Cestokino festival 2019

Egypt - Plavba po Níle

Satori Stage, Mickiewiczova 9, Bratislava

Kapacita miest je obmedzená. Online rezervácie majú prednosť. Rezerváciu je nutné vyplatiť 15 min pred začiatkom premietania.

Parkovanie je možné na parkoviskách za Slovnaft pumpou na uliciach Americké námestie 1 a Floriánske námestie 1. Poplatok za parkovanie je v piatok od 07:00 - 19:00 h 2 € / 1 hodina a v sobotu zdarma.

Od dopravných uzlov Blumentál, Americké námestie, Obchodná ulica, Kollárovo námestie ste tam za 3 minúty chôdze.

Rezerváciou miesta súhlasím s pravidlami ochrany osobnych údajov.

Premietajúci a téma premietania

Juraj Okál

Všestranný lingvista, špecialista na Blízky východ a severnú Afriku. Sprievodcovskú kariéru odštartoval ako delegát v Egypte v roku 2005, vtedy sa zároveň začal intenzívne venovať egyptológii a arabskému jazyku. Za svoje najväčšie srdcovky okrem Egypta považuje Izrael, Jordánsko, Maroko, Tunisko a v rámci Európy Albánsko. Viac než čokoľvek iné ho zaujímajú staroveké civilizácie a ich architektúra, okrem toho aj mytológia, filozofia a jazyky. Toto všetko sa vždy snaží atraktívnou formou zakomponovať aj do svojho výkladu.

Cestokino festival 2019 na tému Egypt- plavba po Níle

Egypt - Plavba po Níle

Plavba po mystickej rieke, ktorá je zároveň aj plavbou proti toku času. Doplávame na miesta, ktorých návšteva je pre mnohých milovníkov histórie celoživotným snom. Kolosálne kultové a zádušné chrámy v Luxore či hrobky v Údolí kráľov vymaľované žiarivými farbami pretrvali celú večnosť. Múmie krokodílov v Kom Ombo, chrámy v Edfu a asuánskom Philae z grécko-rímskeho obdobia. Abu Simbel, esteticky najdokonalejší skalný chrám, ktorého záchrana bola najväčším zázrakom v dejinách UNESCO.

Vyberte si z ponuky poznávacích zájazdov CK SATUR do Egypta.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands