Darujte deťom za vysvedčenie zážitky. Vezmite ich na poznávacie zájazdy, na ktoré nezabudnú

CK SATUR - 15.06.2016

 

Letné prázdniny sú pred dverami a rodičia majú plné ruky práce s tým, aby deťom vymysleli čo najlepší program. Stráviť nejaký čas u starých rodičov je zábava a hlavne pomoc, ale každé dieťa chce zažiť aj niečo iné a netradičné. Mysleli ste už niekedy na to, že namiesto klasickej letnej dovolenky by ste sa s deťmi vybrali za zážitkami na poznávací zájazd? Práve teraz je ten najlepší čas, kedy sa úžasná cesta stane odmenou za vysvedčenie. 

S deťmi bez strachu aj do exotiky

Všetky naše poznávacie zájazdy majú program vytvorený tak, aby vyhovovali aj najmladším cestovateľom. Deti sa nebudú musieť nikam naháňať, s dostatkom času si prezrú všetko, čo pritiahne pozornosť ich zvedavých očí. A pozerať sa veru bude na čo. S nami totiž zavítate na safari, do zoo, akvárií, rôznych fabrík a v zálohe máme aj zopár prekvapení.

V Sature sa navyše môžeme pochváliť aj tým, že sme boli prvou cestovkou na Slovensku, ktorá na trh priniesla katalóg FAMILY a v ňom aj poznávacie zájazdy s deťmi do exotiky. Láka vás Karibik, Srí Lanka alebo Amerika? Užiť si takúto poznávačku môžete aj so svojím drobcom, ktorý má viac ako päť rokov.

letna dovolenka v indonezii, poznavacie zajazdy, poznavacky pre deti, zajazdy pre deti, satur

Poznávacie zájazdy prinesú deťom neopakovateľné zážitky. Foto: CK SATUR

Žiaden problém nie je ani presun do cieľa, či už idete na letecký alebo autobusový zájazd. Transfery a celé cestovanie je veľmi dobre zorganizované, na letiskách nehrozia žiadne dlhé prestoje, cesta v komfortnom autobuse bude pohodlná. Ubytovanie, ktoré je v cene poznávacieho zájazdu, je vždy zabezpečené v overených a kvalitných hoteloch. A aby ste nemali ani ďalšie starosti, pocestujete s nami len do krajín, kde nie je potrebné očkovanie a nehrozí žiadne nebezpečenstvo.

Za leto stihnete hneď niekoľko „poznávačiek“

Za posledné roky už množstvo rodičov na vlastnej koži vyskúšalo, že vrhnúť sa v ústrety dobrodružstvu s poznávacími zájazdmi spoločne so svojimi deťmi je tá najlepšia zábava na leto. Dôkazom je aj to, že dopyt po poznávacích zájazdoch každou sezónou rastie. Neoceniteľnou výhodou je, že deti sa nemajú kedy nudiť, zažívajú nové veci, spoznávajú krásne miesta a už od malička si plnia sny. Tráviť tieto chvíle spoločne je tým najlepším spôsobom, ako si upevniť vzájomný vzťah, keďže rodičia počas roka často na svoje ratolesti nemajú veľa času.

disneyland, francuzsko, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy, zajazdy pre deti, poznavacky pre deti, satur

Jedným z najväčších detských snov býva návšteva Disneylandu. Foto: CK SATUR

Bonusom poznávacích zájazdov je, že sa neorganizujú len na celý týždeň, ale aj na niekoľko dní a dokonca sa dajú podniknúť len ako predĺžené víkendy. Počas letných prázdnin ich tak môžete absolvovať hneď niekoľko. Pri jednodňových zájazdoch je na palube k dispozícii animátor. Môžete sa spoľahnúť aj na to, že celým zájazdom vás povedú sprievodcovia, ktorí majú radi deti a často aj pedagogické vzdelanie. Vďaka tomu sa s nimi malí cestovatelia nielen zabavia, ale aj niečo naučia.

Oproti klasickým letným dovolenkám pri mori sú ideálne pre tých, ktorí neradi celú dovolenku len tak ležia na pláži. To však neznamená, že pri tvorbe plánu niektorých poznávacích zájazdov nemyslíme aj na tých najmenších. Mnohé z nich majú totiž v programe naplánované aj kúpanie v mori. S poznávacími zájazdmi môže rodina ušetriť vďaka detským paušálom.

karibik, leto, letna dovolenka, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy, dovolenka v exotike, satur

S deťmi sa môžete bez strachu vybrať aj na poznávací zájazd do exotiky. Foto: depositphotos.com

V Sature si obzvlášť dávame záležať aj na tom, aby sa celý poznávací zájazd niesol v dobrej atmosfére a nikto nemal pocit, že kým sa dostane rad na neho, prejde celá večnosť. Maximálna veľkosť skupiny je preto šestnásť členov. Naši sprievodcovia majú vďaka tomu oveľa viac času venovať sa každému a nikto sa necíti postavený na vedľajšiu koľaj.

A kam sa môžete vybrať na výlet? Možností je takmer nekonečno! Samozrejmosťou sú poznávacie zájazdy v Európe, ale aj exotike a špeciálnou kapitolou sú okružné plavby na krásnych a komfortných lodiach.

Do Francúzska za kreslenými postavičkami

Najťažšie z celého procesu bude rozhodnúť sa. Ak vášmu dieťaťu zažiaria oči, hneď ako sa povie Disneyland, s najväčšou pravdepodobnosťou máte vyhraté. Na štyri dni za sebou necháte všetky starosti a spoznáte hlavné mesto Francúzska. Na letisko do Viedne si vás dovezieme a hneď po prílete do Paríža sa začne naše spoločné dobrodružstvo. Ako prvú máme v zozname prehliadku niektorých častí mesta, za ktorou nasleduje plavba po Seine.

disneyland, francuzsko, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy, zajazdy pre deti, poznavacky pre deti, satur

Vezmite svoje deti na poznávací zájazd do Disneylandu. Nikdy naň nezabudnú. Foto: CK SATUR

Druhý a tretí deň strávime prehliadkou a návštevou tých najrôznejších atrakcií, ktoré ponúka Disneyland. Fotografia s obľúbenými postavičkami bude ešte dlho zdobiť vašu chladničku. A stavíme sa, že svoj sen si splnia nielen deti, ale aj mnohí dospelí.

Vybrať si ale môžete aj o deň dlhší zájazd, vďaka ktorému si pozriete aj Eifelovku, Notre Dame alebo Louvre. Je len na vás, či sa necháte zlákať jednou z najznámejších galérií vo svete. Záber s Eiffelovou vežou by však po návšteve Paríža nemal chýbať v žiadnom albume.

Okrem kreslených postavičiek v Disneylande navštívite aj tie v Asterix Parku, kde vás privíta šikovný a rýchly Asterix a Obelix, stále trochu „bojujúci s nadváhou“. Spoločne s ich kamarátmi a druidmi sa vrátite o niekoľko storočí späť, keď Galovia bojovali s Rimanmi. Komu budete pomáhať a pre ktorú z množstva atrakcií sa rozhodnete? To už necháme na vás...

asterix park, francuzsko, poznavacie zajazdy, poznavaci zajazd, zajazdy pre deti, satur

Vo Francúzsku môžete navštíviť aj Asterix Park. Foto: CK SATUR

Množstvo prekvapení v Škandinávii

Za poznávaním a oddychom sa nemusíte vybrať len do tepla, naopak aj v škandinávskych krajinách čaká kopec prekvapení. Ako inak by ste označili muža s najväčšou nohou na svete, list napísaný na zrnku ryže alebo muža s kovovým nosom? Všetky tieto kuriozity si na vlastné oči obzriete vy aj vaše deti v dome podivností v Kodani.

Rovnako ako k Francúzsku patrí Eifelovka, so Škandináviou sa neodmysliteľne spája meno rozprávkara Hansa Christiana Andersena. Na jeho najslávnejšie príbehy ako Cisárove nové šaty, Malú morskú vílu či Snehovú kráľovnú si zaspomínate v Múzeu rozprávok. Ani to však nie je všetko, v Dánsku ešte zavítame medzi Guinessove rekordy, trochu strachu si vyskúšame v Strašidelnom laboratóriu, večer si užijeme v zábavnom parku Tivoli a neobídeme ani najväčšie severské laboratórium Tycha de Brahe.

tivoli, kodan, dansko, poznavacie zajazdy, poznavacky pre deti, zajazdy pre deti, satur

V zábavnom parku Tivoli sa bude páčiť každému malému dobrodruhovi. Foto: depositphotos.com

Ďalšie zážitky naberieme vo Švédsku. Deti nezabudnú na najväčšie severské vedecké centrum Universum, ktoré pod jednou strechou spája tropický prales a voľne žijúce zvieratá. Okrem toho sa vyberieme aj po stopách slávnych hrdinov kníh spisovateľky Astrid Lindgrenovej. Radšej sa vopred pripravte na Pipi Dlhú Pančucha a Emila z Lönebergy, aby ste nezažili šok, keď hrdinov svojho detstva uvidíte naživo.

Ako chutí exotika? Dozviete sa na Srí Lanke

Obrovskú zásobu zážitkov si deti odnesú aj z návštevy ostrova Srí Lanka. Viete si predstaviť ich dokorán otvorené oči, keď sa budú pozerať ako sa 70 slonov, ktoré sú obyvateľmi slonieho sirotinca v Pinnawale, rozbehne k rieke, aby sa okúpalo? Ak budeme mať šťastie, staneme sa svedkami presne takéhoto divadla.

sri lanka, slon, slony, poznavacie zajazdy, poznavacky pre deti, zajazdy pre deti, exotika, dovolenka v exotike, letna dovolenka, satur

Vidieť na vlastné oči kúpanie slonov je obrovský zážitok. Foto: depositphotos.com

Súčasťou zájazdu na Srí Lanku je aj oddych na pláži a relax, ale ani ten nie je úplne obyčajný. Je to totiž príležitosť na pozorovanie veľrýb a delfínov.

NASA alebo plávanie s delfínmi?

Na poznávací zájazd sa s nami môžete vybrať aj do Ameriky. Pri návšteve Floridy vás vezmeme na najslávnejšiu pláž v Miami South Beach, v prírodnej rezervácii Everglades zažijete dávku adrenalínu, keď sa budeme plaviť špeciálnym vodným vznášadlom v obkľúčení aligátorov. Deti sa o týchto plazoch dozvedia niečo viac na neďalekej farme. Na myse Cape Canaveral sa nachádza centrum vesmírneho a kozmického programu agentúry NASA, takže malí vedátori majú cieľ svojho výletu jasný.

Florida je aj domovom Mickeyho Mousa, čo znamená, že návšteva Disneyworldu je povinnou jazdou, kde sa vaše princezné nebudú vedieť odtrhnúť od Popoluškinho hradu.

Malí zoológovia si svoje vedomosti obohatia v Theater of The Sea (Morské divadlo), kde sa dozvedia zaujímavosti o rôznych obyvateľoch oceánu. Ak v sebe ukrývajú aj kúsok dobrodružného ducha, vrhnú sa do plávania s delfínmi, tuleňmi či rajami. Po adrenalínových zážitkoch si spoločne oddýchnete na plážach Floridy a vykúpete sa v oceáne.

delfín, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy, zajazdy pre deti, satur, poznavacky pre deti

Chcete pre svojho drobca pripraviť nezabudnuteľný zážitok? Dovoľte mu zaplávať si s delfínmi. Foto: CK SATUR

Návštevu New Yorku ocení aj tínedžer

Ak máte doma tínedžera, ktorý sa nezaobíde bez všetkých tých moderných a trendových „i“ vecičiek, vydajte sa s ním na návštevu New Yorku. Jedným z bodov programu poznávacieho zájazdu vo Veľkom Jablku je aj návšteva Apple store. Stavíme sa, že tento spoločný výlet váš pubertiak neofrfle.

Rodičia ocenia aj možnosť vydať sa za kultúrou a stať sa svedkami niektorého z divadelných predstavení na slávnom Broadwayi. Bezkonkurenčne najväčším hitom ale bude návšteva Sochy Slobody, Empire State Building a Rockefellerovho centra.

central park, new york, poznavaci zajazd, poznavacie zajazdy, usa, satur, poznavacky s detmi, zajazdy pre deti

V New Yorku si najlepšie oddýchnete v Centra Parku. Foto: depositphotos.com

Mladšie deti nebudete vedieť vytiahnuť z hračkárstva Toys "R" US, ktoré je otvorené až do polnoci. Nejde len tak o nejaké obyčajné hračkárstvo, deti si v ňom budú pripadať skôr ako v zábavnom parku.

Možností máte ale ešte oveľa viac. Porozmýšľajte, či práve poznávací zájazd nie je najlepšou odmenou za vysvedčenie a vyberte si z našej ponuky.

Poznávanie z paluby lode

Alternatívou ku klasickej letnej dovolenke pri mori je okružná plavba. Za niekoľko dní spoznáte množstvo miest. Dovolenka na palube lode má v sebe navyše aj niečo exotickejšie.

Spoločne s deťmi vás ubytujú v rodinných kajutách, na palube je zabezpečené stravovanie formou plnej penzie, čo je výhoda pre deti aj rodičov. Pri väčšine plavieb cestujú až dve deti do 18 rokov zdarma.

msc armonia, poznavacia plavba, poznavacie plavby, baleare, leto, letna dovolenka, exotika, satur

Stráviť letnú dovolenku môžete aj netradične, napríklad na palube lode MSC Armonia. Foto: CK SATUR

Tohtoročnou novinkou v Sature je okružná plavba s výletnou loďou MSC Armonia okolo Baleárskych ostrovov, kde je pre rodiny s deťmi pripravený aj rodinný klub Planet Fun a služby light all inclusive. Slovenskí animátori na palube pripravia pre deti množstvo animácií a celodenný program, pre dospelých je k dispozícii slovenský sprievodca, ktorý vám vysvetlí a ukáže všetko, čo potrebujete.

Poznávacie plavby sú najlepšou kombináciou náučnej dovolenky a kúpania v mori či bazénoch. Na palube MSC Armonia nájdete tri bazény aj vodné ihrisko, kde sa vaše deti vyšantia dosýtosti.

msa armonia, lod, poznavacie plavby, poznavacky pre deti, zajazdy pre deti, exotika, satur

Aj vaše deti sa môžu takto zabávať na palube lode MSC Armonia. Foto: CK SATUR

Miestom, odkiaľ ich ale nebudete vedieť vytiahnuť je LEGO herňa a pre najmenších CHICCO herňa. Pri obľúbených stavebniciach strávia deti dlhé hodiny a ich fantázia bude pracovať na plné obrátky.

msc armonia, poznavacia plavba, poznavacie plavby, baleare, leto, letna dovolenka, exotika, satur

Z obrovskej LEGO herne nebudete vedieť svoje deti vytiahnuť. Foto: CK SATUR

Na výlet s kráľovnou morí

Nezabudnuteľný zážitok je aj plavba s najväčšou výletnou loďou na svete Harmony of the Seas. Loď, ktorá je o 93 metrov dlhšia ako Titanic a o 50 metrov vyššia ako Eiffelova veža, brázdi od mája do októbra vlny Stredozemného mora. Nástupnými miestami sú Barcelona alebo Ríma a na trase má napríklad Mallorcu, Neapol, Marseille alebo La Speziu. Od 5. novembra sa bude plaviť po Karibiku.

harmony of the seas, poznavacie plavby, poznavanie s detmi, poznavacky s detmi, zajazdy pre deti, satur

Najväčšiu výletnú loď na svete Harmony of the Seas nájdete aj v ponuke CK Satur. Foto: CK SATUR

Ohromujúce sú aj náklady, ktoré spoločnosť vynaložila do jej výstavby. Vyšplhali sa totiž až k hranici jednej miliardy eur. Na šestnásť palúb sa zmestí až 6360 cestujúcich, o ktorých sa postará 2100 členov posádky. O tom, že nejde o obyčajnú výletnú loď sa presvedčíte už na prvý pohľad. Keď si ju však obzriete lepšie nebudete veriť svojím vlastným očiam ešte viac.

Okrem tradičných bazénov či fitnes má v zálohe aj niekoľko špecialít. Tou najväčšou sú dve horolezecké skalné steny. Okrem nich sú súčasťou lode Harmony of the Seas aj najväčšie tobogany, flowdriving a zmenšená verzia newyorského Central Parku. Na palubách sa tiež nachádza desaťtisíc živých rastlín a 52 stromov. Drinky cestujúcim namiešajú robotickí barmani.

harmony of the seas, poznavacie plavby, poznavanie s detmi, poznavacky s detmi, zajazdy pre deti, satur

Na palube Harmony of the Seas prežijete tú najneuveriteľnejšiu dovolenku. Foto: CK SATUR

Chcete zažiť takéto dobrodružstvo na vlastnej koži? Navštívte cestovnú kanceláriu Satur, ktorá má plavbu s najväčšou výletnou loďou sveta Harmony of the Seas v ponuke!


Páčil sa ti článok? Ukáž ho svojim priateľom.


Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR