Cestokino

Azorské ostrovy

Satori Stage, Mickiewiczova 9, Bratislava

Kapacita miest je obmedzená. Online rezervácie majú prednosť, ale je nutné dostaviť sa minimálne 5 min pred začiatkom premietania.

Parkovanie je možné na parkoviskách za Slovnaft pumpou na uliciach Americké námestie 1 a Floriánske námestie 1. Poplatok za parkovanie je 2 €/hodina od 07:00 - 19:00 h.

Od dopravných uzlov Blumentál, Americké námestie, Obchodná ulica, Kollárovo námestie ste tam za 3 minúty chôdze.

Rezerváciou miesta súhlasím s pravidlami ochrany osobnych údajov.

Premietajúci a téma premietania

Zuzana Zátopková

Na prvý pohľad by ste ju tipovali na milovníčku veľkých miest - ak ju spoznáte, zistíte, že máte pravdu. Je shopoholička, zbožňuje New York, Istanbul a Londýn, no po ich ruchu si chodí oddýchnuť do malebného, trochu ospalého Cornwallu, kde nájdete aj Vy svôj vysnívaný pokoj.

Azorské ostrovy

Myslíte si, že na tejto planéte už nie je panenská príroda, za ktorou musíte cestovať cez pol planéty? Je, toto miesto sa vola “Açores“ – Azorské ostrovy. Raj, niekde uprostred Atlantiku, dokonca patriaci Portugalsku.

Poďte sa pozrieť na ostrov - Sao Miguel, kde sa z juhu ostrova na sever dostanete v priebehu polhodinky a prekonáte výškový rozdiel 500 - 900 m n. m. Zo slnkom zaliatej pláže s tmavým pieskom sa dostanete na vrchol zelenej sopky, odkiaľ je krásny výhľad na tzv. kaldeiras, v ktorých sú dnes nádherné zelene a modré jazera.

Ešte nikdy ste neboli v oblakoch? Tak na Azorských ostrovoch to nie je problém. Doslova v priebehu par minúť sa vrcholky kopcov zalejú oblakmi a vtedy máte skutočný pocit, že ste v nebi. Hortenzie tu lemujú vyše 1 000 km ciest ako burina, ktorej sa nedá a ani nechcete zbaviť. Kráv je na ostrove minimálne toľko, koľko ma obyvateľov. Že za čajovou plantážou musíte cestovať do Ázie? Omyl, jediná európska sa nachádza prave na ostrove Sao Miguel. Garantujem vám, že lepší ananás ako dopestujú na Azoroch ste nejedli! Kávičkári a milovníci dobrého jedla si tiež prídu na svoje.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands