Zuzana Zwiebel

Zuzana Zwiebel

Sprievodca

Moje motto: "Védske texty hovoria, že vesmírna pravda je len jedna, ale existuje k nej nekonečne mnoho ciest. Každý z nás má inú cestu - nie lepšiu alebo horšiu - ale inú. A v tejto tolerancii "inakosti" spočíva táto múdrosť."

O mne

Mojou filozofiou je „umenie cestovať“ a jeho podstatu vyjadrujú tri anglické slova – Spirit, Story, Style. „Spirit“ to sú (ne)obyčajní ľudia, ktorých stretávame na cestách; „Story“ sú ich príbehy, ktoré sa dozvedáme, ale môžeme ich taktiež zdieľať; „Style“ alebo štýl, nie je o luxuse, ale o zážitkoch, ktoré nám títo ľudia pomôžu zažiť a my ich môžeme podporiť našou návštevou.  

Otázky a odpovede

„Najexotickejšia“ krajina podľa vás je?

„Najexotickejšia“ krajina podľa vás je?

Nie sú krajšie a lepšie krajiny a kultúry - sú len "iné" - a tá "inakosť" ich robí výnimočnými. India ma naučila túto "inakosť" a rôznorodosť akceptovať a rešpektovať.
„Najeurópskejšia“ krajina podľa vás je?

„Najeurópskejšia“ krajina podľa vás je?

Je ukrytá na konci tejto latiskej vety: "Visita Interiora Terrae Rectificando Invenies Occultum Lapidem Veram Medicinam"
Najlepšia „poznávačka“ pre deti podľa vás je?

Najlepšia „poznávačka“ pre deti podľa vás je?

Za hranicami všedných dní, kde ožívajú mýty a legendy, zvieratá žijú vo voľnej prírode - slony sú sprievodcami na safari - veľryby ukazujú cestu oceánom, a kamarati sa zdravia Namaste! Ayubowan! Ciao! Olá! Marhaba! Yasas!
Najlepší gastronomický zážitok som mala?

Najlepší gastronomický zážitok som mala?

Indická ajurvéda rozoznáva 6 základných chutí života. Najštipľavejšie je biriany po večernej puji vo Varanasi. Najkyslejšia je citrónová soda po horúcom dni na pláži v Goa. Najtrpkejší je betelový list na trhovisku v starom Delhi. Najhorkejšia je bylinná zmäs po ajurvédskej masáži v Kerale. Najslanšia je chuť potu po výstupe na Chokramudi (2045m). A najsladšia je spomienka na ľudí, ktorí jedlo var
Najlepší/najväčší cestovateľský zážitok bol?

Najlepší/najväčší cestovateľský zážitok bol?

V roku 2007 som na Srí Lanku odišla pôvodne na 3 mesiace, ale ostala som tam 3 roky. Vyštudovala som "Ázijské štúdia a medzinárodné vzťahy" a presťahovala sa do Indie, kde som si založila cestovnú kanceláriu, ktorá nespája iba miesta na mape, ale snaži sa spájať aj rôzne kultúry a ľudí. Aj stretnutie s vami, bude ďalším krokom na tejto ceste....
Najkrajšiu panorámu podľa Vás má?

Najkrajšiu panorámu podľa Vás má?

Varanasi - ranná plavba na posvätnej rieke Ganga pri východe slnka.
Najkrajšie miesto na Slovensku podľa vás je?

Najkrajšie miesto na Slovensku podľa vás je?

NP Vysoké a Nízke Tatry, NP Slovenský Raj.

Kontakt pre médiá: zednikova@ba.satur.sk

Cestovná kancelária SATUR TRAVEL, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel Sa, vložka číslo: 2427/B, IČO: 35 787 201, Miletičova 1, 824 72 Bratislava

Generuje redakčný CMS systém GlobalWeb spoločnosti Global Services Slovakia s.r.o.

© 1998-2019 CK SATUR, Všetky práva vyhradené.

  • Slovenská asociácia cestovných kancelárii a cestovných agentúr
  • International Air Transport Association
  • Ocenenie najdôveryhodnejšia značka pre CK SATUR
  • Ocenenie Superbrands 2019 pre CK SATUR