Kam cestujete?

Ako cestujete?

Odlet z

Kedy cestujete?

+/- 7 dní

Čas odletu

Dĺžka pobytu

Cestujúci

Spať

Príroda aj luxus v jednom. Panama, all inclusive plážový raj

Príroda aj luxus v jednom. Panama, all inclusive plážový raj

20.09.2016


Krajina, ktorá rozdeľuje oceány a kontinenty, je jednou z najväčších križovatiek na svete. Okrem toho je Panama miestom, kde v dažďových pralesoch voľne žijú nespočetné druhy zvierat, môžete tu stretnúť domorodé komunity, promenády pripomínajú americké Miami a pláže sú rajom na zemi.

Pred dvadsiatimi rokmi bolo karibské pobrežie Panamy prakticky neznáme. Dnes je vyhľadávaným miestom dovolenkárov, turistov, surferov a dobrodruhov, ktorí tu nájdu krištáľovo čistú vodu, exotickú flóru a faunu a bohaté kultúrne dedičstvo. Najvyhľadávanejšou turistickou oblasťou je Bocas del Torro, ktorá kombinuje uvoľnenú karibskú atmosféru s krásnou prírodou džungle, lesov a mangrovníkov. Svoje chvíle si tu užívajú najmä surferi, ostatní turisti sa nechajú vodnými taxíkmi previesť do odľahlých zátok alebo na najlepšie miesta na šnorchlovanie. Pevninskú časť Bocas del Toro spája s Panamou len jediná cesta, reťaz karibských ostrovov s nádhernými bielymi plážami a tropickými rastlinami je dosiahnuteľná len trajektmi alebo loďkami. Napriek rýchlemu rozvoju si lokalita udržala svoj výnimočný ekosystém, za čo si vyslúžila prívlastok „Galapágy 21. storočia“.

panama, dovolenka v paname, exoticka dovolenka, dovolenka v exotike, satur

Dovolenka na Paname je exotická nielen vďaka podnebiu, ale aj jedinečnej prírode.

FOTO: depositphotos.com

Plochu viac ako štyristo kilometrov zaberajú ostrovy a ostrovčeky patriace do súostrovia Guna Yala (označované tiež ako San Blas alebo Kuna Yala). Viac ako štyristo ostrovov je známych pre idylické pláže, ktoré vyzerajú presne tak, ako si v Karibiku predstavujete – s jemným pieskom, krásne čistým morom a palmami. Niektoré z nich sú neobývané, čo dáva turistom skvelú možnosť prežiť idylickú dovolenku na osamotenom ostrove. Príležitosťou na nezabudnuteľné zážitky sú výlety na ďalšie malé ostrovčeky. Pri Isla Perro stroskotala v roku 1940 nákladná loď, ku ktorej sa dá v súčasnosti potápať. Isla de las Estrellas je populárny vďaka morským hviezdiciam, ktoré mu prepožičali meno. Cayos Holandéses je synonymom pre tie najokázalejšie podmorské scenérie. Na chránenom útese sú prírodné bazény s množstvom koralov.

Oblasťou s krásnymi all inclusive rezortmi je Playa Blanca. V španielčine znamená „blanca“ biela – farba, ktorá dokonalej vystihuje toto miesto. Pláž je ideálna na opaľovanie a kúpanie v mori. Hoci je v blízkosti niekoľko all inclusive rezortov, je dosť veľká na to, aby sa tu hostia netlačili. Turisti sa môžu tešiť na vodné športy ako jazda na kajaku, vodné lyžovanie alebo športový rybolov. Horské mestečko El Valle je výborným tipom na výlet, no treba sa naň kvôli chladnejšiemu podnebiu lepšie obliecť. Komfortnými hotelmi v Playa Blanca sú Royal Decameron Golf Beach**** a Riu Playa Blanca*****, ktoré nájdete aj v našej ponuke.

panama, dovolenka v paname, exoticka dovolenka, dovolenka v exotike, satur

Hotel Royal Decameron Golf Beach je skvelým miestom na prežitie exotickej dovolenky v Paname.

FOTO: archív CK Satur

Hotel Royal Decameron Golf Beach**** sa nachádza priamo na nádhernej pláži uprostred tropickej vegetácie. Komu by nestačili dve hlavné reštaurácie „Pacifiko“ a „Atlantis“, ten si určite vyberie niektorú z ôsmich a la carte reštaurácií s morskými špecialitami, thajskou, stredomorskou, ázijskou, japonskou a talianskou kuchyňou. V Paname naozaj vedia, ako má vyzerať moderný hotel, o čom svedčí aj 11 barov, spa centrum, komplex ôsmich bazénov, tri vírivky a obchodíky. Ak patrí k vaším snom jazda na koni po pláži, tu si ho konečne splníte.

Podobný komfort nájdete aj v hoteli Riu Playa Blanca*****, ktorý je známy výbornými službami all inclusive. K nim okrem skvelého jedla patrí aj niekoľko športových aktivít ako plážový volejbal, vodná gymnastika, kajaky, aerobik alebo fitnes. Ak si radi vychutnávate pokoj pri chytaní rýb, určite vyskúšajte rybolov na otvorenom mori. Počas dňa sa vy aj vaše deti zabavíte animáciami, večer sa zasa občas konajú predstavenia so živou hudbou a diskotéky. Dospelí si môžu chladivý drink počas dňa dopriať v niektorom z piatich barov a o váš plný žalúdok sa postarajú tri a la carte reštaurácie a hlavná reštaurácia „Balboa“.

Panamský prieplav

No nielen pláže sú tým najväčším lákadlom pre dovolenku na Paname. Tým je zázrak inžinierstva a multimiliónový ambiciózny projekt – Panamský prieplav, ktorý otvorili v roku 1914. V júni tohto roka otvorili jeho rozšírené časti. Najlepšie miesto, kde začať návštevu prieplavu je Canal Visitor Center v Miraflores, vzdialený len 20 minút od hlavného mesta Panama City. Súčasťou centra je múzeum s interaktívnymi výstavami, ktoré sa týkajú histórie kanála. Centrum má tiež vonkajšiu terasu, odkiaľ môžete pozorovať prichádzajúce a odchádzajúce lode. Pohľad na celý kolos vám vyrazí dych. Ďalšou skvelou možnosťou, ako spoznať kanál, je podniknúť „mini plavbu“ alebo celodenný výlet. O niečo „intímnejším“ zážitkom je jazda na kajaku, ktorá sa začína už v Panama City. Pri pádlovaní sa oplatí mať oči otvorené a dávať si pozor na leňochody, kapucíny alebo vrešťany mihajúce sa cez lístie.

Nadšení rybári sa môžu tešiť na netradičnú rybačku. V roku 1950 boli do jazera Gatun nasadené ostrieže, ktoré odvtedy mnohonásobne prečíslili pôvodné druhy. Rybolov na Panamskom prieplave tak vlastne robí láskavosť tunajšiemu ekosystému. Rodiny s deťmi si zamilujú Panamské centrum dažďového pralesa (Panama Rainforest Discovery Center) s turistickými chodníčkami, vzdelávacím strediskom a 32 metrov vysokou vyhliadkovou vežou. Skvelé miesto na pozorovanie vtákov je najlepšie navštíviť hneď ráno, preto si skúste nastaviť budík tak, aby ste tu boli už o šiestej, keď sa centrum otvára.

Svieži ostrov uprostred jazera Gatun, Isla Barro Colorado, je domovom pre vyše 1300 rôznych druhov rastlín, 381 druhov vtákov a 120 druhov cicavcov. Keď sa budete držať turistických chodníkov, stretnete tie najpozoruhodnejšie zvieratá, aké ste doteraz vôbec videli. Hoci bol ostrov dlho vyčlenený len pre vedcov, v súčasnosti je prístupný aj limitovanému množstvu turistov. Rezervácia výletu je nevyhnutná, tých niekoľko voľných miest sa zvykne naplniť aj mesiace vopred.

panama, dovolenka v paname, exoticka dovolenka, dovolenka v exotike, satur

V Paname žije množstvo exotických zvierat.

FOTO: depositphotos.com

Panamská šija patrí k biologicky najrozmanitejším lokalitám na našej planéte. Na tomto fakte je postavené Múzeum biodiverzity, ktoré je okrem iného prvým latinskoamerickým projektom od slávneho architekta Franka Gehryho. Exponáty si návštevníci obzerajú v botanickom parku a akváriu.

Noc na Panamskom prieplave

Jednoduché drevené hausbóty na jazere Gatun sú jedinečnou príležitosťou, ako si spestriť dovolenku v Paname. Ich majitelia dávajú turistom možnosť stráviť v nich noc. V diaľke pred vami sa budú mihať veľké kontajnerové lode. Okolo hausbótov môžete zbadať žiariace žlté oči kajmanov, ktoré vás budú sprevádzať, keď sa budete pokúšať zaspať. Trochu strašidelné, ale poriadne adrenalínové, čo poviete? :)

Návšteva u domorodcov

Komunity Emberá a Wounaan sa v päťdesiatych rokoch presťahovali z domovov ich predkov v regióne Darien k brehom rieky Chagres. Aj keď sú dnes obe skupiny obyvateľov o niečo modernejšie, ich návšteva je stále skvelým zážitkom. Ešte stále totiž udržiavajú bohaté kultúrne tradície a sú známe pre svoje tkáčske umenie. Keď si budete vyberať výlet do oblasti, kde žijú, uprednostnite menšie prehliadky so zameraním na interakciu. Vďaka nim budete mať lepšiu šancu zblížiť sa s domorodými obyvateľmi.


Prečítajte si tiež:

Nová perla Dubaja: Moderná opera vám vyrazí dych


Kozmopolitné hlavné mesto

Úplným protikladom je vzrušujúce a rýchlo sa rozvíjajúce hlavné mesto Panama City. Pulzujúca a rozmanitá metropola ponúka vynikajúce jedlo, ubytovanie, nočný život a množstvo príležitostí na výlety. Mesto, kde rozpadajúce sa koloniálne budovy stoja v tieni výškových oceľových a sklenených veží, je od roku 2003 na zozname UNESCO. Mnohí cestovatelia, ale aj domáci hovoria, že tak trochu pripomína Miami. Podobnosť čisto náhodná to ale nebude. Na rozvoj Panamy mali totiž veľký vplyv práve Spojené štáty americké.

dovolenka v paname, exoticka dovolenka, dovolenka v exotike, panama city, satur

Moderné aj tradičné – hlavné mesto Panama City pripomína Miami.

FOTO: depositphotos.com

Staré mesto Casco Viejo leží na malom polostrove obklopené skalnými útesmi. Architektúru mesta si užijete pri ceste do niektorého z miestnych barov, klubov, kaviarní a reštaurácií. Panamská káva je považovaná za jednu z najlepších na svete, preto si ju pri posedení určite doprajte. Vďaka španielskemu štýlu si miesta zachovávajú historickú atmosféru. Fanúšikov Jamesa Bonda zaujme, že v Casco Viejo sa nakrúcali niektoré scény „Quantum of Solace“.

Najväčšie nákupné centrum v Strednej Amerike

Z dovolenky na Paname určite neodídete s prázdnymi kuframi. V celej krajine je množstvo malých butikov pri oceáne, ale tiež veľkých nákupných centier v mestách. Odnesiete si odtiaľto kúsky rôznych značiek. V Soho Mall v hlavnom meste Panama majú svoje obchody najznámejšie svetové značky – Burberry, Chanel, Dior, Fendi, Jimmy Choo, Michael Kors, Prada, Rolex, Valentino a ďalšie. Najväčším nákupným centrom v Latinskej Amerike je Albrook Mall s vyše 700 obchodmi.

Na dovolenke v Paname si každý nájde to, čo hľadá. Nezáleží na tom, či sú to krásne rezorty s all inclusive službami, prírodné bohatstvo alebo moderný život. Vyberte si svoj pobyt v Paname s cestovnou kanceláriou Satur a objavíte jednu z najkrajších častí Karibiku.

Autor: Satur.sk

Láka vás dovolenka v exotike? Vyberte si tú svoju z ponuky cestovnej kancelárie Satur!


Náš TIPHOTEL RIXOS BAB AL BAHR / Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah

Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah

Ultra All Inclusive
Letecky z Bratislavy, Viedne

od 899 za osobu

Ušetríte do 189 € (17 %)

Ďalej
Náš TIPPlanet funHOTEL DOUBLETREE BY HILTON RESORT & SPA MARJAN ISLAND / Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah

Spojené arabské emiráty, Ras Al Khaimah

Polpenzia, All Inclusive
Letecky z Bratislavy, Viedne

od 550,80 za osobu

Ušetríte do 97,20 € (15 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL VICTORIA BEACHCOMBER RESORT & SPA / Maurícius, Západné Pobrežie, Pointe Aux Piments

Maurícius, Západné Pobrežie, Pointe Aux Piments

Polpenzia
Letecky z Viedne

od 763,30 za osobu

Ušetríte do 134,70 € (15 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL  Azul Beach Resort Riviera Maya / Mexiko, Yucatan, Riviera Maya

Mexiko, Yucatan, Riviera Maya

All Inclusive
Letecky z Viedne

od 1 744,20 za osobu

Ušetríte do 193,80 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL Atmosphere Kanifushi Maldives / Maldivy, Lhaviyani Atol

Maldivy, Lhaviyani Atol

Ultra All Inclusive
Letecky z Viedne

od 3 931,20 za osobu

Ušetríte do 436,80 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPSKUTOČNÝ RAJ NA ZEMI / Seychely,Seychely

Seychely,Seychely

10-dňový letecký zájazd

 

od 2 206,16 za osobu

Ušetríte do 191,84 € (8 %)

Ďalej
Náš TIPPANAMA - DOKONALÝ ODDYCH V TROPICKOM RAJI / Panama, Poznávací Zájazd, Amerika

Panama, Poznávací Zájazd, Amerika

9-dňový letecký zájazd

 

od 1 828,96 za osobu

Ušetríte do 159,04 € (8 %)

Ďalej
Náš TIPZANZIBAR - POZNÁVANIE AFRICKÉHO RAJA / Zanzibar, Poznávací Zájazd, Zanzibar

Zanzibar, Poznávací Zájazd, Zanzibar

8-dňový letecký zájazd

 

od 1 198 za osobu

Ďalej
Náš TIPHOTEL Kurumba Maldives / Maldivy, Severný Male Atol

Maldivy, Severný Male Atol

Raňajky
Letecky z Viedne

od 1 771,20 za osobu

Ušetríte do 196,80 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL Rixos The Palm Dubai / Spojené arabské emiráty, Dubaj

Spojené arabské emiráty, Dubaj

Polpenzia
Letecky z Bratislavy, Viedne

od 933,30 za osobu

Ušetríte do 164,70 € (15 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL VOI KIWENGWA RESORT / Zanzibar, Kiwengwa

Zanzibar, Kiwengwa

All Inclusive
Letecky z Viedne

od 898,20 za osobu

Ušetríte do 99,80 € (10 %)

Ďalej
Náš TIPHOTEL Coral Strand Smart Choice Hotel / Seychely,Seychely

Seychely,Seychely

Raňajky
Letecky z Viedne

od 1 348,20 za osobu

Ušetríte do 149,80 € (10 %)

Ďalej
NÁJDI SVOJU POBOČKU
Najdi svoju pobocku
© SATUR Travel a.s.
Home | Mapa stránok | Vyhľadávanie | Pobočky | Kontakt pre média: +421-905 936 676
Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.