Cestokino

India

Satori Stage, Mickiewiczova 9, Bratislava

Kapacita miest je obmedzená. Online rezervácie majú prednosť, ale je nutné dostaviť sa minimálne 5 min pred začiatkom premietania.

Parkovanie je možné na parkoviskách za Slovnaft pumpou na uliciach Americké námestie 1 a Floriánske námestie 1. Poplatok za parkovanie je v piatok od 07:00 - 19:00 h 2 € / 1 hodina a v sobotu zdarma.

Od dopravných uzlov Blumentál, Americké námestie, Obchodná ulica, Kollárovo námestie ste tam za 3 minúty chôdze.

Premietajúci a téma premietania

Zuzana Zwiebel, premietajúca o Ajurvéde

Zuzana Zwiebel

V roku 2007 ju práca v cestovnom ruchu zaviedla na Srí Lanku a odtiaľ na štúdia ázijskej kultúry, štúdia geopolitiky a medzinárodných vzťahov do Indie, kde sa okrem cestovania venovala aj kultúre, umeniu a tradičnej medicíne ajurvéde. Inšpirovaná južnou Áziou v roku 2013 založila cestovnú kanceláriu Shakti Trails, ktorá už o dva roky neskôr bola Svetovou organizáciou pre cestovný ruch (UN WTO) zaradená medzi 12 najinovatívnejších startup-ov v oblasti cestovného ruchu na svete. V roku 2017 ju magazín Condé Nast Traveler India prizval ako konzultantku na spoluprácu pre ajurvédske rezorty v Kerale a pred rokom bola prestížnym celosvetovo uznávaným magazínom Vogue India, vybraná medzi 50 cudzincov, ktorí svojimi aktivitami dotvárajú obraz modernej Indie.

 
Indická ajurvéda

India - Zlatý trojuholník a magický Rajasthan

Oblasť Zlatého Trojuholníka - Dillí, Agra, Jaipur - je “srdcom Indie"" a Rajasthan sa nazýva aj „rozprávkou Indie“.

Vydáme sa po stopách Bohov, ktorí na zemi vzali podobu bájnych hrdinov, navštívime paláce a pamätníky svedčiace o monumentálnej sláve bojov mughalských vládcov, ale aj o ich romantických skrytých túžbach stelesnených v podobe prekrásnej perly indickej architektúry - Taj Mahalu. V Dillí uvidíte najvyšší minaret Qutub Minar, Humájúnovú hrobku v rajských záhradách, Červenú pevnosť v susedstve najväčšej mešity Jama Masjid, v Agre romantický Taj Mahál. Jaipur, považovaný za „ružové mesto“ a postavený v konštelácii deviatich planét, svojou majestátnou pevnosťou Amber, otvori brány do farebného Rajasthanu.

V Rajasthane navštívime Ajmer, najväčšie moslimské pútnické mesto, plné rúži a sladkostí. Pushkar je jediné miesto, kde je dovolené svätiť Boha Brahmu. Udaipur, mesto jazier a palácov, je najromantickejším mestom Indie. Chrámy v Ramakpure sú ukážkou najdokonalejšieho jainistického umenia. Jodhpur, je „modré mesto“ otvárajúce cestu do púšte Thar, kde sa týči „zlatá pevnosť“ Jailsalmeru. V blízkosti Bikaneru sa nachádza známy „potkaní chrám“ a cestu zavŕšime v takzvanej „otvorenej galérii Indie“ v Mandave.

Rozžiarte si svoj svet farbami Indie!

Vyberte si z ponuky zájazdov CK SATUR do Indie.

Kontakt pre médiá: marketing@satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2020 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2020 pre CK SATUR