Cestokino v Panta Rhei Košice: téma Grand Tour Južnou Amerikou

Cestokino januar

         
PREMIETAJÚCI:       Zdenko Somorovský
TÉMA:       Grand Tour Južnou Amerikou
TERMÍN:       11. máj (štvrtok) o 17:30 hod. v PANTA RHEI, Košice
        Parkovanie na blízkych uliciach (Kováčska a Mäsiarska - mimo rezidentských miest) po 18:00 je zdarma
VSTUPNÉ:       ZDARMA
         

ZDENKO SOMOROVSKÝ
Kto je Zdenko? Vyštudoval klasickú archeológiu na univerzite v Trnave. Počas štúdia objavil čaro vydať sa do sveta s batohom na chrbte a spoznávať svet. V súčasnosti to bude už 9 rokov, čo pravidelne cestuje, píše reportáže, sprevádza, vyučuje portugalčinu a robí foto výstavy. Srdcom aj dušou vášnivý cestovateľ.

GRAND TOUR JUŽNOU AMERIKOU

Južná Amerika je pokladnica plná prírodných krás a historických klenotov. Vyberme sa spolu a spoznajme krásy Peru a jeho fascinujúcich miest ako Machu Picchu, historického Cusca, bývalého miesto kráľovstva Limy či okolie krásneho jazera Titicaca. Peru okrem všadeprítomnej histórie zaútočí aj na naše chuťové poháriky, keďže patrí medzi gastronomické krajiny. Jeho mladšia sestra Bolívia zase ohromí prekrásnou prírodou na najväčšej soľnej púšti na svete Salar de Uyuni. Prírodovedec sa v nás prebudí, keď budeme objavovať jedinečné farebné lagúny plné ružových plameniakov, vysoké vulkány a bublajúce bahná. Krása nesmierna! Do Argentíny, do Buenos Aires zase zavítame nielen kvôli ochutnávke červeného vína so steakom, ale aj kvôli nádychu z jeho kultúrnej atmosféry a histórie. "Paríž" Južnej Ameriky sa bude páčiť. Brazília sa oblečie do krásnych šiat z vodopádov Foz de Iguazu. Voda padajúca z neba alebo symfónia prírody? Na záver nášho putovania zakotvíme v Rio de Janeiro. Zistíme, čo znamená slovo "beleza," ochutnáme caipirinhu, pozdravíme sochu Krista, zaplávame na pláži Copacabana a nazabudnuteľný výhľad z Cukrovej homoľe nám nezoberie ani Alzhaimer. 4 krajiny a vrece plné zážitkov.Zabezpečte si včas rezerváciu miesta


Ak chcete informácie o aktualitách Cestovateľského kina dostávať pravidelne emailom, napíšte na cestokino@ba.satur.sk alebo sa zaregistrujte k odoberaniu newslettra na našom webe.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness