Najlepšie dovolenkové destinácie pre mladých

CK SATUR - 11.06.2023

Preskúmajte tie najlepšie dovolenkové destinácie, ktoré (nielen) mladým vnášajú do života perfektný zážitok. Môžete objavovať nové miesta, spoznať nových ľudí, vyskúšať more atrakcií a zároveň sa tak podeliť o všetky tie dobrodružstvá s niekým, koho máte radi. Tu sú naše tipy na tie, kde už teraz môžete prežiť dovolenku plnú zábavy.

Dubaj

Znalci zábavy a nových atrakcií si užijú super moderný Dubaj. Mesto, ktoré žije deň aj noc. Dubaj má niekoľko centier, kde nájdete množstvo hotelov. Či už si vyberiete štvrť Deira, ktoré má staré centrum so známym starým trhom a novú časť aj s kvalitnými hotelmi, Downtown v okolí najvyššej veži Burj Khalifa, alebo pekná je i štvrť s 200 mrakodrapmi Marina, či legendárna Plam Jumeirah.

Vodné športy v Dubaji.
Nikdy nekončiaca zábava v Dubaji. Foto: CK SATUR

Náš tip:

Ocenený prímorský rezort Nikki Beach má výbornú polohu pre ľahký prístup ku dubajským atrakciám, nákupným centrám a je tiež blízko pri letisku. Nachádza sa na Pearl Jumeirah, má rozsiahle vonkajšie priestory a nádherný výhľad na Arabský záliv. Nájdete tu aj plážový klub Nikki Beach Dubai, ktorý je známy nielen v Dubaji, ale aj vo svete.  

Pohľad zhora v Niki Beach Resort & Spa na pieskovú dubajskú pláž a more.
Hotel Nikki Beach Dubai. Foto: CK SATUR

Dovolenka pre mladých

Lisabon

V Lisabone nájdete dovolenku 2v1, a teda aj romantiku i zábavu. Vďaka svojej krásnej architektúre, očarujúcim uličkám a výbornému jedlu, je Lisabon ideálnym miestom na útek za dobrodružstvom. Za bieleho dňa môžete preskúmať impozantné námestia, cez starú štvrť Alfama, až ku hradu sv. Juraja či kláštoru Hieronymov v štvrti Belém. Mesto ožíva pred zotmením, kedy je čas na večeru, a keď sa celkom zotmie, vyrazte na „Ružovú ulicu“, ktorá je ozaj ružová, a o bary a kluby tu nie je núdza. 

Žltá električka pred kláštorom Hieronymov v Lisabone
Električka pred kláštorom Hieronymov v Lisabone. Foto: CK SATUR

Náš tip:

Až vás láka objavovanie Lisabonu so sprievodcom, v našej ponuke nájdete poznávacie zájazdy nielen v Lisabone, ale aj v rámci celého Portugalska, vrátane Azorských ostrovov a Madeiry. 

Mykonos

Biele domy, dláždené ulice a rušný nočný život. Asi tak by sme mohli jednoducho charakterizovať grécky Mykonos. Atmosféra večierkov lahodí tým, čo radi tancujú a ponocujú. Ostrov je síce malý, ale nájdete tu dokonca aj Malé Benátky. Ikonou sú tu veterné mlyny na kopci s výhľadom na mesto, ktoré sú na zozname UNESCO. Okrem večierkov vás tu možno potešia aj skvelé nákupy a najkrajšie grécke pláže, ako Paradise, Super Paradise či Elia. Najvychýrenejšie sú nočné kluby Cavo Paradiso, Amnesia a Super Paradise.

Žena stojaca pri bazéne a hľadiaca na more a loď na ostrove Mykonos.
Mykonos plný zábavy, ale aj krásnych výhľadov. Foto: CK SATUR

Náš tip:

Navštívte susedný ostrov Délos, ktorý je na zozname UNESCO. V antike bol pre Grékov veľmi posvätný. Nájdete tu ruiny starovekých chrámov. 

Malorka

Španielska Malorka je známa rušným nočný životom a diskotékami. Pri hlavnom meste Palma de Mallorca je množstvo rušných stredísk, promenád, barov a reštaurácií s výbornou kuchyňou. Večierka na tomto mieste prakticky neexistuje a “parties” tu končia častokrát až pri východe slnka. Keď sa vám už “žúrovanie” omrzí môžete sa vybrať do aquaparkov Western a Magaluf, požičať si auto a objavoať čarovné ostrovné zákutia. Samostatnou kapitolou tu sú pláže. Tyrkysová farba mora a biely jemný piesok sú neodolateľné.  Ak sa rozhodnete pre dovolenku na tomto ostrove, určite by ste mali zažiť niektorý z medzinárodných festivalov, ktoré sa tu konajú hlavne počas leta, koncert alebo aspoň navštíviť jeden z klubov. 

Biely piesok, tyrkysové more a hotel v pozadí. Malorka
Kto by odolal takejto krásnej pláži? Foto: depositphotos.com

Riviéra Maya

Najčarovnejší región Mexika, ktorý hýri živými farbami a je teplý po celý rok, si zaslúži všetko uznanie. Exotická riviéra Maya je ideálna pre milovníkov pláží, zábavy a dobrodružstva. Leží na polostrove Yucatán, takže vám stačí priletieť do Cancúnu. Je tu množstvo nádherných bielych pláží, cenotov, mayských ruín a všade panuje uvoľnená atmosféra. Vyskúšať môžete šnorchlovanie, potápanie a vrelo odporúčame návštevu parkov, ako je napríklad Xcaret. Známy disco klub Coco Bongo v Cancúne vás iste zaujme, ako aj dlhá ulica plná obchodov, barov a reštaurácií v Playa del Carmen. 

Pohľad na pláž, drevené mólo, blankytné more a palmy so slnečníkmi. Mexiko.
Nádherné pláže s bielym pieskom, blankytným morom a skvelé hotely v Mexiku. Foto: CK SATUR

Bali

Ďalším rajom „Instagrammerov“ je tropický ostrov Bali. Tu si vás získajú úžasné pláže, dokonalé ryžové políčka, starobylé chrámy či rafinované umenie, ktoré je spestrením celého ostrova. Rozmanitá divočina, sopky a malebné hory tiež stoja za poznanie. Nechajte sa zlákať na kurz varenia, plavbu pri západe slnka a nezabudnite navštíviť tradičné kúpele. 

Kúpajúca sa žena v bazéne a zelená záhrada navôkol.
Tropický raj ostrova Bali. Foto: CK SATUR

Náš tip:

Hard Rock Hotel Bali je ideálnym miestom pre mladých ľudí a fanúšikov hudby! Tento kreatívny dizajnový kultový hotel je vynikajúcim štartom pre poznávanie farebného nočného života v meste Kuta a leňošením na pieskovej pláži.

 Hotel Hard Rock na Bali, s bazénom, palmami a tobogánmi.
Hotel Hard Rock na exotickom Bali. Foto: CK SATUR

Dovolenka pre mladých

 

Veríme, že sme vás inšpirovali. Ak vás naša ponuka dovolenkových destinácií zaujala, radi vám pri výbere v CK SATUR poradíme. 

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Mestského súdu Bratislava III, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2023 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR