Satur správy

5.5.2014 - ZAVEDENIE PALIVOVÉHO PRÍPLATKU

 

Z dôvodu neustáleho nárastu cien ropy, pohonných látok a leteckého paliva na svetových trhoch bola spoločnosť SATUR TRAVEL, a.s. nútená pristúpiť k zavedeniu tzv. palivového príplatku pre všetky charterové lety počas letnej sezóny 2014 s účinnosťou od 5.5.2014 nasledovne: « čítať viac »

6.3.2014 - ZRUŠENIE VÍZOVEJ POVINNOSTI PRI CESTÁCH DO SAE

 

Vážení klienti,

 

v stredu, dňa 5.3.2014 slovenskému ministerstvu zahraničných vecí oznámil rezort diplomacie emirátov, že Slováci pri cestovaní do Spojených arabských emirátov nebudú potrebovať vízum. Vízová povinnosť pri cestách do SAE pre Slovákov však ostáva v platnosti do 21. marca 2014. Po tomto termíne sa  Slováci do SAE dostanú už len s bežným cestovným pasom. Okrem Slovákov sa vízová povinnosti po 22.3.2014 nebude vzťahovať ani na občanov ďalších dvanástich európskych krajín - Poľska, Slovinska, Českej republiky, Litvy, Maďarska, Lotyšska, Estónska, Malty, Cypru, Chorvátska, Rumunska a Bulharska. « čítať viac »


   

ZAVEDENIE TURISTICKEJ TAXY V EMIRÁTE DUBAJ

 

Vážení klienti,

 

vláda emirátu Dubaj počnúc dňom 31.03.2014 zavádza turistickú taxu. Turistická taxa je povinná pre všetkých ubytovaných hostí a bude účtovaná priamo recepciou ubytovacieho zariadenia pri check - in. Turistická taxa sa týka LEN hotelov a apartmánov, ktoré sa nachádzajú v emiráte DUBAJ. Výška turistickej taxy závisí od oficiálnej kategórie hotela alebo apartmánov a je účtovaná na noc a izbu (aj v prípade apartmánov) nasledovne:

« čítať viac »

5.9.2013 - OCENENIA PRE CK SATUR

 

Diplom  SATUR JE SUPER ZNAČKA AJ V ROKU 2014!

 

Aj v druhom kole celosvetového nezávislého hodnotenia značiek SUPERBRANDS 2014 obhájila CK SATUR titul z minulého roka. Počas celého roku 2014 sa tak opäť môžeme pýšiť titulom „super značky“, ktorý len potvrdil, že značka SATUR patrí medzi TOP značky vnímané ako značky s výbornou povesťou a značky, ktoré zákazníci spájajú s hodnotami a pozitívnymi emóciami.   « čítať viac »


ANKETA "NAJOBĽÚBENEJŠIA CESTOVNÁ KANCELÁRIA"

 

V rámci ankety „Najobľúbenejšia cestovná kancelária“ organizovanej casopisom Cestovateľ boli počas veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR vyhlásené výsledky, v ktorých naša CK získala nasledovné ocenenia:

 

1. miesto - Najobľúbenejšia CK v kategórii Poznávacie zájazdy za rok 2013

2. miesto – Najobľúbenejšia CK za rok 2013

10. miesto – Najserióznejší touroperátor za rok 2013

 

DIPLOM za mimoriadne úspesné uvedenie novinky Turecká republika Severný Cyprusna slovenský trh cestovneho ruchu v roku 2013. « čítať viac »


Top firma mladych diplom

TOP FIRMA MLADÝCH r. 2013 V SR

 

V 11. ročníku ankety organizovanej mimovládnou organizáciou Junior Chamber International – Slovakia získala CK SATUR titul „TOP FIRMA MLADÝCH ROKU 2013 V SR“.

  

Cieľom ankety bolo zistiť pohľad mladých ľudí na pôsobenie, aktivity, imidž a hospodárske úspechy firiem, ktoré podnikajú v SR a v rámci všetkých krajov. « čítať viac » 

15.8.2013 - Stanovisko k situácii v Egypte

 

Bratislava, 15. augusta – Vzhľadom na neustále sa zhoršujúcu situáciu v Egypte pristúpila naša cestovná kancelária k zrušeniu leteckých pobytových zájazdov do letovísk Hurghada, Marsa Alam a Makadi Bay. Napriek tomu, že situácia v letoviskách je v súčasnosti pokojná, môže sa nepriaznivá situácia, v hlavnom a iných veľkých mestách, v Egypte kedykoľvek presunúť aj do oblastí mimo nich. 

 

Našej cestovnej kancelárii, samozrejme, záleží na bezpečí našich klientov a ich pokojnom prežití dovolenky. Vzhľadom na aktuálny vývoj situácie v Egypte však naša cestovná kancelária nevie svojim klientom v najbližších dňoch nerušený dovolenkový pokoj a pohodu v tejto oblasti garantovať, pristúpila preto k zrušeniu všetkých, v najbližšom období, naplánovaných odletov tak z Bratislavy, ako aj z Košíc do tejto destinácie. Zrušenie letov do týchto letovísk platí, zatiaľ, do 8. septembra 2013.

Posledný návrat našich klientov z egyptských letovísk je v nedeľu, 18.8.2013. Naši klienti, ktorí sa v súčasnosti v egyptských letoviskách nachádzajú, sú v bezpečí, nakoľko situácia v letoviskách je pokojná, čo potvrdzujú aj naši delegáti pôsobiaci priamo v spomínaných letoviskách.
« čítať viac »

7.6.2013 - Pozdrav z Turecka / 7.6.2013

 

Milí cestovatelia, 


už od pondelka sa spolu s veľkou skupinou našich klientov nachádzam v obľúbenej dovolenkovej destinácii, ktorou je Turecká riviéra. Hneď po prílete nás všetkých potešilo 30 stupňov a pocit skutočného leta! Počas celého týždňa som navštívila všetky hotely, s ktorými naša cestovná kancelária spolupracuje, rovnako ako aj jednotlivé oblasti na riviére. Atmosféra je tu dovolenkovo pokojná. Situáciu s demonštráciami v hlavnom meste krajiny, ktoré opisujú média, vôbec neodráža situáciu, tu, na riviére. Mnohí naši klienti si dovolenku spokojne vychutnávájú a o nepokojoch v hlavnom meste sa dozvedajú iba z televízie. Aj na základe osobných skúseností, priamo z Turecka, vás môžem uistiť , že sa na svoju už kúpenú alebo ešte len plánovanú dovolenku v tejto oblasti, môžete tešiť. 


Naša cestovná kancelária však bude aj naďalej neustále monitorovať vývoj a dianie v Turecku, nielen prostredníctvom vlastných zdrojov, našich delegátov a lokálnych partnerov pôsobiacich v jednotlivých oblastiach, ale aj z iných dostupných zdrojov. Podľa nášho delegáta Mariána, ktorý býva priamo v Alanyi, v meste prebieha bežný život bez výrazných zmien, turisti sa miestami prizerajú menším zhromaždeniam obyvateľov mesta, ale spokojne pokračujú vo svojich dovolenkových aktivitách.   


A preto .... dovidenia, milí cestovatelia, v Turecku! 


Eleonóra Fedorová

Generálna riaditeľka CK SATUR

10.9.2012 - Radi cestujete ale nemáte s kým?

 

doobsadenie

Pre všetkých Vás, ktorí cestujete sami a nepotrebujete byť ubytovaní
v jednolôžkovej izbe sme pripravili
novinku na našej stránke - možnosť vyhľadať svojho spolucestujúceho, prípadne zadať požiadavku, kam by ste chceli s niekým vycestovať :-) a ušetriť nemalú čiastku za jednolôžkovú izbu.

 

Stačí kliknúť na "Vyhľadať spolucestujúceho"

 

 

 

8.3.2012 - NOVINKA! Individuálne ubytovanie po celom svete...

  

Rim      Praha

 

Cestovná kancelária SATUR Vám ponúka možnosť rezervácie individuálneho ubytovania kdekoľvek na svete za výhodné ceny! Hľadáte víkendové ubytovanie pre seba v Paríži, Ríme či Barcelone? Alebo ubytovanie na služobnú cestu v SR a do zahraničia? Pre nás, nie je problém. Vďaka našim renovovaným a odskúšaným dodávateľom Vám vieme zabezpečiť ubytovanie presne podľa Vašich požiadaviek.

Nájdite si svoje ubytovanie
TU