Cestokino v Panta Rhei Banská Bystrica: téma Černobyľ

Cestokino

         
PREMIETAJÚCI:       Martin Dubeň
TÉMA:       Černobyľ - elektráreň, ktorá zmenila svet
TERMÍN:       19. apríl (streda) o 18:15 hod. v PANTA RHEI, Banská Bystrica
VSTUPNÉ:       ZDARMA
         

MARTIN DUBEŇ
Dušou cestovateľ, ktorý sa snaží objavovať atypické miesta. Presne tak sa dostal aj do Černobyľu, ktorým previedol už viac než tisíc ľudí a dlhodobo pomáha šíriť Černobyľské posolstvo. Kto nezažil len ťažko pochopí. Osobne sa považuje za veľmi aktívneho cestovateľa-objaviteľa, ktorému je ľúto ak počas mesiaca nenavštívi aspoň jednu cudziu krajinu, ideálne takú, v ktorej ešte nebol. Okrem toho má rád šport a všetko nové, nepoznané.

ČERNOBYĽ - ELEKTRÁREŇ, KTORÁ ZMENILA SVET

Jadrová elektráreň V.I. Lenina, dnes známa ako Černobyľská elektráreň, bola 26. apríla 1986 miestom najväčšej jadrovej nehody v histórii jadrovej energetiky. Najslávnejším a najviac zasiahnutým mestom bola Pripjať, ktorá bola vybudovaná v roku 1970 práve pre pracovníkov elektrárne, iba tri kilometre od nej. Mala všetky výdobytky moderného mesta – železničnú stanicu, prístav, nemocnicu a dokonca aj lunapark. V nedeľu 27.04. popoludní. Ľuďom oznámili, aby si zobrali najnutnejšie veci, pričom do troch dní by sa mali vrátiť. Práve preto je dnes Pripjať dokonalou ukážkou toho, ako vyzerá miesto, ktoré ľudia zo dňa na deň opustia. Kolóna autobusov vtedy mala neuveriteľných 20 kilometrov. Martin vás počas jedinečnej prezentácie prevedie históriou, priebehom katastrofy ale aj aktuálnou situáciou v tejto oblasti, kde ešte aj dnes žije viac než 100, prevažne starých ľudí.


Ak chcete informácie o aktualitách Cestovateľského kina dostávať pravidelne emailom, napíšte na cestokino@ba.satur.sk alebo sa zaregistrujte k odoberaniu newslettra na našej web stránke www.satur.sk.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness