Cestokino

Island

Satori Stage, Mickiewiczova 9, Bratislava

Kapacita miest je obmedzená. Online rezervácie majú prednosť, ale je nutné dostaviť sa minimálne 5 min pred začiatkom premietania.

Parkovanie je možné na parkoviskách za Slovnaft pumpou na uliciach Americké námestie 1 a Floriánske námestie 1. Poplatok za parkovanie je 2 €/hodina od 07:00 - 19:00 h.

Od dopravných uzlov Blumentál, Americké námestie, Obchodná ulica, Kollárovo námestie ste tam za 3 minúty chôdze.

Rezerváciou miesta súhlasím s pravidlami ochrany osobnych údajov.

Premietajúci a téma premietania

Eva Učňová

Vyštudovala Univerzitu Tomáše Bati v Zlíně, Fakultu multimediálnych komunikácií, magisterský študijný odbor Mediální a komunikační studia. Je členkou Syndikátu novinárov Českej republiky. Venuje sa písaniu cestopisných článkov. Publikovala v časopisoch Lidé a Země, Koktejl, slovenských novinách SME a Wellness magazíne 40+. Island bol jej domovom dlhých 5 rokov. Prvý krát objavila tajomnská krajiny ohňa a ľadu v roku 2007. Jej vášňou je žurnalistika a cestopisy.

Island

Ostrov, ktorý prejdete za 24 hodín, teda pokiaľ vynecháte vysočinu a západné fjordy. Svojou veľkosťou 103 125 km2 sa blíži k rozlohe štátu Ohio. Oviec je tu viac ako ľudí. Na Islande žije 350 710 obyvateľov. Lávové polia, mesačná krajina a pustatiny bez stromov. Voda je tu snáď najčistejšia na svete. Plavecká sezóna trvá vďaka vykurovaniu termálnou vodou celoročne. Zem škriatkov a elfov. A nielen kvôli tomu sa oplatí túto drsne krásnu krajinu okúsiť. Zameriame sa viac na zimný Island a čas mimo hlavnej turistickej sezóny. Dozviete sa, čo robia Islanďania počas dní, keď je denné svetlo len pár hodín. Aké aktivity môžete vyskúšať v zime? Kedy môžete vidieť polárnu žiaru a ako ju zachytiť? Ako tu prežívajú významné sviatky?

Vyberte si z ponuky poznávacích zájazdov CK SATUR na Island:

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands