Cestokino: Južná Afrika

Cestokino

         
PREMIETAJÚCI:       Miroslav Musil
TÉMA:       Južná Afrika
TERMÍN:       17. máj (utorok) o 18:15 hod. v Cinema City Polus, Bratislava
VSTUPNÉ:       2 €
         

 

 
MIROSLAV MUSIL
Miroslav Musil (PhDr. PhD.) je skúsený diplomat, historik, publicista - spisovateľ, ako aj vášnivý cestovateľ a sprievodca. Má za sebou cesty okolo sveta a pobyty na viacerých kontinentoch. Viedol, spolu s Františkom Kelem, prvú expedíciu za M. Beňovským na Madagaskar (1996) a absolvoval tam 3 ďalšie. Podobne išiel, v tíme s F. Kelem, po stopách M. R. Štefánika do Polynézie (1994, 1997). Z výprav vzišli knihy Madagaskarský denník, Návraty do Polynézie, ako aj filmy - Kráľ kráľov bol z Vrbového a Polynézia à la Štefánik. Podnikol dobrodružné výpravy na vrchol Kilimandžára alebo naprieč Južnou Afrikou. Nevyčerpateľnou studňou inšpiráciou je jeho diplomatické pôsobenie v Taliansku v tíme s manželkou Margarétou Musilovou, v súčasnosti najúspešnejšou slovenskou archeologičkou.

JUŽNÁ AFRIKA
Pridajte sa k nám na výpravu do ríše diamantov a čarovných koloniálnych mestečiek z čias Bismarcka. Prekonajte obavu, že sa púšťate do nebezpečných končín pre neskúsených belochov – ste tu vítaní, trebárs aj Himbkami, ktoré si nepotrpia na úplné zahalenie, veď to je príroda! Prežívajme spoločne závrat z neuveriteľne zlatoružovej duny 45 a Smrtného údolia v náruči Namíbie. Pokochajme sa úchvatným skalným umením praobyvateľov Afriky. Potykajme si s nosorožcom Jackom, so sloňou rodinkou, s potuteľnými hyenami a burácajúcimi levmi, ktorí sa radšej vyhnú nášmu stanu. Beznádejne odolávajme mágii Viktoriných vodopádov. Vybehnime si na Stolovú horu, so zaslúženou degustáciou famóznych vín na jej úpätí. Záverečným bonbónikom je Kapské mesto a jeho úchvatný Waterfront. Let nazad – načo?


Ak chcete informácie o aktualitách Cestovateľského kina dostávať pravidelne emailom, napíšte na cestokino@ba.satur.sk alebo sa zaregistrujte k odoberaniu newslettra na našej web stránke www.satur.sk.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness