Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 7 dní

Čas odletu

Dĺžka pobytu

Cestujúci

Spať

Príchuť orientu a modernej krásy. Veľmi príjemná alternatíva k dovolenke v Turecku

Príchuť orientu a modernej krásy. Veľmi príjemná alternatíva k dovolenke v Turecku

23.06.2016


Zatvorte oči a dovoľte si trochu snívať o svojej letnej dovolenke. Všade okolo vás je jemný piesok, vo vzduchu sa vznáša príchuť mora a šumenie vĺn vás pomaly uspáva. Na prahu medzi spánkom a bdením ešte počujete jemné tóny orientálnej hudby. Navyše je o vás postarané do poslednej bodky, takže sa máte ako v bavlnke. Ak si presne takto predstavujete svoju letnú dovolenku, otvorte oči a poďte s nami spoznať miesto, kde je všetko NAJ!

Áno, hovoríme o Spojených arabských emirátoch. Krajina kontrastov v dokonalom súzvuku spája takmer nezlučiteľné – nádheru orientálneho sveta a neuveriteľné až megalomanské výdobytky modernej architektúry. Na jednej strane sa tu stanete súčasťou tradičných starých bazárov so všetkými zvukmi, vôňami a chuťami, aké tu vládnu už niekoľko storočí. Na druhej strane nájdete úkryt pred horúčavou v moderných nákupných centrách so všetkými vymoženosťami 21. storočia. Kým nenavštívite krajinu šejkov, neuveríte, že duch starého a moderného môže byť skĺbený v takej harmónii.

dubaj, exotika, dovolenka pri mori, letna dovolenka, spojene arabske emiraty, dovolenka v dubaji, satur

Tradičné a moderné – dve tváre Spojených arabských emirátov, ktoré sa dopĺňajú.

FOTO: archív CK Satur

Nikdy nebolo jednoduchšie zažiť púštne dobrodružstvá a exkluzívne služby v najluxusnejších hoteloch sveta ako dnes. Stačí len nasadnúť na lietadlo a po necelých šiestich hodinách sa ocitnete v úplne inom svete. A to nielen vy, ale celá vaša rodina – od toho najmenšieho až po najstaršieho člena. Rovnako si tu všetci nájdu aktivity, ktoré z letnej dovolenky v Spojených arabských emirátoch urobia nezabudnuteľný zážitok.

Prespite v pyramíde

S cestovnou kanceláriou Satur vás vezmeme do zeleného emirátu Ras Al Khaimah. Jedinečný kontrast vytvára kryštálovo čisté more, zelené roviny a masívne pohorie Hajar. Pláže s takmer bielym pieskom, do ktorého budete chcieť hneď ponoriť svoje nohy, tvoria až 64 kilometrov dlhý pás. Obmýva ich nádherne modré more, z druhej strany vyrastajú komfortné a moderné hotely.

rixos bab al bahr, hotel, spojene arabske emiraty, exoticka dovolenka, dovolenka v emiratoch, satur, letna dovolenka pri mori

Hotel Rixos bab Al bahr v Spojených arabských emirátoch premení vaše sny o letnej dovolenke na realitu.

FOTO: archív CK Satur

Takým je aj päťhviezdičkový Rixos Bab Al Bahr, ktorý bol vybudovaný len v roku 2014 na umelom ostrove Al Marjan. Na prvý pohľad budete mať pocit, že ste sa ocitli v dávnej dobe, keďže hotel tvoria tri budovy v tvare pyramíd. Keď sa však pozriete lepšie, objavíte rukopis modernej architektúry. Oproti službám, ktoré hotel ponúka, je to však len začiatok. Samozrejmosťou je ultra all inclusive, ubytovanie v izbách s nádherným výhľadom na záliv, bazén alebo Ras Al Khaimah a nádherná piesková pláž. Ideálna alternatíva k dovolenke, na ktorú ste boli zvyknutí v Turecku a optimálny pomer medzi kvalitou a cenou.

Najlepšie jedlá na jednom mieste

V hoteli Rixos Bab Al Bahr nezažijete klasickú letnú dovolenku, na akú ste zvyknutí. Prevýši všetko, čo ste doteraz zažili. Nebudete si vedieť vybrať z množstva reštaurácií, ktoré tu nájdete – okrem hlavnej s bohatým bufetom si pochutíte v talianskej, ázijskej, tureckej, rybej a Meat point reštaurácii. O váš pitný režim sa postará niekoľko barov – Pool bar, Lobby lounge, Mojito bar, Sea & See bar, Cup´n go, Cigar bar a Nargila/Shisha bar.

rixos bab al bahr, spojene arabske emiraty, exoticka dovolenka, dovolenka pri mori, letna dovolenka, satur

Reštaurácia Meat point ponúka americkú kuchyňu.

FOTO: archív CK Satur

Masáž ako vo sne...

Aj keď všetko to jedlo bude vyzerať neuveriteľne lákavo, neostanete len pri ňom. Už od rána budete pokukovať po niekoľkých vonkajších bazénoch a rátať minúty, kedy v jednom z nich uvoľníte svoje telo. Novinkou je bazén len pre dospelých, takže žiadne detské „špliechačky“ nehrozia. No nemusíte sa obávať, deti majú na svoje aktivity dostatok miesta. Na komforte pridávajú aj súkromné cabanas priamo pri bazéne.

Kým sa vrhnete do víru atrakcií určených pre našich najmenších, rodičom ukážeme ešte jedno miesto v hoteli Rixos Bab Al Bahr, z ktorého sa im nebude chcieť odísť – wellness a spa. Luxusné Ottoman Spa sú oddelené zvlášť pre mužov a pre ženy. Vo wellness sa nachádza súkromný bazén, hammám, masážne miestnosti, sauna aj ľadová fontána.

rixos bab al bahr, hotel, spojene arabske emiraty, exoticka dovolenka, dovolenka v emiratoch, satur

Oddych a relax pri bazénoch spríjemní pohľad na jedinečnú architektúru hotela.

FOTO: archív CK Satur

Bude zo mňa Superman

Ak by sa vám zdalo, že v hoteli Rixos Bab Al Bahr si užijú letnú dovolenku len dospelí, ste na omyle. Úžasný detský svet rozžiari oči každého malého návštevníka. Prednosťou cestovnej kancelárie Satur je, že v hoteli máme náš rodinný klub PLANET FUN a až do 15. augusta tu budú naši dvaja slovenskí animátori, ktorí pripravia deťom program plný zážitkov.

Pre deti od štyroch do dvanástich rokov je pripravený Mini klub, tínedžeri sa zabavia v teenage klube. Nudiť sa nebudú aj vďaka video herni so známymi hrami. Či sa vo vašom malom nezbedníkovi ukrýva budúci tanečník, zistíte na minidiskotéke. Ak má rád zvieratá a ničoho sa nebojí, odnesie si domov spoločnú fotku s delfínom. S ostatnými deťmi bude hľadať pirátsky poklad, prezlečie sa za Indiána alebo Supermana, Spidermana či iného svojho komiksového hrdinu. Šikovné hlavičky si svoje vedomosti precvičia v miniolympiáde, ešte viac smiechu prinesie, keď sa do súťaží zapojí celá rodina. Konečne nebude nikto hrešiť ani malých šibalov, naopak všetky svoje triky zužitkujú pri podvodných šibalstvách a pieskových dobrodružstvách.

rixos bab al bahr, hotel, spojene arabske emiraty, exoticka dovolenka, dovolenka v emiratoch, satur, letna dovolenka pri mori

Niečo pre tínedžerov: Video herňa, kde naberú nové sily.

FOTO: archív CK Satur

Ahoj, tu sú tučniaci!

Ako to už býva, deti väčšinou nemajú nikdy dosť, no na letnej dovolenke v Emirátoch im rozhodne nuda nehrozí. V blízkosti Ras Al Khaimah sa nachádza zábavný vodný park Ice Land Water Park. Na každom kroku dobrodružnej cesty budú deti sprevádzať milí tučniaci. Ak si myslíte, že spojenie zábavného parku s úžasnými vodnými atrakciami a púštnych oblastí krajiny nie je celkom možné, na tomto mieste sa presvedčíte o opaku.

ice land water park, dubaj, spojene arabske emiraty, vylet, exoticka dovolenka, letna dovolenka, dovolenka pri mori, satur

Zábavný park Iceland deťom priblíži život tučniakov.

FOTO: archív CK Satur

Svet ako na dlani

Do zoznamu „must see“ počas letnej dovolenky v Spojených arabských emirátoch patrí prehliadka Dubaja s výstupom na najvyššiu budovu sveta Burj Khalifa, ktorá má výšku 828 metra. Vyhliadková plošina sa nachádza na 124 poschodí budovy, čo predstavuje výšku 452 metrov nad zemou. Panoráma, ktorú uvidíte, vo vás vzbudí úžasný pocit – že vám leží svet pri nohách. Vstup je možný len z najväčšieho obchodného centra na svete The Dubai Mall. Takže, keď už tu budete, čo takto popozerať sa po nejakých nových kúskoch, ktoré sa vám hodia do skrine? ;) Oplatí sa sem vrátiť večer a pozrieť si nezabudnuteľné divadlo, ktoré v pravidelných intervaloch s hudobným doprovodom predvádza najväčšia hrajúca fontána na svete.

Duny, traste sa!

dubaj, spojene arabske emiraty, letna dovolenka, dovolenka pri mori, exoticka dovolenka, satur

Adrenalínová jazda na štvorkolke alebo ťaví chrbát? Môžete si vybrať, ktorý zážitok si chcete priniesť z dovolenky v Spojených arabských emirátoch.

FOTO: archív CK Satur

Púštne safari je adrenalínovým dobrodružstvom, počas ktorého pokoríte piesočné duny. Sprevádzať vás budú skúsení sprievodcovia, takže sa nemusíte ničoho obávať. Necháte za sebou ruch veľkomesta a dokonale si vychutnáte jedinečné miesta. Vyskúšať si môžete aj jazdu na ťavách alebo štvorkolkách. V beduínskom kempe vám zatancujú brušné tanečnice, pochutíte si na výbornej večeri a zrelaxujete s vodnou fajkou.

Za pamiatkami do Abú Dhabí, budúceho centra kultúry

mesita sejka zajida, spojene arabske emiraty, dovolenka pri mori, exoticka dovolenka, letna dovolenka, satur

Mešita šejka Zajída v Abú Dhabí je najväčšia a najkrajšia mešita na Strednom východe.

FOTO: depositphotos.com

V Abú Dhabí, hlavnom meste Spojených arabských emirátov, môžete navštíviť Mešitu šejka Zajída, ktorá patrí k najväčším svetovým pamiatkam. Podmienkou pri vstupe je, že ženy aj muži musia byť zahalení. Mešita patrí k najväčším na svete, zmestí sa do nej až 40-tisíc ľudí. Ďalšie „NAJ“ ukrýva koberec s veľkosťou päťtisíc metrov štvorcových, čím sa stal najväčším kobercom sveta. Tvoria ho dve miliardy uzlíkov a váži 47 ton. Unikátny je aj luster, ktorý taktiež patrí k najväčším na svete, váži dvanásť ton, má priemer 10 metrov, je celý pozlátený a vyzdobený miliónmi Swarovského kryštálmi. Asi 30 minút od mesta sa nachádza umelo vybudovaný ostrov Yas s okruhom F1 Yas Marina. Okrem toho sa na ostrove nachádza aj obrovský vodný park Yas Waterworld.

Oddych od civilizácie

Musandam je ománska exkláva na území Spojených arabských emirátov, ktorá sa nachádza pri Hormuzskom prielive. Turisti, ale aj domáci sa sem často vyberajú najmä vo chvíľach, keď si chcú dať pauzu od všetkého uponáhľaného života okolo nich. Je to zároveň miesto, kde pretrváva ománska kultúra, takže sa nemusíte vydať priamo do Ománu, aby vás očaril jeho tradičný život. Nájdete ho aj počas dovolenky v Spojených arabských emirátoch.

Zábavný park vás prenesie do mesta Mayov

Jedným z výletov, ktoré môžete počas letnej dovolenky s deťmi v Emirátoch podniknúť, je návšteva zábavného parku Aquaventure na palmovom ostrove v Dubaji. Niektoré z jeho atrakcií sú postavené tak, aby pripomínali mayské pyramídy. Okrem rôznych vodných atrakcií, na ktorých by ste mohli stráviť celé dni, si budete pripadať, akoby ste sa ocitli nielen na opačnej strane sveta, ale aj v dobách dávnych civilizácií.

Keď rýchle autá, tak Ferrari

ferrari worl, spojene arabske emiraty, vylet, dovolenka v exotike, exoticka dovolenka, dovolenka pri mori, letna dovolenka, satur

Návšteva parku Ferrari World je skvelým tipom, ako stráviť v Abú Dhabí čas s rodinou.

FOTO: archív CK Satur

Prvý zábavný park pod značkou Ferrari vznikol v Abú Dhabí. Ferrari World je zároveň najväčšou atrakciou svojho druhu na svete. Park vzdáva hold vášni, dokonalosti, výkonu a technickým inováciám, ktoré už roky sprevádzajú značku Ferrari a sú jej symbolom dodnes. Návšteva Ferrari World je skvelou príležitosťou na rodinný výlet. Najrýchlejšia horská dráha Formula Rossa dosahuje rýchlosť 240 kilometrov za hodinu. V parku sa nachádza viac ako 20 atrakcií pre celú rodinu. Niektoré z nich majú nádych Talianska, ktoré prinášajú kúsok domova známej značky.

Za pokladom na farmu

perly, dovolenka v dubaji, spojene arabske emiraty, letna dovolenka, dovolenka pri mori, satur

Jedinečná je aj perlová farma.

FOTO: archív CK Satur

Unikátom emirátu Ras Al Khaimah je perlová farma, prvá svojho druhu v Spojených arabských emirátoch. Ročne produkuje viac ako stotisíc perál rôznych druhov a kvality.

Ani to však nie je všetko, čo môžete zažiť počas letnej dovolenky v Spojených arabských emirátoch. Vyberte si ju už dnes v ponuke cestovnej kancelárie Satur a uvidíte, že objavíte takmer všetko, o čom snívate. A plniť si svoje sny je predsa tým najpríjemnejším v živote!

Autor: Satur.sk

Vyberte si svoju Last Minute dovolenku s cestovnou kanceláriou Satur!


-50%
HOTEL ARABIA AZUR BEACH
Egypt, Hurghada
8 dní, All Inclusive
Letecky z Bratislavy
329 €
648 € / za osobu
26.9.2017 (ut)3.10.2017 (ut)
-48%
HOTEL JAZ MAKADI OASIS RESORT
Egypt, Hurghada, Makadi Bay
8 dní, All Inclusive
Letecky z Bratislavy
349 €
668 € / za osobu
26.9.2017 (ut)3.10.2017 (ut)
-48%
HOTEL STEIGENBERGER AQUA MAGIC LETO 2017
Egypt, Hurghada
8 dní, All Inclusive
Letecky z Bratislavy
379 €
728 € / za osobu
26.9.2017 (ut)3.10.2017 (ut)
-18%
HOTEL RIXOS BAB AL BAHR
Spojené arabské emir.., Ras Al Khaimah
8 dní, Ultra All Inclusive
Letecky z Bratislavy
899 €
1 088 € / za osobu
26.9.2017 (ut)3.10.2017 (ut)
-31%
HOTEL CITYMAX BUR DUBAI
Spojené arabské emir.., Dubaj
8 dní, Raňajky
Letecky z Bratislavy
469 €
678 € / za osobu
30.9.2017 (so)7.10.2017 (so)
-19%
HOTEL BIN MAJID BEACH RESORT
Spojené arabské emir.., Ras Al Khaimah
8 dní, All Inclusive
Letecky z Bratislavy
699 €
858 € / za osobu
30.9.2017 (so)7.10.2017 (so)
-50%
HOTELOVÝ KOMPLEX THREE CORNERS SEA BEACH RESORT
Egypt, Marsa Alam
8 dní, All Inclusive
Letecky z Bratislavy
269 €
528 € / za osobu
1.10.2017 (ne)8.10.2017 (ne)
-49%
HOTEL EL MALIKIA BEACH RESORT ABU DABAB
Egypt, Marsa Alam
8 dní, All Inclusive
Letecky z Bratislavy
339 €
658 € / za osobu
1.10.2017 (ne)8.10.2017 (ne)
-31%
HOTEL FANAR HOTEL & RESIDENCES
Omán, Salalah
9 dní, All Inclusive
Letecky z Viedne
999 €
1 428 € / za osobu
2.10.2017 (po)10.10.2017 (po)
-21%
Planet funHOTEL PARK
Slovensko, Západné Slovensko, Piešťany
3 dni, Polpenzia
Individuálna doprava
97 €
122 € / za osobu
3.10.2017 (ut)5.10.2017 (ut)
-54%
HOTEL PALM BEACH
Egypt, Hurghada
8 dní, All Inclusive
Letecky z Bratislavy
249 €
538 € / za osobu
3.10.2017 (ut)10.10.2017 (ut)
-67%
HOTEL HILTON LONG BEACH
Egypt, Hurghada
11 dní, All Inclusive
Letecky z Bratislavy
299 €
898 € / za osobu
3.10.2017 (ut)13.10.2017 (ut)
NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: zednikova@ba.satur.sk
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.