Flexibilná dovolenka
Najlepšia rodinná dovolenka

Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 5 dní

Čas odletu

Dĺžka pobytu

Cestujúci

Blogy

Top 10 atrakcií v Strednej Dalmácii

Top 10 atrakcií v Strednej Dalmácii

25.04.2017


Stredná Dalmácia je považovaná za najkrajšiu časť Chorvátska, minimálne čo sa týka trávenia letnej dovolenky. No nielen pláže sú tým, čo sem každý rok priláka množstvo turistov z celého sveta. Bohatá subtropická vegetácia, nádherná príroda a mestá plné pamiatok sú ďalším lákadlom spolu s ostrovmi, tichými prístavmi, drsnými horami a desiatkami hradov. Najlepšie zo všetkého je však teplé Jadranské more, do ktorého sa môžete ponoriť od polovice mája až do konca septembra.

Čítať viac

TOP 10 atrakcií v Južnej Dalmácii

TOP 10 atrakcií v Južnej Dalmácii

25.04.2017


Južná Dalmácia sa pýši jedným z najdramatickejších pobreží v Európe. Mohutná sivá stena hôr postupne prechádza do bujného pobrežia posiateho palmami a divokými olivovými hájmi. Žiariacim drahokamom Južnej Dalmácie je bezpochyby Dubrovnik, ale aj ďalšie mestá sú ako stvorené na dovolenku v Chorvátsku alebo aspoň na príjemné spoznávanie. Polostrov Pelješac je známy svojimi skvelými vínami a mnohé z najlepších chorvátskych vín pochádzajú práve z tejto časti krajiny. Jednou z najpríjemnejších vecí, ktoré podniknete pri návšteve Južnej Dalmácie, je prehliadka niektorej z miestnych viníc. Čo ešte môžete vidieť a zažiť?

Čítať viac

TOP 10 atrakcií v Albánsku

TOP 10 atrakcií v Albánsku

24.04.2017


Albánsko má ako krajina na pobreží Stredozemného mora pre návštevníkov množstvo výhod. Je oveľa menej zaplnená a lacnejšia ako jej „konkurenti“. Tí, čo milujú divokú prírodu, šarm a stredomorský vzduch by rozhodne mali skúsiť dovolenku v Albánsku. Krajina ponúka zmes mnohých náboženstiev, kultúr a štýlov, ktoré sú zastúpené množstvom chrámov, kláštorov a kostolov. Architektonické pamiatky obklopujú citrusové záhrady, olivové lesy a vinice. Aj éra socializmu po sebe niečo zanechala a tak vedľa majestátnych mešít alebo krásnych ortodoxných kostolov objavíte pompézne paláce kultúry, postavené v socialistickom štýle. Výlet do najdôležitejších miest je najlepší spôsob, ako spoznať túto jedinečnú krajinu. Takže, čo by vám nemalo ujsť?

Čítať viac

Top 10 atrakcií v Egypte

Top 10 atrakcií v Egypte

24.04.2017


Dávny domov faraónov, Egypt je oslňujúca krajina chrámov a hrobiek, ktoré ohromia všetkých turistov. No napriek tomu, nie je všetko len o historických pokladoch. Obrovské púštne oblasti, vynikajúce podmienky na potápanie a slávny Níl. V Egypte je pre každého niečo. Milovníci pláží zamieria na Sinajský polostrov, do Hurghady alebo Marsa Alam, nadšenci archeológie nájdu svoje miesto v Luxore. Dovolenka v Egypte je dokonalým mixom aktivít kombinujúcich kultúru, dobrodružstvo a relax.

Čítať viac

Top 10 atrakcií v Tunisku

Top 10 atrakcií v Tunisku

24.04.2017


Ohromujúce pobrežie, živá kultúra a opulentná história – pre mnohých cestovateľov hlavné dôvody pre dovolenku v Tunisku. Nespočetné množstvo odlišných kultúr a civilizácií zanechalo svoje stopy na tejto úžasnej krajine, vďaka čomu je bohaté na historické a archeologické pamiatky. Spolu ich tu existuje viac ako 20-tisíc! Niektoré siahajú do ríše Kartágincov, iné sú z rímskeho obdobia, ďalšie majú svoje korene v islame. Tunisko teda nie je len plážovou destináciou. A čo všetko sa v ňom oplatí vidieť?

Čítať viac

Top 10 atrakcií na Cypre

Top 10 atrakcií na Cypre

20.04.2017


Južne od Turecka, uprostred Stredozemného mora, leží Cyprus. Podľa legendy sa práve tu z morskej peny zrodila bohyňa Afrodita. Možno aj ona môže za to, že Cyprus patrí k najkrajším miestam, kde môžete stráviť letnú dovolenku. Takmer ani nemusíte rozmýšľať nad tým, v ktorom ročnom období sa sem vybrať. Cyprus sa totiž môže pochváliť tým, že slnko tu svieti viac ako tristo dní v roku. Hoci sa z geografického hľadiska nachádza už v Ázii, má veľa spoločného s Európu. Turistov najviac lákajú malebné pláže, no ostrov ponúka aj historické dediny, antické ruiny, neuveriteľné hory a živé mestá.

Čítať viac

NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: +421-905 936 676
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.