Cestokino - Cyprus

Cestokino November - CYPRUS

         
PREMIETAJÚCI:       Tomáš Vojčík
TÉMA:       Cyprus - Afroditin ostrov
TERMÍN:       24. november (utorok) o 18:15 hod. v Cinema City Polus, Bratislava
VSTUPNÉ:       2 €
         

 

 
TOMÁŠ VOJČÍK
Dlhoročný delegát CK Satur, ktorý rád spoznáva nové destinácie a štáty s veľkým záujmom o ich históriu, kultúru, či gastronómiu. Doma je všade tam, kde je teplo a nádherný šum mora.

CYPRUS - AFRODITIN OSTROV
Ostrov dvoch tvárí. Na kúsku zeme v najvýchodnejšom cípe Stredozemného mora, bol oddávna miestom obchodu, po stáročia vyhľadávaný mnohými civilizáciami pri svojich výpravách za dobývaním vtedy známeho sveta. Takmer všade, kam dôjdete si môžete byť istý, že kráčate po kúsku histórie. Sú tu zvyšky ohromných starobylých mestských štátov, rímske vily a byzantské chrámy, križiacke hrady i veľkolepé benátske pevnosti. Máloktoré dva národy majú za sebou tak dlhú a krvavú históriu bojov, masakrov a nenávisti ako Turci a Cyperskí Gréci. Dnes tu ale opäť vládne mier a ostrov je so svojou históriou starou desaťtisíc rokov, nádhernými plážami, citrusovými sadmi, prastarými olivovými hájmi, dedinkami v pohorí Troodos, ktoré sú mimo priestor a čas s jedinečnými kláštormi rajom pre objaviteľov. Ostrov, kde sa podľa legendy zrodila bohyňa krásy a lásky Afrodita, či miesto, kde kráľ Anglicka, Richard Levie Srdce, spečatil svoju lásku manželstvom.


Ak chcete informácie o aktualitách Cestovateľského kina dostávať pravidelne emailom, napíšte na cestokino@ba.satur.sk alebo sa zaregistrujte k odoberaniu newslettra na našej web stránke www.satur.sk.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Superbrands
buscomparedatedestinationsexoticexplorefiltermapmountainsown-transportpersonsplaneseasideshareshipvipwellness