Najlepšia rodinná dovolenka
Najlepšia rodinná dovolenka

Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 7 dní

Čas odletu

Dĺžka pobytu

Cestujúci

HOTELSENTIDO ALEXANDRA BEACH
Grécko, Zakyntos, TSILIVI

LOKALITA

Grécko


Krajina, ktorú si bohovia vybrali za svoje sídlo, domov jednej z najstarších civilizácií sveta a v neposlednom rade i miesto vzniku tradícií olympijských hier. Pobrežie dlhé 15 000 km, množstvo ostrovov a ostrovčekov, nádherné piesočnaté, skalnaté i kamenisté pláže, krásna drsná príroda, fascinujúce starobylé monumenty, láskaví a priateľskí ľudia, to všetko sú dôvody, prečo je dnešné Grécko pre turistov jednou z najvyhľadávanejších krajín. Let z Bratislavy, resp. z Košíc do Thessaloník trvá cca 1,5 h, cesta autobusom cez (Maďarsko, Juhosláviu a Bulharsko) cca 24 - 26 h.


CHALKIDIKI
Dlhé roky boli Chalkidiki synonymom pre lacnejšiu dovolenku, vďaka prevažne apartmánovému ubytovaniu. V posledných rokoch sa táto oblasť stala zlatou baňou pre investorov a na belostných plážach, ktorými tento polostrov disponuje, vznikajú tie najluxusnejšie rezorty v grécku. Oblasť je vďaka malým zálivom a priezračnému moru a veľkej miere súkromia čoraz populárnejšia aj medzi svetovými celebritami a Holywoodskymi hercami, ktorí sa sem vracajú opakovane. Polostrov pre svoj tvar je tiež prezývaný „Poseidonov trojzubec“. Tvoria ho polostrovy Kassandra, Sithonia a Athos. Kassanda je známa pre svoj nočný život a zábavu, Sithonia svojimi romantickými plážami a zátokami a Athos je pod správou mníšskej republiky, pričom vstup naň majú povolený výhradne dospelí muži. Okrem kúpania v tyrkysovom mori a ponuky rôznych vodných športov, hornatý terén polostrova ponúka tiež pešie či cyklistické túry. Oblasť je bohatá na rímske, byzantské, cirkevné a tiež praveké pamiatky. Počas leta sa tu konajú rôzne jarmoky, festivaly či slávnosti (olivový festival, festival sardiniek). Zaujímavou udalosťou, ktorá sa koná každoročne v lete, je medzinárodné športové podujatie Plávanie cez Toronejský záliv, kde plavci musia preplávať trasu z polostrova Kassandra na polostrov Sithonia o celkovej dĺžke 26 km. Na Chalkidikách sa jednoducho nudiť nebudete.

Thessaloniki - Thesaloniki postavil kráľ Kassandros v roku 315 p.n.l. a pomenoval ich podľa svojej manželky, sestry Alexandra Veľkého. V minulosti boli Thessaloniki dôležitým centrom východorímskej ríše a neskôr byzanstskej ríše. V súčasnosti sú Thessaloniki druhým najväčším mestom v Grécku s približne 1,5 milióna obyvateľov. Je to živé mesto plné kontrastov s historickými pamiatkami a modernými prvkami. Gréci sem radi zájdu na večeru alebo nákupy. Medzi najnavštevovanejšie pamiatky patria mestské hradby, bazilika sv. Dimitria či biela veža postavená Turkami v 15. storočí. S Thessalonikmi je tiež spojená naša história, pretože práve z tohto mesta (známe tiež ako Solún) k nám prišli bratia Konštantín a Metod.

Neos Marmaras - mesto je situované v kopcoch na prostrednom polostrove Chalkidik, Sithonia. Obyvateľstvo sa okrem cestovného ruchu venuje rybolovu, pestovaniu olív, viničov a produkcii medu. Práve výstavba hotelov Sithonia a Meliton (najväčší hotelový komplex na severe Grécka) rozvinul cestovný ruch v tomto meste. V meste nájdete množstvo kaviarní, reštaurácií, barov a obchodov. Transfer z letiska trvá cca 90 min.

Nea Fokea - dedinka sa nachádza na severovýchodnom pobreží ostrova Kassanda. Dominantou dediny je stará byzantská pevnosť z 15. storočia. Nachádza sa tu tradične veľa barov, kaviarní a reštaurácii, odkiaľ si vychutnáte pohľad na more. Transfer z letiska trvá cca 60 min.


KEFALONIA
Ostrov plný kontrastov – na jednej strane piesčité a kamienkové pláže, no na strane druhej vysoké pohoria, lesy a strmé svahy. Ostrov je taký krásny, že očaril aj režisérov Hollywoodom presláveného filmu mandolína Kapitána Corelliho. Strávte aj vy nezabudnuteľné chvíle na tomto známom a prekrásnom ostrove. Je najväčším ostrovom Iónskeho mora. Napriek faktu, že ostrov je známy ako ostrov vhodný pre rodiny, jeho pláže vďaka ich veľkosti nie sú nikdy preplnené. Krásne exotické pláže, s dokonale čistou vodou a atmosférou plnou oddychu, sú práve tým najväčším dôvodom prečo navštíviť ostrov. Myrtos, Antisamos, Lourdas a Skala patria medzi najkrajšie pláže ostrova, no okrem plávania na týchto exotických plážach, dokáže ostrov jeho návštevníkom ponúknuť omnoho viac – od malebných dediniek, cez stredoveké hrady až po krásne kláštory. Pri návšteve ostrova môžete objaviť mnoho čarovných miest, ako napríklad Fiscardo, Argostoli a Assos s tradičnou architektúrou, kozmopolitnou atmosférou a reštauráciami.  Z prírodných zaujímavostí je najznámejšia a najzaujímavejšia jaskyňa Drogarati. Aj keď je Kefalonia známa ako destinácia pre rodiny z deťmi, nájde sa tu veľké množstvo romantických zákutí, ktoré sú ideálnym prostredím na strávenie úžasnej dovolenky aj vo dvojici. Let z Viedne trvá cca 2 h.

Argostoli - hlavné mesto Kefalonie, ktoré sa nachádza na samom konci prírodnej pláže a je obkolesené krásnymi zelenými lesmi. Pôvodné tradičné a charakteristické domčeky benátskeho štýlu boli zničené zemetrasením v roku 1953. V súčasnosti sa teda jedná o moderné a kozmopolitné mestečko, ktoré vám dokáže ponúknuť obrovské množstvo aktivít. Hlavná pobrežná promenáda je lemovaná palmami a skalami z mora a hlavné námestie Plateia Valianou je zase olemované množstvom reštaurácií, kaviarní a barov. Počas večerov sa toto miesto mení na rušné centrum, kde sa stretávajú veľmi milí a priateľskí obyvatelia ostrova. Ulica Lithostroto je hlavnou ulicou a nájdete tu tie najrôznejšie obchody. Okrem týchto obchodov sa tu nachádza aj krásny kostol svätého Spyridona a najkrajšia botanická záhrada. V meste nájdete tiež niekoľko múzeí, ako napríklad Archeologické múzeum Kefalonie s bohatou zbierkou mincí, mečov, sôch a keramiky. Ďalším z najnavštevovanejších múzeí je múzeum Korgialenios, historické a kultúrne múzeum so zbierkou historických fotografi í. Zaujímavosťou hlavného mesta je aj knižnica, v ktorej sa nachádza okolo 50 000 kníh, medzi ktorými sa nájdu aj skutočné rarity. Kúsok od knižnice sa nachádza divadlo Kefalos, ktoré sa radí medzi najlepšie divadlá celého Grécka. Pár kilometrov od hlavného mesta sa nachádza maják svätého Theodora, známy aj ako Fanari, ktorý sa považuje tiež za symbol ostrova. Argostoli je mesto, kde môžete počas svojej návštevy zažiť tradičný spôsob života na ostrove.

TOP 5

Myrtos – svetoznáma pláž, ktorá bola už mnohokrát, najznámejšími cestovateľskými časopismi, označená ako najkrajšia pláž Grécka, ale aj ako jedna z najkrajších pláži sveta. Svieža zelená príroda, biele útesy a kryštálovo čistá voda spolu vytvárajú ohromujúcu scenériu. Nedotknutá krása tejto pláže je jedným zo symbolov ostrova a najfotogenickejším miestom Grécka.

Fiscardo – malebná tradičná dedinka, ktorá mala, ako jedna z mála, to šťastie, že sa jej v roku 1953 nedotklo obrovské zemetrasenie. V súčasnosti je známa svojou vzrušujúcou atmosférou s množstvom obchodov, reštaurácií, kaviarní, barov, ale aj kultúrnych pamiatok. Práve pre jej krásu ju každoročne navštívia tisícky turistov, avšak, aj napriek tomu si dedinka dokázala zachovať svoje pôvodné čaro a krásu.

Assos – čarovná dedinka, ktorá má len okolo sto obyvateľov. Tradičná architektúra, pokojná atmosféra a kamienkové pláže sú charakteristické črty tohto miesta. Aj vy môžete načerpať novú energiu pri prechádzkach úzkymi uličkami a olivovými sadmi alebo si len tak v kľude vychutnať váš pohár studeného frappé v malej miestnej taverničke s krásnym výhľadom.

Antisamos – Hollywoodom preslávená pláž s nádhernou scenériou, ktorá odzbrojí každého svojho návštevníka. V blízkosti sa tiež nachádza kláštor Agrillion. Poďte sa aj vy prejsť po pláži, po ktorej sa prechádzal aj známy Nicolas Cage s Penélope Cruz.

Lourdas – kombinácia kryštálovo čistej vody a ohromujúceho pohoria Aenos vytvárajú spolu scenériu ako zo sna, ktorá zaujme každého návštevníka. Reštaurácie, kaviarničky, taverny a miestne obchodíky spríjemnia vašu návštevu tohto krásneho miesta.

KORFU
Druhý najväčší ostrov Iónskeho súostrovia sa môže pochváli ť príjemnou a priaznivou stredomorskou klímou, čistým morom a nádhernými plážami, ktoré z Korfu robia jednu z najpríťažlivejších dovolenkov ých destináci í. Panenská príroda , skalnaté útesy, priezračné more – to je Korfu, miesto starovekých gréckych bájí, ktoré milovala aj rakúska cisárovná Sissi. Smaragdový hornatý ostrov s cyprusmi, pomarančovníkmi, citrónovníkmi a olivovými hájmi ponúka mnoho príležitostí aj na objavovanie: rušnejšie kozmopolitné strediská na juhu, romantické zákutia, až po životom pulzujúce letoviská na severe. Najstaršie zmienky o ostrove pochádzajú z Homérovej Odyssey. Ostrov preslávila hlavne cisarovná Sissi, neďaleko hlavného mesta Kerkyra, pri dedinke Gastouri, nechala postaviť zámoček Achillion, často a rada sa prechádzala v parku, ktorý ho obklopuje. Po návšteve múzea, ktoré je dnes v zámku a po prechádzke v udržiavaných záhradách sa vrátime o pár storočí do minulosti. Návšteva Kerkyry, postavenej v benátskom štýle, prechádzka úzkymi uličkami s hlavnou dominantou – benátskou pevnosťou – patrí k nezabudnuteľným zážitkom. Nádherný výhľad na Myší ostrovček – Pontikonissi – pri šálke kávy je príjemným zakončením výletu do týchto miest. Let z Bratislavy alebo z Košíc na Korfu trvá cca 1 h a 50 min.

Pelekas - horská dedinka s bielymi domami, obklopená olivovými hájmi, stojí na kopci pri západnom pobreží. Napriek rozvíjajúcemu sa turizmu si zachovala svoj pôvodný charakter. Nájdete tu obchodíky, v tavernách ochutnáte tradičné jedlá a nápoje. Očarí vás vyhliadka Cisársky trón, obľúbené miesto  isára Wilhelma II., kde rád trávil večery so svojou družinou a kochal sa pohľadom na zapadajúce slnko. Transfer z letiska trvá cca 45 min.

Agios Gordios - tí, ktorí milujú vôňu píniových lesov, vedia si vychutnať príjemnú pláž, pokoj a  umenie mora, si tu určite prídu na svoje. Letovisko je na západnom pobreží ostrova a cestou na pláž  sa nachádza malá promenáda s obchodíkmi, tavernami a kaviarničkami s vôňou typických gréckych špecialít, okorenené známou pohostinnosťou domácich. Transfer z letiska trvá cca 30 min.

Acharavi- stredisko, ktoré vyrástlo pri severných brehoch ostrova, lemujú zaujímavé pláže,  promenády plné obchodíkov, kaviarne, reštaurácie a nočný život. Acharavi spája zábavu i relax, je vhodné pre všetky vekové kategórie. Pláže s pozvoľným vstupom do mora sú ideálne pre rodiny s deťmi, nočný život pre všetkých, ktorí sa chcú večer zabaviť. A tí, ktorí chcú stráviť pokojnú dovolenku, nemusia mať obavy, hotely sú v komfortnom a pokojnom prostredí. Transfer z letiska trvá cca 1,5 h.

Gouvia - letovisko Gouvia leží na východnom pobreží ostrova Korfu v zálive Gouvia. Stredisko leží 10 km severne od Kerkyry. Veľký význam tu mal v minulosti tamojší prístav vybudovaný Benátčanmi koncom 17. storočia, z ktorého sa zachovali celé klenby a ktoré vytvárajú nadhernú atmosféru dávnych dôb. V Gouvii nájdete aj pozostatky hradu s benátskeho obdobia. Dnes sa tu nachádza niekoľko hotelov, penziónov, obchodov, reštaurácií, barov a diskoték. Transfer trvá cca 30 min.

Perama - nachádza sa na východnom pobreží ostrova Korfu. Toto obľúbené a pokojné stredisko sa nachádza cca 10 km od centra mesta Kerkyra. Stredisko vhodné najmä pre ľudí túžiacich po oddychu. Leží neďaleko rušného letoviska Benitses. Transfer z letiska trvá cca 20 min.

Agios Petros - stredisko vzdialené od hlavného mesta cca 50 km. Leží na južnom cípe ostrova Korfu, neďaleko od známeho rušného letoviska Kavos. Samotné stredisko Agios Petros je vhodné pre ľudí hľadajúci pokoj a odpočinok. Transfer z letiska trvá cca 1 h 45 min.

Kontokali - stredisko sa nachádza v zálive Gouvia. Je vzdialené asi 5 km severne od mesta Kerkyra, kam sa dostanete pravidelnou autobusovou linkou. Mestečko je pomenované po benátskom panovníkovi Christoforo Condocali. Transfer z letiska trvá cca 30 min.

Agios Ioannis Peristeron - situované cca 15 km od hlavného mesta Korfu. Leží medzi dvoma významnými strediskami - Benitses a Moraitika. Jeho výnimočnú atmosféru tvoria olivové háje, lesíky a pláž ocenená Modrou vlajkou. Transfer trvá cca 40 min.

Moraitika - turistické stredisko Moraitika leží na východnom pobreží ostrova Korfu, cca 20 km od hlavného mesta Kerkyra. V Moraitike sú možnosti nákupov a nočnej zábavy v miestnych baroch, tavernách a reštauráciách. Pláž v Moraitike je pieskovo-kamienková, voda má pozvoľný vstup do mora. Transfer trvá cca 45 min.

 

KRÉTA
Slnkom zaliate pláže s priezračne čistou vodou, rozdelené členitým pobrežím na menšie zálivy a zátoky, typická stredomorská klíma, vysoký horský masív tiahnuci sa od západu na východ, olivové háje, cenné pamiatky a miesta dýchajúce históriou. K tomu malebné pláže, tyrkysové more, výborne vybavené letoviská s kvalitnými hotelmi a službami.

Najväčší grécky ostrov je mimoriadne obľúbenou a vyhľadávanou turistickou destináciou. Kréta je v gréckej mytológii považovaná za rodisko otca bohov Dia. Nájdeme tu počiatky jednej z prvých európskych civilizácií – minojskej, s typickou architektúrou, ktorú je dodnes možné obdivovať na miestach, kde stáli labyrintové paláce – Knossos, Faistos či Zakros. Nie je náhoda, že sú opradené množstvom bájnych eposov a mýtov, ktoré čerpajú námet z bohatej histórie ostrova a života jeho hrdých a pohostinných obyvateľov. Let z Bratislavy a Košíc na letisko v Heraklione trvá približne 2 hodiny 20 minút.

Georgioupolis - pôvodne malá rybárska dedinka, postupne zmenená na živé turistické mestečko s množstvom taverien, kafetérií a obchodov. Stredisko má dlhú piesočnatú pláž s pozvoľným vstupom do mora ako stvorenú na relax a vodné športy. Transfer z letiska Heraklion do strediska Georgioupolis trvá cca 2 h.

Kokkini Hani - stredisko leží na severnom pobreží ostrova Kréta, v tesnej blízkosti rušnejšieho strediska Hersonissos. Kokkini Hani je vhodné pre tých, ktorí vyhľadávajú pokojnú dovolenku v tichom prostredí. Pláže sú dlhé, piesočnaté s pozvoľným vstupom do mora. Transfer z letiska trvá cca 20 min.

Chania - jedno z najkrajších miest celého ostrova leží na severozápade Kréty. Turistov očaria typické benátske a turecké stavby, zákutia úzkych uličiek, ktoré vás prenesú do čias stredoveku. Nezabudnite sa zastaviť v starom benátskom prístave s kotviacimi lodičkami, s typickými kaviarničkami a reštauráciami ponúkajúcimi špeciality domácej kuchyne. Poseďte si pri pohári domáceho vína a vychutnajte si romantický západ slnka nad starým mestom.

Aghia Marina - pôvodne malá rybárska dedinka, vzdialená 12 km na západ od Chanie, patrí medzi najobľúbenejšie turistické strediská. Nájdete tu všetko, po čom zatúžite. Obkolesujú ju plantáže pomarančovníkov a olív, siahajúce až k piesočnatým plážam, mierne sa zvažujúcim do mora. Oblasť Aghia Marina sa pýši aj medzinárodným ocenením – Modrou vlajkou, ktorú udeľuje Európska komisia za čistotu mora a pláží. V stredisku nechýbajú taverny, reštaurácie, bary, kaviarne a zábavné podniky. Príjemné more obmýva kilometre piesočnatých i zmiešaných pláží. Miestnou atrakciou pre deti i dospelých je turistický vláčik. Transfer z letiska Heraklion do strediska Aghia Marina trvá cca 2 hodiny a 30 minút.

Rethymno - tretie najväčšie mesto a jedno z najatraktívnejších dovolenkových stredísk na ostrove Kréta. v starom centre môžete navštíviť benátsku pevnosť Fortezza s prístavom, Rimondiho fontánu, ktorá zásobuje už stáročia mesto pitnou vodou, radnicu prestavanú na mešitu a množstvo úzkych uličiek so starými benátskymi a tureckými stavbami, obchodíkmi, kaviarňami a reštauráciami. Od prístavu sa pozdĺž dlhej a širokej piesočnatej pláže tiahne pobrežná promenáda, ponúkajúca bohaté možnosti zábavy a športu. Večer sa Rethymno stáva centrom zábavy a rušného nočného života, priťahujúce turistov z blízkeho i vzdialenejšieho okolia. v okolí mesta je množstvo priľahlých menších turistických stredísk, z ktorých je veľmi dobré autobusové spojenie do centra mesta. Transfer z letiska trvá cca 1 hod. 10 min.

Heraklion - hlavné mesto Kréty leží na severnom pobreží. Je rušným kozmopolitným mestom, v ktorom sa miešajú domáci s turistami a kde nájdete všetko typické pre ostrovnú metropolu. V miestnom archeologickom múzeu si možno pozrieť zaujímavo zdokumentované jednotlivé obdobia histórie mesta i celej krétskej kultúry.

Kato Gouves - letovisko Gouves leží v krásnej scenérii v blízkosti hlavného mesta Kréty Heraklionu a tesnej blízkosti letoviska Hersonissos. Je to pokojnejšie letovisko, ktoré má všetko, čo má mať – veľké množstvo obchodíkov, reštaurácií a kaviarní. Pobrežie strediska tvorí prevažne dlhá piesočnatá pláž s výbornými podmienkami pre vodné športy, najmä surfovanie. Transfer z letiska trvá cca 25 min.

Analipsi - malé, tiché stredisko na severnom pobreží, východne od Heraklionu, s piesočnatými plážami, ponúka nerušenú dovolenku s prechádzkami pozdĺž pobrežia alebo do malebného centra strediska, kde nájdete niekoľko taverien, kaviarní, barov, obchodov so suvenírmi a potravinami. Transfer z letiska trvá cca 30 min.

Hersonissos - pôvodne rybárska dedinka, vzdialená 26 km východne od Heraklionu, sa stala jedným z najvyhľadávanejších a najrušnejších turistických stredísk. v prístave na miestnej promenáde nájdete bohatú ponuku obchodíkov, reštaurácií, taverien a nočných barov. Stredisko určite uspokojí aj klientov, ktorí hľadajú aktívny a rušný život, bohatý na zábavu do neskorých večerných hodín. Pokojnejšie prostredie je na okraji letoviska v časti Analipsi, v kvalitných hotelových komplexoch, ktoré sú rozložené na skalnatom útese nad morom s čarovnými plážami a od centra strediska sú vzdialené približne 3 km. Transfer z letiska trvá cca 40 min.

Malia - Malia je pokračovaním Stalisu – stredisko sa môže pochváliť jednou z najkrajších piesočnatých pláží severného pobrežia a množstvom obchodíkov, taverien a reštaurácií. Milovníkov nočného života nadchne bohatá ponuka diskoték a barov. Nájdete tu tiež zvyšky paláca z minojského obdobia. Transfer z letiska Heraklion trvá cca 1 hod.

Elounda - leží v severovýchodnej časti ostrova Kréta, približne 12 km od mestečka Agios Nikolaos. Celú oblasť Elounda tvorí krásna veľká lagúna. Stredisko Elounda ponúka nádhernú prírodu, pokoj ako aj dostatok zábavy a športových aktivít. Stredisko je známe luxusným ubytovaním a kvalitnými službami. Transfer z letiska trvá cca 1 hod. 30 min.


RODOS
Malebný grécky patrí k jednému z najvyhľadávanejších dovolenkových cieľov a za svoje „miesto na slnku“ vďačí nielen viacerým druhom nádherných pláží, dvom moriam s priezračnou vodou, zaujímavej vegetácii, ale aj jedinečným historickým a kultúrnym pamiatkam, počínajúc starovekými gréckymi stavbami a končiac stredovekým komplexom rodoského hradu.

"Mesto v meste“, úzke uličky a námestia lemované stredovekými hradbami sú plné turistov a najmä pri večernom osvetlení znásobenou nádherou doslova vyrážajú dych. Vzhľadom na neveľkú rozlohu ostrova možno počas dovolenky navštíviť väčšinu jeho očarujúcich zákutí, ku ktorým nepochybne patrí akropola v Lindose, kamenný hrad – križiacka pevnosť v meste Rodos a urobiť si výlet loďou na niektorý z neďalekých ostrovov alebo do blízkeho Turecka, ktorého brehy sú na dohľad. Let z Bratislavy alebo z Košíc na Rodos trvá približne 2 hod 20 min.
 
Rodos - jedno z najkrajších stredovekých miest na svete je chránené monumentálnym opevnením. Jeho hradby patria k jedným z najzachovalejších pevnostných celkov na svete. Skrýva vzácne architektonické pamiatky – starý prístav alebo pevnosť Fort Nikólaos z 15. storočia s majákom. Aj moderná časť mesta s mnohými tavernami, barmi, kaviarňami, diskotékami a obchodíkmi má svoj pôvab a nezabudnuteľnú atmosféru.
 
Faliraki - z pôvodnej rybárskej dedinky sa v posledných rokoch stalo najobľúbenejšie turistické stredisko Rodosu. Leží pri niekoľko kilometrov dlhej piesočnatej pláži cca 15 km od mesta Rodos. Pomerne rozľahlé stredisko je pomyselne rozdelené na aktívnu časť s barmi, reštauráciami, obchodíkmi a na hotelovú časť, v ktorej sa o zábavu starajú animačné tímy rodinných a iných hotelov. Faliraki ponúka hosťom najrôznejšie formy rozptýlenia, športového vyžitia a zábavy. Patrí k nemu okrem iného aj vodný park. Transfer z letiska trvá cca 30 min.

Kolymbia - pokojnejšie turistické stredisko ocenené Modrou vlajkou za čistotu mora a pláže, sa každým rokom rozrastá. Leží na polceste medzi hlavným mestom Rodos a Lindosom vo vzdialenosti 25 km. Eukalyptová alej, ktorá je vstupnou bránou do letoviska, je akýmsi poznávacím znamením. Pláže v stredisku sú zmiešané z piesku a hladkých okrúhlych kamienkov. Stredisko ponúka množstvo vodných športov, zábavu a kvalitné služby v moderných hoteloch, obchodíky, bary a reštaurácie. Transfer z letiska trvá cca 40 min.

Lindos/Lardos - je mekkou južnej časti ostrova, plný historických pamiatok a tradičného gréckeho štýlu, v kontraste s krásnou plážou priamo pod hradbami. Lindos je tretím najstarším mestom Rodosu a spolu s hlavným mestom skutočným klenotom ostrova. Očarí vás antickou akropolou, bielymi domcami, vápencovými skaliskami i piesočnatými plážami. Hotelová zóna je od starobylého Lindosu zopár kilometrov – časť Lardos, možno sa sem však dostať niekoľkokrát za deň miestnym autobusom. Transfer z letiska trvá cca 1,5 hod.
 
Kiotari - menšie a pokojné turistické stredisko leží cca 2 km od rovnomennej dedinky, 15 km od Lindosu a 60 km južne od hlavného mesta Rodos. Turistov láka dlhými piesočnato kamienkovými plážami s pozvoľným vstupom do mora. Medzi miestne zaujímavosti patrí kláštor Metamorfossis, v ktorom sa nachádzajú zvyšky antického kostola. Nájdete tu aj niekoľko reštaurácií, obchodov a tiež široké možnosti vodných športov. Transfer z letiska trvá cca 1,5 hod.
 
Stegna - malé letovisko ležiace v pokojnej zátoke chránenej vysokými bralami. Pozdĺž letoviska sa tiahne promenáda s niekoľkými obchodíkmi so suvenírmi, tavernami a kaviarňami. Letovisko si zachovalo svoj pôvodný ráz s typickou atmosférou gréckej dediny. Stredisko je od hlavného mesta Rodos vzdialené asi 35 km. Do najbližšej väčšej dediny Archangelos vzdialenej asi 4 km premáva autobus niekoľkokrát denne a odtiaľ sa miestnou dopravou dostanete do hlavného mesta Rhodos alebo do Lindosu. Transfer z letiska trvá cca 60 min.

Pefkos - stredisko Pefkos leží na južnej strane ostrova, tesne pod Lindosom. Pôvodne rybárska dedinka, ktorá sa vďaka rozvoju cestovného ruchu a kombináciou kľudnej atmosféry s modernými ubytovacími zariadeniami premenila na príjemné stredisko. Nachádza sa tu niekoľko nádherných pláží, ktoré ponúkajú kompletné plážové vybavenie a množstvo športových aktivít. Transfer z letiska trvá približne cca 1 h 40 min.


KYKLADSKÉ OSTROVY
Nádherné piesočnaté pláže, biela architektúra, kostolíky s kupolami, dych vyrážajúce výhľady na more, romantický západ slnka, pohostinní obyvatelia, aj tieto prívlastky robia kykladské ostrovy destináciou snov. Kykladské ostrovy sa nachádzajú v juhozápadnej časti Egejského mora a patria medzi najkrajšie ostrovy na svete. Kyklady znamenajú v preklade kruh, ktorý tvoria ostrovy okolo posvätného ostrova Délos. Najpopulárnejšie ostrovy tohto súostrovia sú nepochybne Santorini a Mykonos. Ostrov Santorini, tiež označovaný ako „čierna perla egejského mora“, bol v minulosti dejiskom najväčšej vulkanickej erupcie, ktorej výsledkom je typický vulkanický útes, na ktorom boli postavene tradičné kykladské dedinky. Kozmopolitnou atmosférou a bohatým nočným životom oplýva ostrov Mykonos. Množstvo barov a nočných klubov je dôkazom toho, že ostrov patrí medzi najväčšie party ostrovy v Európe, ktorý každoročne navštívia svetové celebrity.

SANTORINI
Prekrásna biela architektúra, kostolíky s kopulami krásnej modrej farby, dych vyrážajúci výhľad na more, farebné útesy, malebné uličky zaliate slnkom – a to je len časť zaujímavostí ostrova. „Čierna perla Egejského mora“ je označovaná aj niekoľkými prívlastkami začínajúcimi „naj“ – najkrajší grécky ostrov, najromantickejšie miesto sveta, najskvostnejšia atmosféra – aj to je Santorini. Dovolenka na ostrove Santorini je životný sen mnohých ľudí. Jedna z najnavštevovanejších turistických destinácií je známa hlavne svojou impozantnou kalderou, aktívnou sopkou Nea Kamini a romantickými západmi slnka. Ostrov bol v minulosti dejiskom najväčšej vulkanickej erupcie, ktorej výsledkom je typický vulkanický útes. Na okraji tohto útesu boli postavené aj dedinky s tradičnou architektúrou a čarovným výhľadom na more. Okrem krásnych výhľadov si počas vašej dovolenky môžete naplno vychutnať nekonečné prechádzky malebnými uličkami a vylihovanie na povestných čiernych plážach. Určite nezabudnite navštíviť mestečká Oia a Fira, v ktorých nájdete zaujímavé historické centrá a ktoré ponúkajú tradičné kaviarničky a vínne pivnice, kde si môžete vychutnať svoju šálku tradičnej kávy alebo pohár dobrého miestneho vína. Poďte sa sami presvedčiť, že fotky v našom katalógu nie sú len výsledkom práce šikovných grafi kov, ale v skutočnosti je Santorini ešte krajšie a romantickejšie ako na fotkách. Let z Viedne trvá cca 2 h a 15 min.

Fira - hlavné mesto a zároveň aj najdôležitejšie mesto ostrova s tradičnou kykladskou architektúrou, bielymi domčekmi s modrými okenicami a dverami, ktoré sú od seba oddelené vydláždenými uličkami. Obchodíky, zlatníctva, reštaurácie, kaviarne, bary, ale aj nočné kluby lemujú hlavné ulice a každý si tam nájde to čo hľadá. Pre tých, ktorí chcú lepšie spoznať kultúru ostrova sa tu nachádza archeologické múzeum, množstvo kostolíkov a kláštorov, ako napríklad Agios Minas, katedrála Ipapanti, Kristova katedrála, kláštor Panagia ton Dominikanidon, Panagia tou Rodariou a katolícka katedrála. Zaujímavým je aj múzeum Megaron Gyzi, v ktorom sa nachádza fascinujúca zbierka fotografií, ktoré zachytávajú Firu pred a po ničivom zemetrasení v roku 1956. Fira má tiež aj prístav, ktorý bol v minulosti najdôležitejším prístavom ostrova a v súčasnosti tu môžete nastúpiť na lode, ktoré vás zavezú, napríklad aj na aktívnu sopku ostrova.

MIKONOS
Hlavné mesto ostrova Mykonos je typické kykladské mestečko postavené v štýle amfi teátra. Nachádzajú sa to snehobiele kubické domčeky s plochými strechami, modrými dverami a okenicami, malebné uličky, ktoré pripomínajú labyrint. Množstvo kaviarní, butikov so suvenírmi a klenotníctiev umožňuje návštevníkom si naplno užiť návštevu hlavného mesta. Známe veterné mlyny, symbol ostrova, sa nachádzajú na kopci, z ktorého je krásny výhľad na „Malé Benátky“, jednu z najkrajších častí hlavného mesta. V meste sa tiež nachádza niekoľko múzeí, a to archeologické múzeum, v ktorom sa nachádzajú sochy, vázy a fi guríny z ostrova Délos a Rhenia, námornícke a ľudové múzeum, v ktorom si môžete pozrieť tradičný nábytok s ľudovými hudobnými nástrojmi. Vo večerných hodinách sa hlavné mesto Mykonos mení na mesto plné zábavy, kde môžete navštíviť veľké množstvo barov a diskoték.

TOP 5

Oia – najznámejšia a aj najkrajšia dedinka ostrova, známa najmä pre svoju kľudnú atmosféru a úžasné západy slnka. Dedinka sa nachádza na vrchu impozantného útesu a poskytuje pôsobivý výhľad na sopku Palia a Nea Kamini a tiež na ostrov Thirassia. Jej ulice sú lemované obchodíkmi so suvenírmi, tradičnými tavernami a kaviarničkami. Veľa umelcov sa zamilovalo do tohto miesta, preto tu nájdete mnoho umeleckých galérií.

Nea Kamini – aktívna sopka, ktorej hlavným lákadlom sú jej horúce pramene, ktoré obsahujú v sebe veľké množstvo síry a sú známe svojimi terapeutickými účinkami. Nachádza sa tu aj malá zátoka, Agio Nikolaos, ktorá je naozajstným zdrojom zdravia.

Červená pláž – najznámejšia a najkrajšia pláž ostrova, ktorá sa nachádza len kúsok od archeologického náleziska Akrotiri. Malá pláž známa svojou úžasnou atmosférou. Miesto, kde jedinečnú krajinu červenej a čiernej vulkanickej horniny môžete pozorovať všade naokolo.

Archeologické nálezisko Akrotiri (Santorini) – jedna z najhlavnejších pamiatok ostrova, ktorú každoročne navštívia tisícky turistov. Nachádza sa medzi dedinkou Akrotiri a známou červenou plážou. Prvé výkopy začali ziačiatkom roku 1870 a od roku 2012 je nálezisko znovu prístupné aj verejnosti.

Veterné mlyny (Mykonos) – predstavujú hlavný symbol ostrova Mykonos. Na ostrove sa ich nachádza hneď niekoľko, ale väčšina je situovaná v oblasti hlavného mesta. Niektoré z týchto mlynov majú až 400 rokov a niektoré zasa až do dnešných dní slúžia ako múzeá.

Archeologické múzeum na ostrove Délos – ostrov Délos leží približne 2 km juhozápadne od ostrova Mykonos. V súčasnosti nie je obývaný, a preto je charakteristický svojou tajuplnou atmosférou. Ostrov patrí k najdôležitejším archeologickým oblastiam a je vyhlásený za národné múzeum. Objavte grécku históriu aj vďaka návšteve tohto ostrova.

Západ slnka – počas vašej návštevy si určite nenechajte ujsť romantický západ slnka za sprievodu gréckej hudby, s výborným jedlom a vínom. Aj to je spôsob ako stráviť večer na Santorini a obohatiť svoje zážitky o jeden naozaj nezabudnuteľný.

ZAKYNTOS
Ostrov Zakyntos , Zante alebo Fiore de Levante (Vôňa levandule či Kvetina východu), ako ho s obľubou označovali starí Benátčania, je najjužnejším z gréckych ostrovov Iónskeho mora. Romantika s vôňou levandule a píniových hôr, kontrastuje s divokými scenériami západného pobrežia, pestrou a sviežou vegetáciou , stovkami morských jaskýň a nádherných pieskových pláží. Na Zakyntose je všetko na dosah ruky – rozloha približne 400 km2 je výhodou – a tak každý deň môžete byť na inom mieste či opačnom konci malého kúska zázračnej pevniny. A ak nájdete v piesku na pláži odtlačky podobné stopám po pneumatike, vedzte, že ich zanechali korytnačky Caretta caretta, vyskytujúce sa v plytčinách na južnom pobreží. Jedinečný prírodný jav – samičky počas hniezdenia zahrabú do piesku vajíčka a po dvoch mesiacoch sa do vody snažia čo najrýchlejšie dostať malé pohybujúce sa guľôčky, aby sa nestali korisťou predátorov. Zaujímavé je, že všetky vajíčka v hniezde sa prebúdzajú k životu v jednom okamihu. Korytnačky sú zákonom chránené a neprebádaný spôsob ich života v mori doteraz fascinuje vedcov i milovníkov prírody. Let na ostrov Zakyntos z Bratislavy trvá cca 2 h.

Vassilikos - polostrov sa nachádza na východnom cípe ostrova, vyhľadávané sú najmä nádherné romantické pláže s čistým pieskom a priezračným morom. Rovnomenné stredisko Vassilikos je ideálne pre milovníkov mora, pláží a pokojnejšej dovolenky. Turisti zo všetkých kútov ostrova ho radi navštevujú kvôli malebným scenériám a celodenným výletom za kúpaním. Intimitu podčiarkuje pár obchodíkov a taverien, neveľké množstvo menších apartmánov a penziónov. Letovisko si uchováva nedotknuté prostredie a čoraz vzácnejšiu faunu a flóru. Ak si chcete vychutnať aj nočný život, do rušného strediska Argassi vás dopraví mestský autobus premávajúci v pravidelných intervaloch alebo taxík. Transfer z letiska trvá cca 25 min.
Tsilivi/Tragaki - severné pobrežie ostrova lemujú kilometre piesočnatých pláží s menšími či väčšími strediskami – Tsilivi, Planos, Tragaki, Alykes, Alikanas, ktoré turistov dovedú až k nezabudnuteľným morským jaskyniam na severozápade ostrova. Tsilivi (5 km od hlavného mesta) patrí medzi rušnejšie moderné strediská so štyrmi kilometrami organizovaných piesočnatých pláží s pozvoľným vstupom do mora a bohatou ponukou vodných športov. Návštevníkom ponúka množstvo taverien, reštaurácií, obchodov a minimarketov. Nočnú zábavu poskytujú bary, nechýba dobrá hudba a karaoke. Tragaki je pokračovaním zálivu Tsilivi smerom na západ, s menšou pokojnejšou atmosférou a užšou piesočnato- kmienkovou plážou. Spojenie s hlavným mestom Zakynthos (6 km) zabezpečuje niekoľkokrát denne mestský autobus. Transfer z letiska trvá cca 25 min.

Tsilivi - severné pobrežie ostrova lemujú kilometre pieskových pláží s menšími či väčšími strediskami – Tsilivi, Planos, Tragaki, Alykes, Alikanas, ktoré turistov dovedú až k nezabudnuteľným morským jaskyniam na severozápade ostrova. Tsilivi (5 km od hlavného mesta) patrí medzi rušnejšie moderné strediská so štyrmi kilometrami organizovaných piesočnatých pláží s pozvoľným vstupom do mora a bohatou ponukou vodných športov. Návštevníkom ponúka množstvo taverien, reštaurácií, obchodov a minimarketov. Nočnú zábavu poskytujú bary, nechýba dobrá hudba a karaoke.

Laganas - najrušnejšie stredisko ostrova lemuje laganský záliv s prekrásnou piesočnatou plážou a dvomi ostrovmi. Párty ostrov Cameo je spojený s pevninou mostom. Ostrovček Marathonisi je dostupný loďkou, ktorá sa dá prenajať priamo na pláži v Laganas. Ostrovček je známy panenskými plážami, hniezdiskami korytnačiek ale aj jaskyňou s malou kamienkovou plážou. Stredom letoviska sa tiahne centrálne ulica, ktorú z každej strany obklopujú diskotéky a klubové bary. Transfer z letiska tvá cca 20 min.


THASSOS
Ostrov Thassos, najsevernejší zo všetkých gréckych ostrovov,  nazývaný vďaka svojej bohatej flóre a faune aj „Zelený smaragd Egejského mora“,  je známy svojimi čistými plážami, kryštálovo priezračným morom,  svojou pohostinnosťou,  vynikajúcim vínom, lahodným medom  a olivovým olejom. História ostrova siaha až do staroveku, kedy bol Thassos známy svojimi baňami na zlato a mramor. Do dnešného dňa môžete vidieť mnoho archeologických nálezov a tiež obrovské mramorové továrne, ktoré vyvážali mramor do celého sveta.  Navštíviť môžete horské dedinky, baziliky  postavené na ruinách starovekých chrámov, staré kostoly a desiatky malých svätýň, roztrúsených po celej krajine. Hlavné mesto Thassos (Limenas) ponúka okrem širokých možností kultúrneho vyžitia, nákupov a posedení v miestnych tavernách a baroch,   aj možnosť navštíviť významné historické pamiatky – trhovisko Agora, antické kamenné divadlo, Apollonov chrám alebo Akropolis. Let do Kavaly trvá asi 1,5 h.

Limenaria - je to veľké a živé turistické stredisko, druhé najväčšie mesto ostrova. Je tu množstvo obchodíkov, reštaurácií, barov a taverien, kde môžete ochutnať miestne špeciality, ryby alebo dary mora. Môžete navštíviť miestne bane, kde sa ťažili nerastné suroviny a dnes sú prístupné verejnosti. Na blízkych plážach sú možnosti vodných športov – windsurfing a vodné lyžovanie. Transfer z letiska v Kavale trvá cca 1,5 h.

Skala Prinos - malé letovisko s pokojnou atmosférou. Je tu niekoľko obchodíkov, kaviareň, snack bar a niekoľko taverien, kde môžete stráviť príjemný večer. Rušný nočný život tu však nenájdete. V stredisku Skala Prinos je prístav s pravidelným spojením s pevninou.  Príjemnou prechádzkou sa môžete dostať do neďalekej dedinky Prinos (cca 2 km) a Skala Rachoni (cca 4 km). Do hlavného mesta Thassos vzdialeného asi 16 km premáva autobus. Transfer z letiska v Kavale trvá cca 1 h a 15 min.

Potos - pôvodne rybárska dedinka, dnes jedno z najväčších miest na ostrove. Obľúbené rušnejšie letovisko s úzkymi uličkami, s množstvom obchodíkov, reštaurácií, taverien a barov s bohatým nočným životom, kde sa dá zabaviť až do skorých ranných hodín. Transfer z letiska v Kavale trvá cca 1,5 h.

Skala Panagia - jedna z najobľúbenejších destinácií pre návštevníkov ostrova Thassos. Rozprestiera sa pozdĺž brehov Golden Beach. Pláž je známa svojim bielym až svetložltým pieskom s pozvoľným vstupom do mora a je vhodná najmä pre rodiny s malými deťmi.  Navštíviť môžete tradičnú grécku dedinku Panagia s úzkymi uličkami a bielymi domčekmi, ktorá leží priamo pod najvyššou horou Ypsarion, známu prírodným prameňom a kostolom zasväteným Panne Márii. Nájdete tu niekoľko obchodíkov, taverien a reštaurácií, kde môžete ochutnať niečo z miestnej kuchyne. Skúsiť jazdu na vodných lyžiach alebo sa previezť na loďke môžete v blízkom stredisku Skala Potamias.

NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: +421-905 936 676
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.