Cestokino - Mount Everest

Mount Everest

         
PREMIETAJÚCI:       Matej Lisý
TÉMA:       Mount Everest - base camp
TERMÍN:       23. jún (utorok) o 18:15 hod. v Cinema City Polus, Bratislava
VSTUPNÉ:       2 €
         

 

 
MATEJ LISÝ
Pochádza z okolia Bratislavy a rád by precestoval celý svet. S veľkým cestovaním začal keď mal 17 a vybral sa rok študovať do Švédska, kde býval u domácich a učil sa ich jazyk. Keď mal 22 rokov, vybral sa do Iránu, kde žil a pracoval 3 mesiace pre univerzitu v Teheráne. Miluje hory a prírodu, zatiaľ ho najviac uchvátili cesty na Island a Grónsko, výstup na Mt Blanc, Grossglockner alebo Everest Base Camp. V marci 2015 sa mu nepodaril výstup na Kilimandžáro v Afrike.

MOUNT EVEREST - BASE CAMP
Môj veľký sen dostať sa čo najbližšie k Everestu sa mi podaril v októbri 2013. Po 11 dňoch a 120 prejdených kilometroch som vystúpil (a tiež úspešne sa vrátil) do Everest Base Campu, ktorý sa nachádza vo výške 5350 m. Odtiaľto štartujú všetky komerčné aj nekomerčné expedície svoj výstup na vrchol zo strany Nepálu. Strávil som ešte pár dní v chaotickom hlavnom meste Nepálu Kathmandu. Aj o tomto a veľa inom Vám chcem porozprávať na mojej prezentácii.


Ak chcete informácie o aktualitách Cestovateľského kina dostávať pravidelne emailom, napíšte na cestokino@ba.satur.sk alebo sa zaregistrujte k odoberaniu newslettra na našej web stránke www.satur.sk.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness