Nový most Pelješac uľahčí cestu na juh Chorvátska

CK SATUR - 31.07.2022

Juh Chorvátska je po 300 rokoch spojený s ostatnou časťou krajiny. Do Dubrovníka už tak nemusíte prechádzať autom, autobusom cez Bosnu a Hercegovinu, ale prejsť cez nový most Pelješac, čím je tak cestovanie touto časťou krajiny praktickejšie a oveľa príjemnejšie.

Most Pelješac bol postavený v južnej Dalmácii, ktorá je seizmickou oblasťou, kde bývajú časté zemetrasenia a tiež silné vetry. O to náročnejšie bolo postaviť takýto megaprojekt. Most je dlhý 2,4 km, široký 21 m a vysoký je 55 m. Slávnostne bol otvorený 26. júla 2022 a radí sa medzi päť najväčších v Európe.

Most Pelješac. Chorvátsko
Most Pelješac. Chorvátsko. Foto: ec.europa.eu

Tento strategický projekt v hodnote  viac ako 500 mil. eur, ktorého stavba trvala 3 roky, prináša lepšiu dopravnú dostupnosť do Dubrovníkacelého polostrova Pelješac. Zo Záhrebu do Dubrovníka trvá cesta približne 6 hodín, ale vďaka prechodu cez most sa tak jazda skráti o 2 hodiny a vy si tak dovolenku v Chorvátsku v tejto časti krajiny vychutnáte aj o úžasné projekty a scenérie.

Pelješac - mapa. Chorvátsko
Mapa - most Pelješac. Chorvátsko. Foto: korculainfo.com

Samotný most ako i prístupové cesty a tunely sú ukážkou vynikajúcej technickej zručnosti. Pred vstupom na most je v smere na Pelješac parkovisko a toalety. Za vstup na most ani za toalety sa neplatí. 


Inšpirácia: 20 najlepších chorvátskych pláží


 

Dubrovník. Chorvátsko.Dubrovník. Foto: CK SATUR

Náš tip:

Užite si dovolenku na juhu Chorvátska, v južnej Dalmácii, ktorá má úchvatné scenérie, nádherné pláže a svoju perlu – Dubrovník. 

 

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Mestského súdu Bratislava III, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2023 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR