Cestokino v Panta Rhei Bratislava: téma Vietnam zo severu na juh

Satur cestovatelské premietania sprievodcov v Panta Rhei po celom Slovensku

         
PREMIETAJÚCI:       Juraj Kordík
TÉMA:       Vietnam zo severu na juh
TERMÍN:       7. jún (streda) o 17:30 h
KDE:       PANTA RHEI, Poštová - Bratislava (Vysoká ulica 2)
VSTUPNÉ:       ZDARMA
         

JURAJ KORDÍK
Vyštudovaný novinár, ktorý dlhodobo žil v niekoľkých krajinách sveta. Nevydrží dlho na jednom mieste, rád sa túla, fotí a točí videá z krajín, ktoré vám neskôr ukáže také, aké naozaj sú. Filmy z miest, kde sa natáčali a po ktorých sa s ním motáte, si s vami ako dokumentarista i rád pozrie. Rád spoznáva nové kultúry, obľubuje vietnamské a čínske tetušky z ázijského vidieku, vodné byvoly, pražený hmyz a presvedčí vás, aby ste vyskúšali i to, na čo by ste predtým ani nepomysleli a improvizovanými zastávkami vás vezme na miesta, ktoré v popise výletu ani nenájdete.

VIETNAM ZO SEVERU NA JUH

Krajina, o ktorej si mnohí z nás myslia, že ju poznajú. Alebo sa nám známa javí, keďže mnohých jej obyvateľov stretávame na slovenských trhoviskách. Aký ale je skutočný Vietnam? Vyše 90 miliónová krajina je 1650 km dlhá. Vietnam, to sú tropické ostrovy, ryžové políčka na juhu a terasy na severe, pláže s bielym pieskom na pobreží i neuveriteľné jaskyne či Halong Bay. Vietnam, to je história písaná krvou a utrpením, súčasnosť je už však vyhliadka do krajšej budúcnosti formou akéhosi kapitalistického socializmu. Koloniálna francúzska architektúra, čínske budhistické chrámy i nové mrakodrapy. Množstvo pamiatok na zozname UNESCO, či už prírodných alebo kultúrnych a historických. Vydajte sa s nami do Vietnamu – zatiaľ nie veľmi doceneného klenotu JV Ázie!Zabezpečte si včas rezerváciu miesta


Ak chcete informácie o aktualitách Cestovateľského kina dostávať pravidelne emailom, napíšte na cestokino@ba.satur.sk alebo sa zaregistrujte k odoberaniu newslettra na našom webe.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness