Cestokino v Panta Rhei Žilina: téma Gruzínsko

Satur cestovatelské premietania sprievodcov v Panta Rhei po celom Slovensku

         
PREMIETAJÚCI:       Tatiana Buková
TÉMA:       Gruzínsko - krajina starovekých legiend, tanca khevsuruli a vína
TERMÍN:       21. jún (streda) o 17:30 hod. v PANTA RHEI, Aupark Žilina
VSTUPNÉ:       ZDARMA
         

TATIANA BUKOVÁ
Dhoročná sprievodkyňa v krajinách severnej Afriky. Svoje koníčky ako fotenie, cestovanie či historia jej zostanú už navždy. Zaujímajú ju staré civilizácie, pamiatky z predynastických období. Učaroval jej Blízky Východ a Stredná Ázia, hodvábna cesta s atmosférou púštných hlinených miest... orientálna kuchyňa a krajiny Kaukazu. V súčasnoti pôsobí v Iráne, na perzských štúdiách.

GRUZÍNSKO
Krajina starovekých legiend, tanca khevsuruli a vína. Divoká a krásna krajina z pod Kaukazu, Saqartvelo ako ju nazývajú Gruzínci. Iberské kráľovstvo a mytologická Kolchida, vrch Kazbegi, kde Zeus údajne pripútal Prometea. 7 000 rokov stará tradícia výroby vína, liečivé pramene a horská atmosféra v Borjomi, lyžovačka v Gudauri, či chutná domáca kychyňa. Viete ako sa majú jesť správne khinkali? Staroveké mestá vyhĺbené do skál ako Vardzia a Uplistiskhe, Gori rodisko Stalina, či nádherné letovisko Batumi, právom nazývané perla Čierneho mora. Prekrásne kostoly, ktorými je celá krajina priam posiata. Gruzínsko je krajina plná kontrastov, ktorú treba určite navštíviť.Zabezpečte si včas rezerváciu miesta


Ak chcete informácie o aktualitách Cestovateľského kina dostávať pravidelne emailom, napíšte na cestokino@ba.satur.sk alebo sa zaregistrujte k odoberaniu newslettra na našej web stránke www.satur.sk.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness