Flexibilná dovolenka
Najlepšia rodinná dovolenka

Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 5 dní

Čas odletu

Dĺžka pobytu

Cestujúci

Blogy

Gelato, najlepšia zmrzlina, ktorá vznikla na svahoch Etny

Gelato, najlepšia zmrzlina, ktorá vznikla na svahoch Etny

27.03.2017


Už pred mnohými storočiami sa ľudia žijúci v horúcom podnebí snažili robiť všetko pre to, aby sa počas teplých dní osviežili niečím chladivým. Vytvárali ľadové a svieže pochúťky z tých najjednoduchších prírodných ingrediencií ako voda, ovocie a horský sneh alebo ľad. Gelato, talianska zmrzlina, je jednou z najlepších mrazených dobrôt, ktorá má za sebou dlhú históriu.

Čítať viac

7 magických dôvodov, prečo navštíviť Island

7 magických dôvodov, prečo navštíviť Island

24.03.2017


Samotný názov Island vyvoláva predstavu chladu, ľadu a snehu. A vôbec nemá ďaleko od pravdy. Na druhej strane však ukrýva aj horúce pramene či najznámejší gejzír sveta Geysir, ktorý dal meno všetkým ostatným tryskajúcim prameňom. Nenechajte sa preto odradiť chladom, jeho dramatické prírodné krásy a najmä polárna žiara sú magické. Na poznávací zájazd na Island existujú však aj ďalšie dôvody. Pripravte sa, že budete týmto unikátnym ostrovom očarení!

Čítať viac

7 tajomstiev Tádž Mahálu

7 tajomstiev Tádž Mahálu

22.03.2017


Tádž Mahál je zrejme najznámejšia a najkrajšia stavba na svete. Hoci architektúra sama o sebe je úžasná, príbeh lásky robí zo stavby atrakciu, ktorú ročne navštívi okolo sedem miliónov turistov. Indický najznámejší monument predstavuje vznešenú svätyňu večnej lásky cisára Šahdžahána a jeho manželky Mumtáz Mahal. Hovorí sa, že jeden bez druhého nechceli byť ani chvíľu a tak Mumtaz dokonca jazdil s cisárom na jeho vojenské výpravy. Keď zomrela pri pôrode ich 14. dieťaťa, rozhodol sa Šahdžahán postaviť pre ňu pamätník. V priebehu nasledujúcich štrnástich rokov zamestnával najlepších architektov, stavebníkov a remeselníkov, aby premenili jeho víziu z bieleho mramoru na skutočnosť. Aj napriek kultovému významu Tádž Mahálu ostalo veľa z jeho histórie stále zahalené tajomstvom.

Čítať viac

Viete, ktoré je najlepšie letisko na svete? Nestratila sa ani Bratislava!

Viete, ktoré je najlepšie letisko na svete? Nestratila sa ani Bratislava!

21.03.2017


Čo všetko by podľa vás malo mať najlepšie letisko na svete? Množstvo obchodov? Rekreačných a zábavných zariadení? Presne toto nájdete na letisku Changi v Singapure, ktoré sa už piatykrát v rade umiestnilo na prvom mieste prestížneho rebríčka Skytrax World Airport Awards. Letisko sa neustále posúva vpred a na cestujúcich čakajú aj budúci rok ďalšie prekvapenia.

Čítať viac

TOP 6 najkrajších pláží na Sicílii

TOP 6 najkrajších pláží na Sicílii

16.03.2017


Sicília má pobrežie dlhé tisíc kilometrov, kde si každý nájde niečo pre seba - zlaté piesočnaté pláže, okruhliakové zátoky, nedotknuté prírodné rezervácie aj rušné letoviská. Pláže sa rozprestierajú na pobrežiach troch morí - na severe ostrov obmýva Tyrhenské more, na juhu Stredozemné a na východe Iónske more. Pláže na severnom pobreží sú rušnejšie, tie na juhu sú viac nedotknuté a divoké a východné pláže lákajú na skalnaté pobrežie a pôvabné rybárske dediny.

Čítať viac

TOP 10 atrakcií na Sicílii

TOP 10 atrakcií na Sicílii

15.03.2017


Najväčší ostrov v Stredozemnom mori leží na špičke talianskej čižmy a od pevniny ho oddeľuje len Messinský prieliv. Sicília, domov najvyššej činnej sopky v Európe, je hornatý ostrov s drsnou krajinou, za stáročia skrotenou pestovaním a odlesňovaním. Množstvo kultúr, ktoré ostrov po stáročia ovládali, zanechalo svoje stopy v podobe významných historických pamiatok. Populárnym miestom na návštevu sú aj susedné Liparské ostrovy. Vďaka jedinečnej kuchyni, miernemu podnebiu a piesočnatým plážam je dovolenka na Sicílii vždy nezabudnuteľný zážitok.

Čítať viac

NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: +421-905 936 676
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.