Aká je dovolenka na Južnom Cypre?

CK SATUR - 08.09.2020

Naša kolegynka, produktová manažérka Peťa navštívila, spolu s našou generálnou riaditeľkou Norikou Fedorovou, krásny Južný Cyprus, aby vám priniesli aktuálne informácie z obľúbených letovísk aj o tom, aká je atmosféra na ostrove a aké hotely máme v ponuke.

Aká je atmosféra v letoviskách?

Južný Cyprus je v zelenej, teda bezpečnej zóne a Slováci tu tak môžu pokojne dovolenkovať. Čísla nakazených má táto obľúbená destinácia podobné ako naše milované Slovensko. Dôležitejším momentom je fakt, že ani Rusi ani Briti nemajú na južný Cyprus povolený vstup bez testu, ktorého cena nie je najnižšia, a preto je táto destinácia tento rok oveľa pokojnejšia. Aktuálne sú na Cypre na verejných vnútorných priestranstvách povinné rúška, na hoteloch sa dodržiavajú hygienické opatrenia, na vlastné oči sme videli a zažili ako vážne berú proces dezinfekcie nielen v hoteloch, ale aj na transferoch, v reštauráciách a na izbách. V otvorených priestoroch sa rúška nosiť nemusia, v niektorých hoteloch merajú hosťom teplotu, no vo všeobecnosti nepocítite žiadne obmedzenie (budete sa cítiť bezpečne ako doma). Služby all inclusive nie sú obmedzené, jediným obmedzením sú animácie, ktoré zo svojho programu vylúčili dotykové hry a SPA centrá, v ktorých sa neprevádzkujú vlhké sauny.

Rušné letoviská Ayia Napa a Protaras sú poloprázdne, mnohé taverny a bary túto sezónu neotvorili, no napriek tomu, ak nehľadáte rušný nočný život, prežijete oveľa príjemnejšiu dovolenku, pretože mesto nie je hlučné a preplnené. Obchody fungujú do noci a otvorené sú aj niektoré bary. Pláže sú ako v Karibiku, hlavne v letovisku Ayia Napa. Obrovskou výhodou je teplé more, takže plávať môžete celý deň a pokojne aj skoro ráno, či neskoro podvečer a nikdy vám nebude zima ????.

Čo potrebujem pre vstup na Južný Cyprus?

Stačí mať vopred vyplnené dva dokumenty - Flight Pass a Passenger Locator. Flight Pass sa vypĺňa online na stránke https://cyprusflightpass.gov.cy/, pričom je možné ho vyplniť najskôr 24 hodín pred odletom. Na stránke sa zaregistruje a vyplníte všetky potrebné údaje. Po vyplnení údajov a odoslaní formulára vám príde na mail potvrdenie, ktoré si vytlačíte a zoberiete so sebou, resp. môžete ho mať aj v mobile (sú to cca 4 strany A4). Druhý dokument, Passenger Locator, dostanú naši klienti spolu s pokynmi na cestu. Na letisku po prílete kontrolujú cestovný doklad (pas alebo OP) a tieto dva dokumenty.

Od 5. septembra Cyprus zaradil Slovensko do rizikovejšej „B“ kategórie. Pre cestujúcich to znamená, že už pred vstupom na palubu lietadla musia mať negatívny test na COVID-19. My vám k dovolenke preplatíme náklady spojené s jeho absolvovaním vo výške 50 EUR na dospelú osobu a dieťa nad 12 rokov.

Pri prílete na Slovensko sú cestujúci povinní vyplniť online formulár na webovej stránke Ministerstva dopravy a výstavby SR: https://www.mindop.sk/covid/ 

Ktorý hotel si vybrať pre svoju dovolenku?

Nissi Beach ****+

Hotel sa rozprestiera v krásnej tropickej záhrade s rozlohou 100 000 m² priamo pri unikátnej pláže Nissi Beach, známej pre svoj čisté tyrkysové more a zlatistý piesok. Klientom ponúka polpenziu, ale aj a all inclusive služby, pričom pri all inclusive sú ponúkané tie isté nápoje ako pri polpenzii, teda kvalitné soft drinky, pivo, víno, káva... Ležadlá a slnečníky na pláži aj v záhrade sú zahrnuté v cene. Po príchode klientov čaká pozornosť od hotela – fľaša vína a ovocie. Ubytovať sa môžete v štandardných izbách, beach bungalovoch alebo beach suitách s terasou a ležadlami na trávniku s výhľadom na more a pláž.

Naša Peťa by tento hotel odporučila:

 • všetkým, ktorým primárne záleží na tom, aby pláž a more boli dokonalé, pretože hotel leží na najkrajšej pláži v letovisku Ayia Napa,
 • všetkým, ktorí milujú dokonalé a romantické výhľady z izby /ranné aj večerné/ na nekonečné more – verte, oplatí sa priplatiť si za izbu s výhľadom na more,
 • všetkým, ktorí majú na jednej strane radi oddych, ale na strane druhej zase zábavu, pretože za pár minút pešej chôdze ste v centre diania

Pernera Beach ****+

Zrenovovaný hotel Pernera Beach patrí medzi najlepšie hotely v stredisku Protaras. Výborná poloha na krásnej pláži, chutné jedlo a široká ponuka kvalitných služieb čakajú na každého klienta. Novozrekonštruované izby v svetlom štýle majú rozťahovaciu prístelku, rodinné izby majú poschodovú posteľ pre deti do 12 rokov. Novinkou sú suity s privátnym bazénom, ktoré majú 4 pevné lôžka oddelené paravanom. Hotel je postavený na výbežku s výhľadom na more a kamenným vstupom do mora, ktorý končí zátokou s krásnou piesočnatou plážou s pozvoľným vstupom do mora.

Naša Peťa by tento hotel odporučila pre:

 • Rodiny s deťmi pre možnosť ubytovania v rodinných izbách
 • Párom, ktorí majú radi vyšší komfort a súkromie na dovolenke pre možnosť buknutia izieb s privátnym bazénom
 • Všetkým, ktorí preferujú pokojnejšiu dovolenku

Crystal Springs Beach ****+

Nachádza sa priamo pri pláži na okraji obľúbeného strediska Protaras. Obklopuje ho krásna udržiavaná záhrada a pláž v zálive Vrisoudia je ideálnym miestom na pokojnú dovolenku. Rušnejšie centrum Protarasu je vzdialené cca 2 km.

Hotel prešiel rekonštrukciou a už v minulosti boli naši klienti s dovolenkou v tomto hoteli vždy spokojní. Má navyše jeden z najlepších ultra all inclusive v Ayia Nape s výborným výberom kvalitných nápojov a miešaných drinkov. Klienti dostávajú po príchode welcome package – šampanské a ovocie. Pláž je dostupná pár schodmi a je v zátoke s pozvoľných vstupom do mora.

Naša Peťa by tento hotel odporučila:

 • Rodinám s deťmi pre možnosť ubytovania v rodinných izbách 2+2
 • Všetkým, ktorí majú radi hotely s polohou v tichej oblasti a pokojnú dovolenku
 • Klientom, ktorí majú radi záhrady a veľa zelene priamo v priestoroch rezortu

Stamatia ***+

Výhodou hotela je jeho poloha len kúsok od centra vyhľadávaného letoviska Ayia Napa s možnosťami nákupov a zábavy, ale aj krásnou plážou, od ktorej klientov delí len 100 metrov. Hotel službami prevyšuje svoju oficiálnu kategóriu a ponúka možnosť raňajok, polpenzie a all inclusive.  Je kompletne zrekonštruovaný a má priestrannú svetlú reštauráciu a bar s vonkajšou terasou, bazénom a detským bazénom. Raz za týždeň hrá na terase živá hudba.

Naša Peťa by tento hotel odporučila:

 • Klientom, ktorí cestujú ako pár alebo rodina a čas radi trávia aj mimo hotela, pretože okolie je trochu rušnejšie  
 • Klientom, ktorí majú radi menšie hotely, v ktorých zábava, atrakcie a vybavenosť je na jednom mieste
 • Klientom, ktorí hľadajú cenovo výhodnejšiu dovolenku

Okeanos Beach ****

Novozrekonštruovaný boutique hotel nájdete priamo na krásnej piesočnatej pláži v centre Ayia Napy. 90% izieb má výhľad na more – priamy alebo bočný. Výhodou je, že je to malý kompaktný hotelík so 64 izbami, kde si odskočíte priamo od bazéna okúpať sa do mora. Pláž, ktorá začína pri hoteli, je niekoľko km dlhá a lemovaná hotelmi, plážovými barmi a reštauráciami. Do centra strediska sa klienti dostanú peši za 7 minút. Veľkou výhodou hotela je priamy vstup na pláž, na rozdiel od ostatných hotelov ležiacich v tejto oblasti, ako aj ležadlá a slnečníky na pláži v cene.

Naša Peťa by tento hotel odporučila:

 • Klientom, ktorí cestujú ako pár
 • Klientom, ktorí vyhľadávajú boutique hotely
 • Klientom, ktorí majú radi rušnejšie prostredie, pretože poloha hotela je blízko mesta

Atlantica Mare Village *****

Novinka tak v našej ponuke ako aj na južnom Cypre. Ide o novopostavený hotel v zátoke s piesočnatou plážou s pozvoľným vstupom do mora. Pozostáva z hotelovej časti a veľkej záhrady s domčekmi, v ktorých nájdete rôzne typy izieb (s bazénmi, klasické izby, izby s oddelenou spálňou, pre rodiny 2+3 izby s dvomi oddelenými spálňami, pričom do tejto izby sa zmestí až 6 osôb). Všetky izby sú moderne a veľmi pekne zariadené. Po areáli je možné pohybovať sa pomocou "golfových" vozíkov. Jeho ďalšou výhodou je rozsiahly aquapark pre deti, detský bazén, ako aj izby s privátnym bazénom alebo izby s priamym vstupom do bazéna, ktorý zdieľa ďalších 5 izieb (tzv. Sharing pool izby). V komplexe je viacero bazénov pre dospelých a deti. Hotel je priamo na pláži, slnečníky a ležadlá sú zahrnuté v cene.

Naša Peťa by tento hotel odporučila pre:

 • Rodiny s deťmi, pretože hotel má veľké rodinné izby, akvapark, detský bazén, animácie a pozvoľný vstup do mora
 • Náročných klientov, ktorí majú radi súkromie priamo na pláži a pokojnú dovolenku, pretože hotel má VIP zónu s vlastným bazénom a izbami s terasou

Páčil sa ti článok? Ukáž ho svojim priateľom.


Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

 • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
 • International Air Transport Association
 • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
 • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR