Cestokino

Bajkal

Satori Stage, Mickiewiczova 9, Bratislava

Kapacita miest je obmedzená. Online rezervácie majú prednosť, ale je nutné dostaviť sa minimálne 5 min pred začiatkom premietania.

Parkovanie je možné na parkoviskách za Slovnaft pumpou na uliciach Americké námestie 1 a Floriánske námestie 1. Poplatok za parkovanie je 2 €/hodina od 07:00 - 19:00 h.

Od dopravných uzlov Blumentál, Americké námestie, Obchodná ulica, Kollárovo námestie ste tam za 3 minúty chôdze.

Rezerváciou miesta súhlasím s pravidlami ochrany osobnych údajov.

Premietajúci a téma premietania

SATUR Sprievodca Ivo Dokupil

Ivo Dokupil

Cestovateľ, novinár, fotograf, milovník všetkého na východ od Žiliny. Osudovou destináciou sa mu stalo Rusko, kam sa po prvýkrát vypravil už v roku 1985 a od tej doby pravidelne cestuje do zemí bývalého SSSR a priľahlých končín. Okrem toho sprevádza zájazdy na Bajkal, Transsibírsku magistrálu do Mongolska a Uzbekistanu, značí turistické trasy na Zakarpatské Ukrajine, je členom mimovládnej neziskovej organizácie Človek v ohrození, patrónom kostolíka Sv. Jiří v Pelhřimovech na Osoblažsku a šťastným otcom troch synov, ktorí sú jeho vernou kópiou. O svojich cestách tiež prednáša a vystavuje fotografie, je držiteľom dvoch ocenení v súťaži Czech Press Photo.

Satur Cestokino na temu Bajkal

Bajkal - šamanská perla Sibíru

Najhlbšie jazero na svete a najväčšia zásobáreň pitnej vody - Bajkal. Jeho hladina je lemovaná vysokými horskými pásmami, ktoré miestami zostupujú až do vody a vytvárajú najkrásnejšie zákutia Sibíra. Bajkal je uzavretý v nedostupnej tajge, izolovaný ľudoprázdnymi horami plnými vzácnych kvetín a ešte vzácnejších nerastov, rýb a opradený povesťami a šamanskou minulosťou. Takto vždy lákal cestovateľov, vedcov a dobrodruhov. Bajkal - to sú aj rybie trhy, kúzelný ostrov Olchon, mohutná Angara, pomníky legionárov, história dobývania Sibíru, pravoslavné kláštory, zastávka na čajovej magistrále z Číny, znovu budované najsevernejšie burjatské budhistické kláštory a svetové unikátne mramorové nádražie Sludjanka na najväčšej magistrále sveta. O tom bude premietanie cestovateľa ale i novinára Iva Dokoupila. Navyše sa dozviete, ktorý Čech založil Zabajkalský národný park a ktorý pracoval na stavbe Transsibírskej magistrály.

Vyberte si z ponuky poznávacích zájazdov CK SATUR do Ruska.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR