Cestokino

Česká republika

Loď Žilina, pontón 40 na Dunaji pod Starým mostom

Kapacita miest je obmedzená. Online rezervácie majú prednosť, ale je nutné dostaviť sa minimálne 5 min pred začiatkom premietania.

Rezerváciou miesta súhlasím s pravidlami ochrany osobnych údajov.

Premietajúci a téma premietania

Ľuboš Kačírek

Vyštudoval slovenský jazyk a históriu na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Od mala sa zaujímal o turistiku, cestovanie, spoznávanie nových krajín, miest, hradov a zámkov. Napriek pochodeniu Európy od Atlantiku po Čierne more sa najradšej vracia do stredoeurópskeho regiónu – od Jadranu k Baltu a od Ašu po Poloniny. Najčastejšie sprevádza v Českej republike a Slovinsko

Česká republika

V našom putovaní Českou republikou si priblížime hrady a zámky, ktoré môžu účastníci navštíviť na jednotlivých zájazdoch: pôvodne stredoveké hrady prebudované v 19. storočí na romantické zámky s - na rozdiel od Slovenska - bohato zachovanými interiérmi, renesančné sídla šľachty postavené podľa vzoru talianskych kastelov či monumentálne barokové zámky obklopené francúzskymi záhradami a anglickými parkmi. Mnohé z nich sa objavili v nejednom filme či rozprávke. V jednom z nich sa tiež nachádza po korunovačných klenotoch najcennejšia hnuteľná pamiatka ČR - Relikviár sv. Maura. Ocitneme sa v prostredí, kde sa ešte do polovice 20. storočia pohybovali príslušníci šľachty a len zlomok z nich je dnes v súkromných rukách.

Vyberte si z ponuky poznávacích zájazdov CK SATUR do Českej republiky:

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness