Cestokino - Kazachstan

Kazachstan
 

 

PREMIETAJÚCI:       Tomáš Andrássy
TÉMA:       Zápisky kajakára z Kazachstanu
TERMÍN:       09. december (utorok) o 18:15 hod. v Cinema City Eurovea, Bratislava
VSTUPNÉ:       2 €

 

 

 

 

 

TOMÁŠ ANDRÁSSY

Extrémny kajakár. Posledných 10 rokov člen Slovenskej reprezentácie vo freestyle a extrémnom zjazde. So svojim kajakom navštívil Ugandu, Nový Zéland, Kanadu, Kostariku, Ekvádor, Čile, Argentínu a prejazdil takisto takmer celú Európu. Okrem pretekania sa každý rok v zime vydáva poznávať nové rieky do tých najodľahlejších kútov sveta. 

 

ZÁPISKY KAJAKÁRA Z KAZACHSTANU

Na prelome mája a júna tohto roku sa slovensko-ruská expedícia v zložení Tomáš Andrássy, Pavel Andrássy, Peter Scherfel, Vasily Porsev a Sergej Fokin vydala preskúmať divokú vodu východného Kazachstanu v troch rôznych pohoriach. Na juhovýchode v pohraničnej oblasti Kirgizstán – Kazachstan oblasť Tyan-Shan, na východe v pohraničí s Čínou oblasť Djungaraia a na severovýchode v kazachsko-ruskom pohraničí oblasť Altaja. Počas 30 dní splavila v každej oblasti niekoľko riek a podrobnejšie tak zmapovala divokú vodu tejto postkomunistickej krajiny. Keďže všetky rieky sa tu nachádzajú v pohraničných, strážených oblastiach, bolo nutné permanentne vybavovať špeciálne povolenia na pohyb. Štart na týchto riekach bol vždy jednou z najväčších výziev. 10 hodín strávených na korbe vyradeného ruského armádneho trucku alebo 2 dni šliapania cez vysoké kopce. Spočiatku horúce podnebie na rieke Čilik, tečúcej kazašskou púšťou v oblasti Tyan-Shan, striedali vysoké kopce, množstvá snehu a chladné počasie. Od strmých potokov až po vodnaté rieky rôznych obtiažností sa vo Východnom Kazachstane nachádza úplne všetko - príďte sa pozrieť, ako sa darilo prvej slovenskej expedícií naprieč neuveriteľnou krajinou. 

 


Ak chcete informácie o aktualitách Cestovateľského kina dostávať pravidelne emailom, napíšte na cestokino@ba.satur.sk alebo sa zaregistrujte k odoberaniu newslettra na našej web stránke www.satur.sk.Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2018 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness