Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 7 dní

Dĺžka pobytu

Cestujúci

 • KATEGÓRIA

  POLOHA

  PLÁŽ

 • STRAVA

  OBSADENIE

  WELLNESS, SPA

 • IZBA/VYBAVENIE

  PRE DETI

 • ŠPORT

  INÉ

Ajurvédske pobyty v Indii a na Srí Lanke


Ajurvéda je považovaná za najstarší liečebný systém na svete a v preklade znamená „veda života“. Zrodila sa v starobylej Indii pred asi 5 000 rokmi a je často nazývaná „matkou všetkých liečebných systémov“. Kladie veľký dôraz na prevenciu a neustálu podporu zdravia za pomoci vyváženej stravy, pozitívneho myslenia a životného štýlu.

Pre koho je ajurvédsky pobyt určený?

Pre tých, ktorí chcú aktívne vylepšiť svoj zdravotný stav a udržať sa čo najdlhšie v plnej sile. V dnešnom svete plnom stresov a starostí nájdete v ajurvédskom rezorte upokojúce miesto kde možno nerušene relaxovať. Ak patríte medzi tých šťastnejších a netrápia vás žiadne väčšie zdravotné problémy, je takýto pobyt ideálnym spôsobom pre načerpanie novej energie. Uvoľníte sa, omladnete a vzpružíte svoje telo.

Ako si vybrať ajurvédsky rezort?

Dôležité je vopred sa rozhodnúť za akým účelom sa chcete na pobyt v ajurvédskom rezorte vydať. Základná otázka teda znie: relax alebo liečba či hĺbková očista organizmu? Ak sa rozhodtene pre relax, odporúčame rezorty pri mori, kde si každý deň doprajete masáže, vychádzky a kúpanie v mori. Pri liečebných pobytoch a hĺbkovej očiste organizmu odporúčame rezorty vo vnútrozemí, pretože ponúkajú lepšie klimatické podmienky pre liečenie chorôb ako horúce a rušné oblastí na pobreží (rezorty nájdete na www.satur.sk).

Čo očakávať od ajurvédskeho pobytu?

Tradícia ajurvédy je hlboko spätá s prírodou a tradičným spôsobom života, ale s rozvojom cestovného ruchu sa otvorili ajurvédske rezorty, poskytujúce všetok komfort pohodlného hotelového ubytovania. Môžete si vybrať od jednoduchšieho ubytovania až po najmodernejšie luxusné rezorty. Všetky, okrem ubytovania a ajurvédskej celodennej stravy, poskytujú kvalitnú tradičnú liečbu zahrňujúcu konzulácie s lekárom, masáže a očistné procedúry, cvičenie jógy a meditáciu.

Ako prebieha pobyt v ajurvédskom centre?

Po vstupnom vyšetrení Vám ajurvédsky lekár zostaví program šitý na mieru podľa Vašich individuálnych potrieb. Liečebné procedúry sú zamerané na dennú detoxikáciu, relaxáciu a omladzovanie organizmu. Príjemné účinky celotelových masáži sú podporované ajurvédskymi bylinnými olejmi, ktoré stimulujú krvný obeh, zvyšujú tok energií a uvoľňujú napätie. Tieto procedúry v kombinácii s cvičením jógy a meditáciami dodávajú telu pocit uvoľnenia a osvieženia, ktorý je umocnený ajurvédskou vegetariánskou diétou.

Ako je zostavená ajurvédska diéta?

Ajurvéda verí, že naša kuchyňa môže byť aj našou lekárňou. Ajurvédska diéta je založená na vegetariánskej strave a je doplnená prírodnými liečivami a bylinkovými čajmi, ktoré pomáhajú z tela vyplavovať toxíny. Niektoré ajurvédske rezorty ponúkajú v rámci relaxačných krátkodobých programov aj možnosť nevegetariánskej stravy, ale táto forma sa nedoporučuje počas liečebných a očistných programov. Záleží od ajurvédskeho rezortu a programu, ktorý si vyberiete - Vaša strava bude pripravovaná individuálne podľa stanovenej diagnózy a podávaná formou bufetových stolov.

Kedy sa vybrať na ajurvédsky pobyt?

Ajurvéda sa na Srí Lanke a v Indii praktizuje celý rok. Ak si chcete oddýchnuť a zrelaxovať sa od európskej zimy, tak vycestujte v zimných mesiacoch (október - apríl). Ak mate záujem o liečenie či hĺbkovú očistu organizmu, voľte radšej letné mesiace (jún - september), pretože rôzne ochorenia a ich prejavy sa podľa ajurvédy najlepšie liečia práve v tomto období. Dažde vtedy zmývajú prach, očisťujú a ochladzujú atmosféru, otvárajú póry na tele a telo lepšie vstrebáva liečivé oleje, masážne a terapeutické procedúry. Ako prebieha komunikácia v ajurvédskom centre? Dorozumievacím jazykom je vo všeobecnosti angličtina. Naša slovensky hovoriaca delegátka Vám však bude pri vstupných rozhovoroch s ajurvédskym lekárom k dispozícii.


Vyberte si z našej ponuky ajurvéda pobytov:

HOTEL Meiveda Ayurveda Beach Resort / India, Južná India, Kerala

India, Južná India, Kerala

Plná penzia
Individuálna doprava, Letecky z Viedne

od 630 za osobu

Ďalej
HOTEL ABAD HARMONIA AYURVEDIC BEACH RESORT / India, Južná India, Kerala

India, Južná India, Kerala

Plná penzia
Letecky z

od 718 za osobu

Ďalej
HOTEL JETWING AYURVEDA PAVILLONS / Srí Lanka, Negombo

Srí Lanka, Negombo

Plná penzia
Letecky z Viedne

od 898 za osobu

Ďalej
HOTEL THE TRAVANCORE HERITAGE / India, Južná India, Kerala

India, Južná India, Kerala

Plná penzia
Letecky z

od 1 250 za osobu

Ďalej
HOTEL SIDDHALEPA AYURVEDA HEALTH RESORT / Srí Lanka, Wadduwa

Srí Lanka, Wadduwa

Plná penzia
Letecky z Košíc, Viedne

od 1 368 za osobu

Ďalej
HOTEL HERITANCE AYURVEDA MAHA GEDARA / Srí Lanka, Beruwela

Srí Lanka, Beruwela

Plná penzia
Letecky z Košíc, Viedne

od 1 424 za osobu

Ďalej
NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: +421-905 936 676
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.