Informácia k zákazu lietania lietadiel modelov Boeing 737

Vzhľadom na nedávnu smutnú leteckú udalosť vydávame aktuálne informácie týkajúce sa zákazu lietania lietadiel modelov Boeing 737.

Európska agentúra pre bezpečnosť letectva (EASA) preventívne pozastavila v Európskej únii všetky lety realizované lietadlami Boeing 737 MAX 8 a 737 MAX 9, a to z dôvodu leteckého nešťastia, ktoré sa stalo 10.03.2019 pod hlavičkou leteckej spoločnosti Ethiopian Airlines.

Lety strojov Boeing 737 Max boli okrem EÚ zakázané aj v USA, Kanade, Austrálii, Spojených arabských emirátoch, Číne, Indonézii, Malajzii, Ománe a Singapure.

Tento zákaz platí až do odvolania zo strany Európskej agentúry pre bezpečnosť letectva a zároveň znamená, že ani jeden let do akejkoľvek dovolenkovej destinácie v ponuke našej cestovnej kancelárie nemôže príslušná letecká spoločnosť realizovať na lietadlách modelov Boeing 737 Max až do zrušenia zákazu alebo prijatia iných opatrení.

V prípade odvolania uvedeného zákazu alebo inej zmeny situácie budeme klientov informovať na našej webovej stránke.

Ďakujeme za pochopenie
CK SATUR

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2022 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR