou lode Costa Venezia bola Zhou Zhang. FOTO: Costa Crociere

Na svoju prvú plavbu sa Costa Venezia vybrala z Terstu 3. marca 2019 a smeruje do Grécka a Chorvátska. Následne sa 8. marca sa vráti do Terstu na odchod inauguračnej plavby. Výnimočná 53-dňová plavba po stopách Marca Pola, prechádza Stredomorím, blízkym východom, juhovýchodnou Áziou a východnou Áziou, na záver zakotví v Tokiu. Práve tieto dve plavby budú jedinými, ktoré ešte môžu využiť aj medzinárodní klienti, pretože od 18. mája 2019 sa Costa Venezia bude venovať výhradne čínskym klientom.  Spoločnosť Costa Cruises plánuje na tento rok ešte jeden krst. Výletná loď Costa Smeralda, ktorá sa má stať novou vlajkovou loďou spoločnosti Costa Cruises sa má krstiť začiatkom novembra 2019. 

Pri príležitosti krstu si pre vás lodná spoločnosť Costa Cruises pripravila aj milý darček: Prvých 30 rezervácií okružnej plavby min. na 7 nocí, získa zľavu 100 EUR/kajuta. Ponuka platí do 31.3.2019.

Krst lode MSC Bellissima v Southamptone

Veľkolepá show sprevádzala aj krst lode MSC Bellissima spoločnosti MSC Cruises. Nová vlajková loď bola pokrstená 2. marca a stala sa zároveň najväčšou loďou, ktorá opustila prístav v Southamptone. Jednou z noviniek na lodi je ZOE - virtuálny asistent, ktorý je pripravený odpovedať na otázky ohľadom plavby.

VIDEO: Ako funguje virtuálny asistent na výletnj lodi?

MSC Bellissima v číslach:

 • ukrýva 2217 kajút,
 • rozdelených na 19 palúb,
 • k dispozícii je 12 reštaurácii,
 • 975 miest v divadle, 
 • 1100 metrov štvorcových Spa so 160 procedúrami,
 • 96 metrov dlhá promenáda, lemovaná 80 metrov dlhou stropnou LED obrazovkou na strope,
 • 94 interaktívnych obrazoviek po celej lodi virtuálny asistent v 7 jazykoch
 • To všetko pre 5686 cestujúcich.

Krstu v obrovskom stane priamo v prístave sa za našu cestovnú kanceláriu zúčastnila Majka Krížová a hoci bol ceremoniál prerušený a presunutý do vnútra lode, pre nevyspytateľné počasie, išlo o podujatie hodné mena „Bellissima“. Show odštartovala už tradične, krstná mama už 14 výletných lodí spoločností MSC, 84-ročná Sophia Lorenová. Nasledovali veľkolepé vystúpenia Andrea Bocceliho so synom a tiež show moderného cirkusu Cirque de Soleil, ktorého program je aj súčasťou večerných programov počas okružných plavieb MSC. Špeciálne pripravené predstavenia Syma a Varélia sa budú odohrávať v obrovskej sále Carousel Lounge, s plochou vyše 1000 m2 a kapacitou až 450 hostí počas okružných plavieb. Po presune do lode ešte vyše 2300 hostí zabavili vystúpenia hudobníkov Craiga Davida a Nila Rogersa.

Sophia loren na krste msc bellissimaKrstnou mamou výletných lodí spoločnosti MSC je už tradične Sophia Loren. FOTO: msccruises.com


Prečítajte si aj: Okružné plavby s hviezdnym programom


Na svoju prvú 10-dňovú okružnú plavbu sa loď MSC Bellissima vydala, krátko po krste -  v pondelok 4.marca. Počas plavby zo Southamptonu do Janova, loď zakotví v mestách La Coruňa, Lisabon, Valencia, Barcelona a Marseille. MSC Bellissima bude najskôr brázdiť vody Stredozemného mora a následne sa na jeseň presunie do SAE, kde až do jari 2020 bude robiž 8 – 15 dňové plavby do Ománu, Kataru alebo Bahrajnu.

Nezabudnite, že do 30.3.2019 platí akcia na plavby MSC s all inclusive nápojovým balíkom v cene. Balík obsahuje vybrané alkoholické a nealkoholické nápoje v baroch a reštauráciách počas celého dňa, na vybraných plavbách po Stredomorí, Severnej Európe a Karibiku v termínoch od 31.3. - 31.12.2019.

Láka vás plavba na výletnej lodi? Zažite ju na vlastnej koži. Širokú ponuku okružných plavieb nájdete na našom webe.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2023 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

 • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
 • International Air Transport Association
 • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
 • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR