Cestokino v Panta Rhei Žilina: téma Island

Cestokino

         
PREMIETAJÚCI:       Eva Učňová
TÉMA:       Island
TERMÍN:       4. apríl (utorok) o 18:15 hod. v PANTA RHEI, Žilina
VSTUPNÉ:       ZDARMA
         

EVA UČŇOVÁ
Vyštudovala Univerzitu Tomáše Bati v Zlíně, Fakultu multimediálních komunikací, magisterský študijní odbor Mediální a komunikační studia. Je členkou Syndikátu novinářů České republiky. Venuje sa písaní cestopisných článkov. Publikovala v časopisoch ako: Lidé a Země, Koktejl, slovenských novinách SME a Wellness magazíne 40+. Island bol jej domovom dlhých 5 rokov. Prvýkrát objavila tajomstvá krajiny ohňa a ľadu v roku 2007. Jej vášňou je žurnalistika a cestopisy.

ISLAND

Ostrov, ktorý obídete za 24 hodín, teda keď vynecháte vysočinu a západné fjordy. Svojou veľkosťou 103 125 km2 sa blíži k rozlohe štátu Ohio. Oviec je tu viac ako obyvateľov. Na Islande žije 336 060 ľudí. Lávová pole, mesačná krajina a pustiny bez stromov. Voda je tu hádam najčistejšia na svete. Plavecká sezóna vďaka vykurovaniu termálnou vodou trvá celoročne. Zem škriatkov a elfov. A nielen preto stojí za to túto drsne krásnu krajinu zakúsiť. Zameriame sa viac na zimný Island a čas mimo hlavnú turistickú sezónu. Dozviete s, čo robia Islanďania počas dní, kedy je len pár hodín denné svetlo. Aké aktivity môžete vyskúšať v zime? Kedy môžete vidieť polárnu žiaru a ako ju zachytiť? Ako prežívajú významné sviatky? Aj na vaše otázky bude odpovedané.


Ak chcete informácie o aktualitách Cestovateľského kina dostávať pravidelne emailom, napíšte na cestokino@ba.satur.sk alebo sa zaregistrujte k odoberaniu newslettra na našej web stránke www.satur.sk.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness