Dokonalý oddych v Ras Al Khaimah v novom luxusnom hoteli InterContinental

CK SATUR - 30.04.2022

Trblietavé brehy Arabského zálivu, ostrov Hayat, luxusný hotel InterContinental v žiari slnečných lúčov a s vrelou pohostinnosťou vám prináša autentická Arábia v emiráte Ras Al Khaimah. A to všetko len 45 min jazdy od Dubaja.

Už len samotný príchod do päťhviezdičkového hotela InterContinental Ras al Khaimah Mina al Arab Resort & Spa vo vás navodí vzácnu jemnosť a neuveriteľný pokoj. Príjemný žblnkot vody pri vstupe vám vnesie do duše pocit harmónie a zladenia. Nič nepôsobí prehnane, je to tak akurát. Dizajn rezortu je inšpirovaný tromi pôvodnými a charakteristickými črtami Spojených arabských emirátov a to, púšťou, horami a morom. Emirát Ras Al Khaima sa pýši aj krásnymi vyhliadkami a najdlhšou zipline na svete (2,83 km). 

Hotel InterContinental Ras Al Khaimah Mina Al Arab Resort & Spa *****
Luxusný hotel InterContinental v Ras al Khaimah. Foto: CK SATUR

Hotel vyrástol na ostrove Hayat v celkom novej štvrti Mina Al Arab. Od centra mesta Ras Al Khaimah je vzdialený cca 20 min. Vybudovaný bol na krásnej piesočnatej pláži dlhej 250 m, ktorá má pozvoľný vstup do mora.

Vodný svet Hotel InterContinental Ras Al Khaimah Mina Al Arab Resort & Spa *****
Exteriér hotela InterContinental, bazén a pláž. Foto: CK SATUR


Inšpirácia: Turistický sprievodca Ras Al Khaimah


Úplne nový hotel ponúka 351 izieb s výhľadom na more, apartmány ako aj súkromné vilky pri bazéne, 6 reštaurácií a priestrannú pláž s ležadlami a slnečníkmi. Rezort vyžaruje eleganciu a živosť zároveň. Pri priestrannom bazéne je príjemný bar, kde si môžete vychutnať skvelé nápoje. Celý hotel spája úhľadné a moderné s arabským štýlom. Izby „Classic“ majú výhľad na more ako aj rodinné vily. Všade máte aj dostatok súkromia a navôkol krásne výhľady na morské scenérie.

Ubytovanie Hotel InterContinental Ras Al Khaimah Mina Al Arab Resort & Spa *****
Izba v hoteli InterContinental. Foto: CK SATUR

Rezort je ideálny na formu stravovania – raňajok či polpenzie, ktoré sa podávajú v hlavnej hotelovej reštaurácii Saffar. Okrem toho si môžete vychutnať svetové kulinárske reštaurácie, autentické s vynikajúcim jedlom. Levant & Nar ponúka libanonskú a tureckú kuchyňu, kde už len pri vstupe to rozvoniava aromatickými koreninami, typickými pre túto časť sveta. Terasa reštaurácie pôsobí elegantne a romanticky a každý víkend si môžete vychutnať aj tematické večere.

Hotel InterContinental Ras Al Khaimah Mina Al Arab Resort & Spa *****
Hotelová reštaurácia. Foto: CK SATUR

Reštaurácia NoHo je inšpirovaná ulicami North Houston, čím vás okamžite prenesie do trendy New Yorku. Ponúka gastronomické zážitky aj cez zdieľané taniere, čo je zas typické pre arabský svet. Pochutnáte si aj na grilovaných jedlách. A nie je tu núdza ani o nočnú zábavu.

Hotel InterContinental Ras Al Khaimah Mina Al Arab Resort & Spa *****
Kulinárske zážitky hotela InterContinental. Foto: CK SATUR

Bar ShaSha pri bazéne ponúka občerstvenie pod šírym nebom, chladené koktaily a krásne výhľady na Arabský záliv. Milovníci vodnej fajky si tu môžu posedieť počas západu slnka a vychutnávať si ju napríklad v jablkovej príchuti. ShaSha je akýmsi rušným centrom zábavy, či už ako miesto pre kino pod hviezdami, pre jogu pri východe slnka, alebo na zatancovanie si salsy.

Príjemný salónik Ramsa Loung sa nachádza pri recepcii s krásnym výhľadom na more a ponúka teplé nápoje a sladké dezerty. V bare Amarbar sa zas podávajú nápoje a ľahké jedlá.

Hotel InterContinental Ras Al Khaimah Mina Al Arab Resort & Spa *****
Salónik Ramsa Loung. Foto: CK SATUR

Hotel myslel aj na svojich najmenších hostí, ktorí sa môžu hrať v zariadení Planet Trekkers a Teens Club, kde sú vonkajšie aj vnútorné priestory a zároveň využiť aj hotelové animácie. Hostia vyhľadávajúci športové vyžitie majú k dispozícii fitness, vonkajší tenisový kurt, oddelené dámske a pánske sauny, wellness s relaxom, procedúrami alebo turecký hammam.

Pre deti Hotel InterContinental Ras Al Khaimah Mina Al Arab Resort & Spa *****
InterContinental aj pre najmenších. Foto: CK SATUR


Ak vás zaujíma aj poznávanie okolia emirátu Ras Al Khaimah, môžete sa vybrať spoznávať púšť, zajazdiť si na ťavách alebo na štvorkolkách na zlatých dunách, preskúmať vysoké pohorie Hajar s krásnymi vyhliadkami a najdlhšou zipline na svete, alebo si zájsť aj do rušného Dubaja.

Pri výbere vyšej dovolenky v Spojených arabských emirátoch vám v CK SATUR radi poradíme. 

 

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2022 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR