Čarovné Toskánsko v októbri

CK SATUR - 05.10.2021

Idylická zelená krajina malebného Toskánska patrí nesporne medzi najromantickejšiu oblasť Talianska. Kopce posiate vinohradmi, olivovníkmi, stredovekými kláštormi a starobylými usadlosťami patria k tým najkrajším a najvýznamnejším v krajine.

Florencia, Šikmá veža v Pise, Siena a krásne malé mesto Lucca sú dokonalou toskánskou ukážkou, a preto niet divu, že každý sníva o dovolenke práve tu. Nechajte sa na päť dní zlákať na spoznávanie Toskánska s naším sprievodcom, čo vám rozpovie všetky "toskánske perly."

Val d'Orcia, Toskánsko
Toskánske esencie. Foto: depositphotos.com

Najskôr vás privíta kúpeľné mestečko Montecatini Terme s jeho výraznou stredovekou atmosférou, kde uvidíte areál starých kúpeľov s množstvom starých fresiek. V jednej z pôvabných kaviarničiek ochutnáte pravú taliansku kávičku a čas zostane i na jazdu zubačkou do časti Montecatini Alto, odkiaľ je krásny výhľad na mesto. 

brown concrete building under blue sky during daytimeKúpeľné mestečko Montecatini Terme. Foto: unsplash.com

Keď sa ďalší deň ocitnete vo Florencii, tak sa vám otvorí svet plný nekonečného umenia. Prejdete sa historickým centrom, prehliadnete si Dóm, Palazzo Vecchio na námestí Piazza della Signoria s dokonalou sochou Dávida od Michelangela, Medicejskú kaplnku a známy most Ponte Vecchio s množstvom tradičných zlatníctiev. Milovníci umenia môžu navštíviť aj obrazovú galériu Uffizi.

Panorama mesta florencia v taliansku
Florencia a most Ponte Vecchio. Foto: CK SATUR

Toskánsko budete obdivovať aj v meste s najslávnejšou šikmou vežou, pričom nevynecháte Baptistérium a Dóm. Ďalej sa presuniete do rodiska Pucciniho, historického mesta Lucca, ktorému sa hovorí  aj mesto 100 kostolov. Má tiež dokonale zachované a schodné (dá sa po nich chodiť) múry zo 16. storočia. Tento štvorkilometrový chodník s výhľadom na mesto je skvelým východiskovým bodom pre prehliadku mesta. Milovníci nakupovania si tiež prídu na svoje, lebo práve tu sú tie najlepšie trhy v Taliansku, kde sa dajú nakúpiť vína, či ručne vyrobené predmety.

Pisa. Foto: CK SATUR


Inšpirácia: Turistický sprievodca Toskánskom


Za etruskou civilizáciou sa vydáte do mesta Volterra, presláveného ťažbou a spracovaním alabastru. Kulisy historických filmov si pripomeniete v stredovekom mestečku San Gimignano, ktorý vypadá ako stredoveký Manhattan, spoznáte Dóm, Baziliku di Santa Maria Assunta, Palazzo del Popolo, múzeum Civico a námestie Piazza della Cisterna, na ktorom okrem iného je aj zmrzlináreň Dondoli – niekoľkonásobný svetový víťaz vo výrobe tejto mrazenej pochúťky. Prehliadku zakončíte príjemnou návštevou toskánskych viníc, spojenou s ochutnávkou vín z oblasti San Gimignano. 

San Gimignano, Toskánsko
San Gimignano. Foto: depositphotos.com

Ešte sa ponoríte aj do toskánskeho stredoveku v meste Siena, kde sa malebné historické centrum pýši 88 m vysokou vežou Torre del Mangia, odkiaľ je prekrásny výhľad na slávne námestie Piazza del Campo. Na tomto najväčšom stredovekom námestí v Európe sa dvakrát do roka konajú známe konské preteky „palio“.


Toskánsko s CK SATUR. Zdroj: youtube.com

Toskánsko je ideálne pre turistov každého veku, kde si môžete v pokoji prezerať historické pamiatky, umelecké diela, prejsť sa po olivových hájoch či vinohradníckych sadoch alebo len tak romanticky tráviť čas v obklopení malebnej prírody. Na historických námestiach, ktorých príbehy siahajú do dávnych dôb si zas dokonale vychutnáte pravé talianske delikatesy s pohárom vína z miestnych oblastí Chianti či Val d'Orcia.

Aktuálne informácie ohľadom podmienok vstupu do Talianska a návratu na Slovensko nájdete v našej covid mape

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2021 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR