5 krokov, ako na rekreačné poukazy

CK SATUR - 29.01.2019

Od 1. januára 2019 vstúpila do platnosti novela zákona o cestovnom ruchu, podľa ktorej máte nárok na príspevok na rekreáciu. Aké podmienky treba splniť a ako si vybrať, aby ste si užili pobyt na Slovensku podľa vašich predstáv?

1. Spĺňate podmienky na získanie príspevku

Základné podmienky pre získanie príspevku sú, že pracujete vo firme s viac ako 49 zamestnancami a už aspoň 24 mesiacov. Pre využite príspevku na rekreáciu stačí ak spĺňate obe. Ak niektorú z podmienok  nespĺňate, môžete sa informovať u zamestnávateľa, o možnosti dobrovoľného príspevku. Určite sa nájdu zamestnávatelia, ktorí vám radi takýto benefit poskytnú.

Štrbské pleso s loďkami
Slovensko ponúka krásne zákutia, ktoré sa oplatí navštíviť aj vďaka reakreačným poukazom. FOTO: depositphotos.com

2. Vyberiete si zo širokej ponuky pobytov na Slovensku

Účelom príspevku na rekreáciu je podpora cestovného ruchu na Slovensku. Vybrať si preto môžete pobyty aspoň na 2 noci v ktoromkoľvek z hotelov na Slovensku. S výberom dovolenky podľa vašich predstáv vám radi pomôžeme – či už online, alebo na niektorej z našich 45 pobočiek po celom Slovensku.

3. Vychutnáte si dovolenku vo dvojici, alebo s rodinou

Ako najväčšia cestovná kancelária na Slovensku s tradíciou takmer 100 rokov vám ponúkame najširšiu a unikátnu ponuku stoviek pobytov na Slovensku. Vybrať si môžete z pobytových a poznávacích zájazdov. V ponuke máme aj city breaky do Bratislavy, ktorých súčasťou je aj plavba po Dunaji, ale aj zimné lyžovačky. V spolupráci s hotelmi sme pre vás zároveň pripravili rôzne wellness balíčky, kde máte v cene napríklad vstup do sauny, procedúry prípadne aj návštevu agrofarmy.

Samozrejme nechýbajú ani pobyty pre rodiny s deťmi a s nimi spojený náš rodinný klub Planet Fun. Našich animátorov nájdete okrem letných destinácii ako Severný Cyprus, Turecko, či Taliansko, aj na Slovensku. Počas letných prázdnin tak budú 2 slovenskí animátori zabávať deti i dospelých v hoteli Sorea Trigan ***. Čaká ich mini olympiáda, tvorivé dielničky, mini disco a rôzne športy.

 Bazén hotela sorea triganV tomto hoteli máte v cene balíčka Planet Fun 3 noci aj vstup do wellness centra 1x za pobyt. FOTO: archív CK SATUR

Rovnako, v čase letných prázdnin nájdete animátorov aj v hoteli Park**** v Piešťanoch, kde si rodičia môžu vychutnať pobyt v prvom all inclusive hoteli na Slovensku a detičky kopec zábavy s animátormi v mini a tínejdž klube.

4. Doklady len s vaším menom

Z pobytu vám zamestnávateľ preplatí 55% zo sumy, ktorú ste zaň zaplatili. Maximálne však do výšky 275 EUR za rok. Pričom je na rozhodnutí zamestnávateľa, či vám rekreačný príspevok vyplatí vopred, pri rezervácii pobytu, počas alebo po rekreácii. K vyplateniu príspevku budete potrebovať od hotela doklad - faktúru za pobyt, na meno osoby, ktorej bol príspevok vydaný. Pri výbere dovolenky cez nás sa o jej vystavenie postaráme my, alebo môžete využiť platbu nabitou kartou Callio.

5. Na čo ešte nezabudnúť?

S výberom dovolenky netreba čakať na poslednú chvíľu, poukazy na príspevok platia len počas kalendárneho roka v ktorom boli vystavené – čiže do konca roka 2019, inak prepadnú.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands