Finančná kríza

 

Finančná kríza - Vyjadrenie pre médiá

Tlačová správa - BRATISLAVA, február, 2009 

 

 

Mgr. Eleonóra Fedorová, generálna riaditeľka CK SATUR:

„Predpokladáme, že tržby CK SATUR dosiahnu v tomto roku podobnú úroveň ako tomu bolo v roku 2008. Ekonomická recesia sa podľa môjho názoru výraznejšie dotkne menších a špecializovaných cestovných kancelárií. Široké portfólio služieb nám umožňuje vyrovnať sa s prípadným poklesom záujmu v niektorej kategórii, na druhej strane stále sme však schopní pohotovo zareagovať na vývoj na trhu a prípadne zvýšiť ponúkané kapacity.

 

Momentálne vyhodnocujeme predbežné výsledky predaja exotických pobytov a lyžovačiek, v tejto oblasti sme zaznamenali 30% nárast oproti predaju v minulej sezóne. Pomalší rozbeh predaja letných dovoleniek je zapríčinený skôr prechodom na novú menu, a na tú si naši klienti ešte zvykajú. 

    

Už pri tvorbe ponuky na tento rok cestovné kancelárie rátali s určitou stagnáciou predaja, tomu prispôsobovali ceny zájazdov ako aj množstvo kapacít na trhu.

 

Z tohto dôvodu neočakávame výskyt väčšieho množstva last minute ponúk. Klientov by som však upozornila na podozrivosť niektorých výrazných zliav a  určite odporučila naozaj detailne si preštudovať celú ponuku a zistiť všetky podrobnosti o kupovanej dovolenke. Uvedomujeme si, že ekonomická recesia je náročné obdobie, no zároveň sprehľadní situáciu na trhu.

 

Všetko čo vás zaujíma sa dozviete na www.satur.sk

 

CK SATUR je najväčšou slovenskou cestovnou kanceláriou s dlhoročnou tradíciou. V roku 2008 realizovalo zahraničnú dovolenku s  CK SATUR takmer 80 000 klientov. Už piaty rok po sebe bola CK SATUR v prieskume GfK Slovakia označená za najlepšiu cestovnú kanceláriu. Podľa prieskumu agentúry Marketvision vnímajú dovolenkári cestovnú kanceláriu SATUR ako profesionálneho a spoľahlivého partnera, s prijateľnými cenami a zárukou kvality, na ktorého sa môžu s dôverou obrátiť.


Kontaktujte nás:

• e-mail: ponuky@ba.satur.sk

• info linka: 0904 422 222

• osobne, na niektorej z našich pobočiek (zoznam pobočiek nájdete tu)

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2018 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness