8 dôvodov prečo poznávať svet s nami

CK SATUR - 22.11.2018

Radi spoznávate svet a už teraz plánujete svoje cesty v roku 2019? Odštartovali sme predaj poznávacích zájazdov pre rok 2019. Aj pre vás sme tento rok, rozšírili našu ponuku poznávacích zájazdov a prispôsobili ju ešte viac vašim požiadavkám. Rok čo rok sa k nám pridávajú ďalší cestovatelia, spoznajte aj vy dôvody, prečo je to tak.

1. Maximum zážitkov v malých skupinách

Pocit, nielen niekde byť, ale hlavne pocítiť atmosféru miesta aj na vlastnej koži, je to, čo robí cestovanie čarovným zážitkom. No stáť vtedy v druhej rade a cez dav ľudí nepočuť, môže byť na škodu. A to je hlavný dôvod prečo si u nás, zážitky z poznávania exotiky užijete naplno a to v maximálne 10 - 16 člennej skupine. Nové miesta tak môžete pozorovať v pokojnej atmosfére, kedy sa vám sprievodca vie naplno venovať a zasvätiť vás do tajomstiev miesta, ktoré spoznávate.

2. TOP sprievodcovia s termínmi pre vás

Sprievodcovia – naši kolegovia, sú tí, ktorí dovolenke prinášajú výnimočnú hodnotu. Krajiny poznajú lepšie ako ktorýkoľvek bedeker. Cestujú a poznávajú krajinu ešte predtým ako sa do nej vyberiete a vy, a tak si môžete vypočuť ich autentické zážitky. Všetci naši sprievodcovia majú osvedčenie sprievodcu cestovného ruchu a najcennejšou odmenou ich práce je množstvo pozitívnych referencií a úsmevy na tvári vás - našich klientov.

Často sa stáva, že si klienti vyberajú poznávací zájazd nielen podľa programu, ale aj podľa sprievodcu, ktorý ho sprevádza. Medzi tých najvyhľadávanejších v súčasnosti patria Marcel Šmátrala a Juraj Kordík. Skúsení cestovatelia, dokážu o cestovaní rozprávať tak pútavo, že pri počúvaní ich zážitkov často zabudnete vnímať čas. Preto sme tento rok rozhodli venovať im extra priestor, nielen v katalógu, ale aj v ponuke zájazdov. Už teraz si klienti rezervujú poznávacie zájazdy s ich obľúbencom, tak neváhajte a vyberajte.


Zoznam zájazdov s oboma sprievodcami nájdete v katalógu a postupne pribúdajú aj na webe:

Zájazdy s Marcelom Šmátralom

Zájazdy Jurajom Kordíkom


3. Rodiny s deťmi poznávajú svet s nami

Už roky nezabúdame ani na malých milovníkov cestovania a prinášame im možnosť zažiť nezabudnuteľné zážitky na vlastnej koži. Až na 14 rodinných zájazdoch je s vami „na palube“ aj slovenský animátor rodinného klubu Planet Fun, ktorý sa postará o zábavu detí počas cesty za poznávaním a späť, ako aj počas programu.

Deti na poznavacom zajazde na sri lanke
Aj rodiny s deťmi sa môžu vybrať poznávať exotiku. FOTO: archív CK SATUR

4. Nezabúdame ani na veľkých cestovateľov

Novinkou pre tento rok je aj špeciálna ponuka poznávacích zájazdov označených ako 55+. Z našich skúseností, práve cestovatelia vo veku 55+ oceňujú pohodlie pri poznávaní krajín, vekovo blízke malé skupiny a možnosť doobsadenia v prípade cestovateľov jednotlivcov. Toto všetko a k tomu voľnejší program a pokojnejšie tempo poznávania, s dôrazom na intenzívnejšie precítenie miestneho koloritu nájdete práve v našej ponuke poznávacích zájazdov.

Skupina klientov v toskansku
S nami môžete poznávať svet i Európu vlastným tempom. FOTO: archív CK SATUR

5. Audiosprievodca na vybraných zájazdoch

Na vybraných zájazdoch je možnosť využiť počas prehliadky systém audio sprievodcu, za poplatok. Popri kvalifikovanom výklade osvedčeného sprievodcu, tak môžete využiť bezdrôtové audio zariadenie. Výhodou je, že vám zaručene neunikne žiadna dôležitá informácia a môžete si vychutnať výklad bez ohľadu na miesto a ruch naokolo. Zážitok z prehliadky sa vám tak znásobí.

6. Viac termínov počas prázdnin a v okolí sviatkov

Pre tých z vás, ktorí si svoju dovolenku prispôsobujú najmä tomu, či majú deti prázdniny, alebo využívajú to, že vďaka sviatkom si netreba brať viacej dní dovolenky, sme prispôsobili aj termíny našich poznávacích zájazdov. V budúcom roku sviatky „zasiahnu“ až 11 pracovných dní, preto využite predĺžený víkend, alebo deň – dva dovolenky navyše a môžete poznávať aj exotiku. Pre rodiny s deťmi sme už napríklad pripravili extra ponuku na jarné prázdniny.

7. Novinky od nás pre vás

V ponuke poznávacích zájazdov na rok 2019 nájdete až 47 noviniek. A nielen to, pri viacerých zájazdoch sme upravili – vylepšili program tak, aby ste zažili všetko, čo pri poznávaní zažiť treba.

Medzi novinkami nájdete aj:

Najkrajší ostrov Palmarola a Rím netradične

Ak ste už v Ríme boli a myslíte si, že ho poznáte, tak si zaleťte s nami vychutnať Rím netradične. Čaká na vás plavba okolo najkrajšieho ostrova Palmarola i poznávanie mesta spojené s plavbou po rieke Tiber - dôležitej riečnej ceste staroveku. Nový pohľad na bohatú históriu mesta máte zaručený.

Barcelona s pobytom pri mori

Mesto s jedinečnou architektúrou nesúcou neopakovateľný rukopis geniálnych architektov, v ktorom je stále čo obdivovať. No Barcelona nie je len o poznávaní mesta, jej neodmysliteľnou súčasťou sú aj krásne pláže, napríklad známa Barceloneta, na ktorej si oddýchnete, zatancujete, vychutnáte drinky a najmä načerpáte novú energiu.

Ostrov Man a Liverpool

Ostrov Man mnohí nazývajú aj „skrytý klenot“. Napriek svojej veľkosti, iba 52 kilometrov na dĺžku a 13 kilometrov na šírku, ponúka tento ostrov rozmanitú krajinu s drsnými útesmi, piesočnatými plážami a skrytými zátokami, ktoré čakajú na vaše preskúmanie.

Faerské ostrovy - miesto kde počuť ticho

Súostrovie leží na pol ceste medzi Nórskom a Islandom a tvorí ho 18 ostrovov, 11 ostrovčekov a vyše 700 malých skalnatých ostrovčekov. Počasie, ktoré tu prevláda je priaznivo ovplyvňované teplým Golfským prúdom a vyznačuje sa veľkou nepredvídateľnosťou - na jednej strane kopca si môžete užívať slnko a druhú stranu ani neuvidíte, pretože je zahalená do hmly – no čerstvý vzduch, ticho naokolo a výklad „škandinavistu“ Marcela Šmátralu si tu vychutnáte kdekoľvek.

Špicbergy – najsevernejšie ostrovy sveta

Ďalším poznávacím zájazdom pod taktovkou TOP sprievodcu Marcela Šmátralu budú Špicbergy - súostrovie ležiace v Severnom ľadovom oceáne, na krajnom severe Európy. Okrem plavby okolo ľadovcov, pozorovania polnočného slnka a arktických zvierat navštívite hlavné mesto ostrova  - Longyearbyen a iné zaujímavé miesta.

Cameronská vysočina a ostrovy Petrhentian

Juraj Kordík vás bude sprevádzať po Malajzii. Spoznať tak môžete najstaršie malajzijské horské stredisko – Cameronskú vysočinu, ktorá je známa čajovými plantážami, jahodovými a včelími farmami, záhradou ruží, príjemne chladivou klímou (15 až 20 stupňov) a najmä neopakovateľnými výhľadmi. Prechádzka týmto magickým lesom je zážitkom na celý život.

Kirgizsko – krajina plná farieb

Sprievodca Juraj Kordík je známy tým, že rád nasáva atmosféru krajiny a spoznáva miestnych aj mimo turisticky frekventovaných trás. Aj preto tento poznávací zájazd bude plný autentických zážitkov, a vy ochutnáte vynikajúce jedlo, spoznáte pohostinnosť miestnych obyvateľov v ohromujúcej prírodnej kulise.

Khororsan a Perzský záliv

Tento poznávací zájazd je určený pre tých, ktorí už v Iráne boli, ale chcú ho spoznať viac. Vaše cesty povedú z Teheránu až po ostrov Qeshm, kde strávite čas aj pri mori na prírodných plážach, kam noha turistov zavíta len sporadicky.

8. Okružné plavby aj so slovenským sprievodcom

Ostrieľaní cestovatelia vedia, že plavba je perfektná kombinácia poznávania nových miest a zábavy na palube. Výletné lode s plnou penziou sú vybavené rovnako ako lepšie štvor - či päťhviezdičkové hotely a na vybraných plavbách vás bude sprevádzať aj slovenský sprievodca. V našej ponuke nájdete stovky okruhov realizovaných overenými lodnými spoločnosťami ponúkajúcimi plavby po Karibiku, Oriente, Amerike, Ázii, Austrálie, či Stredomorí.

Vyletna lod costa diademaVďaka poznávaniu z paluby, spoznáte hneď viacero miest počas jednej cesty. FOTO: archív CK SATUR

"Jediná cesta, ktorú budete ľutovať je tá, na ktorú sa nevydáte" tak znie známy cestovateľský citát a my môžeme len súhlasiť. Preto využite first moment zľavy až do 10 % a vyššie dodatočné zľavy pre TOP a VIP klientov a vyberte si svoj poznávací zájazd už dnes.

Páčil sa ti článok? Ukáž ho svojim priateľom.


Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands