Flexibilná dovolenka
Najlepšia rodinná dovolenka

Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 5 dní

Čas odletu

Dĺžka pobytu

Cestujúci

Blogy

7 tajomstiev Tádž Mahálu

7 tajomstiev Tádž Mahálu

22.03.2017


Tádž Mahál je zrejme najznámejšia a najkrajšia stavba na svete. Hoci architektúra sama o sebe je úžasná, príbeh lásky robí zo stavby atrakciu, ktorú ročne navštívi okolo sedem miliónov turistov. Indický najznámejší monument predstavuje vznešenú svätyňu večnej lásky cisára Šahdžahána a jeho manželky Mumtáz Mahal. Hovorí sa, že jeden bez druhého nechceli byť ani chvíľu a tak Mumtaz dokonca jazdil s cisárom na jeho vojenské výpravy. Keď zomrela pri pôrode ich 14. dieťaťa, rozhodol sa Šahdžahán postaviť pre ňu pamätník. V priebehu nasledujúcich štrnástich rokov zamestnával najlepších architektov, stavebníkov a remeselníkov, aby premenili jeho víziu z bieleho mramoru na skutočnosť. Aj napriek kultovému významu Tádž Mahálu ostalo veľa z jeho histórie stále zahalené tajomstvom.

Čítať viac

Viete, ktoré je najlepšie letisko na svete? Nestratila sa ani Bratislava!

Viete, ktoré je najlepšie letisko na svete? Nestratila sa ani Bratislava!

21.03.2017


Čo všetko by podľa vás malo mať najlepšie letisko na svete? Množstvo obchodov? Rekreačných a zábavných zariadení? Presne toto nájdete na letisku Changi v Singapure, ktoré sa už piatykrát v rade umiestnilo na prvom mieste prestížneho rebríčka Skytrax World Airport Awards. Letisko sa neustále posúva vpred a na cestujúcich čakajú aj budúci rok ďalšie prekvapenia.

Čítať viac

TOP 6 najkrajších pláží na Sicílii

TOP 6 najkrajších pláží na Sicílii

16.03.2017


Sicília má pobrežie dlhé tisíc kilometrov, kde si každý nájde niečo pre seba - zlaté piesočnaté pláže, okruhliakové zátoky, nedotknuté prírodné rezervácie aj rušné letoviská. Pláže sa rozprestierajú na pobrežiach troch morí - na severe ostrov obmýva Tyrhenské more, na juhu Stredozemné a na východe Iónske more. Pláže na severnom pobreží sú rušnejšie, tie na juhu sú viac nedotknuté a divoké a východné pláže lákajú na skalnaté pobrežie a pôvabné rybárske dediny.

Čítať viac

TOP 10 atrakcií na Sicílii

TOP 10 atrakcií na Sicílii

15.03.2017


Najväčší ostrov v Stredozemnom mori leží na špičke talianskej čižmy a od pevniny ho oddeľuje len Messinský prieliv. Sicília, domov najvyššej činnej sopky v Európe, je hornatý ostrov s drsnou krajinou, za stáročia skrotenou pestovaním a odlesňovaním. Množstvo kultúr, ktoré ostrov po stáročia ovládali, zanechalo svoje stopy v podobe významných historických pamiatok. Populárnym miestom na návštevu sú aj susedné Liparské ostrovy. Vďaka jedinečnej kuchyni, miernemu podnebiu a piesočnatým plážam je dovolenka na Sicílii vždy nezabudnuteľný zážitok.

Čítať viac

Veľká noc v Chorvátsku: Vychutnáte si more aj miestne zvyky

Veľká noc v Chorvátsku: Vychutnáte si more aj miestne zvyky

14.03.2017


Zima je konečne preč a pred nami sú sviatky jari. Veľká noc je kresťanský sviatok, ktorý je aj v Chorvátsku spojený s rôznymi tradíciami. V celej krajine sa koná množstvo akcií, ktoré stojí za to navštíviť. Výhodou jarnej dovolenky v Chorvátsku je aj to, že uvidíte niečo, čo sa vám asi nikdy inokedy nepodarí – nepreplnené pláže, na ktorých budete mať dostatok miesta pre seba!

Čítať viac

O krok bližšie k dobrodružstvu: V apríli otvoria Ferrari Land v Barcelone

O krok bližšie k dobrodružstvu: V apríli otvoria Ferrari Land v Barcelone

13.03.2017


Ak by sa Enzo Ferrari a Walt Disney spojili, aby spolu vytvorili zábavný park, toto by bol výsledok. Všetky motory sa vo Ferrari Lande naštartujú 7. apríla tohto roka. Novovybudovaný zábavný park pre všetkých fanatikov do áut leží asi hodinu juhozápadne od Barcelony v zábavnom parku PortAventura.

Čítať viac

NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: +421-905 936 676
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.