Cestokino

Slovinsko a jeho hlavné mesto Ľubľana

Satori Stage, Mickiewiczova 9, Bratislava

Kapacita miest je obmedzená. Online rezervácie majú prednosť, ale je nutné dostaviť sa minimálne 5 min pred začiatkom premietania.

Parkovanie je možné na parkoviskách za Slovnaft pumpou na uliciach Americké námestie 1 a Floriánske námestie 1. Poplatok za parkovanie je 2 €/hodina od 07:00 - 19:00 h.

Od dopravných uzlov Blumentál, Americké námestie, Obchodná ulica, Kollárovo námestie ste tam za 3 minúty chôdze.

Rezerváciou miesta súhlasím s pravidlami ochrany osobnych údajov.

Premietajúci a téma premietania

Ľuboš Kačírek

Vyštudoval slovenský jazyk a históriu, už počas štúdia sa začal zaujímať o Slovinsko, kde absolvoval viacero študijných pobytov. Porozpráva Vám zaujímavosti o jednotlivých regiónoch Slovinska, ktoré majú osobitné čaro a atmosféru. Hoci ho má prelezené skrz-naskrz, stále stojí pred ním jedna méta – výstup na najvyšší vrch Slovinska – Triglav, aby sa stal „pravi Slovenec“.

Slovinsko a jeho hlavné mesto Ľubľana

Povieme si, prečo majú v zahraničí dôvod si Slovensko a Slovinsko mýliť, aké sú podobné a rozdielne medzníky našej histórie. Aj keď je Slovinsko rozsahom menšie ako Slovensko, je nielen rovnako zemepisne pestré, ale navyše má aj more, čo mu dodáva ďalší rozmer. Hoci v ňom nájdeme niečo z Rakúska, Talianska, Chorvátska i Maďarska, má osobitné čaro a poskytuje príležitosti pre milovníkov romantických historických miest, vysokohorských turistov, adrenalínových surferov, milovníkov dobrého vína i pohoďákov dávajúcim prednosť opaľovaniu sa na morskej pláži.

Vyberte si z ponuky poznávacích zájazdov CK SATUR na Island:

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands