Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 7 dní

Čas odletu

Dĺžka pobytu

Cestujúci

Spať

Netradičná svadba: Prežite svoj veľký deň v exotike

Netradičná svadba: Prežite svoj veľký deň v exotike

06.09.2016


K výnimočným dňom, na ktoré sa nezabúda, patrí aj ten, keď si poviete svoje „áno“. Svadba je mimoriadnou udalosťou, ktorú si chcete pamätať navždy. Jej plánovanie je spojené s množstvom vybavovačiek, horúčkovitých príprav a starostí. Všetko však môžete prežiť aj bez zbytočného stresu, jedinečne a originálne. S cestovnou kanceláriou Satur si svoju svadbu vychutnáte s pôžitkom na niektorom z exotických ostrovov – Kube, Bali, Mauríciu, Maldivách, Jamajke alebo v Dominikánskej republike. Stačí si vybrať krajinu a my zariadime podľa vašich predstáv všetko ostatné.

Bez starostí do posledného detailu

Záujem Slovákov o netradičnú svadbu v exotike v poslednom období stále rastie. Budúci manželia sa na svoje svadobné pobyty vyberajú najčastejšie v mesiacoch február a marec, kedy je najlepšia sezóna pre exotickú dovolenku. Keď necháte všetko na nás, takmer úplne sa vyhnete stresu. (Nevieme vám zaručiť len to, že príjemné motýliky v bruchu vás nebudú budiť počas vašej poslednej „slobodnej“ noci. :)) S niekoľkými kusmi batožiny sa za pár hodín ocitnete v dovolenkovom raji, kde prežijete svoj veľký deň. Na zhon alebo chaos pri oddychu na krásnej pláži alebo v niektorom z kvalitných hotelov určite ani nepomyslíte.

Ak snívate o svadbe na brehu mora alebo pri západe slnka, nenechajte sa odradiť strachom z jazykovej bariéry. Vo vybraných rezortoch a destináciách máme svojho delegáta alebo zástupcu, ktorý vám so všetkým potrebným poradí, pomôže a pretlmočí. Pre mladomanželov zariadime svadobný obrad, kyticu pre nevestu aj ozdobu pre ženícha, kvetinovú výzdobu, fotografa, preklad sobášneho listu, svadobnú tortu a podľa požiadaviek aj svadobnú hostinu. Veľa neviest už odmalička presne vie, ako chce vo svoj svadobný deň vyzerať. Aj počas svadby v exotike budete krásna, o účes vás aj svadobných hostí sa postará kaderník a zabezpečíme pre vás tiež vizážistu, manikérku a ďalšie dôležité maličkosti.

Pre koho je svadba v exotike

Netradične môžu svoj dôležitý deň stráviť v podstate všetci. Cena závisí od destinácie a balíka služieb, pre ktorý sa rozhodnete. Exotické svadby sú o niečo drahšie ako tie v Európe, no zážitok je o to jedinečnejší. Ak si však zrátate, koľko by vás stála svadba doma s veľkou hostinou, veľký cenový rozdiel možno nenájdete. Naopak, získate vlastne 2 za cenu 1, keďže svadobný obrad môžete priamo spojíť so svadobnou cestou. Potom je už len na vás, či si budete chcieť priplatiť za nadštandardné služby ako limuzína alebo jazda v cabriolete či veteráne. Na svadobnú cestu v exotike v luxusnej vilke s vlastným bazénom budete tiež dlho spomínať. Treba si ale dať pozor na jednu vec – niektoré obrady sú len symbolické a naše úrady ich neuznávajú.

Svadba v Dominikánskej republike: Symbolicky alebo naozaj?

Ak si chcete vyskúšať svoj svadobný deň „nanečisto“, potom si vyberte symbolický sobáš v Dominikánskej republike, ktorý je najlacnejšou z troch verzií svadobných balíkov hotela Now Larimar*****. Ako skutoční manželia sa z exotickej Dominikánskej vrátite po obrade za prítomnosti úradníka. Svadobný balík „Your Moments Wedding Package“ obsahuje aj kyticu pre nevestu, svadobného koordinátora, prípravu šiat a obleku, svadobnú tortu a sekt na prípitok. Vaše najromantickejšie sny sa stanú skutočnosťou, keď si večer vychutnáte kúpeľ v jacuzzi vyzdobenej lupeňmi ruží s fľašou sektu a jahodami. S balíkom „Now To Eternity Wedding Package“ budete mať postarané navyše aj o recepciu pre 25 hostí, päťdesiatminútovú masáž, balík fotografií aj romantické raňajky v posteli.

Čo potrebujete na svadbu v Dominikánskej republike

Nevyhnutné doklady sú notársky overená fotokópia pasu, ktorý musí byť platný ešte minimálne šesť mesiacov po návrate, rodný list alebo overená kópia, potvrdenie z matriky a fotokópie pasov svedkov. Oskenované doklady je nutné poslať do Dominikánskej republiky najneskôr dva mesiace pred obradom a originály priniesť so sebou. Do krajiny treba prísť minimálne tri dni pred obradom. Tento termín neplatí, ak sa rozhodnete pre symbolický sobáš.

V štýle reagge: Svadba na Jamajke

Keď sa povie Jamajka, hneď sa nám pred očami zjaví večne usmiaty Bob Marley, v hlave sa nám ozvú tóny reagge a dostaneme chuť na trochu presláveného jamajského rumu. Jamajka na všetkých cestovateľov pôsobí ako veľmi uvoľnená krajina a aj vaša svadba na tomto ostrove môže byť jednoduchá a príjemná. Priamo na pláži pod páliacim slnkom si svoje „áno“ poviete v hoteli Gran Bahia Principe*****. Hneď prvé chvíle v hoteli dokážu, že o vás bude dokonale postarané. So svojím partnerom si štrngnete pripraveným šumivým vínom a pomaly začnete objavovať veci, ktoré sú súčasťou svadobného balíčka. Očarí vás svadobná kytica aj výzdoba z tropických kvetov. Torta a špeciálne zákusky od šéfkuchára budú lákať k tomu, aby ste sa do nich hneď zahryzli. So všetkými maličkosťami pomôže svadobný koordinátor a keď sa na obrade rozoznejú tóny vašej obľúbenej piesne, budete vedieť, že presne takto má vyzerať deň, o ktorom ste tak dlho snívali. Vaše najšťastnejšie chvíle si budete môcť pripomínať znova a znova aj vďaka fotkám od profesionálneho fotografa.

svadba na jamajke, svadba v exotike, netradicna svadba, satur

Krásny obrad na brehu oceána na Jamajke.

FOTO: archív CK Satur

Čo potrebujete na svadbu na Jamajke

Nevyhnutným dokladom je preložený a notársky overený rodný list a pas platný ešte minimálne šesť mesiacov po návrate. Na Jamajke sa môžete zosobášiť už 24 hodín po príchode, ak máte potrebné Osvedčenie k sobášu. Oficiálne povolenie vydáva Ministerstvo justície v hlavnom meste Kingston.

Romantická svadba na Maldivách

Príroda na Maldivách je tá najúžasnejšia dekorácia, akú si k svadobnému dňu môžete želať. Ostrovy obklopujú krásne farebné koralové útesy a tyrkysové more. Slnko, jemný biely piesok, kokosové palmy a topické kvety sú kľúčom k šťastiu a romantickému sobášu. Od prežitia jedinečných chvíľ sa nenechajte odradiť ani tým, že obrad nie je na Slovensku platný. Tu si všetko nacvičíte a doma si potom stačí svoj sľub len zopakovať. Ale kráčanie po piesku v krásnych svadobných šatách vo vás vyvolá pocit, ktoré sa zopakovať nedajú.

Svadobný balíček rezortu Kuredu Island Resort & Sangu Water Villas**** má pre zamilované páry pripravené exkluzívne vychytávky ako je romantická vilka s kvetinovou výzdobou, večera pri sviečkach, svadobný fotoalbum a romantické raňajky so šampanským. Obrad sa môže konať v hotelovej záhrade alebo na piesočnatej pláži pod palmami. Aby ste všetko doladili do posledného detailu, odporúčame priletieť aspoň dva dni pred sobášom.

Svadba na Mauríciu: Exkluzívny zážitok

Ostrov Maurícius s bielymi plážami, modrým morom, lánmi cukrovej trstiny, vulkanickými pohoriami a hučiacimi vodopádmi je miestom pre dokonalú svadobnú cestu. Čoraz viac párov si tu ale povie svoje „áno“. Možno sa pre maurícius rozhodnú kvôli krásam prírody, možno sú dôvodom hotely, ktoré patria k TOP rezortom sveta. No nech je dôvod akýkoľvek, výsledok je istý - svadba na Mauríciu bude exkluzívnym zážitkom. Aj dni po svadbe si vychutnáte presne podľa toho, na čo máte chuť. Kto bude chcieť, nájde vytúžené ticho, pokoj a spoločnosť len toho druhého. Ak nebude pre vás obrad dostatočne adrenalínovým zážitkom, môžete skúsiť niektorý z vodných športov. 

Nezabudnuteľnú svadbu vám pripravia v hoteli Beachcomber Le Canonnier****, kde si vychutnáte slávnostné raňajky do postele a šampanské. Krásne nebudú len nevesty, ale aj vyzdobené miesto obradu. So všetkými prípravami vám pomôže svadobný koordinátor. Páry si môžu vybrať aj obedy zdarma alebo päťdesiatpercentnú zľavu na all inclusive. V cene svadobného balíčka sú zarátané aj ďalšie služby ako úradné poplatky, spiatočný transfer na Supreme Court a k miestnemu Civil Status Office za účelom miestoprísažného vyhlásenia, kytica pre nevestu a pierko pre ženícha aj svadobná torta.

svadba na mauriciu, svadba v exotike, netradicna svadba, satur

V hoteli Beachcomber Le Canonnier na Mauríciu prežijete tú najkrajšiu svadbu.

FOTO: beachcomber-b2b.com

Čo potrebujete na svadbu na Mauríciu

Obaja musíte vedieť po anglicky alebo francúzsky, inak budete potrebovať úradne overeného prekladateľa. Na ostrov je nutné priletieť aspoň dva dni pred sobášom, aby ste stihli vybaviť všetky formality na miestnych úradoch.


Je podľa vás cestovanie vyhodené peniaze? Prečítajte si, prečo to tak nie je!

Je to potvrdené! Cestujte, budete šťastnejší


Svadbu na Kube neoľutujete

Kuba je nielen dovolenkovým, ale aj svadobným rajom. Krásne biele pláže Varadera už poslúžili ako kulisy pre nejeden obrad a tým ďalším môže byť práve váš. Hotely v tejto oblasti organizujú zamilovaným dvojiciam netradičné svadby. Na piesku pod slnečníkom potom môžete nechať okolo seba pokojne plynúť ďalšie dni. Alebo vás skôr láka Havana s jej historickými uličkami, pamiatkami, kaviarňami a reštauráciami? Určite z Kuby neodíďte bez toho, aby ste hlavné mesto navštívili.

U nás si môžete vybrať z troch hotelových sietí, odkiaľ si odnesiete tie najkrajšie spomienky na svadobný obrad. V hoteloch zo siete Meliá – Meliá Las Americas*****, Meliá Varadero***** alebo Meliá Las Dunas***** si môžete vybrať Luxusnú svadbu (drahšia alternatíva) alebo Čarovnú svadbu (lacnejšia možnosť). S týmito balíčkami sa nebudete musieť o nič starať. V cene máte notárske služby, sobášny list a legalizáciu dokladov, ale aj osobného koordinátora či asistentku pre nevestu. V hoteloch sú pre novomanželov pripravené špeciálne izby s VIP dekoráciou, romantická svadobná večera, program medový týždeň a špeciálny darček. Denne vám dokonca vyzdobia aj vašu posteľ, v izbe budete mať čerstvé kvety a dostanete aj veselé tričká „Just married“.

Podobne to platí aj v hoteloch zo siete Paradisus - Paradisus Varadero*****, Paradisus Princesas Del Mar***** alebo Paradisus Rio De Oro*****. Drahšou verziu svadobných balíčkov je Luxusná svadba, s lacnejšou si užijete Raj lásky. Hotely Sol Sirenas Coral***+Sol Rio De Luna Y Mares**** majú prichystanú Kráľovskú svadbu alebo Magickú svadbu. Ponuka je veľmi podobná, v jednotlivých sieťach sa líšia len ceny balíčkov. No nech si vyberiete ktorýkoľvek rezort, iste nebudete ľutovať.

Čo potrebujete na svadbu na Kube

Okrem cestovného pasu platného minimálne šesť mesiacov po návrate a rodného listu, je potrebné aj potvrdenie z matriky o tom, že neexistuje žiadna prekážka v uzavretí manželstva. Rodný list a potvrdenie je potrebné preložiť do španielčiny súdnym prekladateľom. Všetky dokumenty musia byť platné a nesmú byť staršie ako tri mesiace. Naskenované ich treba odoslať najneskôr šesť týždňov pred svadbou a originály si musíte vziať so sebou. Všetky dokumenty musia byť vopred legalizované na Kubánskej ambasáde v Bratislave. Za legalizáciu si ambasáda účtuje cca. 400 eur.

Spomienky na netradičnú svadbu v exotike vás budú sprevádzať po celý život. Urobte z tohto dňa neopakovateľný zážitok s cestovnou kanceláriou Satur!

Autor: Satur.sk

Láka vás dovolenka v exotike? Vyberte si tú svoju z ponuky cestovnej kancelárie Satur!


Náš TIPHOTEL RIXOS BAB AL BAHR / Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah

Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah

Ultra All Inclusive
Letecky z Bratislavy, Viedne

od 899 za osobu

Ušetríte do 189 € (17 %)

Ďalej
Náš TIPPlanet funHOTEL DOUBLETREE BY HILTON RESORT & SPA MARJAN ISLAND / Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah

Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah

Polpenzia, All Inclusive
Letecky z Bratislavy, Viedne

od 550,80 za osobu

Ušetríte do 97,20 € (15 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL VICTORIA BEACHCOMBER RESORT & SPA / Maurícius, Západné Pobrežie, Pointe Aux Piments

Maurícius, Západné Pobrežie, Pointe Aux Piments

Polpenzia
Letecky z Viedne

od 763,30 za osobu

Ušetríte do 134,70 € (15 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL  Azul Beach Resort Riviera Maya / Mexiko, Yucatan, Riviera Maya

Mexiko, Yucatan, Riviera Maya

All Inclusive
Letecky z Viedne

od 1 744,20 za osobu

Ušetríte do 193,80 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL Atmosphere Kanifushi Maldives / Maldivy, Lhaviyani Atol

Maldivy, Lhaviyani Atol

Ultra All Inclusive
Letecky z Viedne

od 3 931,20 za osobu

Ušetríte do 436,80 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPSKUTOČNÝ RAJ NA ZEMI / Seychely,Seychely

Seychely,Seychely

10-dňový letecký zájazd

 

od 2 206,16 za osobu

Ušetríte do 191,84 € (8 %)

Ďalej
Náš TIPPANAMA - DOKONALÝ ODDYCH V TROPICKOM RAJI / Panama, Poznávací Zájazd, Amerika

Panama, Poznávací Zájazd, Amerika

9-dňový letecký zájazd

 

od 1 828,96 za osobu

Ušetríte do 159,04 € (8 %)

Ďalej
Náš TIPZANZIBAR - POZNÁVANIE AFRICKÉHO RAJA / Zanzibar, Poznávací Zájazd, Zanzibar

Zanzibar, Poznávací Zájazd, Zanzibar

8-dňový letecký zájazd

 

od 1 198 za osobu

Ďalej
Náš TIPHOTEL Kurumba Maldives / Maldivy, Severný Male Atol

Maldivy, Severný Male Atol

Raňajky
Letecky z Viedne

od 1 771,20 za osobu

Ušetríte do 196,80 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL Rixos The Palm Dubai / Spojené arabské emiráty, Dubaj

Spojené arabské emiráty, Dubaj

Polpenzia
Letecky z Bratislavy, Viedne

od 933,30 za osobu

Ušetríte do 164,70 € (15 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL VOI KIWENGWA RESORT / Zanzibar, Kiwengwa

Zanzibar, Kiwengwa

All Inclusive
Letecky z Viedne

od 898,20 za osobu

Ušetríte do 99,80 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL Coral Strand Smart Choice Hotel / Seychely,Seychely

Seychely,Seychely

Raňajky
Letecky z Viedne

od 1 348,20 za osobu

Ušetríte do 149,80 € (10 %)

Ďalej
NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: +421-905 936 676
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.